تلگرام پارچه عمده
پارچه فاستونی

پارچه فاستونی و نحوه خرید صحیح – فروش عمده پارچه فاستونی

پارچه, پارچه تاری پودی
فروش پارچه

برای آن که با نحوه خرید و فروش عمده پارچه فاستونی آشنا شویم و بتوانیم مطابق با نیاز خود و متناسب با بودجه کنار گزاشته به نحوی مطلوب انتخابی درست داشت بهتر است ابتدا به پاسخ چند سوال اشراف داشته باشیم. ابتدا این که پارچه فاستونی چیست؟ اخبار و تحولات روز بازار پارچه را از کجا می توان استعلام کرد؟ مشخصات بهترین پارچه فاستونی چه می باشد؟ لیست کارخانه های نساجی و برند های خوب صنعت فاستونی را از کجا می توان تهیه کرد؟ نحوه اطلاع از جدول آخرین قیمت فروش پارچه های فاستونی و خصوصیات هر شرکت تولیدی چیست؟

نمره نخ فاستونی و چگونگی فرایند ریسندگی، خط تولید و تکمیل این پارچه همگی از پرسش های ذهنی و مهم در داد و ستد این نوع پارچه است.

کارشناس فروش پارچه روچی

(مشاوره و سفارش)


خط شماره ۱ - ۱۰ خطخط شماره ۲ - ۳ خط


کانال پارچه و خرازی

 

آشنایی بیشتر با پارچه فاستونی :

شاید در وهله اول این سوال در ذهنتان است که اصلا فاستونی یعنی چه؟ به استناد به سایت ویکی پدیا می توان دریافت که این نوع از پارچه ابتدا در شهر بوستون امریکا تولید می شده که از کلمه بوستونی به صورت روسی در آمده و به نام فاستونی در ایران رواج پیدا کرده است.

تاریخچه صنعت نساجی ایران را که می خوانیم می بینیم از اولین پارچه هایی که در ایران به مرحله تولید رسید، پارچه فاستونی می باشد. کارخانه فاستونی بافی وطن در شهر اصفهان گواه این مطلب است که این قطب نساجی در این حوزه نیز از پیشگامان عرصه صنعت تولید و تکمیل فاستونی بوده است.

 

تعریف پارچه فاستونى :

برای این پارچه تعریف های مختلفی از اهل فن نقل شده اما به زبان ساده می توان به آن پارچه ای ساده گفت که با الیاف طبیعی حیوانی مثل پشم ، یا الیاف مصنوعی یا مخلوطی از هر دو به مرحله تکمیل می رسد. عرض پارچه فاستونی در حالت معمول در ایران ١۵٠ سانتی متر می باشد که می تواند در وزن های مختلف و با طرح ساده یا طرح دار مثل چهار خانه و راه راه تهیه شود. اختلاف وزن ( تراکم بافت ) و میزان درصد پشم به کار رفته و نخ فاستونی از اصلی ترین عوامل تاثیر گزار در نرخ پارچه فاستونی می باشد.

 

مزیت استفاده پشم در پارچه فاستونی چیست؟

همان طور که می دانید از فاکتور های یک فاستونی خوب و درجه یک درصد پشم به کار رفته در آن است. اما در واقع چرا پشم باعث مرغوبیت این پارچه می شود؟

پشم از الیاف طبیعی ( حیوانی ) به شمار می رود که از پشم گوسفندان با نژاد های گوناگون بدست می اید.

پشم از الیاف مقاوم به شمار رفته و از آنجا که هوا متراکم شده را در خود حفظ می کند باعث می شود بدن فرد پوشنده در برابر تغییرات دمای محیط اثر کمتری بپزیرد که این امر در حالت تعادل دمای بدن و میزان تعرق تاثیر خوبی دارد.

این نوع از الیاف علاوه بر ان که در بحث نساجی رنگ پذیری عالی دارد عایق صدا، مقاوم در برابر اشتعال و عبور دهنده امواج ماورا بنفش می باشد که هر کدام از این عوامل در راحتی و سلامتی فرد نقش به سزایی دارد.

 

مصرف پارچه فاستونی در دوخت کت و شلوار :

با توجه به موارد ذکر شده و اطلاع از مزایای پشم می توان دریافت که بهترین پارچه برای دوخت انواع کت و شلوار مردانه همین پارچه بورسی می باشد.

فاستونی پارچه ای است که پوشاک تهیه شده از آن به خصوص کت و شلوار در مرد ها اعتماد به نفس ایجاد می کند و بی شک رسمی ترین و همگانی ترین نوع پارچه در پوشاک مردانه می باشد.

کت و شلوار بی شک جامه ای مشترک میان ملل مختلف است و تقریبا در تمام کشور های دنیا از آن استفاده می شود. از این موضوع می توان به مصرف انبوه پارچه فاستونی در سطح وسیع و عمده آن در جهان پی برد.

مصرف این پارچه فقط مختص پوشاک مردانه نیست بلکه در البسه خانم ها مثل دامن، مانتو و یا لباس مجلسی و غیره استفاده های مختلفی دارد.

فاستونی آنقدر مورد علاقه خانم ها نیز بوده که کلماتی مثل مدل مانتو های زنانه فاستونی، طرح و مدل کت و دامن زنانه فاستونی و یا شلوار فاستونی زنانه از عبارت پیشنهادی موتور های جستجو اینترنتی شده و حاکی از علاقه خانم ها به دوخت البسه با این پارچه را دارد.

( برای مزون فاستونی و مشاهده مدل ها و الگوی دوخت جدید شلوار، کت و دامن زنانه می توانید از سایت روچی استفاده کنید )

باید به این موضوع نیز اشاره شود که بسیاری از تولیدی ها برای دوخت لباس فرم کار و یونیفرم اکثر ادارات، شرکت ها، موسسات و کارمندان نهاد های دولتی و غیر دولتی و حتی لباس فرم مدارس و بانک ها از این پارچه شیک و لوکس بهره می برند.

محبوبیت فاستونی به اندازه کافی قدرت داشته که توانسته حجم عظیمی از سرمایه گزاری را به خود جذب کند به صورتی که بهترین برند های بزرگ و مشهور پوشاک آقایان به خاطر آن ایجاد شد. در ایران می توان به برند های قابل احترام هاکوپیان، گراد، ماکسیم و ایکات اشاره کرد که به صورت حرفه ای در زمینه تولید پوشاک به خصوص کت و شلوار فعالیت می کنند.

 

اهمیت پارچه فاستونی در صنعت نساجی :

بورس فروش پارچه فاستونی از پارچه فروشی های کوچک تا عمده فروشی های فاستونی در هر شهر همیشه با معاملات پر رونق برای کسب و کار همراه بوده و هست.

با توجه به مصرف بسیار بالای این پارچه خوب می توان نتیجه گرفت که تولید و عرضه آن نیز با سود چشمگیری همراه است. هم اکنون در تمام بازار های بزرگ پارچه در شهر های مختلف می توان فاستونی را یافت که نشان دهنده محبوبیت آن است. اکثر پارچه ها پیک مصرف دارند در حالی که پارچه فاستونی کت و شلواری در تمام ایام سال از بازار فروش گرمی برخوردار است.

خرید و فروش های عمده فاستونی به صورت واضح توانسته به اقتصاد صنعت نساجی کشور های مختلف کمک ویژه ای کند.

 

خرید عمده پارچه فاستونی :

اگر قصد خرید متری دارید می توانید به فاستونی فروشی های شهر خود مراجعه کنید که البته باید مراقب راز های فروشندگان پارچه باشید که در خرید کلاه سرتان نرود. اما در بحث تهیه پارچه فاستونی به صورت عمده و همچنین خرید آن با قیمت کارخانه و شرکتی باید به نکاتی توجه داشت.

همان طور که شاهد رو به افزون خرید های اینترنتی و آنلاین هستید این پارچه پر مصرف با انواع برند ها به فروش می رسد.

سیستم فروش پارچه فاستونی زیاد پیچیده نیست و با کمی اطلاعات، به نحوه توزیع و فروش شرکت ها و کارخانه های تولید کننده فاستونی پی خواهید برد.

ابتدا بهتر است با نام کارخانجات ایرانی و خارجی این پارچه آشنا شوید.

 

لیست نام کارخانجات تولید کننده پارچه فاستونی :

کشورمان اگر در بحث تولید پوشاک کمی درجا زد اما الحق در تولید پارچه های فاستونی ایرانی روز به روز پیشرفت داشت به نحوی که بسیاری از کشور ها برای بحث صادرات و واردات فاستونی باید ناز کارخانجات ایرانی را نیز بکشند.

نام برخی از برند های پارچه فاستونی به شرح زیر است :

مطهری، مقدم، جامعه، عالیجناب، کوکما، ایران مرینوس، طوس، والا پوش، بروجرد، برک، پشم بافی آسیا، اردستان، تهران جامه، مه فاستون، اندیکو، زرین فاستون اصفهان، هامون، پشم بافی میهن، وطن فاستون، اخوان، شایسته، آیدین بافت، پاریزان، هاکوپیان و عتیق از جمله بهترین نساجی های ایرانی در حوزه تهیه و تکمیل پارچه فاستونی می باشند. کالیته پارچه فاستونی این کارخانه ها طرح و رنگ های مختلفی را شامل می شود که پاسخ گوی هر نوع سلیقه ای باشد.

 

درصد پارچه پشم در پارچه فاستونی :

این پارچه با درصد های مختلفی از پشم و الیاف مصنوعی به صورت ترکیبی تولید می شود. درصد پشم در فاستونی از صفر تا صد می تواند باشد اما درصد های ۴۵ / ۵۵ – ٢۵ / ٧۵ – ٢٠ / ٨٠ – ١٠ / ٩٠ عمومیت بیشتری در مصرف و خرید های عمده بازار دارد.

 

درصد ۴۵ به ۵۵

درصد ٢۵ به ٧۵

درصد ٢٠ به ٨٠

درصد ١٠ به ٩٠

شبه فاستونی ها

 

یک راه حل ساده برای تشخیص درصد پشم با توجه به این اصطلاحات عددی این است که عدد کوچک تر نشان دهنده در صد پشم می باشد. برای مثال وقتی گفته می شود فاستونی ۴۵ – ۵۵ یعنی این که این پارچه دارای ۴۵ درصد پشم می باشد.

 

پارچه شبه فاستونی چیست؟

پارچه شبه فاستونی یا طرح فاستونی به آن دسته از پارچه هایی گفته می شود که درصد پشم آنها صفر است و اصطلاحا پلی استری و با الیاف مصنوعی تکمیل شده اند. کارخانه های زرین فاستون نجف اباد اصفهان، مه فاستون، کوکما، دنا، اندیکو و تهران جامه از جمله کارخانجات فعال در این زمینه می باشند و قیمت فروش ان ها را از فروشگاه های معتبر فضای حقیقی و مجازی اینترنتی می توان استعلام گرفت.

 

پارچه فاستونی خارجی :

متاسفانه با وجود بهترین پارچه های فاستونی ایرانی باز شاهد وجود فاستونی های خارجی به خصوص چینی در بازار خرید شهر های مختلف هستیم. در کل از کشور های چشم بادامی ها پارچه های زیادی به صورت قانونی یا قاچاق وارد کشور می شود که خار چشمی است بر چشم کارخانه نساجی فاستونی ایرانی!

اما به هر حال لیست پارچه فاستونی برند های خارجی و یا برند های کت و شلوار همیشه برای اقایان جذاب بوده و حتی اگر غنی نیز نباشند کنجکاو به استعلام قیمت این برند ها هستند.

پارچه فاستونی انگلیسی و پشم بافی ایتالیا از پارچه هایی است که معمولا خواهان خاص خود را دارد و لوکس بخر های جامعه خرید آن را بر فاستونی درجه یک داخلی ترجیح می دهند.

بعضی از پوشاک برند ایرانی نیز با توجه به متد و منسوجات کشور های اروپایی به خصوص ایتالیا، فرانسه و بریتانیا برنامه ریزی کاری دارند.

اما در مجموع فاستونی ایرانی انتظارات مصرف کننده و تولیدی پوشاک و البسه را به بهترین نحو ارضا کرده است.

 

قیمت عمده پارچه فاستونی :

قیمت عدلی و عمده پارچه فاستونی با توجه به شهرت برند، میزان پشم موجود، وزن و تراکم پارچه و هزینه های حمل و نقل و بسته بندی متفاوت است. اگر بخواهیم درصد سود واسطه های متعدد میان مصرف کننده با واحد تولیدی را نیز در نظر بگیریم شاهد اختلاف قیمت زیادی در بازار شهر های مختلف هستیم.

به نظرتان راه حلی وجود دارد که بتوان پارچه فاستونی را با قیمت کارخانه خرید کرد؟ مرجع مناسبی برای گرفتن آنلاین نرخ این پارچه است؟ مطمئنا سوال پارچه فاستونی ارزان از کجا بخرم ؟ در ذهن تمام مشتری ها و خریداران عمده فاستونی می باشد! آیا آدرس و شماره تلفن پارچه فاستونی فروشی های معتبر و مرکزی در شهر خود را در دسترس دارید؟؟؟ با نحوه خرید اینترنتی پارچه فاستونی به صورت عمده آشنا هستید؟

 

 

نمایندگی فروش انواع پارچه فاستونی :

مرکز پخش های زیادی در کشور در حال عرضه و توزیع انواع پارچه های فاستونی می باشند. فروش اینترنتی فاستونی روز به روز در حال گسترش می باشد. سایت های زیادی در قالب فروشگاه های اینترنتی و مشاوره در حال فروش عمده و عدلی از انواع پارچه فاستونی از شرکت ها و کارخانه های مختلفی از جمله جامعه، مطهری، مقدم، مه فاستون، اندیکو، کوکما، عالیجناب، فاستونی زرین، وطن، پشم بافی مرینوس، والا پوش اسیا و … هستند اما به راستی ایا مشتری نیز با قیمت واقعی یا نرخ نزدیک به تولید می تواند خرید کند؟

آیا برای تهیه و خرید انواع پارچه فاستونی موجود در بازار حتما باید مقدمات یک سفر یکی دو روزه به بازار شهر های مختلف را برنامه ریزی کرد؟ به نظرتان امکان دارد که قبل از خرید با مشاوره فروش مشورت کرد و سپس با مراجعه حضوری و حتی غیر حضوری با قیمت دست اول از فروشنده های معتبر این پارچه خرید خود را انجام داد؟ با مشاورین روچی همراه شوید.

چرا روچی؟

از طریق روچی می توانید پارچه و ملزومات را به صورت مستقیم از کارخانه تهیه کنید.
می توانید برای الگو سازی از برترین طراحان و متخصصان بهره مند شوید و به صورت رایگان از متخصصان مشاوره بگیرید.
*هر آنچه برای تولید پوشاک نیاز دارید در اختیار شما خواهد بود.

پست های مرتبط

یک فکر در & ldquo؛ پارچه فاستونی و نحوه خرید صحیح – فروش عمده پارچه فاستونی & rdquo؛

 1. Avatar شیربن گفت:

  سلام
  برای کسی که شغلش اداریه و بایستی بطور دایم تو محل کارش تمام وقت با کت و شلوار حاضر بشه، کدوم فاستونی ایرانی رو پیشنهاد می فرمایید که برای فصل گرم سال،کمترین تعریق رو داشته باشه، در عین حال زود چروک نشه و کیفیت و قیمتش مناسب باشه
  و آیا فروش جزئی هم دارید؟
  متشکرم

  1. تیم روچی تیم روچی گفت:

   سلام دوست عزیز. از پارچه ی مطهری میتونید استفاده کنید

 2. Avatar فرامرز جاوید از قزوین گفت:

  ممنون از اطلاعات ارزنده تون

 3. Avatar Z گفت:

  سلام.پارچه فاستونی مناسب برای دوخت مانتواداری هست؟نمیدونم بدوزم یابخرم.جایی روسراغ دارین مانتواداری شیک بااین جنس پارچه وقیمت مناسب داشته باشه؟

  1. تیم روچی تیم روچی گفت:

   سلام. بستگی به محل سکونت شما دارد. استفاده از این پارچه در مناطق گرمسیری به دلیل ضخامت توصیه نمی شود. ما مکان خاصی رو برای خرید مانتو معرفی نمی کنیم. با استفاده از یه سرچ ساده می تونید نزدیکترین فروشگاه فروش مانتو اداری رو به محل سکونت خودتون پیدا کنید.

 4. Avatar محمد گفت:

  سلام، مطلب بسیار خوبی بود. متشکرم.
  برای خرید عمده چطور اقدام کنیم؟ شماره ای در مطلب نیست!
  لطفا راهنمایی کنید.

  1. تیم روچی تیم روچی گفت:

   سلام دوست عزیز. ممنون از همراهی شما. داخل بنری که در مطلب گذاشته شده، شماره تلفن برای خرید عمده موجود هست.

 5. Avatar محمد رشیدی گفت:

  تشکر بابت مطلب عالیتون

 6. Avatar بهنام وطنی گفت:

  با سلام ایا امکان دریافت کاتالوگ پارچه فاستونی و مطهری وجود دارد

  1. سلام ، میتونید با شماره های موجود در مطلب تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

 7. Avatar ارسلان گفت:

  پارچه مردانه جامعه یا مطهری بیشتر مصرف میکنم

 8. Avatar ارسلام گفت:

  سلام من پارچه فروش هستم ولی میخوام پارچه رو از نمایندگی یا کارخانه بخرم میشه ادرس اینترنتی بدید

  1. سلام ، میتونید با شماره های موجود در مطلب تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

 9. Avatar یوسفی گفت:

  سلام
  پارچه مناسب برای دوخت لباس ورزشی چه پارچه ای هست وازکجامیشه تهیه کرد؟

  1. Avatar حامد گفت:

   سلام من یه مغازه ای رو میشناسم که قیمتش خیییییلی خوبه و جنس خوب میفروشه اگه خاستین با من تماس بگیرین من راهنمایتون کنم

 10. Avatar یوسفی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  پارچه ریون خوب را ازکجا میشه تهیه کرد؟ اصلا چطور تشخیص بدهیم که جنسش خوب هست یانه؟

  1. با سلام . با مشاور سایت جناب شایسته میتونید مشورت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.