الگو لباس بچه گانه

این چند نکته را در ترسیم الگو لباس بچه گانه فراموش نکنید!

الگو, طراحی الگو

رسم الگوی لباس بچگانه

تا به حال برای تان پیش آمده مدل لباسی را در فضای مجازی یا تلویزیون برای فرزند خود بپسندید اما امکان خرید آن را نداشته باشید و ندانید که چگونه می توانید چنین لباسی را برای فرزند خود تهیه کنید، اگر در حرفه ی خیاطی مشغول به کار هستید نگران این مسئله نباشید زیرا می توانید هر مدل لباسی که مدنظرتان است را برای فرزند دلبندتان بدوزید. اما قبل از شروع باید الگوی لباس مدنظر خود را رسم کنید، ما در این سری از آموزش های روچی می خواهیم که شما را  در ضمن آموزش رسم الگوی لباس بچگانه با نکاتی در مورد ترسیم الگو لباس بچه گانه آشنا کنیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

کارشناس فروش الگو روچی

(مشاوره و سفارش)


همراهخط شماره ۲ - ۳ خط


کانال الگو و خیاطی

نکاتی در مورد نحوه ی اندازه گیری

اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ابتدا باید اندازه های مورد نیاز برای رسم الگو را اندازه بگیرید و سپس به سراغ رسم الگوی لباس بروید. ابتدا برای این که قد بالاتنه جلو را اندازه گیری کنید باید یک نوار دور کمر کودک ببندید و سپس متر را از کنار گردن تا روی نوار دور کمر اندازه می گیریم، اندازه ای که به دست می آید قد بالاتنه ی جلو است. قد بالاتنه ی پشت را نیز به همین صورت اندازه گیری می کنیم.

حال نوبت به اندازه گیری سرشانه می رسد، برای این که اندازه ی سرشانه ی کودک را اندازه گیری کنیم ابتدا متر را کنار گردن می گذاریم و تا انتهای شانه متر را امتداد می دهیم، انتهای شانه همان نقطه ای است که متر خم می شود و به آستین می رسد.

در گام بعدی نوبت به اندازه گیری کارور جلو می رسد، متر را روی قسمتی که متر از بدن جدا می شود قرار می دهیم و متر را تا سمت دیگر امتداد می دهیم عددی که بدست می آید همان اندازه ی کارور جلو خواهد بود، برای کارور پشت نیز به همین صورت عمل می کنیم، نکته ای باید در این مرحله به ان توجه داشته باشید این است که اندازه ی کارور جلو کمتر از اندازه ی پشت است.

حال برای اندازه گیری دور گردن ابتدا متر را روی گودی گردن می گذاریم، متر را دور گردن می پیچیم تا دوباره به گودی گردن برسیم. سپس برای این که اندازه ی دور سینه را کودک را به دست آوریم متر را دور سینه قرار می دهیم، اما برای این که لباس تنگ نباشد باید انگشت اشاره و انگشت کناری آن را به هم بچسبانیم و به صورت عمودی بین متر و بدن قرار می دهیم تا بتوانیم اندازه ی دور سینه را به دست آوریم.

برای اندازه گیری اندازه آستین متر را روی نقطه ی انتهای سرشانه می گذاریم و دست را از آرنج خم می کنیم و متر را تا مچ دست امتداد می دهیم تا اندازه ی آستین کودک به دست آید. سپس برای اندازه گیری دور مچ، متر را دور مچ قرار می دهیم البته باید توجه داشته باشید متر باید به گونه ای باشد که دست آزادانه از آن خارج شود.

برای این که دور بازو را اندازه گیری کنیم متر را دور قسمت برجسته ی بازو قرار می دهیم و دو انگشت را بین متر و بدن قرار می دهیم. سپس نوبت به اندازه گیری دور کمر کودک می رسد برای این کار متر را دور کمر کودک قرار می دهیم و دو انگشت را بین بدن و متر قرار می دهیم تا اندازه ی دور کمر کودک بدست آید.

در گام بعدی برای این که اندازه ی دور باسن کودک را اندازه بگیریم متر را روی برجسته ترین قسمت باسن قرار می دهیم و چهار انگشت را بین بدن و متر قرار می دهیم اندازه ای که به دست می آید اندازه ی دور باسن کودک خواهد بود.

حال اگر می خواهید برای کودک خود شلوار و یا دامن بدوزید متر را روی نوار دور کمر کودک می گذاریم و متر را از پهلوی کودک تا جایی که می خواهید قد لباس باشد امتداد می دهیم.

نکته ای که در این مرحله باید به آن توجه داشته باشید این است که از آنجا که اندام های کودکان برجستگی ندارد، کودکان تقریبا دور سینه، کمر و باسن یکسانی دارند.

نکته ی دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که می توان اندازه های کودک را روی لباسی که کاملا اندازه ی اوست اندازه گرفت.

برخی از محصولات الگو کودک

چاپی

الگوی نوزادی زیر دکمه شکوفه

۲۵۰,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی پالتو دخترانه یاس

۴۰۰,۰۰۰ تومان۴۵۰,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی کاپشن کودک دنیس (پسرانه)

۴۵۰,۰۰۰ تومان۵۰۰,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی فرم مدارس دخترانه نرگس (مقطع ابتدایی)

۳۵۰,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی فرم مدارس دخترانه نرگس (مقطع دبیرستان)

۴۰۰,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی بلوز و سارافون نفس

۳۰۰,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی جلیقه درسا

۳۵۰,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی تیشرت دخترانه تیسا

۱۸۸,۰۰۰ تومان۲۲۵,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی تیشرت پسرانه آدان

۱۸۸,۰۰۰ تومان۲۲۵,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی بلوز و شلوار دخترانه سحرناز

۲۷۵,۰۰۰ تومان۳۱۳,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی تیشرت و شلوارک پسرانه پارسیا

۲۲۵,۰۰۰ تومان۲۷۵,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی پایه فرم مدارس دخترانه (مقطع دبیرستان)

۳۷۵,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی فرم مدارس پسرانه (مقطع ابتدایی)

۳۱۳,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی فرم مدارس دخترانه تانیا (مقطع ابتدایی)

۳۱۳,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی پیراهن دخترانه پریسا

۲۲۵,۰۰۰ تومان۲۷۵,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی پایه فرم مدارس دخترانه (مقطع ابتدایی)

۳۱۳,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی پایه پیراهن پسرانه

۱۸۸,۰۰۰ تومان۲۲۵,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی پایه بلوز و شلوار دخترانه (کودک)

۲۷۵,۰۰۰ تومان۳۵۰,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی فرم مدارس دخترانه نهال (مقطع ابتدایی)

۳۱۳,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی پایه فرم مدارس پسرانه (مقطع دبیرستان)

۳۷۵,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی پایه بلوز پسرانه (نوجوان)

۱۸۸,۰۰۰ تومان۲۵۰,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی پایه بلوز و شلوار پسرانه (کودک)

۲۷۵,۰۰۰ تومان۳۵۰,۰۰۰ تومان
چاپی

الگوی سارافون شورت السا

۱۸۸,۰۰۰ تومان

نکاتی در مورد رسم الگوی بالاتنه ی کودک

پس از اندازه گیری نوبت به رسم الگوی بالاتنه ی کودک می رسد، توجه داشته باشید که در رسم الگوی بالاتنه ی کودک قسمت جلو و پشت الگو را به طور همزمان آموزش خواهیم داد و در حین رسم الگو نیز نکاتی را بیان می کنیم. نکته ای که در این مرحله باید به ان توجه داشته باشید این است که ما برای رسم الگوی پشت از سمت چپ کادر الگو و برای رسم  الگوی جلو از سمت راست کادر الگو استفاده می کنیم.

برای این که الگوی بالاتنه ی کودک را رسم کنید ابتدا باید یک کادر رسم کنید که طول این کادر باید قد بالاتنه و عرض آن نصف دور سینه به علاوه ی ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر باشد.

حال برای خط سینه، خط بالاتنه را نصف می کنیم و خطی موازی با عرض کادر رسم می کنیم، سپس نوبت به خط کارور می رسد برای این رسم این خط از خط سینه تا ابتدای کادر را تقسیم بر دو می کنیم تا خط کارور بدست اید. در گام بعدی از سمت راست کادر الگو به اندازه ی یک ششم دور گردن به علاوه ی نیم سانتی متر جلو می رویم و علامت می زنیم و به همین اندازه نیز از خط بالاتنه پایین می آییم و این را نیز علامت می زنیم و این دو نقطه را با خطی هلالی شکل به هم متصل می کنیم.

حال در سمت چپ الگو، برای رسم الگوی بالاتنه پشت به اندازه ی یک ششم دور گردن به علاوه ی نیم سانتی متر از سمت چپ کادر جلو می رویم و علامت می زنیم و به اندازه ی ۱٫۵ سانتی متر نیز از نقطه ی سمت چپ کادر الگو پایین می آییم و علامت می زنیم، این دو نقطه را نیز با خطی هلالی شکل به هم متصل می کنیم.

نکاتی در مورد رسم الگوی بالاتنه ی کودک-۲

عرض کادر الگو را نصف می کنیم و به اندازه ی سه سانتی متر از این نقطه پایین می آییم، سپس از نوک گردن یعنی از ابتدای هلال به اندازه ی سرشانه جلو می رویم. روی خط کارور جلو به اندازه ی نصف کارور علامت می زنیم، برای قسمت پشت نیز به اندازه ی نصف کارور به علاوه ی نیم سانتی متر علامت می زنیم و سرشانه ها را به این قسمت متصل می کنیم.

سپس روی قسمت جلوی الگو به اندازه ی یک چهارم دور سینه به علاوه ی دو سانتی متر روی خط سینه جلو می رویم و علامت می زنیم و به اندازه ی یک سانتی متر بالا می رویم و این قسمت را با خطی هلالی شکل به خط کارور متصل می کنیم.

برای قسمت پشت الگو نیز از سمت کادر الگو روی خط سینه به اندازه ی یک چهارم دور سینه به علاوه ی یک سانتی متر جلو می رویم و سپس مانند قسمت جلو عمل می کنیم.

این نکته را به خاطر داشته باشید که هلال ها در سمت جلو باید بیشتر از قسمت پشت باشند.

حال به سراغ خط کمر می رویم، برای قسمت جلویی الگو به اندازه ی یک چهارم دور سینه به علاوه ی ۲ سانتی متر جلو می رویم و از این نقطه به خط سینه متصل می کنیم، برای قسمت پشت الگو نیز به همین صورت عمل می کنیم ولی به علاوه ی ۱ سانتی متر می کنیم. سپس روی الگوی پشت و روی خط کمر از هر طرف به اندازه ی یک سانتی متر به سمت داخل می رویم و به بالا وصل می کنیم، حال فاصله ی بین این دو خط را اندازه گیری می کنیم و تقسیم بر ۳ می کنیم.

اندازه ای که به دست می آید از سمت خط پشت بعد از آن به اندازه ی یک سانتی متر به سمت داخل می رویم و خطی عمودی رسم می کنیم. سپس از این خط دو سانتی متر به سمت پهلو می رویم و ساسونی با طول ۱۰ سانتی متر رسم می کنیم.

در گام بعدی نوبت به رسم الگوی بالاتنه ی جلو می رسد، برای رسم این قسمت از الگو نیز به اندازه ی یک سانتی متر از قسمت پهلو به سمت داخل می رویم، فاصله ی این نقطه تا خط جلو را اندازه می گیریم و تقسیم بر سه می کنیم، سپس مانند قسمت پشت یک ساسون ۲ سانتی متری با طول ۱۰ سانتی متر رسم می کنیم.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که خط جلو محل دکمه خواهد بود.

در نهایت هم در قسمت جلوی الگوی و هم در قسمت پشت الگو، از سمت پهلوها دو سانتی متر الگو (الو کانتنت) را گشاد می کنیم. حال برای گشاد کردن حلقه آستین، روی خط سینه از حلقه آستین به اندازه ی دو سانتی متر پایین می آییم.

در پایان به این نکات توجه داشته باشید که اگر لباسی که می خواهید برای فرزند دلبندتان بدوزید بدون آستین است نیازی به گشاد کردن حلقه آستین نیست. نکته ی بعدی این که الگویی که در این قسمت همراه با نکات آن توضیح دادیم الگوی اولیه ی بالاتنه است پس از رسم این الگو می توانید مدلی که مدنظرتان است را روی الگوی خود پیاده کنید.

نکاتی در مورد نحوه ی رسم الگوی آستین لباس بچگانه

اگر می خواهید لباسی که می دوزید آستین داشته باشد باید الگوی آستین نیز رسم کنید، رسم الگوی آستین نیز نکات خاص خود را دارد که در ادامه این نکات را در قالب رسم الگوی آستین توضیح خواهیم داد.

ابتدا برای رسم الگوی آستین کادری رسم می کنیم عرض این کادر نصف دور بازو به علاوه ی دو تا سه سانتی متر است و طول آن قد آستین است. از قسمت طول کادر را تقسیم بر ۴ می کنیم و در قسمت یک چهارم بالایی آن خطی به آن سمت بالای کادر الگو رسم می کنیم.

از عرض الگو نیز الگو را نصف می کنیم و خطی موازی طول الگو تا انتهای کادر رسم می کنیم. حال از وسط خطی که در گام قبلی رسم کردیم و در قسمت اول نصفه ی عرض الگو قرار دارد یک سانتی متر به سمت پایین و در قسمت بعدی نصفه ی عرض الگو یک سانتی متر به سمت بالا می رویم و خطی رسم می کنیم، این خط هلالی شکل خواهد بود.

حال روی خطی که در ابتدا رسم کردیم و آن را خط اریب می نامیم به اندازه ی به دو سانتی متر از وسط کادر به سمت بالا می رویم و سپس این نقطه را به دو طرف خط اریب متصل می کنیم، نکته ای که در این قسمت باید به آن توجه داشته باشید این است که این خط در قسمت بالای خط اریب قرار خواهد گرفت.

در نهایت به اندازه ی سه سانتی متر روی عرض پایینی الگو به سمت راست می رویم و به نقطه ی یک چهارم اولی متصل می کنیم.

 

خیاطی هنری است که در عین این که مزایای اقتصادی به همراه دارد می تواند بسیار لذت بخش باشد زیرا فرد با دوخت یک لباس می تواند مانند خلق یک اثر هنری لذت واقعی  را احساس کند، اگر شما هم به هنر خیاطی علاقه دارید و می خواهید این لذت را تجربه کنید کافی است سری به سایت روچی بزنید.

 

 

چرا روچی؟

از طریق روچی می توانید پارچه و ملزومات را به صورت مستقیم از کارخانه تهیه کنید.
می توانید برای الگو سازی از برترین طراحان و متخصصان بهره مند شوید و به صورت رایگان از متخصصان مشاوره بگیرید.
*هر آنچه برای تولید پوشاک نیاز دارید در اختیار شما خواهد بود.

یک فکر در & ldquo؛ این چند نکته را در ترسیم الگو لباس بچه گانه فراموش نکنید! & rdquo؛

 1. Avatar لیلی گفت:

  سلام من متوجه نمیشم خط شانه و گردن توضیح داده نشده چجوری رسم میشه من خط کارورم نیفته نزدیک یقه جلو

  1. Avatar اپراتور روچی گفت:

   از خط یقه تا خط سینه را حساب کنید. ۱/۲ آن را بدست آورید. از این نقطه خطی افقی رسم کنید. این خط، خط کارور شماست که اندازه سرشانه بدست آمده خودتان را به کارور هلال کنید.

 2. Avatar حدیث گفت:

  سلام ، لطفا الگو پایه دخترانه از ۲سال تا ۷سال بزارید و جدول اندازه گیری
  ممنون

  1. Avatar اپراتور روچی گفت:

   الگوی پایه بلوز و شلوار دخترانه در سایت موجود هست که لینک آن را ضمیمه میکنیم برای شما. همچنین جدول سایزبندی هم در سایت روچی موجود هست.
   روی این لینک کلیک بفرمایید و الگو را مشاهده کنید https://rochi.ir/product/الگوی-پایه-بلوز-و-شلوار-دخترانه-کودک/

 3. Avatar پری گفت:

  سلام لطفا الگوی لباس دخترونه ۲تا۳ بزارین

  1. تیم روچی تیم روچی گفت:

   سلام. بله حتما

 4. Avatar مریم گفت:

  سلام
  الگوبالاتنه لباس دخترونه چندتا سایز داره و قیمتش چنده الگو لباس نخی با پارچه دیگر فرق می کند

  1. تیم روچی تیم روچی گفت:

   سلام دوست عزیز. ۲رنج‌ سنی ۲_۷و ۷_۱۲هرکدام‌جداگانه ۶سایز.

 5. Avatar سهیلا گفت:

  سلام خیلی اموزندس ولی اگر امکانش هیت توضیحاتتون رابیشترکنید در مورد الگوها

 6. Avatar الهه گفت:

  سلام
  سایتتون عالیه
  مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.