Blog Post

با انتخاب لباس عروس رویایی خود فقط چند دقیقه فاصله دارید
لباس عروس
مبانی مد و فشن

با انتخاب لباس عروس رویایی خود فقط چند دقیقه فاصله دارید 

شب عروسی مهمترین شب در زندگی یک خانم است و ما به شما حق می‌دهیم که بیشترین حساسیت را برای انتخاب لباس‌تان داشته باشید. اگر قبل از رفتن به مزون ها، بدانید چه لباس عروسی برای شما مناسب است، با کمترین جستجو می‌توانید لباس عروس ایده آل خود را شناسایی و خریداری نمایید. شما به عنوان عروس باید در لباس عروس احساس آرامش داشته باشید. این لباس باید مشکلات اندام شما را پوشش داده و زیبایی های شما را برجسته نماید. به خاطر داشته باشید شما تنها یک بار لباس عروس به تن می کنید و به همین دلیل باید در انتخاب آن به جزئیات ریز هم توجه کامل داشته باشید.

لباس عروس

چگونه فرم و شکل اندام خود را برای انتخاب لباس عروس تشخیص دهیم؟

در دنیای لباس عروس، مدل های بسیار متنوع و مختلفی وجود دارد. همانطور که قبلا گفتیم، مهمترین نکته در زمان انتخاب لباس عروس قابلیت مخفی کردن ایرادات اندام شما و برجسته کردن زیبایی آن توسط لباس است. هر بدنی فرم و شکل مخصوص به خود را دارد؛ اما کارشناسان، اندام انسان‌ها را به چند دسته کلی تقسیم کرده اند. تفاوتی ندارد سایز شما چه عددی است مهم فرم اندام شما است. پس خود را در گروه چاق و لاغر تقسیم نکنید ممکن است فردی با وزن 120 در فرم اندام مستطیلی قرار بگیرد و فردی با سایز 55 اندام دایره ای داشته باشد.

فرم اندام بدن

فرم اندام بدن

در بیشتر مواقع، اندام ما در یکی از این گروه ها قرار می گیرد؛ اما هستند افرادی که ویژگی‌های اندام آنها دقیقا در قالب های تعریف شده نمی‌گنجد و انتخاب لباس عروس برای این افراد سخت تر است. تقسیم بندی اندام به این شکل انجام می­شود:

اندام مستطیل شکل

افرادی با اندام مستطیلی شکل دور کمر، دور سینه، دور باسن یکسانی دارند.

لباس عروساندام مثلثی یا گلابی شکل 

اندازه دور باسن در این خانم ها بیشتر از دور کمر و دور سینه آنها است.

خرید پارچه متری و لوازم خرازی

لباس عروس

اندام ساعت شنی

خانم هایی که دور سینه و باسن آنها یک اندازه باشد و دور کمر باریکتری داشته باشند در این گروه قرار دارند.

لباس عروس

 

اندام مثلث بر عکس یا به شکل سیب

اگر اندازه شانه ها و سینه شما بیشتر از کمر و باسنتان باشد، اندام شما به شکل سیب خواهد بود.

لباس عروساندام دایره با بیضی شکل

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که کمر و پهلوهای بزرگی دارند اندام شما دایره ای شکل است.

لباس عروس

اندام الماسی شکل

خانم‌هایی با اندام الماسی باسنی پهن دارند، قسمت پهلوها پر است و شانه‌های آنها باریک می‌باشد.

لباس عروسکدام لباس عروس برای فرم بدن شما مناسب است؟

مدل‌های متنوعی از لباس عروس وجود دارد که برای شما مناسب هستند و زیبایی اندام شما را نمایان می‌کند. توجه به دو فاکتور مهم در زمان انتخاب لباس عروس شما را در انتخاب لباس عروس رویایی کمک می­کند. فاکتور اول شناخت فرم اندامتان است و فاکتور دوم شناخت مدل لباس عروسی است که برای اندام شما دوخته شده است.

لباس عروسلباس عروس مدل Ball Gown یا پرنسسی

پوشیدن این مدل لباس عروس آرزوی هر خانمی است. لباسی با دامن پف دار و بالا تنه‌ای تنگ، شما را تبدیل به شاهدخت می‌کند. این لباس عروس با دامن پف دار شناخته می‌شود و بالاتنه آن در مدل‌های مختلفی قابل انتخاب است. در ادامه این مطلب، با انواع بالا تنه در لباس عروس آشنا خواهیم شد.

اگر اندام شما گلابی شکل است این لباس برای شما بهترین انتخاب است. چرا که باسن بزرگ شما در پف این دامن مخفی شده و زیبایی های بالاتنه شما خودنمایی می‌کند. حتی اگر بالاتنه شما بزرگ هم باشد این لباس توانایی مخفی کردن پایین تنه شما را دارد و شما می‌توانید از این امتیاز استفاده کنید.

اما اگر جسه کوچکی دارید بهتر است به سراغ مدل های دیگری بروید چرا که ممکن است شما در این لباس بلعیده می شوید. اگر امتیاز اندام شما در پایین تنه شما است بهتر است در انتخاب لباس عروس پرنسسی تجدید نظر کنید.

لباس عروس

لباس عروس مدل Dropped Waist یا مدل ماهی

این مدل لباس عروس قابلیت مخفی کردن عیوب اندامی را ندارد. شما با پوشیدن این لباس تمام آنچه هستید را در معرض دید قرار می دهید. پس اگر اندامی زیبا دارید با پوشیدن این لباس می‌توانید آن را به خوبی نمایش دهید اما اگر فرم بدن مستطیلی دارد و برجستگی اندام شما مناسب نیست به هیچ عنوان سراغ این مدل لباس نروید.

لباس عروسلباس عروس مدل Sheath یا لباس عروس راسته

زیبایی این لباس عروس در سادگی مدل دوخت آن است. اگر تمایل دارید در شب عروسی لباس ساده بپوشید این مدل بهترین انتخاب برای شما است. در ضمن این لباس عروس برای خانم‌هایی که جسه کوچک یا قد بلندی دارند گزینه‌ای مناسب است. اگر علاقه دارید در شب عروسی توجه اطرافیان به جواهرات شما و نوع پارچه انتخاب شده در دوخت لباس باشد، این لباس را انتخاب کنید. این لباس دقیقا مدلی است که می‌تواند تمام ایرادات قسمت پایین تنه را نشان دهد. اگر اندام گلابی شکل دارید و یا پایین تنه شما برجستگی نامناسبی دارد این لباس مناسب شما نخواهد بود.

لباس عروسلباس عروس مدل Trumpet یا شیپوری

این مدل نباید با مدل لباس عروس پری دریایی اشتباه گرفته شود. این مدل دامنی بسیار باریک دارد که دقیقا از زانو پف دار می‌شود. لباس عروس شیپوری کمی راحت تر از مدل پری دریایی است و به شما امکان حرکت بیشتری می دهد. اگر بدن شما انحنای مناسبی دارد و باسن نسبتا زیبایی دارید این لباس می تواند باعث درخشش شما شود. اما اگر از دیده شدن انحنای اندامتان هراس دارید در این لباس احساس آرامش نخواهید کرد.

لباس عروسلباس عروس مدل Empire یا سلطنتی

این مدل لباس عروس، بالاتنه و مخصوصا سینه را برجسته می کند. اگر بالاتنه ای مناسب دارید می توانید این لباس را انتخاب کنید و در عین سادگی در شب عروسی خود بدرخشید. دامن آزاد و راحت این لباس به راحتی پایین تنه شما را مخفی می کند. اگر جسه کوچکی دارید این لباس عروس قادر است شما را لاغر و بلند قد نشان دهد. اما اگر بالاتنه ای درشت دارید بهتر است در انتخاب لباس عروس دقت بیشتری داشته باشید. اگر تمایلی به نشان دادن پایین تنه خود ندارید این لباس انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

 

لباس عروسلباس عروس مدل A-Line

این مدل لباس همانطور که از نامش مشخص است شبیه به حرف A طراحی شده است. به جرات می‌توان گفت این مدل لباس عروس برای همه خانم ها مناسب است. این لباس بالا تنه ای نرمال دارد و پایین تنه را مخفی می کند. اگر قصد دارید در شب عروسی خود برقصید و از این شب رویایی لذت ببرید، حتما این مدل لباس را انتخاب کنید. اما اگر قصد دارید که اندام زیبای خود را به مهمانان نشان دهید این لباس برای این هدف طراحی نشده است.

لباس عروس

لباس عروس مدل Mermaid یا پری دریایی

این مدل لباس عروس نسبتا تنگ است و تمام زیبایی اندام شما را برجسته می‌نماید. اگر اندامی به شکل ساعت شنی دارید این مدل بهترین گزینه برای نشان دادن زیبایی اندام شما است. لباس عروس پری دریایی برای خانم هایی که در شب عروسی فعالیت زیادی دارند چندان مناسب نخواهد بود؛ چرا که نسبت به دیگر انواع لباس آزادی عمل کمتری فراهم می‌کند.

لباس عروس

 لباس عروس مدل Tea Length یا لباس عروس کوتاه

امروزه خانم هایی که به دنبال عروسی‌های آرام و سبک هستند علاقه دارند لباس عروس خود را با دامن‌های کوتاه انتخاب کنند. این لباس نیز زیبایی پاهای شما را به نمایش می‌گذارد. اگر کمر باریکی دارید نیز می‌توانید از این مدل لباس استفاده کرده و اندام زیبای خود را زیباتر از قبل نمایش دهید. این لباس عروس دامنی کوتاه و پف دار دارد که تا زیر زانوها امتداد می‌یابد.

خانم هایی با جسه کوچک در صورتی می‌توانند از این لباس استفاده کنند که لباس دقیقا مطابق با اندام آنها یا به اصطلاح فیت تن آنها دوخته شده باشد؛ در غیر این صورت قد کوتاه دیده می‌شوند. در ضمن در صورتی که قد بلندی دارید دقت کنید دامن لباس عروس نباید به بالای زانو برسد. در غیر اینصورت چندان زیبا نخواهد بود.

لباس عروسبهترین یقه برای لباس عروس را چگونه انتخاب کنیم؟

تا کنون درباره دامن لباس عروس، انواع آن و نحوه انتخاب آن صحبت کردیم. اما لباس عروس تنها در دامن آن خلاصه نمی شود. یکی از مهمترین قسمت های لباس عروس یقه آن است. از بروزترین یقه­هایی که در دوخت لباس عروس استفاده می­شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لباس عروس با یقه مدل Sweetheart یا دلبری

این مدل یقه شکلی شبیه به قلب دارد. اگر سینه هایی زیبا دارید انتخاب لباس عروس با یقه دلبری فرصت مناسبی برای نشان دادن آنهاست. این مدل توجه همه را به سینه‌های شما منعطف می‌کند به همین دلیل در صورتی که تمایل چندانی به دیده شدن سینه ها ندارید می توانید یقه را کمی بالاتر در نظر بگیرید.

لباس عروس با یقه مدل Straight یا یقه دکلته

این مدل یقه به صورت کامل سینه و بالای آن را پوشش می‌دهد. اگر تصمیم دارید لباس عروس بدون بند بپوشید این مدل را پیشنهاد می‌کنیم. این مدل یقه برای خانم‌هایی که شانه‌های خوش فرم دارند بسیار مناسب است.

لباس عروس

لباس عروس با یقه مدل V-Neck یا یقه هفت

یقه هفت بهترین انتخاب برای عروس‌هایی با گردن کوتاه است. این یقه گردن را کشیده‌تر نشان می‌دهد و می‌توانید جواهرات مناسبی با آن ست کنید. این یقه حتما دارای بند و آستین است و امکان اصلاح فرم شانه‌ها را به شما می‌دهد.

لباس عروس با یقه مدل One-Shoulder یا یقه رومی

برای عروس‌هایی که تصمیم دارند متفاوت باشند یقه رومی گزینه مناسبی است. این مدل یقه از الهه‌های رومی الهام گرفته شده و می‌تواند زیبایی جواهرات شما را نشان دهد. در ضمن در صورتی که تمایل ندارید از لباس زیر استفاده کنید این یقه گزینه مناسبی است.

لباس عروس

 لباس عروس با یقه مدل Off-the-Shoulder یا یقه افتاده

این مدل یقه بسیار زیبا، می‌تواند زیبایی شانه‌ها شما را نشان دهند. البته لازم به ذکراست که اگر بازوهای بزرگی دارید بهتر است از انتخاب این یقه اجتناب کنید؛ چرا که زیبایی این یقه روی بازوهای شما تمرکز دارد.

لباس عروس لباس عروس با یقه مدل Scoop یا یقه U شکل

این مدل یقه این توانایی را دارد که بالاتنه ی زیبای شما را برجسته کند. از آنجایی این یقه با بند دوخته می شود می تواند فرصت مناسبی برای پوشیدن لباس زیر مناسب و فرم دادن به سینه ها ایجاد می کند. این مدل یقه گردن شما را بلندتر نشان می‌دهد.

لباس عروس لباس عروس با یقه مدل Halter یا یقه هالتر

یقه مدل هالتر از مدرن ترین انواع یقه است. این یقه توانایی این را دارد که گردن شما را پوشش دهد. در ضمن به کمک آن می‌توانید زیبایی بازوهای خود را به نمایش بگذارید. یقه هالتر شما را از دیگران متمایز می‌کند؛ فقط کافی است که جسارت انتخاب آن را داشته باشید.

لباس عروس

لباس عروس با یقه مدل Jewel یا یقه جواهر

این مدل یقه تمام قسمت سینه شما را پوشش می‌دهد. این انتخاب برای خانم هایی که بالا تنه کوچک دارند بهترین انتخاب است. از آنجایی که استفاده از این یقه فرصت استفاده از جواهرات را از شما می‌گیرد، قسمت سینه با پارچه های زیبا و منقش دوخته می‌شود.

لباس عروس

لباس عروس با یقه مدل Portrait یا یقه پرتره

این مدل یقه شباهت زیادی به یقه افتاده دارد. با این تفاوت که در این مدل بازوها کاملا پوشش داده می شود. پس اگر بازوهای بزرگی دارید به کمک این یقه، آنها را پوشش دهید. این یقه شبیه به یقه دلبری نیز طراحی می‌شود با این تفاوت که بندهای پهن آن روی بازوها ثابت می‌شوند.

لباس عروس

 لباس عروس با یقه مدل Empire یا یقه سلطنتی

این مدل یقه برای لباس عروس سلطنتی بسیار مناسب است. از آنجایی که دامن این مدل لباس ساده طراحی می‌شود، یقه کشیده و مربعی شکل آن به شما کمک می‌کند شانه ای کشیده و زیبای خود را نمایش دهید. این یقه گردن شما را کشیده‌تر خواهد کرد و بندهای آن دقیقه در انتهای شانه قرار می‌گیرد. یقه سلطنتی برای خانم‌هایی که بالا تنه کوچک دارند مناسب به نظر می‌رسد.

لباس عروس

لباس عروس با یقه مدل high یا ایستاده

این مدل یقه روی گردن جمع می‌شود و تمام بالاتنه شما را پوشش می‌دهد. اصولا قسمت سینه این لباس عروس با پارچه های طرح دار دوخته می‌شود تا زیبایی بیشتری داشته باشد. این مدل یقه برای خانم هایی که گردن کشیده دارند مناسب است.

 لباس عروس

چرا باید لباس عروس آستین دار بپوشیم؟

برای انتخاب لباس عروس آستین دار چند دلیل منطقی وجود دارد. شاید در گذشته نه چندان دور پوشیدن لباس عروس آستین دار در فیلم های تلویزیونی دیده می­شد، اما امروزه افراد زیادی هستند که علاقه دارند لباس عروس آنها آستین داشته باشد. کارشناسان مد و لباس به دلایل زیر پوشیدن لباس عروس آستین دار را پیشنهاد می دهند.

طرح دار بودن پارچه لباس عروس

طراحان لباس عروس گاهی برای بهتر دیده شدن پارچه لباس عروس، آن را آستین دار طراحی می­کنند. رنگ پوست به خوبی زیبایی پارچه و طرح آن را نمایش می­دهد و این درحالی است که آستر این قابلیت را ندارد.

 لباس عروس

مخفی کردن ایرادات دست ها

اگر بازوهای خوش فرمی ندارید و یا زخمی روی دستانتان وجود دارد که تمایلی به دیده شدن آن ندارید، پوشیدن لباس عروس آستین دار، بهترین انتخاب است.

محدودیت های مذهبی

در صورتی که محدودیت‌های مذهبی دارید با انتخاب یک لباس عروس آستین دار، می‌توانید در شب عروسی لباسی پوشیده و زیبا داشته باشید.

باز بودن کمر لباس عروس

اصولا لباس‌های عروسی که از کمر لخت هستند به صورت آستین‌دار دوخته می‌شود. خانم‌های شجاع با انتخاب چنین لباس عروسی جسارت خود را نشان می‌دهند.

 لباس عروس

به چه شکلی جواهرات را با لباس عروس ست کنیم؟

برای ما ایرانیان استفاده از جواهرات در شب عروسی امری اجتناب ناپذیر است. اما چگونه از این جواهرات استفاده کنیم که زیبایی لباس عروس و چهره ما را خدشه دار نکنند؟

لباس عروس

انتخاب بهترین گردنبند

درست است که انداختن گردنبند، دستبند، گوشواره و النگو شما را زیبا نشان دهد اما به واقع این‌ها همه حواس اطرافیان را از شما پرت می‌کند. پس در انتخاب جواهرات دقت کافی داشته باشید. اگر یقه لباس شما پوشیده است و یا پارچه لباس عروس گرانقیمت و کارشده است، از انداختن گردنبند پرهیز کنید. در صورتی که پارچه انتخاب شده شما ساده و یقه لباس آزاد است می توانید از گردنبند استفاده کنید.

انتخاب بهترین گوشواره

تنها یک گوشواره قطره‌ای می‌تواند زیبایی صورت شما را تضمین کند. البته انداختن این مدل در صورتی مناسب است که موهای شما کاملا جمع شده باشد. در غیر اینصورت از گوشواره‌های میخی استفاده کنید.

لباس عروس

انتخاب بهترین دستبند 

در صورتی که لباس عروس آستین دارد انتخاب نکرده‌اید می‌توانید از یک دستبند شکیل اما ساده استفاده کنید تا زیبایی دستان شما را چندین برابر کند.

لباس عروس

انتخاب انگشتر مناسب

انداختن حلقه از الزامات شب عروسی است. حتما شما چندین مدل انگشتر زیبا دارید اما برای این شب مهم، تنها یکی از بهترین گزینه‌ها که با لباس عروستان همخوانی دارد انتخاب کنید و در انگشتان دست راست خود بیاندازید.

لباس عروس

تور لباس عروس را چگونه انتخاب کنیم؟

از آنجایی که در زمان انتخاب تور لباس عروس با تنوع بسیار زیادی روبرو می‌شوید شاید انتخاب بهترین گزینه برای شما سخت باشد. برای شما این سوال پیش می‌آید که تور بلند انتخاب کنم یا کوتاه؟ تور طرح دار بهتر است یا تور ساده ؟

برای انتخاب تور لباس عروس ابتدا باید ویژگی لباس عروس منتخبتان را بررسی کنید. اگر قسمت پشت لباس عروس ساده است این امکان را برای شما فراهم می‌کند که از تورهای بلند و طرح دار استفاده کنید. این تورها زیبایی پشت لباس را تضمین خواهند کرد. اما اگر در انتخاب لباس عروس برای پشت لباس برنامه خاصی داشتید، برای مثال پشت لباس باز است، از پارچه خاص و طرحدار در آن استفاده شده بهتر است تورهای ساده و کوتاه انتخاب کنید تا توجه دیگران را از مدل لباس عروس کم نکنید.

لباس عروس

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *