تاثیر خیاطی

 تاثیر خیاطی بر جذابیت شما

آموزش خیاطی

علم خیاطی

خیاطی هنری ست که بشر از زمان های دور از آن برای رفع نیاز خود در زمینه ی تولید پوشاک استفاده کرده است. همان طور که تمام علوم و فنونی که بشر از ابتدای حیات خود بر روی کره ی زمین آن ها را ابداع کرده و آن ها را مورد استفاده قرار داده است تغییرات چشمگیری داشته اند، به طوری که دیگر به آن چه در ابتدای زندگی بشر مورد استفاده قرار می گرفته است شباهتی ندارند  تاثیر خیاطی نیز این گونه است. بشر از ابتدای حیات خود سعی کرده تا به نوعی لباسی برای خود تهیه کند سپس با محیط خود و قابلیت هایی که محیط در اختیار او قرار می دهد آشنا شد و دریافت که می تواند برای رفع نیاز خود از طبیعت و محیط اطراف خود بهره گیرد و به تدریج این علم پیشرفت کرد تا در نهایت به چیزی که امروزه است تبدیل شد.

ما در این مقاله قصد داریم در مورد تاثیر خیاطی بر جذابیت افراد صحبت کنیم اما شاید بهتر باشد لباس ها را نیز مورد بررسی قرار دهیم تا بهتر بتوانیم اهمیت خیاطی بر ظاهر و جذابیت افراد را مورد بررسی قرار دهیم در واقع زمانی که از لباس صحبت می کنیم بیشتر منظورمان هنری که پشت این لباس نهفته است یعنی هنر خیاطی است.

لباس ها معرف شخصیت افراد هستند

در جوامع اولیه از لباس برای گرم نگه داشتن و یا خشک نگه داشتن و تا حدودی پوشاندن بدن استفاده می شد، اما امروزه با توجه به وجود حررات مرکزی در خانه ها و منازل از لباس تنها به عنوان ابزاری برای زنده ماندن استفاده نمی شود، در واقع امروزه لباس ها نشان دهنده ی شخصیت فرد و جایگاه اجتماعی فرد هستند.

اما همان طور که می دانید همه ی لباس ها از لباس های بچگانه، زنانه تا مردانه در هر سایزی و هر مدلی نتیجه ی هنر خیاطی است، پس آن چه که می تواند افراد را زیباتر و جذاب تر نشان دهد هنر و مهارت خیاط است. نکته ی بعدی در مورد لباس که به خوبی اهمیت خیاطی بر جذابیت افراد را نشان می دهد این است که لباس نشان دهنده ی ذائقه ی شخصی و مظهر ثروت است. به این معنا که هر چقدر یک فرد ظاهر بهتری داشته باشد نشان دهنده ی این است که هزینه ی بیشتری برای لباس و ظاهر خود صرف کرده است و این که هر چقدر فرد تفکرات و ذهن آشفته تری داشته باشد این تفکرات خود را در ظاهر او نشان می دهد.

لازم به ذکر است زمانی هنر خیاطی می تواند تاثیر مثبتی در ظاهر افراد بگذارد که فرد با شناختن اندام خود لباسی مناسب انتخاب کند، در واقع تلفیق هنر خیاطی با تفکر و انتخاب درست است که می تواند تاثیرات مثبتی در پی داشته باشد اما اگر هنر خیاطی با تفکر و انتخاب درست همراه نباشد نه تنها هنر خیاطی تاثیرات منفی بر ظاهر افراد می گذارد بلکه از جذابیت افراد نیز می کاهد.

تاثیر خیاطی و شیک پوشی

ظاهر انسان همواره یکی از چیزهایی بوده که انسان به آن اهمیت داده است. چیزی که می تواند بر شیک پوشی افراد تاثیرگذار باشد لباس است و آن چه که باعث تولید لباسی شیک و زیبا می شود خیاطی است.

خیاطی متدهای مختلفی دارد که ظرافت و دقتی که در هر کدام از متدها وجود دارد باعث می شود که لباسی که در نهایت تولید می شود لباسی شیک و البته با ظرافت بیشتری باشد. اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که هر چه در دوخت لباس از پارچه ی با کیفیت تر و مواد اولیه ی بهتری استفاده شود و هر چه مهارت خیاط در دوخت لباس بیشتر باشد هزینه ی تمام شده ی لباس نیز بیشتر خواهد بود. پس به عبارتی هر چه هزینه ی بیشتری برای خرید لباس صرف شود لباس بهتری نیز می توانید بخرید.

انتخاب خیاط ماهر و حرفه ای

اگر به هر دلیلی  نمی خواهید و یا نمی توانید از لباس های آماده استفاده کنید تنها گزینه ی پیش روی شما برای تامین پوشاک تان کمک گرفتن از خیاط است. اما به خاطر داشته باشید که هر خیاطی را نباید انتخاب کنید، همان طور که قبلا هم گفتیم لباس و در نتیجه ی خیاطی تاثیر زیادی برای ظاهر و از همه مهم تر جذابیت شما دارد پس انتخاب خیاط نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای این که اهمیت انتخاب یک خیاط ماهر و حرفه ای را بهتر متوجه شوید بگذارید برای تان یک مثال بزنیم، تصور کنید برای پارچه ی لباس خود هزینه ی زیادی صرف کرده اید اما خیاطی که پارچه را به او سپرده اید خیاط ماهری نباشد این باعث می شود هر چقدر هزینه برای پارچه ی خود کرده اید این هزینه به هدر برود و از همه مهم تر دیگر ظاهر مناسبی نیز نخواهید داشت.

پس اهمیت خیاطی و انتخاب خیاط مناسب و تاثیری که می تواند بر ظاهر شما بگذارد را دست کم نگیرید. اهمیت خیاطی بر ظاهر و جذابیت شما تنها زمانی نیست که می خواهید لباسی برای دوخت سفارش دهید، بلکه اگر لباس های آماده ای که نیز تهیه می کنید و آن لباس به هر دلیلی فیت تن شما نیست و یا ظاهر جذابی نیز برای تان به ارمغان نمی آورد تنها یک خیاط خوب و ماهر است که می تواند لباس را به اندازه ای که می خواهید برای تان در آورد.

اصلاح لباس با استفاده از هنر خیاطی

همان طور که گفتیم همان طور که هنر خیاطی می تواند بر ظاهر افراد تاثیر مثبتی داشته باشد تاثیرات منفی نیز می تواند داشته باشد. نکته ای که در انتخاب لباس وجود دارد بسیاری از افراد وقتی لباس را بر روی مانکن های اروپایی و یا آمریکایی می بینند تصمیم به خرید آن می گیرند. اما باید به این مسئله توجه داشت که این لباس ها زمانی زیبا هستند که به ظاهر فرد بخورند به عبارتی این لباس ها به گونه ای هستند که به هر فردی با هر اندامی نمی خورد، اما می توان با استفاده از هنر خیاطی تا حدودی این لباس ها را تغییر داد تا به کلیت و ظاهر افراد بخورد، در واقع این جا نیز هنر خیاطی می تواند تاثیر خود را بگذارد و تاثیر مثبتی بر روی ظاهر افراد بر جای گذارد.

حرف اخر

هنر خیاطی هنری ارزشمند است اگر خودتان در زمینه ی هنر خیاطی فعالیت نمی کنید هیچ گاه تاثیراتی که هنر خیاطی می تواند بر لباس و ظاهرتان داشته باشد را دست کم نگیرید و هیچ وقت در مورد هنر خیاطی این تصور را نداشته باشید که اگر بانویی در این زمینه فعالیت می کند از روی ناچاری و برای درآمد آن است، زیرا هنر خیاطی هنری است که بیش از آن که فردی باشد اجتماعی است و به جامعه مربوط می شود.

چرا روچی؟

از طریق روچی می توانید پارچه و ملزومات را به صورت مستقیم از کارخانه تهیه کنید.
می توانید برای الگو سازی از برترین طراحان و متخصصان بهره مند شوید و به صورت رایگان از متخصصان مشاوره بگیرید.
*هر آنچه برای تولید پوشاک نیاز دارید در اختیار شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.