پوشاک تقلبی در بازار تهران

اعلامیه
امتیاز خود را ثبت کنید

باشگاه خبرنگاران/ بخش زيادي از پوشاک مارک‌دار و خارجي! عرضه شده در بازار پاچنار تقلبي است و برخي مشتريان بي اطلاع و با افتخار اين اجناس را به قيمت گزاف خريداري مي کنند.

آدمي از بدو تولد و آغاز تاريخ زندگي‌اش، به دليل تامين نيازهاي اوليه خود با بازاري از اجناس متفاوت در قرون مختلف آشنا شده است.

image

از ابتداي تاريخ تاکنون بازار اوليه ، تاکنون عده‌اي با بازارگرمي هايشان، به پاي معاملات مي‌رفتندو بي‌انکه توجهي به مشتري خود داشته باشند در معاملاتي نابرابر شرکت مي‌کنند تا آنجايي که آدم احساس مي‌کند که ترفندهاي عجيب و غريبي گير افتاده است شده، براي خريد اجناس، فريبش دهند.

از جارچيان فروشنده و دستفروشان تا مغازه‌داران و بازاريان هر کسي با ترفند خاص خود سعي در انجام معاملات سودمندانه به نفع خود دارد.به طوري که برخي از آنها (دروغ‌هايي) شاخدار و دور از ذهن مي گويند.

*بازار مد و مارک‌هاي خارجي در پايتخت

اما بازار يک مکان تاريخي که نيازهاي اوليه، روزمره و معيشتي خود را مي‌توانيم از آن تهيه کنيم. در اين مکان از شير مرغ تا جان آدميزاد يافت مي شود !

هميشه و هنگامي که وارد بازار تهران مي شويم با دنيايي پر از اجناس مختلف روبرو مي‌شويم، دنيايي که با هر بار ديدنش، باز برايمان تازه و نو است.

اين بار در بخشهايي از بازار با دنيايي ديگر روبرو مي شويم که به قول معروف با ديدنش ياد دروغ‌هاي شاخ‌دار هميشگي مي‌افتيم.

اگر اين حرف و حديث ها را کنار بگذاريم، در گوشه‌اي از بازار قديمي تهران، با فروشندگاني آشنا مي شويم که اقدام به راه‌اندازي بازارهاي من درآوردي با مضمون بازار مد و مارک‌هاي خارجي کرده‌اند.

بر سردر برخي از مغازه‌هاي بازار يک عنوان با موضوع “سفارش انواع مارک، ليبل و اتيکت” ديده مي‌شود.

فروشندگاني که به مشتريان خود آلبومي از انواع مارک‌هاي توليدي خود نشان مي‌دهند و اجناس‌شان را با مارک خارجي به آنها مي‌فروشند.

*چرا ايرانيان به خريد اجناس خارجي تمايل دارند

در چند دهه اخير باوري غلط اما واقعي، در ميان برخي مردم ايران رايج شده است که اجناس خارجي مختلف شامل پوشاک، لوازم خانگي، لوازم بهداشتي و آرايشي، مواد غذايي و… داراي کيفيت بهتري نسبت به توليدات داخلي است.

مردمي که حتي قدرت تشخيص کيفيت اجناس را هم ندارند و فقط باور غلط “اجناس خارجي با کيفيت است” را در ذهن خود مي‌پرورانند.

با اينکه مي‌گويند بايد صداقت در معاملات حرف اول را بزند، متاسفانه اين عبارت در ميان برخي از فروشندگان به دست فراموشي سپرده شده است.

به راستي چرا اين باور، ميان گروهي از مردم جا افتاده است که اجناس خارجي از اجناس ايراني با کيفيت‌تر است؟

اما فروشندگاني که آلبومي از انواع مارک‌هاي توليدي خود تهيه کرده و براي دريافت سفارش در اختيار مشتريان قرار مي‌دهند.منويي از سفارش انواع مدل‌ها همراه قيمت، به طوري که انواع مارک‌هاي مشابه خارجي و معتبر به تناسب ميزان هزينه پرداختي در بازار تهران را به آنها ارائه مي‌دهند.

اميدواريم روزي برسد که افکار عمومي به توليدات داخلي روي بياورند تا افراد سودجو با استفاده از اين باورهاي غلط، اقدام به بازار گرمي براي فروش اجناس بي کيفيت خود نکنند…

حامد محمدیان مهر

درباره حامد محمدیان مهر

سال های زیادی در زمینه های اقتصادی صنعت نساجی و پوشاک از جمله بازرگانی مواد اولیه (نخ) ، تولید پارچه ، تولید و فروش عمده ی پوشاک مردانه و بازاریابی در این صنعت فعالیت داشته ام و همیشه سعی در آموختن و پند گرفتن از کهنه کاران و بزرگان این صنعت داشته ام . همچنین دیگر تخصص اصلی من در زمینه ی اینترنت و طراحی است و سال های زیادی را صرف فعالیت ، آنالیز و کار آموزی در زمینه ی کسب و کار های اینترنتی نموده ام و مدتی بالغ بر 2 سال است که روی برندسازی اینترنتی مشغول تحقیق و تفحس می باشم . هم اکنون مدتی است که با اندوخته های این 8 سال در زمینه ی بازار ،برندسازی و اینترنت ، فعالیت خود را در زمینه ی خدمات نوین در جهت رونق کسب و کار ها آغاز نموده ام و با اهداف و آرمان های تعریف شده ای ، سعی در ارائه ی خدمات مفید و پیوند کسب و کارها با روش های نوین دارم. آرزوی قلبیم همیشه رونق فعالیت های مد و لباس در ایران بود . دو تخصص خود در زمینه های پوشاک و وب را با هم در آمیختم تا در این راه قدمی نهاده باشم.

چرا روچی؟

از طریق روچی می توانید پارچه و ملزومات را به صورت مستقیم از کارخانه تهیه کنید.
می توانید برای الگو سازی از برترین طراحان و متخصصان بهره مند شوید و به صورت رایگان از متخصصان مشاوره بگیرید.
*هر آنچه برای تولید پوشاک نیاز دارید در اختیار شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.