28 سپتامبر 2021

بلاگ

مفهوم برچسب های بین المللی لباس‌؛ برچسب های لباس چه معنایی دارند؟
خرازی

مفهوم برچسب های بین المللی لباس‌؛ برچسب های لباس چه معنایی دارند؟ 

حتما و قطعا شما هم بارها با برچسب های لباس برخورد کرده اید، برچسب هایی که معمولا در گوشه های لباس هستند و هیچقوت به آنها توجه نمیکنیم! در اینجا میخواهیم به طور کامل در مورد برچسب های بین المللی پوشاک و معنی و مفهوم هر کدام از آنها بپردازیم، پس همراه ما باشید …

 

برچسب لباس چیست؟

برچسب لباس‌ها، تکه­‌ای پارچه­‌ی معمولا سفید است که در گوشه­‌ی پایین لباس دوخته و روی آن نمادهایی درج می‌­شود. هر یک از نمادهای روی برچسب لباس‌ها به دستورالعمل خاصی برای نوع شوینده، روش شستن، خشک کردن و غیره دلالت دارند. پیروی کردن از این اطلاعات، استفاده و نگهداری از لباس بر اساس دستورالعمل آن، باعث می­‌شود که عمر لباس­‌ها بیشتر شود و مدت زمان بیش­تری بتوان از آن­‌ها استفاده کرد.

 

برچسب لباس

 

باید توجه کرد که هرگونه لباس با توجه به نوع پارچه­‌ی آن، ویژگی­‌های خاصی دارد. برای این­‌که هنگام شستشو یا خشک کردن، بافت لباس‌ها آسیب نبیند، باید از اطلاعات برچسب لباس‌ها به عنوان بهترین راهنما استفاده کرد. تولیدکنندگان نیز باید در نظر داشته باشند که برچسب متناسب با لباس را به کار ببرند تا مصرف­‌کننده بتواند به بهترین نحو از محصولات آن­‌ها استفاده کند.

 

برچسب لباس

 

در جدول زیر، علایم بین­‌المللی که روی برچسب لباس‌­ها حک می‌­شود را به طور کامل آورده ایم، برچسب هایی که حتما باید از این به بعد بیشتر به آنها دقت کرده تا مرتکب خطاهای جبران ناپذیر نشوید.

جدول علایم بین‌المللی برچسب لباس‌ها

 

کدام یک از برچسب های بالا را میشناختید؟ حتما در بخش کامنت ها نظرات و پیشنهادهای خود را برای ما ارسال کنید.

گردآوری: روشنک قاسمی

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *

تخفیف های تکرارنشدنی پارچه های تابستانه تا 9 مهر!مشاهده محصولات
+ +