20 سپتامبر 2021

بلاگ

راهنمای خرید لباس عروس ؛با لباس عروس رویایی فقط چند دقیقه فاصله دارید!
مبانی مد و فشن

راهنمای خرید لباس عروس ؛با لباس عروس رویایی فقط چند دقیقه فاصله دارید! 

شب عروسی مهمترین شب در زندگی یک خانم است و ما به شما حق می‌دهیم که بیشترین حساسیت را برای انتخاب لباس‌تان داشته باشید. اگر قبل از رفتن به مزون ها، بدانید چه لباس عروسی برای شما مناسب است، با کمترین جستجو می‌توانید لباس عروس ایده آل خود را شناسایی و خریداری نمایید. شما به عنوان عروس باید در لباس عروس احساس آرامش داشته باشید.

این لباس باید مشکلات اندام شما را پوشش داده و زیبایی های شما را برجسته نماید. به خاطر داشته باشید شما تنها یک بار لباس عروس به تن می کنید و به همین دلیل باید در انتخاب آن به جزئیات ریز هم توجه کامل داشته باشید.

لباس عروس

نکات مهم و اساسی در انتخاب مناسب ترین لباس عروس

چگونه فرم و شکل اندام خود را برای انتخاب لباس عروس تشخیص دهیم؟

در دنیای لباس عروس، مدل های بسیار متنوع و مختلفی وجود دارد. همانطور که قبلا گفتیم، مهمترین نکته در زمان انتخاب لباس عروس قابلیت مخفی کردن ایرادات اندام شما و برجسته کردن زیبایی آن توسط لباس است. هر بدنی فرم و شکل مخصوص به خود را دارد؛ اما کارشناسان، اندام انسان‌ها را به چند دسته کلی تقسیم کرده اند. تفاوتی ندارد سایز شما چه عددی است مهم فرم اندام شما است. پس خود را در گروه چاق و لاغر تقسیم نکنید ممکن است فردی با وزن 120 در فرم اندام مستطیلی قرار بگیرد و فردی با سایز 55 اندام دایره ای داشته باشد.

فرم اندام بدن

فرم اندام بدن

 

در بیشتر مواقع، اندام ما در یکی از این گروه ها قرار می گیرد؛ اما هستند افرادی که ویژگی‌های اندام آنها دقیقا در قالب های تعریف شده نمی‌گنجد و انتخاب لباس عروس برای این افراد سخت تر است. تقسیم بندی اندام به این شکل انجام می­شود:

 

اندام مستطیل شکل

افرادی با اندام مستطیلی شکل دور کمر، دور سینه، دور باسن یکسانی دارند.

خرید پارچه متری و لوازم خرازی

لباس عروس

اندام مثلثی یا گلابی شکل 

اندازه دور باسن در این خانم ها بیشتر از دور کمر و دور سینه آنها است.

لباس عروس

اندام ساعت شنی

خانم هایی که دور سینه و باسن آنها یک اندازه باشد و دور کمر باریکتری داشته باشند در این گروه قرار دارند.

لباس عروس

 

اندام مثلث بر عکس یا به شکل سیب

اگر اندازه شانه ها و سینه شما بیشتر از کمر و باسنتان باشد، اندام شما به شکل سیب خواهد بود.

لباس عروس

اندام دایره با بیضی شکل

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که کمر و پهلوهای بزرگی دارند اندام شما دایره ای شکل است.

لباس عروس

اندام الماسی شکل

خانم‌هایی با اندام الماسی باسنی پهن دارند، قسمت پهلوها پر است و شانه‌های آنها باریک می‌باشد.

لباس عروس

کدام لباس عروس برای فرم بدن شما مناسب است؟

مدل‌های متنوعی از لباس عروس وجود دارد که برای شما مناسب هستند و زیبایی اندام شما را نمایان می‌کند. توجه به دو فاکتور مهم در زمان انتخاب لباس عروس شما را در انتخاب لباس عروس رویایی کمک می­کند. فاکتور اول شناخت فرم اندامتان است و فاکتور دوم شناخت مدل لباس عروسی است که برای اندام شما دوخته شده است.

 

لباس عروس

لباس عروس مدل Ball Gown یا پرنسسی

پوشیدن این مدل لباس عروس آرزوی هر خانمی است. لباسی با دامن پف دار و بالا تنه‌ای تنگ، شما را تبدیل به شاهدخت می‌کند. این لباس عروس با دامن پف دار شناخته می‌شود و بالاتنه آن در مدل‌های مختلفی قابل انتخاب است. در ادامه این مطلب، با انواع بالا تنه در لباس عروس آشنا خواهیم شد.

اگر اندام شما گلابی شکل است این لباس برای شما بهترین انتخاب است. چرا که باسن بزرگ شما در پف این دامن مخفی شده و زیبایی های بالاتنه شما خودنمایی می‌کند. حتی اگر بالاتنه شما بزرگ هم باشد این لباس توانایی مخفی کردن پایین تنه شما را دارد و شما می‌توانید از این امتیاز استفاده کنید.

اما اگر جسه کوچکی دارید بهتر است به سراغ مدل های دیگری بروید چرا که ممکن است شما در این لباس بلعیده می شوید. اگر امتیاز اندام شما در پایین تنه شما است بهتر است در انتخاب لباس عروس پرنسسی تجدید نظر کنید.

لباس عروس

لباس عروس مدل Dropped Waist یا مدل ماهی

این مدل لباس عروس قابلیت مخفی کردن عیوب اندامی را ندارد. شما با پوشیدن این لباس تمام آنچه هستید را در معرض دید قرار می دهید. پس اگر اندامی زیبا دارید با پوشیدن این لباس می‌توانید آن را به خوبی نمایش دهید اما اگر فرم بدن مستطیلی دارد و برجستگی اندام شما مناسب نیست به هیچ عنوان سراغ این مدل لباس نروید.

لباس عروس

لباس عروس مدل Sheath یا لباس عروس راسته

زیبایی این لباس عروس در سادگی مدل دوخت آن است. اگر تمایل دارید در شب عروسی لباس ساده بپوشید این مدل بهترین انتخاب برای شما است. در ضمن این لباس عروس برای خانم‌هایی که جسه کوچک یا قد بلندی دارند گزینه‌ای مناسب است. اگر علاقه دارید در شب عروسی توجه اطرافیان به جواهرات شما و نوع پارچه انتخاب شده در دوخت لباس باشد، این لباس را انتخاب کنید. این لباس دقیقا مدلی است که می‌تواند تمام ایرادات قسمت پایین تنه را نشان دهد. اگر اندام گلابی شکل دارید و یا پایین تنه شما برجستگی نامناسبی دارد این لباس مناسب شما نخواهد بود.

لباس عروس

لباس عروس مدل Trumpet یا شیپوری

این مدل نباید با مدل لباس عروس پری دریایی اشتباه گرفته شود. این مدل دامنی بسیار باریک دارد که دقیقا از زانو پف دار می‌شود. لباس عروس شیپوری کمی راحت تر از مدل پری دریایی است و به شما امکان حرکت بیشتری می دهد. اگر بدن شما انحنای مناسبی دارد و باسن نسبتا زیبایی دارید این لباس می تواند باعث درخشش شما شود. اما اگر از دیده شدن انحنای اندامتان هراس دارید در این لباس احساس آرامش نخواهید کرد.

لباس عروس

لباس عروس مدل Empire یا سلطنتی

این مدل لباس عروس، بالاتنه و مخصوصا سینه را برجسته می کند. اگر بالاتنه ای مناسب دارید می توانید این لباس را انتخاب کنید و در عین سادگی در شب عروسی خود بدرخشید. دامن آزاد و راحت این لباس به راحتی پایین تنه شما را مخفی می کند. اگر جسه کوچکی دارید این لباس عروس قادر است شما را لاغر و بلند قد نشان دهد. اما اگر بالاتنه ای درشت دارید بهتر است در انتخاب لباس عروس دقت بیشتری داشته باشید. اگر تمایلی به نشان دادن پایین تنه خود ندارید این لباس انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

 

لباس عروس

لباس عروس مدل A-Line

این مدل لباس همانطور که از نامش مشخص است شبیه به حرف A طراحی شده است. به جرات می‌توان گفت این مدل لباس عروس برای همه خانم ها مناسب است. این لباس بالا تنه ای نرمال دارد و پایین تنه را مخفی می کند. اگر قصد دارید در شب عروسی خود برقصید و از این شب رویایی لذت ببرید، حتما این مدل لباس را انتخاب کنید. اما اگر قصد دارید که اندام زیبای خود را به مهمانان نشان دهید این لباس برای این هدف طراحی نشده است.

لباس عروس

لباس عروس مدل Mermaid یا پری دریایی

این مدل لباس عروس نسبتا تنگ است و تمام زیبایی اندام شما را برجسته می‌نماید. اگر اندامی به شکل ساعت شنی دارید این مدل بهترین گزینه برای نشان دادن زیبایی اندام شما است. لباس عروس پری دریایی برای خانم هایی که در شب عروسی فعالیت زیادی دارند چندان مناسب نخواهد بود؛ چرا که نسبت به دیگر انواع لباس آزادی عمل کمتری فراهم می‌کند.

لباس عروس

 

لباس عروس مدل Tea Length یا لباس عروس کوتاه

امروزه خانم هایی که به دنبال عروسی‌های آرام و سبک هستند علاقه دارند لباس عروس خود را با دامن‌های کوتاه انتخاب کنند. این لباس نیز زیبایی پاهای شما را به نمایش می‌گذارد. اگر کمر باریکی دارید نیز می‌توانید از این مدل لباس استفاده کرده و اندام زیبای خود را زیباتر از قبل نمایش دهید. این لباس عروس دامنی کوتاه و پف دار دارد که تا زیر زانوها امتداد می‌یابد.

خانم هایی با جسه کوچک در صورتی می‌توانند از این لباس استفاده کنند که لباس دقیقا مطابق با اندام آنها یا به اصطلاح فیت تن آنها دوخته شده باشد؛ در غیر این صورت قد کوتاه دیده می‌شوند. در ضمن در صورتی که قد بلندی دارید دقت کنید دامن لباس عروس نباید به بالای زانو برسد. در غیر اینصورت چندان زیبا نخواهد بود.

لباس عروس

مطالب مشابه:

 

 

 

 

بهترین یقه برای لباس عروس را چگونه انتخاب کنیم؟

تا کنون درباره دامن لباس عروس، انواع آن و نحوه انتخاب آن صحبت کردیم. اما لباس عروس تنها در دامن آن خلاصه نمی شود. یکی از مهمترین قسمت های لباس عروس یقه آن است. از بروزترین یقه­هایی که در دوخت لباس عروس استفاده می­شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

لباس عروس با یقه مدل Sweetheart یا دلبری

این مدل یقه شکلی شبیه به قلب دارد. اگر سینه هایی زیبا دارید انتخاب لباس عروس با یقه دلبری فرصت مناسبی برای نشان دادن آنهاست. این مدل توجه همه را به سینه‌های شما منعطف می‌کند به همین دلیل در صورتی که تمایل چندانی به دیده شدن سینه ها ندارید می توانید یقه را کمی بالاتر در نظر بگیرید.

لباس عروس با یقه مدل Straight یا یقه دکلته

این مدل یقه به صورت کامل سینه و بالای آن را پوشش می‌دهد. اگر تصمیم دارید لباس عروس بدون بند بپوشید این مدل را پیشنهاد می‌کنیم. این مدل یقه برای خانم‌هایی که شانه‌های خوش فرم دارند بسیار مناسب است.

لباس عروس

لباس عروس با یقه مدل V-Neck یا یقه هفت

یقه هفت بهترین انتخاب برای عروس‌هایی با گردن کوتاه است. این یقه گردن را کشیده‌تر نشان می‌دهد و می‌توانید جواهرات مناسبی با آن ست کنید. این یقه حتما دارای بند و آستین است و امکان اصلاح فرم شانه‌ها را به شما می‌دهد.

لباس عروس با یقه مدل One-Shoulder یا یقه رومی

برای عروس‌هایی که تصمیم دارند متفاوت باشند یقه رومی گزینه مناسبی است. این مدل یقه از الهه‌های رومی الهام گرفته شده و می‌تواند زیبایی جواهرات شما را نشان دهد. در ضمن در صورتی که تمایل ندارید از لباس زیر استفاده کنید این یقه گزینه مناسبی است.

لباس عروس

 

لباس عروس با یقه مدل Off-the-Shoulder یا یقه افتاده

این مدل یقه بسیار زیبا، می‌تواند زیبایی شانه‌ها شما را نشان دهند. البته لازم به ذکراست که اگر بازوهای بزرگی دارید بهتر است از انتخاب این یقه اجتناب کنید؛ چرا که زیبایی این یقه روی بازوهای شما تمرکز دارد.

لباس عروس

 لباس عروس با یقه مدل Scoop یا یقه U شکل

این مدل یقه این توانایی را دارد که بالاتنه ی زیبای شما را برجسته کند. از آنجایی این یقه با بند دوخته می شود می تواند فرصت مناسبی برای پوشیدن لباس زیر مناسب و فرم دادن به سینه ها ایجاد می کند. این مدل یقه گردن شما را بلندتر نشان می‌دهد.

لباس عروس 

لباس عروس با یقه مدل Halter یا یقه هالتر

یقه مدل هالتر از مدرن ترین انواع یقه است. این یقه توانایی این را دارد که گردن شما را پوشش دهد. در ضمن به کمک آن می‌توانید زیبایی بازوهای خود را به نمایش بگذارید. یقه هالتر شما را از دیگران متمایز می‌کند؛ فقط کافی است که جسارت انتخاب آن را داشته باشید.

لباس عروس

لباس عروس با یقه مدل Jewel یا یقه جواهر

این مدل یقه تمام قسمت سینه شما را پوشش می‌دهد. این انتخاب برای خانم هایی که بالا تنه کوچک دارند بهترین انتخاب است. از آنجایی که استفاده از این یقه فرصت استفاده از جواهرات را از شما می‌گیرد، قسمت سینه با پارچه های زیبا و منقش دوخته می‌شود.

لباس عروس

لباس عروس با یقه مدل Portrait یا یقه پرتره

این مدل یقه شباهت زیادی به یقه افتاده دارد. با این تفاوت که در این مدل بازوها کاملا پوشش داده می شود. پس اگر بازوهای بزرگی دارید به کمک این یقه، آنها را پوشش دهید. این یقه شبیه به یقه دلبری نیز طراحی می‌شود با این تفاوت که بندهای پهن آن روی بازوها ثابت می‌شوند.

لباس عروس

 

لباس عروس با یقه مدل Empire یا یقه سلطنتی

این مدل یقه برای لباس عروس سلطنتی بسیار مناسب است. از آنجایی که دامن این مدل لباس ساده طراحی می‌شود، یقه کشیده و مربعی شکل آن به شما کمک می‌کند شانه ای کشیده و زیبای خود را نمایش دهید. این یقه گردن شما را کشیده‌تر خواهد کرد و بندهای آن دقیقه در انتهای شانه قرار می‌گیرد. یقه سلطنتی برای خانم‌هایی که بالا تنه کوچک دارند مناسب به نظر می‌رسد.

لباس عروس

لباس عروس با یقه مدل high یا ایستاده

این مدل یقه روی گردن جمع می‌شود و تمام بالاتنه شما را پوشش می‌دهد. اصولا قسمت سینه این لباس عروس با پارچه های طرح دار دوخته می‌شود تا زیبایی بیشتری داشته باشد. این مدل یقه برای خانم هایی که گردن کشیده دارند مناسب است.

 لباس عروس

چرا باید لباس عروس آستین دار بپوشیم؟

برای انتخاب لباس عروس آستین دار چند دلیل منطقی وجود دارد. شاید در گذشته نه چندان دور پوشیدن لباس عروس آستین دار در فیلم های تلویزیونی دیده می­شد، اما امروزه افراد زیادی هستند که علاقه دارند لباس عروس آنها آستین داشته باشد. کارشناسان مد و لباس به دلایل زیر پوشیدن لباس عروس آستین دار را پیشنهاد می دهند.

 

طرح دار بودن پارچه لباس عروس

طراحان لباس عروس گاهی برای بهتر دیده شدن پارچه لباس عروس، آن را آستین دار طراحی می­کنند. رنگ پوست به خوبی زیبایی پارچه و طرح آن را نمایش می­دهد و این درحالی است که آستر این قابلیت را ندارد.

 لباس عروس

مخفی کردن ایرادات دست ها

اگر بازوهای خوش فرمی ندارید و یا زخمی روی دستانتان وجود دارد که تمایلی به دیده شدن آن ندارید، پوشیدن لباس عروس آستین دار، بهترین انتخاب است.

محدودیت های مذهبی

در صورتی که محدودیت‌های مذهبی دارید با انتخاب یک لباس عروس آستین دار، می‌توانید در شب عروسی لباسی پوشیده و زیبا داشته باشید.

باز بودن کمر لباس عروس

اصولا لباس‌های عروسی که از کمر لخت هستند به صورت آستین‌دار دوخته می‌شود. خانم‌های شجاع با انتخاب چنین لباس عروسی جسارت خود را نشان می‌دهند.

 لباس عروس

به چه شکلی جواهرات را با لباس عروس ست کنیم؟

برای ما ایرانیان استفاده از جواهرات در شب عروسی امری اجتناب ناپذیر است. اما چگونه از این جواهرات استفاده کنیم که زیبایی لباس عروس و چهره ما را خدشه دار نکنند؟

لباس عروس

 

انتخاب بهترین گردنبند

درست است که انداختن گردنبند، دستبند، گوشواره و النگو شما را زیبا نشان دهد اما به واقع این‌ها همه حواس اطرافیان را از شما پرت می‌کند. پس در انتخاب جواهرات دقت کافی داشته باشید. اگر یقه لباس شما پوشیده است و یا پارچه لباس عروس گرانقیمت و کارشده است، از انداختن گردنبند پرهیز کنید. در صورتی که پارچه انتخاب شده شما ساده و یقه لباس آزاد است می توانید از گردنبند استفاده کنید.

انتخاب بهترین گوشواره

تنها یک گوشواره قطره‌ای می‌تواند زیبایی صورت شما را تضمین کند. البته انداختن این مدل در صورتی مناسب است که موهای شما کاملا جمع شده باشد. در غیر اینصورت از گوشواره‌های میخی استفاده کنید.

لباس عروس

انتخاب بهترین دستبند 

در صورتی که لباس عروس آستین دارد انتخاب نکرده‌اید می‌توانید از یک دستبند شکیل اما ساده استفاده کنید تا زیبایی دستان شما را چندین برابر کند.

لباس عروس

انتخاب انگشتر مناسب

انداختن حلقه از الزامات شب عروسی است. حتما شما چندین مدل انگشتر زیبا دارید اما برای این شب مهم، تنها یکی از بهترین گزینه‌ها که با لباس عروستان همخوانی دارد انتخاب کنید و در انگشتان دست راست خود بیاندازید.

لباس عروس

 

تور لباس عروس را چگونه انتخاب کنیم؟

از آنجایی که در زمان انتخاب تور لباس عروس با تنوع بسیار زیادی روبرو می‌شوید شاید انتخاب بهترین گزینه برای شما سخت باشد. برای شما این سوال پیش می‌آید که تور بلند انتخاب کنم یا کوتاه؟ تور طرح دار بهتر است یا تور ساده ؟

برای انتخاب تور لباس عروس ابتدا باید ویژگی لباس عروس منتخبتان را بررسی کنید. اگر قسمت پشت لباس عروس ساده است این امکان را برای شما فراهم می‌کند که از تورهای بلند و طرح دار استفاده کنید. این تورها زیبایی پشت لباس را تضمین خواهند کرد. اما اگر در انتخاب لباس عروس برای پشت لباس برنامه خاصی داشتید، برای مثال پشت لباس باز است، از پارچه خاص و طرحدار در آن استفاده شده بهتر است تورهای ساده و کوتاه انتخاب کنید تا توجه دیگران را از مدل لباس عروس کم نکنید.

لباس عروس

 

در ادامه به معرفی چند نکته که در انتخاب لباس عروس باید دقت کنید میپردازیم :

 

 

5 نکته مهم در انتخاب سایز درست لباس عروس

 1. اگر قصد انتخاب لباسی برای چند ماه آینده دارید، سایز امروزتان را سفارش بدهید. ممکن است قصد داشته باشید برای روز عروسی لاغرتر شوید و به همین دلیل می‌خواهید سایز کمتر را سفارش دهید. اما فراموش نکنید که احتمالات را باید در نظر بگیرید. اگر سایز لباس کمی بزرگ‌تر باشد، امکان کوچک کردن آن وجود دارد؛ اما سفارش لباس تنگ شما را به دردسر خواهد انداخت.
 2. اگر به لباس عروسی با دنباله بلند علاقه دارید، اول باید به قد خودتان نگاه کنید. عروس خانم‌هایی که کوتاه قد هستند نباید لباسی انتخاب کنند که دنباله‌ای بیشتر از 40 تا 50 سانتیمتر داشته باشد.
 3. خانم‌های قدبلند به راحتی می‌توانند لباس‌هایی با دنباله بلند انتخاب کنند. در این صورت لباستان در عکس‌برداری و فیلم‌برداری زیباتر به نظر خواهد رسید.
 4. عروس خانم عزیز، به این نکته توجه کنید که روز عروسی، روزی برای شما و همسرتان است. بنابراین صرفا به زیبایی لباس خودتان اهمیت ندهید. بهتر است موقع انتخاب لباس عروس به قد آقای داماد هم اهمیت بدهید. اگر همسرتان هم قد شما است، نباید لباسی با دنباله بلند انتخاب کنید. زیرا در این صورت شما بلندتر به چشم می‌آیید و این اصلا زیبا نیست.
 5. عروس خانم‌هایی که پلاس سایز هستید، لباس عروسی با پف‌های زیاد و پرچین انتخاب نکنید. این مدل لباس‌ها شما را چاق‌تر نشان می‌دهد. بهتر است لباسی ساده با جنس ساتن انتخاب کنید تا لاغرتر به نظر برسید.

 

خرید الگوی لباس زنانه را با روچی تجربه کنید!

 

8 نکته مهم در هنگام خرید لباس عروس

 

 1. موقع انتخاب و خرید لباس عروس دقیقا بدانید که دنبال چه لباسی هستید. در این صورت راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید و دچار سردرگمی نمی‌شوید.
 2. مسلما خانواده شما و همسرتان علاقه دارند که در انتخاب لباس مناسب شما را همراهی کنند. اما این موضوع می‌تواند شما را در انتخاب لباس عروس مناسب به اشتباه بیاندازد. بنابراین بهتر است فقط با یک یا دو نفر از دوستان مورد اعتمادتان برای خرید لباس عروس بروید تا لباسی زیبا و مناسب سایزتان انتخاب کنید.
 3. همه ما دوست داریم لباسی فاخر در روز عروسی بپوشیم تا به یاد ماندنی‌ترین روز را برای خودمان رقم بزنیم. اما بهتر است متناسب با بودجه‌ای که در نظر گرفتید، گام بردارید.
 4. در حال حاضر لباس‌های عروس با تنوع زیاد در مدل و رنگ در بازار موجود هستند. شاید بخواهید برای روز عروسی متفاوت ظاهر شوید. در این صورت می‌توانید لباسی با رنگ کرم یا نباتی انتخاب کنید.
 5. اگر پوستی سبزه و یا گندمی دارید، لباس عروس با رنگ کاملا سفید انتخاب نکنید. می‌توانید لباسی با رنگ کرم، بژ و یا نباتی سفارش دهید. اما افرادی که پوست سفید دارند، به راحتی می‌توانند لباس عروس با رنگ سفید انتخاب کنند.
 6. هنگم انتخاب و پرو لباس عروس بهتر است کمی به خودتان برسید. موهای درهم پیچیده و صورت بدون آرایش، شما را در انتخاب لباس مناسب به اشتباه می‌اندازد. بنابراین بهتر است کمی آرایش کنید و با موهای سشوار کشیده لباس عروس را پرو کنید. در این صورت اگر بخواهید تاج و یا تور خاصی را با لباس هماهنگ کنید، ظاهر مرتب‌تری دارید و بهتر تصمیم می‌گیرید.
 7. لزوما گرانی به معنای زیبایی و کیفیت نیست. اگر کمی در بازار جستجو کنید لباس‌های زیباتری با قیمت مناسب پیدا می‌کنید.
 8. اکسسوری‌های همراه لباس عروس مانند تاج، تور، کفش، دستکش و… را بعد از خرید لباس عروس انتخاب کنید. در این صورت اکسسوری‌های متناسب با لباس خواهید داشت.

 

 

 

چند گام برای خرید بهترین و مناسبترین لباس عروس

 

گام اول

در نظر گرفتن فرم و طرح اندام مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب یک لباس‌ عروس مناسب است. در کنار طرح اندام، فرم کلی صورت و حتی رنگ پوست هم از فاکتورهای تاثیرگذار است. برای مثال ‌خانم‌های ریز نقش هرگز نباید دنبال لباس‌های عروس با پف‌های بسیار زیاد بروند حتی به قیمت به روز بودن و زیبایی این لباس‌ها. مثال دیگر اینکه خانم‌هایی با پوست سبزه نباید به فکر لباس‌های سفید یخچالی باشند!

 

گام دوم

فاکتور بعدی، انتخاب لباس عروس، با توجه به مدلی است که برای موها در نظر داریم. این فاکتور در انتخاب تور مناسب از نظر نوع طراحی و کوتاه و بلندی، بسیار تاثیرگذار است. مثلا اگر قرار است شینیون پشت سر و خیلی بالا نباشد انتخاب مناسب، یک تور کار شده کوتاه است نه بلند! یادتن باشد مدل مو در انتخاب یقه مناسب برای لباس عروس هم نقش بسزایی دارد.

 

گام سوم

مرحله بعدی دخالت دادن سلیقه شخصی با در نظر گرفتن معیارهای قبلی، یعنی فرم اندام و مد روز است. البته باید دقت کنیم که سلیقه ما در انتخاب لباس تا زمانی می‌تواند نقش درستی در انتخاب ما بازی کند که قواعد طراحی را زیر پا نگذارد. مثلا نباید به دلیل اعمال سلیقه شخصی در انتخاب لباس ایرادهای اندامی‌‌مان را بیشتر به تصویر بکشیم! نباید فراموش کنیم که نقش لباس عروس این است که ما را زیباتر از همیشه نشان دهد.

 

گام چهارم

بهتر است قبل از انتخاب نهایی، تصویر لباسی را که با توجه به سلیقه و خواست شما قرار است برایتان دوخته شود از نزدیک ببینید. یک طراحی درست با در نظر گرفتن همه جزئیات می‌تواند تصویر نزدیکی از لباسی که قرار است بپوشید، به شما بدهد. روی همان تصویر می‌توانید نکاتی را که دوست ندارید یا ترجیح می‌دهید اضافه شود، به طراح گوشزد کنید تا نتیجه نهایی کار دقیقا همان چیزی باشد که بارها در ذهن‌تان دیده‌اید نه چیز دیگر!

 

گام پنجم

دقت کنید که تعدد دفعات پرو نشان دهنده دقت کار مزون، یا طراح نیست! چرا که اگر دوخت و دوز بر اساس قواعد طراحی، دقت در جزئیات و الگوی درست انجام بگیرد، صرفا دو بار پرو برای رسیدن به نتیجه مطلوب کافی است. به خاطر داشته باشید که یکی از معیارهای سنجش مهارت طراحان لباس، توانایی آنها در کشیدن الگوهای مطمئن برای لباس آن هم بدون تکرار دفعات یا شیوه آزمون و خطاست!

 

گام ششم

یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها برای رسیدن به انتخاب درست، احساس راحتی و امنیت در لباس است. بخصوص که عروس باید ساعت‌هایی طولانی‌ با این لباس که اصلا قابل مقایسه با لباس‌های معمولی نیست، کنار بیاید! وزن مناسب و ثابت ماندن آن روی بدن، بدون حرکت‌و چرخش‌های اضافی از جمله مواردی هستند که به پوشنده لباس احساس راحتی و امنیت می‌دهند.

 

 

کلام پایانی

هنگام خرید لباس عروس نکات بسیاری هستند که باید به آن‌ها توجه کنید. در نظر گرفتن سایز لباس، قد، رنگ و جنس لباس از جمله این موارد هستند. علاوه بر آن فراموش نکنید که روز عروسی، به یادماندنی‌ترین روزی است که برای شما و همسرتان تبدیل به خاطره خواهد شد. بنابراین در انتخاب لباس عروس با حوصله پیش بروید و لباسی بخرید که با بودجه شما متناسب باشد.

 

 

منبع : brides.com

نویسنده : مرضیه سلگی

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *

خرید پارچه تا 50 درصد تخفیف در جشنواره تابستانه روچی!مشاهده محصولات
+ +