تلگرام الگو

رسم الگوی جلوی بالاتنه بدون وتاژ

الگو, خیاطی, طراحی الگو
فروش الگوتماس با روچی

در مطالب پیشین به نحوه تغییر سایز الگوی پایه و ترسیم الگوی پایه بالاتنه پرداختیم. در این مبحث که ادامه موضوع رسم الگوی مادر بالاتنه است، می‌خواهیم به چگونگی رسم الگوی جلوی بالاتنه بپردازیم.

کارشناس فروش الگوی روچی

(مشاوره و سفارش)


همراهتلفن


کانال الگو و خیاطی

برای شروع رسم در ادامه مبحث قبلی از کادر مستطیلی که الگوی بالاتنه پشت را در آن رسم کردیم، استفاده می کنیم.

۱) ابتدا از نقطه ۷ p  روی خط سینه p ۸  – p ۷  به اندازه یک چهارم دور سینه به اضافه دو سانتیمتر پیش می ‌رویم و از آن دو سانتیمتر مستقیم به سمت بالا رفته و نقطه ۳۸ p را به دست می آوریم.

۲۷٫۵ = ۲ + ۲۵٫۵ = ۴ ÷ ۱۰۲

۲)  روی خط باسن بزرگ p ۴  – p ۳   به اندازه یک چهارم دور باسن بزرگ را به اضافه دو سانتیمتر پیش می رویم و نقطه ۳۹ p  را به دست می آوریم.

۲۷٫۵ = ۲ + ۲۵٫۵ = ۴ ÷ ۱۰۲

۳)  از نقطه ۳۸ p  یک خط روی خط کمر ۵ p ۶  –  p  به صورت عمود رسم کرده و نقطه ۴۰ p را به دست می آوریم. از نقطه ۴۰ p روی خط کمر به سمت نقطه ۶ p به اندازه ۲ سانتیمتر حرکت کرده و نقطه ۴۱ P را به دست می آوریم.

۴) از نقطه ۳۹ p  به طور عمود ۲ سانتیمتر به سمت بالا حرکت کرده و نقطه ۴۲ p را به دست می آوریم.

۵) نقطه ۳۸ p  را به نقطه ۴۱ p، نقطه ۴۱ p را به نقطه ۴۲ p و نقطه ۴۲ p را به نقطه ۳۹ p وصل می کنیم.

 

۶ ) از نقطه ۲ p روی خط شانه مقدار یک ششم دور گردن به اضافه نیم سانتیمتر پیش رفته و نقطه ۴۳ p را علامت گذاری می کنیم. از این نقطه مقدار یک ششم دور گردن به اضافه یک سانتی متر به سمت بالا رفته و نقطه ۴۴ p را علامت گذاری، و سپس نقطه ۴۴ p را به نقطه ۲ p به وسیله یک خط وصل می کنیم.

۷) برای رسم گودی گردن جلو باید دایره ۱ c به شعاع یک ششم دور گردن رسم شود که محیط آن از دو نقطه ۴۴ p و  ۲ p عبور کند. کمان به دست آمده حد فاصل این دو نقطه گودی گردن جلو می شود.

۸) حد فاصل دو نقطه ۴۳ p و ۴۴ p را نصف کرده و از آن نقطه به موازات خط شانه به فاصله ۲۰ سانتیمتر یک خط رسم می کنیم و خط ۵۱ p ۵۲  –  p را به دست می آوریم.

۹) از نقطه ۴۴ p اندازه سرشانه را طوری رسم می کنیم که از خط p ۵۲  –  p ۵۱ عبور کند. محل تقاطع به دست آمده را به وسیله ۵۳ p علامت گذاری می کنیم.

pattern

۱۰) برای مشخص کردن راس پنس سرشانه جلو از نقطه ۷ p  روی خط سینه ۷  p ۸ – p  به مقدار نصف فاصله سینه پیش رفته و نقطه ۵۴ p را مشخص می کنیم. از این نقطه دو خط عمود به صورت بالا و پایین به اندازه ۱۰ سانتیمتر رسم کرده و خط  p ۵۶ p ۵۵ را به دست می‌ آوریم.

۱۱) اندازه فاصله بلندی سینه را از نقطه ۲ p طوری رسم می کنیم تا از این خط به دست آمده عبور کند. محل تقاطع را با نقطه ۵۷ p علامت‌ گذاری می‌کنیم. این نقطه راس پنس سرشانه جلو و پنس کمری است.

۱۲) برای تعیین مقدار پنس سرشانه ابتدا خط سرشانه ۴۴ p ۵۳ –  p  را نصف می کنیم تا نقطه ۵۸ p به دست آید. سپس به اندازه یک دهم نصف دور سینه از نقطه ۵۸ p و نقطه سر پنس سرشانه ۵۷ p پنس سرشانه را باز کرده

سانتی متر ۵٫۱ = ۱۰ ÷ ۵۱ = ۲ ÷ ۱۰۲

و بعد از آن به همان اندازه از نقطه ۵۳ p پنس را باز می کنیم. دو نقطه جدید ۶۰ p و ۶۱ p را به یکدیگر به وسیله خط وصل می کنیم؛ به این وسیله پنس سرشانه ایجاد می شود.

pattern۱۳) از نقطه ۱۰ p روی خط کارور جلو  p۱۱ – p ۱۰  و به مقدار نصف کارور جلو به اضافه حد فاصل دو نقطه محل تلاقی پنس سرشانه با خط کارور جلو دو نقطه ۶۲ p و ۶۳ p پیش می رویم و با نقطه ۶۴ p علامت گذاری می کنیم.

۱۹٫۵= ۲ + ۱۷٫۵ = ۲ ÷ ۳۵

دو نقطه ۶۱ p و ۶۴ p و سپس دو نقطه ۶۴ p و ۳۸ p را به یکدیگر وصل می کنیم. از وسط این خط نقطه ای به فاصله ۳ سانتیمتر و عمود را رسم می کنیم تا نقطه ۶۶ p به دست ‌آید. هلال حلقه آستین جلو را طوری رسم می کنیم تا از سه نقطه ۳۸ p  و ۶۶ p و ۶۴ p عبور کند.

pattern۱۴) برای رسم پنس کمر ابتدا فاصله بین دو نقطه ۶ p و ۴۱ p را تقسیم بر سه کرده و با نقطه ۶۷ p علامت گذاری می کنیم.

۱۵) اندازه فاصله بین دو نقطه ۶ p و ۶۷ p را به اضافه یک و نیم سانتی‌متر کرده و روی خط باسن بزرگ p ۴ – p ۳  به سمت داخل کادر حرکت کرده و با نقطه ۶۹ p علامت گذاری می کنیم.

دو نقطه ۶۷ p و ۶۹ p را به وسیله یک خط به یکدیگر وصل می‌کنیم.

دو نقطه ۶۷ p و ۵۷ p را به وسیله یک خط به یکدیگر وصل می‌کنیم.

نقطه ۷۰ p در حد فاصل ۳ سانتیمتر از نقطه ۶۷ p رسم کرده و آن را از دو طرف به ۶۹ p و ۵۷ p به وسیله خط وصل می‌کنیم.

patternبا کمک خط کش های الگوسازی، منحنی های هلال حلقه آستین جلو و گودی گردن را اصلاح می کنیم.

اکنون با استخراج الگوی به دست آمده الگوی جلوی بالاتنه بدون وتاژ آماده است.

pattern drawing

نویسنده: رضا سلیمانی

چرا روچی؟

از طریق روچی می توانید پارچه و ملزومات را به صورت مستقیم از کارخانه تهیه کنید.
می توانید برای الگو سازی از برترین طراحان و متخصصان بهره مند شوید و به صورت رایگان از متخصصان مشاوره بگیرید.
*هر آنچه برای تولید پوشاک نیاز دارید در اختیار شما خواهد بود.

پست های مرتبط

یک فکر در & ldquo؛ رسم الگوی جلوی بالاتنه بدون وتاژ & rdquo؛

  1. Avatar حسین گفت:

    این طریقه رسم الگو مال کدوم متد هست؟

    1. روچی روچی گفت:

      تلفیق دو متد مولر و متریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.