اجرای طرح حجاب ریحانه النبی (سلام الله علیها) از اوایل آبان ماه امسال

اعلامیه
امتیاز خود را ثبت کنید

اجرای طرح حجاب ریحانه النبی (سلام الله علیها) از اوایل آبان ماه امسال

 

به گزارش جبهه فرهنگی حجاب و عفاف  طرح حجاب ریحانه النبی(سلام الله علیها)  از سال ۱۳۸۴ ویژه دختران مدارس مقاطع ابتدایی در مناطق آسیب پذیر فرهنگی  که خانواده‌ها دغدغه کمتری در زمینه آموزشی ـ تربیتی دارند، با حضور خواهران طلبه اجرا می‌شود.

حجت الاسلام محمد باقی معاونت فرهنگی مرکز حجاب ریحانه النبی (سلام الله علیها) در مصاحبه با خبرنگار جبهه فرهنگی حجاب و عفاف گفت:  این طرح با سه هدف تبلیغ چهره به چهره، برپایی کلاس‌های علمی، ‌فرهنگی و ورزشی و ‌تدریس کتاب آموزشی مروارید بهشتی ویژه مدارس مقطع ابتدایی با هدف جذب و تشویق به فرهنگ حجاب با حضور مربیان خواهر طلبه دارای باور فرهنگی حجاب برگزار می‌شود.

معاونت فرهنگی مرکز حجاب ریحانه (سلام الله علیها) از برگزاری این طرح طی سال تحصیلی ۹۵-۹۴  در مدارس منتخب دوره ابتدایی شهرهای اصفهان ، مشهد، تهران،‌ ارومیه، کاشان ، شاهین شهر، ساری و قم ، از اوایل آبان ماه سال جاری خبر داد.

حجت الاسلام محمد باقی آگاهی بخشی در حوزه حجاب را هدف اصلی این طرح نامید و ادامه داد :با توجه به پژوهش های صورت گرفته توسط کارشناسان این مرکز ، ناآگاهی از محاسن پوشش حجاب و معایب و خطرات بی حجابی در   جامعه، اصلی ترین دلیل گرایش قشر دختران به بد حجابی و بی حجابی بوده است و بهترین فرصت برای آگاهی بخشی و روشنگری در این حوزه بهرمندی دانش آموزان از این آموزش ها و مطالب در سنین کودکی و نوجوانی است که در این طرح به درستی پیش بینی و اجرا شده است

 

وی در تشریح اجمالی طرح حجاب ریحانهالنبی(سلام الله علیها) ( ویژه مدارس ابتدایی( گفت:این طرح در طول سال تحصیلی در قالب ۱۳ بند اجرا می‌شود.

۱ـ ثبت نام دانش‌آموزان: دانش آموزان به اختیارخوددر یکی از دو گروه حافظان و یا حامیان حجاب نام نویسی می کنند.

«حافظان حجاب» افرادی هستند که حجاب برتر را برای خود انتخاب می کنند. و «حامیان حجاب» کسانی هستند که بدون چادر، حجاب خود را رعایت می‌کنند.

۲ـ برگزاری مراسم ویژهء صبح گاه حجاب: در این مراسم شعارهای صبحگاهی دانش‌ آموزان تغییر کرده و با شعارهای از پیش تعیین شده در موضوع حجاب از سوی یکی از دانش‌آموزان حافظ حجاب برگزار می‌شود.

۳ـ مربی حجاب: به منظور اجرای هرچه بهتر این طرح، از طلاب خواهر با عنوان مربی حجاب استفاده می‌شود. مربی حجاب با همکاری مدیر مدرسه و مربی پرورشی برنامه‌های مختلف طرح و برگزاری کلاس حجاب را به صورت ویژه، پیگیری و اجرا می‌کند. آموزش مربیان؛ با محورهای ذیل صورت می گیرد:

الف) آموزش کاربردی طرح و شیوه اجرای طرح به روش علمی، اعتقادی، تبلیغی و هنری. ب) آموزش روش های کلاس داری و ارتباط گیری با گروه هدف.

۴ـ کتاب مروارید بهشتی: کتاب های آموزشی مروارید بهشتی حاوی مطالب علمی، اعتقادی و تاریخی در قالب داستان و به صورت مصوّر برای پایه های سوم تا پنجم نگاشته شده و به عنوان کتاب های درسی این طرح در نظر گرفته شده است.

۵ـ مسابقات علمی، هنری و ورزشی: یکی از مهمترین قسمت های طرح اجرای مسابقات است که این مسابقات با هدف ارتقای سطح علمی و اعتقادی دانش‌ آموزان در نظر گرفته شده که جذابیت و نشاط در این مسابقات، برجسته‌ترین ویژگی آن است .

۶ـ تشویق مادی و معنوی: دانش‌آموزان درطرح با اهداء جوایز فرهنگی مورد تشویق قرار می گیرند.

۷ـ شورای حجاب: مربی حجاب با تشکیل شورای حجاب مباحث مختلفی راپیگیری می کنند.

۸ـ فرشته ی هدایت: از میان دانش‌آموزان حافظ حجاب هر کلاس انتخاب می‌شود و وظایف تعریف شده خود را انجام می دهد.

۹ـ جشن حجاب: این جشن در پایان سال تحصیلی برای دانش‌ آموزان حافظ حجاب سال پنجم برگزار می‌شود. که هدف از برگزاری آن فارغ التحصیل شدن دانش‌آموزان از مقطع ابتدایی با حجاب کامل می‌باشد.

۱۰ـ راهپیمایی حجاب: از برنامه‌های پایانی این طرح، راهپیمایی حافظان حجاب در سطح شهر است. که دانش‌آموزان دارای حجاب برتر در این مراسم شرکت می‌کنند. هدف از اجرای این برنامه نمایش عمومی حجاب در سطح جامعه و تشویق دانش‌آموزان به رعایت حجاب در اجتماع می‌باشد.

۱۱ـ برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی ـ تربیتی برای والدین: به منظور اطلاع رسانی و همراهی والدین با طرح مذکور، لازم است جلسات توجیهی – علمی برای آنان برگزار، و اهداف و برنامه‌ها تشریح شود. و آسیب های بی حجابی و آثار نامطلوب آن برای خانواده و جامعه، آموزش داده می شود.

۱۲ـ برگزاری جلسات توجیهی کادر مدرسه این جلسه با هدف همراهی و هماهنگی فعالیت های معلمان با مربیان حجاب.

۱۳ـ تابلوی حجاب: به منظور اهمیت مسأله ی حجاب، تابلوی مخصوصی با طراحی زیبا به این امر اختصاص می‌یابد که در این تابلو آثار دانش‌آموزان طرح اطلاع رسانی می کنند.

 

 

 

وی با اشاره به شرایط اجرای طرح حجاب ریحانه النبی(سلام الله علیها) گفت: در این طرح هیچ اجباری نسبت به پذیرش حجاب برتر از سوی دانش‌آموزان نداریم و دانش‌آموزان در دو گروه حافظان و حامیان حجاب می‌توانند در فعالیت‌هایی که در مدرسه اجرا می‌شود شرکت کنند.  معاونت فرهنگی مرکز حجاب ریحانه النبی(سلام الله علیها) به تفاوت حافظان و حامیان حجاب اشاره کرد و افزود: حافظان حجاب، حجاب برتر را انتخاب کردند ولی حامیان حجاب دارای حجاب مطلوب هستند و از حجاب برتر برخوردار نیستند.

 

وی همچنین بیان داشت: در پایان این طرح، راهپیمایی حافظان حجاب در شهرهای یاد شده اجرا و جشن حجاب و آیین چادرگذاری برای دانش‌آموزان سال پنجم حافظ حجاب برگزار می‌شود. حجت الاسلام محمد باقی در پایان  افزود امید واریم در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ با بهرگیری از به روز ترین پژوهش های صورت گرفته در این حوزه ، تغییرات اعمال شده در محتوای علمی ، دوره آموزشی مربیان و تشکیل اتاق فکر جهت تامین محتوای آموزشی  بتوانیم گام هایی موثر تر و مطلوب تر از گذشته در اجرای  طرح حجاب ریحانه النبی (سلام الله علیها) ویژه مدارس ابتدایی برداریم .IMG_۲۰۱۵۰۹۲۷_۰۰۲۱۲۰

حامد محمدیان مهر

درباره حامد محمدیان مهر

سال های زیادی در زمینه های اقتصادی صنعت نساجی و پوشاک از جمله بازرگانی مواد اولیه (نخ) ، تولید پارچه ، تولید و فروش عمده ی پوشاک مردانه و بازاریابی در این صنعت فعالیت داشته ام و همیشه سعی در آموختن و پند گرفتن از کهنه کاران و بزرگان این صنعت داشته ام . همچنین دیگر تخصص اصلی من در زمینه ی اینترنت و طراحی است و سال های زیادی را صرف فعالیت ، آنالیز و کار آموزی در زمینه ی کسب و کار های اینترنتی نموده ام و مدتی بالغ بر 2 سال است که روی برندسازی اینترنتی مشغول تحقیق و تفحس می باشم . هم اکنون مدتی است که با اندوخته های این 8 سال در زمینه ی بازار ،برندسازی و اینترنت ، فعالیت خود را در زمینه ی خدمات نوین در جهت رونق کسب و کار ها آغاز نموده ام و با اهداف و آرمان های تعریف شده ای ، سعی در ارائه ی خدمات مفید و پیوند کسب و کارها با روش های نوین دارم. آرزوی قلبیم همیشه رونق فعالیت های مد و لباس در ایران بود . دو تخصص خود در زمینه های پوشاک و وب را با هم در آمیختم تا در این راه قدمی نهاده باشم.

چرا روچی؟

از طریق روچی می توانید پارچه و ملزومات را به صورت مستقیم از کارخانه تهیه کنید.
می توانید برای الگو سازی از برترین طراحان و متخصصان بهره مند شوید و به صورت رایگان از متخصصان مشاوره بگیرید.
*هر آنچه برای تولید پوشاک نیاز دارید در اختیار شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.