10 موردی که به آن باور داریم.

۱- افراد ایرانی پتانسیل فوق العاده‌ای در صنعت پوشاک دارند.

اگر می‌خواهید پتانسیل ایران را درک کنید دانستن اینکه زمین‌های ایران برای صنعت نساجی پر از نعمت، نیروی کار ایرانی ارزشمندترین سرمایه، دانش ایرانی مستعد پیشروی در صنعت لباس، جغرافیای ایران مناسب‌ترین موقعیت برای صادرات، خلاقیت و هنر ایرانی پر رنگ‌ترین ویژگی‌ها و بازار ایران یکی از بزرگترین بازارهاست. ولی استفاده از این پتانسیل مستلزم خودباوری و بازپس‌گیری بازار از کالاهای غیر ایرانیست.

۲- پیشرفت در صنعت پوشاک مستلزم همکاری، همیاری و دلسوزی است.

با یک اندیشه‌ی ساده می‌توان متوجه شد که موفقیت هر ایرانی در موفقیت جمعی گره خورده و وسعت بازار ایران ( که ۹۰ درصد آن دست کالاهای خارجی است ) به حدی زیاد است که هر چه رقیب زیاد باشد نه تنها جای فردی تنگ نمی‌شود بلکه کمک به بیرون راندن کالاهای خارجی از بازار ایران می‌گردد.

۳- هر فعال در صنعت مد و لباس می‌تواند یک برند شود.

داشتن نام و نشان و پیشروی در علم برند باعث پیشرفت و توسعه هر فعالیت است نه اینکه بر روی کالاها و لباس‌های تولیدشده‌ی خود نام و نشان‌های خارجی بخورد. هر فعالیتی که با نام و نشان ایرانی و در راستای حمایت تولید داخلی فعالیت داشته باشد، مورد حمایت گروه است.

۴- این صنعت به دولت وابسته نیست.

این که خیال کنیم مشکل از ناحیه دولت و حکومت است یک دید ناشی از کم‌آگاهی است. این صنعت برخلاف بسیاری از صنایع که بخش عمده‌ی آن در دست ارگان‌های حکومتی است، هیچ وابستگی به دولت ندارد. تنها خود ما هستیم که باید انقلاب در صنعت مد و لباس را رقم بزنیم. این ما هستیم که با اقدامات خود باید فرهنگ استفاده از کالای ملی را به جای قاچاق بنا کنیم.

۵- بهترین کار یعنی انجام درست و کامل یک کار

بر این باوریم که بهترین کار این تعدد ایجاد سوراخ نیست. ایجاد یک سوراخ و گشاد کردن آن می‌تواند ما را از دیوار مشکلات عبور دهد. بر همین اساس رویه‌ی کار این سیستم نهاده شده تا کیفیت را بر کمیت ارجح بداند و آن را انتقال دهد.

۶- اطلاعات و دانش اولین گام برای موفقیت است.

می‌دانیم که در تاریکی نمی‌توان راه درست را انتخاب نمود. پس با گردآوری اطلاعات و دانش، سعی داریم تا این راه را برای علاقه‌مندان به این صنعت روشن کنیم و نقطه‌ی اتکای ما تجارب و دانش همیاران روچی است.

۷- فرهنگ سازی موثر است.

امام علی (ع) می‌فرماید ( هر که به دیده عبرت به زندگی نگریست او را بینا کرد )، با دید بر تاریخ این کشور روشن است که ایرانی هیچ‌گاه با زور و چماق به کاری اجبار نمی‌گردد حتی اگر آن کار به نفعش باشد. پس اعتقاد داریم که فشار هیچ گاه باعث پیشرفت نبوده و بالعکس تحریک غرور ایرانیست که می‌تواند نوید بخش پیروزی باشد.

۸- هیچ غیرممکنی در ایران وجود ندارد.

ایرانی جماعت با اقدامات خود در طول تاریخ نشان داده که هیچ غیرممکنی برایش وجود ندارد. با استناد بر این می‌توان امید داشت که اگر ایرانی بخواهد می‌تواند صنعت مد و لباس را دست‌خوش تغییر کرده و فرهنگ ناب ایرانی را به گوش تمامی ملل برساند.

۹- درآمد مهم است ولی نه به اندازه آبادانی ایران

ما برای ادامه راه به فکر تامین درآمد هستیم ولی نه به اندازه‌ی اهمیت پیشرفت ایران در این صنعت. به خاطر همین بیشتر از کمک‌های فکری و غیرمالی بهره می‌بریم و اسپانسرهای این سیستم تداخلی در روند سیاست آن نخواهند داشت.

۱۰- عالی بودن انتها ندارد.

ما تلاش می‌کنیم و هر روزمان را با ایده‌های خلاقانه رنگین می‌سازیم تا بتوانیم به سوی عالی بودن پیشروی کنیم ولی عالی بودن انتهایی ندارد پس ادعایش را نداریم و تنها تلاش می‌کنیم، تلاش می‌کنیم و تلاش می‌کنیم.