تلگرام الگو
الگو دوخت

روش آسان الگوی لباس تولیدی

الگو, خیاطی, راه حل های تولید, طراحی الگو, طراحی لباس, کارآفرینی در پوشاک
فروش الگوتماس با روچی

تولید یک لباس خوب ، احتیاج به پارامترهای متفاوتی دارد . از جمله ی این پارامترها ،الگوی لباس برای برش است که روی کیفیت یک لباس تاثیر انکارناپدیری دارد. یک کپ و الگوی زیبا در تولید یک لباس دارای اهمیت ویژه ای برای تولیدی هاست و تاثیرات آن برای تولیدی های پر تجربه کاملا واضح است. از همین رو دستمزد طراحان الگویی که تخصص زیادی در این امر دارند ، بسیار بالا ست. در این مطلب قصد داریم روشی آسان و مفید را در جهت ساخت الگوی لباس به شما پیشنهاد دهیم تا بتوانید هر الگویی که مد نظر دارید ترسیم کرده و برای تولیدات پوشاک خود از آن استفاده کنید.

کارشناس فروش الگوی روچی

(مشاوره و سفارش)


همراهتلفن


کانال الگو و خیاطی

 

اولین قدم: خرید نمونه برای الگوی لباس

در بازار های پوشاک گشتی بزنید و نمونه لباس هایی که روی آن فعالیت دارید ، خریداری نمایید.سعی کنید نمونه هایی را انتخاب کنید که دارای طرحی زیبا بوده و تن خور آن خوب باشد.  خریداری نمونه لباس هزینه حساب نمی شود و فوائد زیادی برای یک تولید کننده دارد. پس خساست به خرج دادن در این مورد کاملا به ضرر فرد تمام می شود.

الگو برای تولیدی لباس

قدم دوم: تصویر برداری از نمونه

از تمامی نمونه پوشاک خریداری شده ،تصاویر واضحی را با یک دوربین تهیه کنید. سعی کنید از جهات مختلف و با جزییات عکس برداری کرده و آن ها ذخیره نماییید. این مرحله در قسمت های پایانی به کار خواهد آمد و برای اینکه پشیمانی به بار نیاید ،حتما این کار را انجام دهید.

 

الگو برداری الگوی لباس

 

قدم سوم: بررسی و یادداشت جزییات

لباس را کاملا بررسی کرده و جزییات آن را یادداشت برداری کنید . نوع دوخت های انجام شده را تفکیک کنید و به خاطر بسپارید . مثلا اینکه کدام نواحی راسته دوزی شده یا از زیگزال استفاده شده است.  این بررسی باید به صورتی صورت گیرد که هیچ جزییاتی از قلم نیافتد. حتما قسمت های نمونه لباس را با متر اندازه گیری و یادداشت نمایید.

 

الگوی صنعتی پوشاک

 

قدم چهارم: شکافتن نمونه

با یک بشکاف ، اجزای اصلی و دوخت ها را بشکافید , اجزای آن را به صورت منظم بچینید. سعی کنید دقت کافی را در شکافتن دوخت ها به خرج داده تا در اجزای آن پارگی وجود نداشته باشد. به خاطر بسپارید که هر قسمت از اجزا با چه نوع دوختی به هم متصل شده بودند.

 

الگوی برش لباس تولیدی

 

 

قدم پنجم: الگو گیری اولیه

یک کاغذ الگو تهیه کرده و اجزای از هم گسیخته را روی آن بچینید. قسمت هایی که میدانید زیر زیگزال دوخت نگردیده یا درحین دوخت از آن کاسته نشده را از قسمت هایی که این نوع دوخت روی آن انجام شده جدا کنید . با یک صابون یا مداد از اجزا الگو برداری کنید به طوری که نوع اول بدون تغییر و به همان شکل  و نوع دوم با فاصله ای مناسب از قسمت شکافته شده  ترسیم گردد. فاصله در نوع دوم به نسبت روش دوخت شماست ،مثلا اگر در زیگزال ۱ سانت را زیر چرخ میدهید ،فاصله را به همان اندازه معین کنید.

 

روش الگوبرداری لباس تولیدی ها

 

قدم ششم: برش برای نمونه گیری الگوی لباس

در این جا الگویی همانند الگوی نمونه در اختیار دارید که باید آنرا برای نمونه گیری روی پارچه مورد نظر خود چیده و پارچه را از روی الگو برش دهید.  توجه داشته باشید که این مرحله فقط یک نمونه گیری می باشد و میخواهیم یک کار را از این الگو به ثمر برسانیم.

 

برش و الگوی تولیدی پوشاک

 

قدم هفتم:دوخت نمونه ی اولیه

خرج کار و افکت های نمونه را از آن جدا نمایید و متریال مورد نظر خود را برای نمونه گیری تهیه کنید. سپس طبق جزییاتی که در مراحل قبل یادداشت کرده اید یا در ذهن سپرده اید و با استفاده از خرج کار های نمونه اولیه،  دوخت نمونه را شروع کرده و طی آن تغییرات دلخواه خود را اعمال کنید.

 

نمونه گیری از الگوی تولیدی لباس

 

قدم هشتم : بررسی و تکمیل نمونه گیری

نمونه دوخته شده را با تصاویری که از کار تهیه کرده اید و اندازه های یادداشت شده در مراحل پیشین مقایسه کنید . ایرادات و مغایرت ها را یافته و لیست کنید و در الگوی ترسیم شده تغییرات لازم را ایجاد کرده و این ایرادات را برطرف سازید و دوباره نمونه گیری کنید و این کار را تا زمانی که یک نمونه مناسب از آب درآید ادامه دهید.

 

تولید لباس

 

قدم نهم : سایز بندی و تکمیل الگو

در این قسمت شما یک الگوی اصلاح شده را طبق نمونه لباس اولیه الگو برداری کرده اید (copycat) . می توانید این الگو را روی یک مقوا یا شابلون پیاده سازی کرده تا بتوانید از آن در برش های متعدد استفاده نمایید. الگوی بدست آمده را بر طبق جداول موجود یا سایز های متفاوت خریداری شده سایزبندی کرده و طبق نیازتان سایز های متفاوت کار را نیز پیاده سازی کنید.

 

الگو و تولید لباس

 

روچی

درباره روچی

سال های زیادی در زمینه های اقتصادی صنعت نساجی و پوشاک از جمله بازرگانی مواد اولیه (نخ) ، تولید پارچه ، تولید و فروش عمده ی پوشاک مردانه و بازاریابی در این صنعت فعالیت داشته ام و همیشه سعی در آموختن و پند گرفتن از کهنه کاران و بزرگان این صنعت داشته ام . همچنین دیگر تخصص اصلی من در زمینه ی اینترنت و طراحی است و سال های زیادی را صرف فعالیت ، آنالیز و کار آموزی در زمینه ی کسب و کار های اینترنتی نموده ام و مدتی بالغ بر 2 سال است که روی برندسازی اینترنتی مشغول تحقیق و تفحس می باشم . هم اکنون مدتی است که با اندوخته های این 8 سال در زمینه ی بازار ،برندسازی و اینترنت ، فعالیت خود را در زمینه ی خدمات نوین در جهت رونق کسب و کار ها آغاز نموده ام و با اهداف و آرمان های تعریف شده ای ، سعی در ارائه ی خدمات مفید و پیوند کسب و کارها با روش های نوین دارم. آرزوی قلبیم همیشه رونق فعالیت های مد و لباس در ایران بود . دو تخصص خود در زمینه های پوشاک و وب را با هم در آمیختم تا در این راه قدمی نهاده باشم.

چرا روچی؟

از طریق روچی می توانید پارچه و ملزومات را به صورت مستقیم از کارخانه تهیه کنید.
می توانید برای الگو سازی از برترین طراحان و متخصصان بهره مند شوید و به صورت رایگان از متخصصان مشاوره بگیرید.
*هر آنچه برای تولید پوشاک نیاز دارید در اختیار شما خواهد بود.

پست های مرتبط

یک فکر در & ldquo؛ روش آسان الگوی لباس تولیدی & rdquo؛

 1. Avatar رویا صفری گفت:

  سلام خدمت شما الگوی خیاطی،باید مناسب سازی شده برای اندام ایرانی باشه و زمان دوخت رو تن فرد عالی بایسته که خیلی مهمه

  1. Avatar اپراتور روچی گفت:

   سلام و عرض ادب. دقیقا درست میفرمایید. این نکته خیلی مهمه. به همین دلیل تمام الگوهایی که در روچی ارائه میشه تمام این مراحل را پشت سر گذاشته و درنتیجه دوخت خیلی عالی بعد از استفاده از این الگوها بدست میاد.

 2. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقتتون بخیر الگوی لباس بچه برای تولیدی میخواستم میشه لطفاً کمکم کنید

  1. تیم روچی تیم روچی گفت:

   سلام دوست عزیز. لطفا با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۴۴ تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی الگوی روچی شما را راهنمایی کنند.

 3. Avatar اکبری گفت:

  سلام وقت بخیر من تقریبا با خیاطی آشنا هستم ولی میخوام به صورت جدی شروع کنم با کدوم متد کار کنم بهتره ؟مولر ؟و درمورد متد IBM بدون الگو آمریکایی چطوره؟ ممنونم متشکرم از وقتی که میذارید

  1. تیم روچی تیم روچی گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در حال حاضر متد مولر جدیدتر و بدون ایرادتر هست .
   ibm متناسب با اندام ایرانی نیست.

 4. Avatar احمدی گفت:

  سلام، من نیاز به الگوهای لباس بچگانه سایز بندی برای بلوز و شلوار دارم، از کجا میتونم تهیه کنم و این که تو متن بالا گفتید الگو را با جدول سایز بندی تغییر بدین، چطور، میشهربیشتر توضیح بدین

  1. تیم روچی تیم روچی گفت:

   سلام دوست عزیز. روزتون بخیر. لطفا با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۴۴ تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما در بخش الگوی روچی شما را راهنمایی کنند.

  1. خوشحالم که براتون مفید بوده.

 5. Avatar فاطمه گفت:

  سلام تو مقاله تون گفتین که متد مولر بیشتر مناسب کار کارگاهیه این ثابت شده است؟ یعنی الگوهای مولر رو میشه بدون دغدغه و تغییر استفاده کرد؟

  1. تیم روچی تیم روچی گفت:

   سلام. متد مولر معروفترین متد خیاطیه که با حداقل اندازه گیری می تونه الگوهای استانداردی رو به شما بده. خیلی از خیاط ها اعتقاد دارن که متد مولر بهترین متد خیاطی هست. اما عده ای هم اعتقاد دارن که متد مولر نیاز به اصلاح داره

 6. Avatar قنبری گفت:

  سلام آموزش خیاطی کار با تریکو‌میخوام به نظرتون با آموزش خیاطیهای دیگه فرق داره؟

  1. تیم روچی تیم روچی گفت:

   سلام. از لحاظ الگو و دادن آزادی های لازم و ابزار دوخت متفاوته.

 7. Avatar محمود گفت:

  سلام
  برشکاری آموزش میدهید
  ۰۹۱۲۴۷۲۷۹۰۳

  1. روچی روچی گفت:

   سلام. در گروه تلگرامی مشاوره کسب و کارهای پوشاک ( https://t.me/joinchat/AcsvbUf–oRkoU8p7RvbTA ) دوستان شما رو در این زمینه راهنمایی خواهند کرد. روچی سعی دارد در آینده مقاله ای در زمینه ی برشکاری ارائه دهد. با ما همراه باشید.

 8. Avatar حسین گفت:

  باسلام خدمت شماوهمکاران محترمتان خیته نباشید سایت پرمحتوایی دارین
  بنده وپدرم سالها درکارتولید فعالیت داریم میخواستم بدونم چراهرکاری میکنم ازشیوه وسبک سنتی نمیونم خارج بشم وگویی واردخون من شده وهرچی دو دو تامیکنم نمیدونم عیب کارم کجاس
  ازشمامیخوام عاجزانه کمکم کنید
  ایدی تلگرام
  tanposhrabiei@
  ۹ ۰ ۸ ۳ ۵ ۷ ۸ ۵ ۱ ۹ ۰

 9. Avatar هنرور ل گفت:

  لطفا با این ایدی تلگرام مراجعه کنید جهت راهنمایی با سپاس (kgh1500)

 10. Avatar هنرور ل گفت:

  با سلام خدمت دوستان الگوی لباس فرم مدارس سایز بندی لازم دارم لطفا راهنمایی کنید از کجا تهیه کنم

  1. Avatar قاضی گفت:

   سلام برای فروش من دارم. ادرس تلگرامی@ghazi327

   کانال @amozesh_olgo_amade

 11. Avatar یاس گفت:

  سلام.من میخوام تاپ و شورت بچگانه تولید کنم به الگوهای سایز بندی شده نیاز دارم باید جکارکنم. از کجا تهیه کنم عجله هم دارم لطفا حواب بدید ممنون

 12. بازتاب: جشن تولد
 13. Avatar دختر ایرانی گفت:

  سلام تو رو خدا یکی جواب منو بده.وقتی پارچه های غیر کشی تاب دارن یعنی پیچ خوردگی دارن و وقتی از روی پود میبریم به جای مستطیل ،متوازی الاضلاع میشه چه کار کنم ؟همینطوری پارچه رو روی میز پهن کنم یا اینکه تابشو بگیرم ؟ گرفتن تاب اینهمه لایه کار سختیه. وقتی پارچه ۵ یا ۶ سانت تاب داره اگه الگو رو همینطوری ببرم الگو های بالاتنه کودک خیلی خودشو نشون نمیده؟ کار من نیمه مجلسی کودک هست و معمولا تو برش مشکل دارم کمکم کنید

  1. Avatar Sepideh گفت:

   بعضی پارچه ها ترکی با عرض جابه جا میشه سمت راه پارچه بندازی هیچوقت پیچ بر نمیداره

   1. تشکر از پاسختون . ممنونم

 14. Avatar علی گفت:

  سلام اگه میشه در مورد کار بیرون بر راهنمایی بفرمایید و اینکه اصطلاحاتی مثل تنه دوزی و سری دوزی چیست؟

  1. سلام. سری دوزی به معنی دوخت تعداد بیشتری از یک نوع لباس هست. در مطالب آتی براتون مطالب درخواستیتون رو خواهیم گذاشت

 15. Avatar ترلان گفت:

  سلام وقتتون به خیر چطور میشه داخل لباسو بدون ایراد و با سرعت بالا گاند کشی کرد البته در کارهای با تیراژ بالا نمیدونم ایراد از کار منه یا واقعا پایه نواردوز های که تهیه کردم مشکل دارند ممنون میشم اگر راهنماییم کنید البته اگرممکنه به ایمیلم بفرستین

 16. Avatar اکبر بابائیان گفت:

  با سلام و عرض ارادت خدمت شما بزرگوار اگر ممکن باشد بنده نیاز مبرم به الگوی پیراهن مردانه کلاسیک دارم . که در صورت امکان به ایمیل بنده یا در سایت قرار دهید با تشکر

  1. حتما جناب بابایی . معمولا اینگونه الگو ها رو در قسمت دانلود الگو قرار میدیم .

 17. Avatar یوسفی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  لطفاروشهای دیگه برای رسیدن به ااگوی مناسب راتوضیح دهید.
  باتشکر

  1. حامد محمدیان مهر حامد محمدیان مهر گفت:

   در مطالب بعدی الگو گیری های تخصصی تر رو همراه با الگو قرار میدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.