26 سپتامبر 2021

بلاگ

مد ها از کجا به ایران می آیند؟
مبانی مد و فشن

مد ها از کجا به ایران می آیند؟ 

مد یک کلمه فرانسوی است و  معنای آن بیشترین تکرار یک صفت نسبت به دیگر صفات می باشد و از آنجایی که از جهاتی  با فشن تشابهاتی دارد ، آن را در صنعت فشن و لباس استفاده می کنند. مد در ایران موضوعی جدیدی نبوده و در زمان های گذشته نیز کاربرد داشته . چند وقتی می شود که مساله مد و برند ، در این مرزو بوم رنگ و لعاب تازه ای به خود گرفته و هر دفعه شاهد مد های جدیدی هستیم . اما شاید این سوال که مد در ایران از کجا نشآت می گیرد و چرا دارای یک روند منظمی نمی باشد ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده مخصوصا افرادی که در صنعت مد و لباس فعالیت داشته  و هر بار به خاطر تغییر مد دچار مشکلاتی می شوند

 

منشا مد در ایران

تا چند سال پیش لباس هایی که در ایران مد می شد  به دلایلی ( مانند نزدیکتر بودن فرنگ ) ، از ترکیه نشآت می گرفت و یک تولید کننده برای بروزبودن کافی بود سری به آنجا بزند و نمونه هایی که به کارش می آید را خریداری نماید. ولی در سال های اخیر موج هایی با سورس و منبابع ناشناخته ،مد و لباس ایران را تحت تاثیر قرار می دهند و به دلیل مستعد بودن بازار و فرهنگ،افراد زیادی با این موج ها همسو می گردند. در پس پرده ی این امواج ، اهداف تجاری خاصی وجود دارد وگروهی کار وارد  با آخرین متد های مارکتینگ و سرمایه گذاری های عظیم ، فرهنگی را در جهت اهداف تجاری خود رواج می دهند . تا اینجای کار کاملا عادی و  توجیه پذیر است و در اینجا موضوع فرهنگ مورد بحث ما نیست ، مشکل اصلی از آنجا آغاز می شود که بدنه ی این امواج و فرهنگ ، بر پایه کالای قاچاق نهادینه شده و به همراه این موج ، سیلی از مشکلات بر سر صنعت مد و لباس داخلی سرازیر گشته .

 

پیش بینی مد

پیش بینی مد ، یک امر مهم و تخصصی می باشد و برای فردی که در صنعت مد و لباس مشغول به فعالیت می باشد ، این مساله پر رنگ تر عمل میکند. برای آموزش های لازم جهت پیش بینی مد و لباس های پر رونق جهت تولید ، در مطالب آینده مطالبی را قرار خواهیم داد.

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *

جشنواره تابستانه روچی تا آخر این هفته تمدید شد!مشاهده محصولات
+ +