28 جولای 2021
مبانی مد و فشن

نکاتی که حتما برای انتخاب کت شلوار مناسب باید بدانید! 

کت و شلوار، به عنوان پوششی رسمی برای آقایان محسوب می‌شود که انتخاب نادرست آن می‌تواند ظاهری نامرتب از آن‌ها به نمایش بگذارد. در حالت کلی کت شلوار مناسب می‌تواند شما را فردی منظم، خوش استایل و البته خوش پوش نشان دهد.

این مسئله به خوبی اهمیت انتخاب کت و شلواری مناسب اندام شما را نشان می‌دهد. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که صرفا با پرداخت پول بیشتر نمی‌توانید لباس مناسب خود را خریداری کنید؛ بلکه تنگ  و گشادی و اندازه لباس اهمیت زیادی در تناسب آن روی بدن شما دارد. در این نوشتار نکات اصولی دوخت، خرید و انتخاب کت شلوار مناسب را بیان می‌کنیم. در ادامه همراه ما بمانید.

 

کت شلوار مناسب شما چه خصوصیاتی دارد؟

انتخاب کت شلوار مناسب

در حال حاضر مرسوم شده است که کت و شلواری با اندازه تنگ‌تر از حد معمول انتخاب می‌شود. ولی فراموش نکنید که در هر صورت باید کت‌وشلوار اندازه مناسبی داشته باشد و به خوبی روی تن بنشیند. همچنین نباید پاچه شلوار، بلندی کت، بلندی آستین و… بیش‌ازحد تنگ و یا گشاد باشد. به همین دلیل در ادامه به تمامی این موارد اشاره می‌کنیم تا بتوانید کت‌وشلواری با اندازه و سایز دقیق و متناسب با اندام خود داشته باشید.

 

شانه

در کت و شلوار باید شانه‌ها به صورت کاملا صاف و با ایستایی زیاد قرار بگیرد. درز آستین در قسمت سرشانه باید دقیقا در امتداد استخوان شانه قرار بگیرد. اگر این درز به سمت گردن متمایل شود و یا اینکه از شانه آویزان شود، به خوبی روی تن نمی‌نشیند و جلوه‌ای موج‌دار و همراه با چین و چروک از سرشانه به نمایش می‌گذارد. علاوه بر آن پدهایی که در شانه قرار می‌گیرند باید مسطح و صاف باشند و دقیقا موازی با درز آستین باشند. در غیر این صورت لباس نمای خوبی نخواهد داشت و موقع پوشیدن آن احساس راحتی نیز نخواهید کرد.

 

آستین کت شلوار

سایز مناسب کت شلوار

این قسمت از کت و شلوار بسیار مهم است. بلندی و یا کوتاهی آستین شما را شلخته نشان می‌دهد. برای داشتن کت شلوار مناسب، نباید قد و طول آستین از انگشت شست پایین‌تر قرار بگیرد. ممکن است نتوانید اندازه دقیق آن را تشخیص دهید. در این حالت می‌توانید به پیراهنی که پوشیدید توجه کنید. سعی کنید آستین پیراهن حدود 2 سانتیمتر از زیر کت مشخص باشد.

خرید پارچه متری و لوازم خرازی

 

 

پیشنهاد ما به شما، خرید الگوی کت شلوار مردانه از روچی است!

 

 

بلندی کت

باید قد کت دقیقا موازی و در راستای قد آستین باشد. به عبارت دیگر تصور کنید که پشت کت یک خط صاف و مستقیم باشد، باید انتهای کت روی باسن قرار بگیرد و از آن پایین‌تر نباشد. علاوه بر آن قد کت نباید بلندتر از قد آستین باشد؛ بلکه باید بتوانید با انگشت به خوبی زیر کت را لمس کنید.

 

سایز کت

تنگ و یا گشاد بودن کت چهره‌ای نامرتب و ناموزون از شما به نمایش می‌گذارد. هنگامی که دکمه کت را می‌بندید، نباید دکمه‌ها به سختی بسته شوند و با اینکه آن‌قدر کت گشاد باشد که فضای زیادی ایجاد شود. همچنین قسمت پایینی کت نباید روی باسن تنگ باشد. به همین دلیل بعد از پرو کت، یک‌بار دکمه‌ها را ببندید و بنشینید. با این کار میزان تنگی و گشادی کت در قسمت دکمه‌ها و پایین کت مشخص می‌شود.

 

سایز شلوار

برای انتخاب یک شلوار مناسب نکات مختلفی را باید در نظر بگیرید. یکی از این موارد بلندی قسمت انتهایی شلوار است. این قسمت نباید به قدری بلند باشد که کاملا روی کفش را بگیرد. همچنین کوتاه بودن قد آن ظاهری متفاوت و گاهی اوقات ناتوان در انتخاب لباس مناسب از شما به نمایش می‌گذارد. بهترین کار برای اندازه‌گیری دقیق قد شلوار، پوشیدن کفش مورد نظر شما است. بعد از پوشیدن کفش، باید قسمت انتهایی شلوار دقیقا بالای کفش قرار بگیرد تا اندازه آن درست باشد.

 

در کنار قد و بلندی شلوار، تنگی و گشادی آن هم اهمیت دارد. این مسئله در قسمت پشت شلوار خود را نشان می‌دهد. بعد از پرو شلوار، توجه کنید که در قسمت زیر باسن لباس جمع و یا کشیده نشده باشد. هر کدام از این موارد می‌تواند ظاهری شلخته در شلوار ایجاد کند.

 

دکمه

شاید تصور کنید که دکمه‌ها چندان اهمیت ندارند؛ در حالی که چنین نیست. سه مدل مختلف کت سه دکمه، دو دکمه و یک دکمه‌ای در بازار موجود است که هر کدام استایلی متفاوت از شما نشان می‌دهد. البته کت‌های سه دکمه‌ای قدیمی به نظر می‌رسند و چندان مناسب جوانان نیست. اما افراد با قد بلند می‌توانند از آن استفاده کنند؛ زیرا اندامشان متناسب‌تر به نظر خواهد رسید.

کت‌های امروزی بیشتر دو دکمه دوخته می‌شوند و گزینه مناسبی برای مردان بلندقد با اندام کشیده است. همچنین اگر به دنبال نشان دادن ظاهری مدرن و خاص هستید، کت یک دکمه‌ای انتخاب کنید.

 

کت شلوار مناسب با قد و سایز شما

خرید الگوی کت شلوار مردانه

هر کدام از آقایان با قد بلند و کوتاه باید در انتخاب لباس خود به این موضوع توجه کنند. آقایانی که قد کوتاهی دارند با پوشیدن شلواری باریک می‌توانند قد خود را بلندتر نشان دهند. علاوه بر آن شانه‌های کت باید دقیقا متناسب و در راستای سرشانه قرار بگیرد تا قد شما را بلندتر نشان دهد.

افراد پر و چاق نیز می‌توانند همانند افراد کوتاه قد، کت و شلواری انتخاب کنند که اندام را باریک‌تر و بلندتر نشان دهد. همچنین پارچه مناسب دوخت کت شلوار باید از جنسی سبک و پنبه‌ای باشد تا شما را لاغر و باریک نشان دهد.

 

احتمالا این مقالات رو هم بپسندید!

 

آقایان قد بلند نیز بهتر است شلواری انتخاب کنند که روی کفش قرار بگیرد. همچنین آستین کت نباید کوتاه باشد، زیرا قد شما را بلندتر نشان می‌دهد. سعی کنید کتی با آستین بلند انتخاب کنید تا تعادل در قد شما ایجاد کند. افراد لاغر اندام نیز می‌توانند این توصیه را انجام دهند. علاوه بر آن کت و شلواری انتخاب کنید که با پارچه فاستونی، بافت‌دار و یا پشمی دوخته شده باشد. انتخاب پارچه‌ای با طرح شلوغ مانند چهارخانه نیز می‌تواند شما را درشت‌تر و چاق‌تر نشان دهد. همچنین در قسمت سرشانه از پد شانه استفاده کنید تا چهارشانه و پرتر دیده شوید.

اکسسوری مناسب برای کت شلوار

در کنار انتخاب کت شلوار مناسب نمی‌توان سایر اکسسوری‌ها را نادیده گرفت. بهتر است رنگ اکسسوری‌ها متناسب با رنگ کت و شلوار باشد. به طور مثال برای یک کت و شلوار مشکی رنگ، انتخاب اکسسوری‌هایی با رنگ مشکی، قهوه‌ای، یشمی و… است. البته می‌توانید این موارد شامل کفش، کمربند، ساعت و… را همرنگ انتخاب کنید تا هماهنگی برقرار شود.

اما فراموش نکنید که رنگ آن‌ها بیش‌ازحد متفاوت از رنگ کت و شلوار نباشد. در بیشتر مواقع انتخاب اکسسوری‌ها با رنگ قهوه‌ای گزینه خاص، زیبا و شیکی است که تقریبا با رنگ‌های مختلف کت و شلوار هارمونی دارد.

 

راهنمای انتخاب کت شلوار مناسب

در ادامه، چندین عکس مناسب ، برای راهنمای انتخاب کت شلوار مناسب را برای شما به نمایش میگذاریم که میتواند در انتخاب و خرید کت شلوار مناسب به شما کمک کند.

wpid-kot-va-shalvar-monaseb-2.jpg.jpeg

 

کلام پایانی

در هنگام خرید و انتخاب کت شلوار مناسب باید به موارد مختلفی مانند قد، چاقی و لاغری، اندازه آستین کت، بلندی شلوار و… توجه کنید. کم توجهی به هر کدام از این موارد می‌تواند لباس شما را نامناسب کند و استایلی شلخته و نامرتب از شما به نمایش بگذارد. اما در کنار تمامی این موارد جنس پارچه کت و شلوار اهمیت زیادی دارد. اگر قصد دارید کت و شلوار بدوزید، بر اساس چاقی و لاغری اندامتان پارچه‌ای مناسب پیدا کنید.

به این موضوع هم توجه کنید که یک کت شلوار مناسب حتما نباید با پارچه گران قیمت تهیه شده باشد. انتخاب گزینه‌ای که تن خور خوبی روی تن شما داشته باشد، مهم‌ترین اصل در دوخت، خرید و انتخاب کت شلوار مناسب است.

 

منبع : artofmanliness.com

نویسنده : مرضیه سلگی

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *