تلگرام الگو
men pattern

تولید و الگوی لباس مردانه

الگو, خیاطی, طراحی الگو
فروش الگوتماس با روچی

بسیاری از برش کارها و تولیدکنندگان به این نتیجه رسیده اند که داشتن یک الگوی خیاطی و برش پایه ای مناسب و خوش دوخت، می تواند همانند یک آچار فرانسه عمل کند و با تغییر  روی همان الگوی اولیه می توان الگوهای دیگری را به آسانی خلق کرد. بسیاری از برش کاران کهنه کار (معمولا به غیر از کت و شلوار) از هر لباسی فقط یک بلاک و شابلون را همیشه نزد خود نگه می دارند و بر طبق تجربه و تخصص خود از همان الگو، انواع سایزبندی و طرح های دلخواه را تولید می کنند.

کارشناس فروش الگوی روچی

(مشاوره و سفارش)


همراهخط شماره ۲ - ۳ خط


کانال الگو و خیاطی

روند کلی

در مطلب تولید و الگوی لباس مردانه، آموزش هایی اجمالی به همراه فرم های پایه و کپ های اولیه الگوهای لباس مردانه (پیراهن، تی شرت، لباس زیر و غیره) را همراه با کمی توضیحات برای علاقه مندانی که درخواست داده بودند، آورده ایم تا شاید به روشن شدن مسیر آن ها کمکی کرده باشیم.

نکته در مورد الگوهای آماده و عملکرد حرفه ای

نکته حایز اهمیت در مورد الگوهای آماده خیاطی این است که اندازه و کپ این الگوها باید مورد بررسی و آزمون و خطا قرار گیرد و بر طبق مشاهدات و خلاقیت های فردی، الگو دستخوش تغییر و شکل ایده آل و نهایی آن برای استفاده های طولانی مدت تثبیت شود. این موضوع باعث به وجود آمدن تفاوت هایی میان برشکاران و تولیدکنندگان می شود.

چارت استاندارد سایزبندی مردانه

در ابتدا، نگاهی به چارت سایزبندی اندام مردان می اندازیم تا قاعده ای کلی از اندازه گیری الگوی لباس مردانه به دست آوریم.

size chart - الگوی لباس مردانه

 

small Medium Large Xl Xxl xxxl
US ۳۴ ۳۶ ۳۸ ۴۰ ۴۲ ۴۴ ۴۶ ۴۸ ۵۰ ۵۲ ۵۴ ۵۶
EU ۴۴ ۴۶ ۴۸ ۵۰ ۵۲ ۵۴ ۵۶ ۵۸ ۶۰ ۶۲ ۶۴ ۶۶
دور سینه A cm ۹۱ ۹۶ ۱۰۰ ۱۰۴ ۱۰۸ ۱۱۲ ۱۱۶ ۱۲۱ ۱۲۵ ۱۲۹ ۱۳۴ ۱۳۸
عرض شانه B cm ۵۰ ۴۳ ۴۴ ۴۵ ۴۶ ۴۷ ۴۸ ۴۹ ۵۰ ۵۱ ۵۳ ۵۴٫۴
دور یقه  C cm ۳۷ ۳۸ ۳۹ ۴۰ ۴۱ ۴۲ ۴۳ ۴۴ ۴۵ ۴۷ ۴۸ ۴۹
کمر D cm ۷۳ ۷۸ ۸۳ ۸۸ ۹۴ ۹۹ ۱۰۴ ۱۰۹ ۱۱۴ ۱۱۹ ۱۲۴ ۱۳۰
باسن E cm ۹۹ ۱۰۲ ۱۰۴ ۱۰۷ ۱۱۲ ۱۱۷ ۱۲۲ ۱۲۷ ۱۳۲ ۱۳۷ ۱۴۲ ۱۴۵
قد آستین G cm ۸۱ ۸۲ ۸۳ ۸۵ ۸۶ ۸۷ ۸۸ ۹۰ ۹۱ ۹۳ ۹۴ ۹۶
فاق تا کف پا F cm ۸۷٫۶ ۸۸٫۹ ۹۰٫۲ ۹۱٫۴ ۹۲٫۷ ۹۴ ۹۵٫۳ ۹۶٫۵ ۹۷٫۸ ۹۹٫۱ ۹۹٫۱ ۹۹٫۱

این سایزها، شاخص الگوی برش نیستند، بلکه اندازه لباس دوخته شده را نشان می دهند. در هر سمت از قطعه های الگوی برش، فضایی برای زیر چرخ ها در نظر گرفته می شود (معمولا بین ۱/۵ تا ۲ سانتیمتر).

پیراهن مردانه

الگوی پیراهن مردانه در دو قالب طراحی می شود: قالب کلاسیک و اسپورت. قالب کلاسیک برای پوشیدن به همراه کت و شلوار طراحی می شود، معمولا گشادتر بوده، گودی کمر ندارد و یک پیلی در قطعه پشت برای آزادتر بودن لباس، لحاظ می شود. در الگوی اسپورت، الگو تنگ تر در نظر گرفته می شود، پیلی پشت حذف شده و در قسمت کمر، گودی کمر در نظر گرفته می شود. معمولا جوانان بیشتر طرفدار پیراهن اسپورت هستند. این نوع پیراهن در مراسم رسمی کمتر استفاده می شود. به این نوع پیراهن، اسلیم فیت نیز گفته می شود. بعضی تولیدکنندگان به دنبال الگوی پیراهن مردانه جعبه ای هستند؛ این جمله به معنای آن است که الگو به صورتی طراحی شود که پیراهن مردانه در جعبه های استاندارد موجود در بازار به راحتی تا شده و جا بگیرد.

فیلم دوخت کاملا اتوماتیک و صنعتی پیراهن مردانه

فیلم پیش رو، یک تولیدی فول اتوماتیک و صنعتی را نشان می دهد. درست است که با تعدادی چرخ خیاطی نیز می توان کار تولید پیراهن را راه اندازی کرد، ولی بازدهی تولید صنعتی غیرقابل قیاس است. در این فیلم، ابتدا با برش لیزری هر قطعه با دقت زیادی برش می خورد. سپس این قطعات وارد فضای کاملا صنعتی شده، دخالت انسان در سیر تولید به حداقل رسیده و در پایان با دستگاه بسته بندی رباتیک مرحله تولید به اتمام می رسد.

 

محصولات الگوی پیراهن مردانه

تی شرت و پلوشرت

تی شرت یقه گرد و یقه هفت مردانه، از رایج ترین مدل ها در تولید تریکو است که از دلایل آن می توان به سهولت دوخت و کاربرد زیاد آن اشاره کرد. شایان ذکر است که تولید انبوه تی شرت های تریکو، ریزه کاری های خاص خود را دارد و برای تولید انبوه نیاز به داشتن مهارت های خاص آن داریم. علاوه بر دقت در انتخاب پارچه تریکوی مناسب دوخت تی شرت، در انتخاب الگو نیز باید دقت کرد.

محصولات الگوی تی شرت و پلوشرت مردانه

شلوار مردانه

شلوار مردانه انواع گوناگونی دارد؛ از شلوار جین، کتان، اسلیم فیت و اسپرت گرفته تا شلوارهای کلاسیک پارچه ای. شلوارهای ورزشی، اسلش و تریکو را نیز به این مجموعه اضافه کنید. با توجه به گشادی، اندازه فاق و مدل دم پای شلوار، انواع مختلفی الگو تعریف می شود.

محصولات الگوی شلوار مردانه

سوییشرت و جلیقه

سوییشرت و کاپشن های اسپرت کلاه دار که به هودی نیز معروف هستند، با پارچه های تریکو و استرچ دوخته می شوند و طرفداران زیادی دارند. این قطعه لباس به صورت های زیپ دار و جلوبسته دوخته می شود و در بین جوانان طرفداران زیادی دارد. جلیقه نیز یکی از قطعات فانتزی برای لباس آقایان است که در دو مدل اسپرت و کلاسیک طراحی می شود. مدل های کلاسیک با کت و شلوار و مدل های اسپرت با لباس های غیررسمی پوشیده می شوند.

محصولات الگوی سوییشرت و جلیقه مردانه

کت مردانه

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین پوشاک آقایان، کت است. کت در مراسم رسمی، نیمه رسمی، محیط کار و غیره پوشیده می شود و انواع گوناگونی دارد. پارچه کت مردانه تاثیر اصلی را در انتخاب الگوی کت دارد که با توجه به موقعیت های مورد استفاده آن انتخاب می شود. کت های تک دکمه، دو دکمه، سه دکمه و اسپرت با یک یا دو چاک دسته های مختلف این لباس را تشکیل می دهند.

محصولات الگوی کت مردانه

لباس زیر مردانه

پارچه و الگوی این قطعه از لباس آقایان باید با دقت، و با توجه به راحتی و شرایط جغرافیایی محل زندگی انتخاب شود. استفاده از الیاف طبیعی معمولا بهترین نتیجه را به دنبال دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد پارچه های مناسب برای لباس زیر می توانید به مطلب « انواع پارچه های مناسب برای لباس زیر » مراجعه کنید.

محصولات الگوی لباس زیر مردانه

روچی

درباره روچی

سال های زیادی در زمینه های اقتصادی صنعت نساجی و پوشاک از جمله بازرگانی مواد اولیه (نخ) ، تولید پارچه ، تولید و فروش عمده ی پوشاک مردانه و بازاریابی در این صنعت فعالیت داشته ام و همیشه سعی در آموختن و پند گرفتن از کهنه کاران و بزرگان این صنعت داشته ام . همچنین دیگر تخصص اصلی من در زمینه ی اینترنت و طراحی است و سال های زیادی را صرف فعالیت ، آنالیز و کار آموزی در زمینه ی کسب و کار های اینترنتی نموده ام و مدتی بالغ بر 2 سال است که روی برندسازی اینترنتی مشغول تحقیق و تفحس می باشم . هم اکنون مدتی است که با اندوخته های این 8 سال در زمینه ی بازار ،برندسازی و اینترنت ، فعالیت خود را در زمینه ی خدمات نوین در جهت رونق کسب و کار ها آغاز نموده ام و با اهداف و آرمان های تعریف شده ای ، سعی در ارائه ی خدمات مفید و پیوند کسب و کارها با روش های نوین دارم. آرزوی قلبیم همیشه رونق فعالیت های مد و لباس در ایران بود . دو تخصص خود در زمینه های پوشاک و وب را با هم در آمیختم تا در این راه قدمی نهاده باشم.

چرا روچی؟

از طریق روچی می توانید پارچه و ملزومات را به صورت مستقیم از کارخانه تهیه کنید.
می توانید برای الگو سازی از برترین طراحان و متخصصان بهره مند شوید و به صورت رایگان از متخصصان مشاوره بگیرید.
*هر آنچه برای تولید پوشاک نیاز دارید در اختیار شما خواهد بود.

پست های مرتبط

یک فکر در & ldquo؛ تولید و الگوی لباس مردانه & rdquo؛

 1. Avatar Niloo گفت:

  برای تی شرت مردونه چقد پارچه لازمه

  1. Avatar اپراتور روچی گفت:

   دوست عزیز یک متر پارچه نیاز دارید.

 2. Avatar Mahdi گفت:

  سلام آیا میشه عکس لباس داد الگو گرفت ؟

  1. تیم روچی تیم روچی گفت:

   سلام دوست عزیز. بله. در این خصوص لطفا با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۴۴ تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما در بخش الگوی روچی شما را راهنمایی کنند.

 3. Avatar منیره گفت:

  سلام ممنون از راهنماییتون اگه ممکنه الگوی کت و اوور کت چرم مردانه و زنانه رو بزارید خیاطی و چرم دوزی رو بلدم و حالا میخوام این دو تا رو تلفیق کنم ممنون میشم کمکم کنید

  1. روچی روچی گفت:

   سلام. به زودی این الگوها در فروشگاه روچی قرار داده خواهد شد، می توانید از روچی بازار (https://rochi.ir/market) تهیه کنید.

 4. Avatar جواد گفت:

  سلام دنبال الگوی کت و شلوار مجلسی می گشتم

  1. روچی روچی گفت:

   سلام دوست عزیز. برای تهیه الگوی مورد نظرتان با پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) در تماس باشید.

 5. Avatar Fatemeh گفت:

  سلام وخسته نباشید میشه یه الگو از پالتو مردانه برام بفرستید ممنون میشم .من تمام سایت هارا گشتم ولی پیدا نکردم .

  1. روچی روچی گفت:

   سلام. با ورود به ربات تلگرامی الگوکده (@rochipattern_bot) می‌توانید لیست الگوها رو مشاهده کنید و الگوی موردنظر خودتون را خریداری کنید.

 6. Avatar حسین گفت:

  سلام ممنون از همه ایا کسی الگوی کت مردانه را داره برام بفرسته ممنون میشوم

  1. srico srico گفت:

   سلام. فعلا تعداد محدودی الگوی کت در کانال خیاطی و الگوی روچی (@rochipattern) وجود دارد. در آینده کامل تر میشود.

  2. روچی روچی گفت:

   سلام. از طریق ربات تلگرامی الگوکده (@rochipattern_bot) می‌توانید لیست الگوها را به همراه قیمتشون ملاحظه بفرمایید و الگوی موردنظر خودتون را خریداری کنید. اگر سوالی داشتید تیم پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) در خدمت شماست.

 7. Avatar شهلا گفت:

  سلام لطفا الگوی لباس کوردی مردانه رو آموزش بدید سپاسگزارم ????

 8. Avatar هما پورعسکر گفت:

  سلام وقت بخیر میشه لطف کنید الگو تیشرت یقه ایستاده رو توضیح بدین ممنون

 9. Avatar mehdi6396 گفت:

  سلام اگه امکان داره براتون الگوهای شلوار اسلش مردانه و زنانه رو هم بزارید ممنون میشم

  1. روچی روچی گفت:

   سلام. از طریق ربات تلگرامی الگوکده (@rochipattern_bot) می‌توانید لیست الگوهای شلوار اسلش را به همراه قیمتشون ملاحظه بفرمایید و الگوی موردنظر خودتون را خریداری کنید. اگر سوالی داشتید تیم پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) در خدمت شماست.

 10. Avatar حسن کریمی گفت:

  درخواست راهنمایی اموزش خیاطی و الگوی لباس زنانه و مردانه

  1. روچی روچی گفت:

   سلام. از طریق ربات تلگرامی الگوکده (@rochipattern_bot) می‌توانید اقدام کنید و یا اینکه عضو کانال تلگرامی خیاطی و الگوی روچی شوید و اگر سوالی داشتید تیم پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) در خدمت شماست.

 11. Avatar هدا دولتی گفت:

  سلام وققتتون بخیر لطف میکنید الگو لباس کار مردانه (بیلرسوت)رو بذارید؟

  1. روچی روچی گفت:

   سلام. از طریق ربات تلگرامی الگوکده (@rochipattern_bot) می‌توانید لیست الگوها را به همراه قیمتشون ملاحظه بفرمایید و الگوی موردنظر خودتون را خریداری کنید. اگر سوالی داشتید تیم پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) در خدمت شماست.

 12. Avatar کاظم گفت:

  با سلام
  لطفا اندازه های بلوز ۴۰، ۴۵، ۵۰، ۵۵ و ۶۰ را هم بگذارید.
  خیلی ممنون

  1. روچی روچی گفت:

   سلام. از طریق ربات تلگرامی الگوکده (@rochipattern_bot) می‌توانید لیست الگوها را به همراه قیمتشون ملاحظه بفرمایید و الگوی موردنظر خودتون را خریداری کنید. اگر سوالی داشتید تیم پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) در خدمت شماست.

 13. Avatar حسام علی یی گفت:

  سلام با تشکر از مطالب مفیدتون میشه لطف کنید الگوهای مربوط به کاپشن و اورکت های مردانه را هم قرار بدین

  1. Avatar رامین گفت:

   اره منم دنبال همین بودم اومدم تو سایتتون اگه امکانش هست الگوی کافشنو برام بذارین ممنون میشم

   1. روچی روچی گفت:

    سلام. از طریق ربات تلگرامی الگوکده (@rochipattern_bot) می‌توانید لیست الگوها را به همراه قیمتشون ملاحظه بفرمایید و الگوی موردنظر خودتون را خریداری کنید. اگر سوالی داشتید تیم پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) در خدمت شماست.

  2. روچی روچی گفت:

   سلام. از طریق ربات تلگرامی الگوکده (@rochipattern_bot) می‌توانید لیست الگوها را به همراه قیمتشون ملاحظه بفرمایید و الگوی موردنظر خودتون را خریداری کنید. اگر سوالی داشتید تیم پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) در خدمت شماست.

 14. Avatar Jafar گفت:

  سلام لطفا طرز پهن کردن الگو کت و شلوار را هم بذارید

  1. روچی روچی گفت:

   سلام. از طریق کانال تلگرامی خیاطی و الگوی روچی می توانید آموزش های لازم را ببنید ( @rochipattern ). اگر سوالی داشتید تیم پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) در خدمت شماست.

 15. Avatar سامان گفت:

  با سلام و خسته نباشید لطفا الگوی تک کت اسپورتی هم قرار بدید
  با تشکر از سایت خوبتون

  1. روچی روچی گفت:

   سلام. از طریق ربات تلگرامی الگوکده (@rochipattern_bot) می‌توانید لیست الگوها را به همراه قیمتشون ملاحظه بفرمایید و الگوی موردنظر خودتون را خریداری کنید. اگر سوالی داشتید تیم پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) در خدمت شماست.

 16. Avatar Razi136730 گفت:

  من هستم Razi136730
  چطور

 17. Avatar hodafathi69 گفت:

  سلام میشه الگوی لباس کار جدا و بیلر را هم قرار دهید

  1. روچی روچی گفت:

   سلام. از طریق ربات تلگرامی الگوکده (@rochipattern_bot) می‌توانید لیست الگوها را به همراه قیمتشون ملاحظه بفرمایید و الگوی موردنظر خودتون را خریداری کنید. اگر سوالی داشتید تیم پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) در خدمت شماست.

 18. Avatar mah97 گفت:

  من کمی باالگومشکل دارم اون قسمتی که نوشته روش جلو باید پشت پیرهن باشه نمیدونم چرا زاپاس داره,وتکه اضافه که ازپشت درسرشانه اضافه میشه باالگوها نمیتونم مطابقت بدم

 19. Avatar abdi گفت:

  باسلام خدمت شما خیلی ممنون اززحمات شما، اگه میشه الگوی صنعتی شلوارمردانه روهم قراربدید.باسپاس

 20. Avatar hamed nahvi گفت:

  لطفا در صورت امکان الگوی لباس زیر مردانه ارائه کنید

 21. Avatar بابائیان گفت:

  باسلام الگو را دانلود و چاپ کردم اما چون با الگوی اماده کار نکرده ام برش نهایی که باقیچی باید در بیاد تا الگو اماده بشه را بلد نیستم ( خط وخطوط حاشیه الگوها زیاده ادم گیج میشه)
  لطفا راهنما یی کنید با تشکر

 22. Avatar hamed nahvi گفت:

  لطفا الگوهای لباس زیر مردانه را بگذارید

  1. حتما قرار داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.