26 سپتامبر 2021

بلاگ

رازهای خرید پارچه که فروشندگان به شما نمی گویند
راهنمای خرید پارچه

رازهای خرید پارچه که فروشندگان به شما نمی گویند 

آدرس تلگرام روچیرازهای خرید پارچه چیست؟ شاید دارید به این فکر می کنید که پس از خواندن این مطلب می توانم به پارچه فروشی محل یا تامین کننده عمده پارچه خود تماس بگیرم و به او بگویم که به این دلیل و آن دلیل فهمیدم که کلاه سرم گذاشتی و شاید هم خود بازاری هستید و می گویید وای این تیکه کلام من برای فروش اینجا نباشد! ( مزاحی بیش نبود )

 

راز های خرید پارچه که باید بدانید!

حس اکثر مردم قبل از خرید پارچه

پارچه تقریبا مانند هندوانه در بسته میماند!

 

شما در اکثر موارد با چشم و ظاهر پارچه و حتی لمس کردن، به الیاف، کیفیت رنگ، مرغوبیت بافت و یا وزن پارچه پی نخواهید برد.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که قبل و بعد از خرید پارچه استرس آن را دارید که گران خرید کردید یا خیر، جنس با کیفیت تهیه کردید یا نه!

بعضی از ما بی دلیل فروشنده ای را متهم به گران فروشی می کنیم و گاه برای او مثال می آوریم که فلانی همین جنس را ارزان تر از شما می فروشد. بعضی مواقع نیز برای یک پارچه فروش به به و چه چه راه می اندازیم که شما چقدر برای ما عزیزی و ته دل می گوییم خدا خیرت دهد که ارزان فروشی.

عکس آن نیز هست. اندیشه افرادی نیز این است که اگر گران خرید کردیم حتما و حتما پارچه از کیفیت بالایی دارد و معیار خرید خود را بر پایه این می گذارند که جنس خوب گران و جنس بد ارزان است!

 

طرز تفکر مشتری اولین بحث رازهای خرید پارچه

با توجه به موارد ذکر شده (رازهای خرید پارچه) همین کافیست که بدانید مشتری گاه خود به خاطر طرز تفکرش باعث می شود که از او سو استفاده شود و این را بدانید که دو قشر از خریداران با صفات ذکر شده مطمئنا سرشان کلاه می رود:

 

١.ارزان بخر ها

مفت باشد … باشد. ارزان بخری برد کردی. برنامه ریزی این افراد به خیال خود زرنگ این است که از صد جا قیمت بگیرند و در نهایت در ذهن خود مناقصه ای راه بیاندازند و در آن فروشنده ای با ارزان ترین جنس را برگزینند. انگلیسی ها یک ضرب المثل دارند که می گویند: آنقدر ثروتمند نیستم که جنس ارزان بخرم.

 

٢. لوکس بخر ها

آن طرف قضیه هم هست. بعضی افراد که در تشخیص کیفیت محصول توانایی ندارند نیز تصور دارند که هر کس گران تر بفروشد پس مطمئنا جنسش از مرغوبیت بیشتری برخوردار است. به نظر آنها تضمین کیفیت محصول قیمت بالای آن است. همین نگاه است که باعث ایجاد تفکر گران فروشی در سر عده قلیلی از پارچه فروشی ها یا تولید کنندگان می باشد.

 

به فروش پارچه دو قشر بیشتر شک کنید!

در خرید عمده پارچه معمولا حجم بالایی از پول مبادله می شود. پس باید خیلی مراقب باشید که سرمایه زیادی را از دست ندهید.

عده قلیلی از فروشنده های پارچه و تولیدکنندگان آن را نیز می توان به دو دسته زیر تقسیم کرد.

 

١. ارزان فروش های پارچه

این دسته از کاسب ها نحوه تجارت خود را بر پایه طرز تفکر قشر اول مصرف کننده یعنی ارزان بخر ها می گذارند. برایشان مهم نیست جنس با کیفیت باشد یا خیر. اصول آن ها این است که قیمت ارزان باشد تا مشتری های رقیب را جذب خود کنند. تصور آن ها این است که ارزان فروشی قدرتمندترین سلاح در بازار فروش پارچه است.

 

٢. گران فروش های پارچه

از رازهای خرید پارچه، این نوع از تولید کنندگان یا پارچه فروشی ها نیز بر روی نحوه فکر لوکس بخر ها برنامه ریزی می کنند. آن ها گران فروشی را تبلیغ کار خود می دانند و با همین ابزار قصد تخریب دیگران را دارند. خود را در لول بالایی می دانند و حتی تخفیف دادن را یک عامل مضر برای کسب و کار خود خطاب می کنند.

 

 

 

رازهای خرید پارچه و ماندگاری در بازار فروش پارچه

این دو نوع روش کسب و کار پایان خوشی ندارد و دیر یا زود تک تک مشتری های خود را از دست می دهند و از گردونه بازار پارچه خارج خواهند شد.

برای این دو دسته نگاه به کسب درآمد همان تا نوک بینی خود دیدن است. آنها به دنبال سود های مقطعی هستند و کسب اعتبار، برند شدن و تولید ثروت در دراز مدت در برنامه شان نیست.

 

مراقب باشید دیر یا زود حذف نشوید!

تولیدی پوشاک در خرید عمده پارچه خود اگر ارزان بخر یا لوکس بخر باشد محکوم به حذف شدن و بی اعتبار شدن است.

کارخانه نساجی یا پارچه فروشی نیز که آن دو روش غلط از تجارت را پیش گیرد از همین حالا بداند که دیر یا زود ورشکسته خواهد شد و هیچ وقت ماه پشت ابر نمی ماند و بهتر است به این موضوع فکر کنیم که چگونه برند شویم؟

شاید پر گویی شد ولی نیاز بود ابتدا بدانید که طرز فکر شماست که باعث خرید ناموفق شما می شود و از طرفی نیز با رفتار افراد سودجو یا شاید نادان در تجارت و تولید آشنا شوید.

 

رازهای خرید پارچه و خرید صحیح و عاقلانه پارچه چیست؟

ابتدا باید روشن شود که خرید صحیح همیشه خرید یک پارچه با کیفیت نیست. برای مثال یک تولیدی پوشاک قصد دارد برای یک پروژه یک هفته یا یک کارناوال شادی یک روزه لباس فرم دوخت کند. خوب منطقی نیست که پارچه عمده با کیفیت اعلا تهیه شود.

اما اگر قرار باشد پوشاکی با دوام تولید کنید بدانید که اگر بهترین خیاط جهان هم باشید به خاطر استفاده از پارچه بی کیفیت تمام هنر دوخت و اعتبار شما زیر سوال خواهد رفت. شاید شما قصد دارید پارچه ای اعلا با قیمت واقعی تهیه کنید تا با تحویل پوشاک درجه یک برای خود آوازه ای نیک درست کنید پس ادامه مطلب را دنبال کنید.

 

 

مطالب مشابه :

 

 

تقلب و آفت ها در خرید و فروش پارچه و راه حل آن

در خرید عمده انواع پارچه باید به نکاتی توجه کنید تا اصل جنس را با قیمت تولید شده در کارخانه تهیه نمایید. بازار پارچه هم مثل بسیاری از محصولات دیگر درگیر تقلب ها و دلالی بازی های متعددی است.

 

باند طاقه یا توپ پارچه

باند دور طاقه پارچه سند آن نیست که این پارچه واقعا در آن کارخانه تولید شده است. به بسته بندی طاقه توجه کنید. به باند پیچی آن توجه کنید. یک کارخانه نساجی بزرگ هیچ گاه با نوار چسب شیشه ای مارک خود را بر طاقه های خود نمی زند. دیده شده که بعضی افراد طاقه پارچه از یک برند معتبر را با اسم برند خود باند پیچی می کنند و به عنوان نمونه به مشتری می دهند اما موقع ارسال سفارش اصلی بار خود با همان باند را ارسال می کنند.

بعضی از صنایع نساجی برند تولید پارچه، برای جلوگیری از فروش پارچه به اسم آن کارخانه بر حاشیه پارچه نام خود را هک می کنند. توجه کنید پلاستیک طاقه ها باید پلمپ شده باشد. این نوع از تقلب در پخش انواع پارچه مانتویی بیشتر اتفاق می افتد و متاسفانه کارخانه های ایرانی محصولات خود را به نام برند های خارجی به خصوص ترک عرضه می کنند.

 

گرماژ پارچه

در بعضی از پارچه ها گرماژ یا همان وزن پارچه مثل پارچه تترون تعیین کننده نرخ است. پس حتما درباره وزن پارچه سوال کنید. پس از خرید، یک متر از طول پارچه را بر روی ترازو وزن کنید تا به صحت و سقم ادعای فروشنده آگاهی پیدا کنید.

 

سو استفاده از نام کارخانه معتبر نساجی و رنگرزی های مشهور

رنگرزی های معتبر و مشهوری در کشور در حال فعالیت هستند و بعضی افراد سودجو به کذب می گویند که رنگ یا چاپ پارچه را رنگرزی ایکس انجام داده است. پس از تامین کننده بخواهید که ضمانت دهد رنگ پارچه در شستشو تغییر نمی کند.

خام این پارچه خام فلان بافندگی مشهور است. این را هم خیلی در بازار می شنویم که معمولا در اکثر موارد دروغی بیش نیست.

 

ادعای نمایندگی کارخانه های پارچه

رازهای خرید پارچه
رازهای خرید پارچه

خیلی از افراد در بازار، خود را نمایندگی فلان کارخانه نساجی خطاب می کنند که لازم است شما به صحت این موضوع پی ببرید. گاهی یک پارچه توسط بیش از ده دلال و واسطه دست به دست می شود که هر کدام از آنها علاوه بر حساب هزینه های حمل و نقل و جا به جایی، سود خود را نیز در این میان از جیب مبارک شما می خواهند.

 

متراژ پارچه

به صورت رندوم بعضی از طاقه ها را متر کنید. در این مورد بیشتر برشکاران و خیاط ها با توجه به الگو سریعا به این موضوع پی خواهند برد ولی از دردسر احتمالی پیش گیری کنید. همچنین از فروشنده تضمین بگیرید که در صورتی خرابی در وسط طاقه پارچه وجه شما را پس دهد و یا طاقه را تعویض کند.

 

به زمین و زمان قسم این پارچه نخی است!

این تنها روش تقلب صحیح است چون که راست می گویند. می دانید چرا؟؟ چون تمامی پارچه ها از هر نوع با هر کیفیتی نخی هست. تمام الیاف چه طبیعی و چه مصنوعی نوعی از نخ به شمار می رود.

همین که سوال کنید این پارچه نخی است یا نه در حال ارسال این مطلب هستید که من از پارچه سر در نمی آورم. از فروشنده یا کارخانه سوال کنید که این پارچه با چه الیافی از تار و پود تشکیل شده است. درباره انواع پارچه و نحوه فرآیند تولید آن اطلاعات کسب کنید. با انواع الیاف و مزیت هر کدام آشنایی پیدا کنید. با طرف قرارداد خود گونه ای صحبت نکنید که حس کند شما قدرت تشخیص پارچه مرغوب از بی کیفیت را ندارید.

 

عرض پارچه!

عرض پارچه را توجه کنید که استاندارد باشد وگرنه در الگو زنی و برش دچار مشکل خواهید شد. گاهی به علت مشکل در استنتر و فرآیند تولید عرض پارچه کم یا زیاد می شود.

 

نکته مهم در خرید پارچه پشمی یا پنبه ای

پارچه ای که به عنوان پنبه ای یا پشمی به شما معرفی می شود را با یک فندک تست کنید. الیاف مصنوعی سریع ذوب می شود ولی پارچه پنبه ای به ارامی می سوزد و یک دود ملیحی دارد. در پارچه های پشمی نیز پس از گرفتن آتش به آن باید بویی شبیه بوی گوسفند بدهد. پارچه را با مالش به فرش یا لباس کرکی تست کنید که تل یا پورز نگیرد. ضمنا تصور نکنید که پنبه یا پشم سراسر حسن و استفاده است.

 

ارسال پارچه به صورت عدلیرازهای خرید پارچه

مراقب باشید موقع عدل بندی همان پارچه با همان کیفیت برای شما بسته بندی شود. اگر چندین عدل آماده می خواهند به شما تحویل دهند به صورت رندوم بعضی از عدل ها را همان جا باز کنید و به اعتراض فروشنده اعتنایی نکنید. هزینه عدل بندی مجدد ۵ هزار تومان بیشتر نیست.

از طرف خود بپرسید استاندارد طاقه ها چند متری هست و حتی المقدور مضربی از آن را به عنوان متراژ سفارش دهید. برای مثال استاندارد متر طاقه پارچه ترگال در تمام واحد های نساجی ۴۰ متر می باشد.

برای کاهش هزینه های ارسال بار بهتر است از طریق باربری اقدام کنید. هزینه باربری تقریبا یک سوم ارسال بار با اتوبوس است.

 

نکته ای در رازهای خرید پارچه

در تمامی مراحل و سوال و جواب ها حتی از نمایندگی مستقیم کارخانه قاطعانه درخواست کنید که اگر غیر از این باشد که گفتید بدون عذر و بهانه ای پارچه را پس بگیرید و در این رابطه تضمین بگیرید.

 

با تاسف تقلب تولیدکنندگان پارچه چیست؟

یک پارچه را با ده درجه کیفی متفاوت می توان تولید و تکمیل کرد. الیاف مصرفی، نحوه بافت، کیفیت خام پارچه، گرماژ پارچه و نحوه رنگرزی و تکمیل از مهمترین فاکتورهایی هست که در آن می توان تقلب کرد.

برای مثال رنگرزی پارچه به شکل های مختلف (مستقیم – غیر مستقیم) با مواد اولیه متفاوت می تواند انجام گیرد. اما کدام یک واقعا به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد؟!

الیاف مصرفی در پارچه نیز خود مرغوبیت های متفاوت دارند و بدانید که هر گردی گردو نیست. به عنوان نمونه در پارچه فاستونی فقط به علت الیاف پارچه اختلاف قیمت چهل هزار تومانی در هر متر وجود دارد.

یک بافنده می تواند خام یک پارچه را ١٠ گرم کمتر از استاندارد تعیین شده تهیه کند و در بازار بتازاند که قیمت من از دیگر رقبا پایین تر است. حتی گاه جالب تر هم می شود و فلان رنگرزی یا بافنده به فروشنده های خود می گوید که خام یا رنگ ما را بگویید از تولیدات فلان برند مشهور است.

متاسفانه این موارد و وجود دست به دست شدن های بیش از اندازه پارچه و ضعف در ارتباط مستقیم میان کارخانجات نساجی معتبر با مصرف کننده ها، تبدیل به آفت بزرگی در حوزه معاملات پارچه شده است.

 

چرا بعضی از تولیدی ها آگاهانه پارچه بی کیفیت خرید می کنند؟

پای صحبت این قشر زحمت کش که بنشینیم می گویند که سفارش دهنده درست پول نمی دهد. اگر ما قیمت تمام شده ارزان ندهیم کار را به تولیدی دیگر می دهند و از این دسته حرف و نقل ها که همگی منطقی می باشد. ( که این جای بحث دارد که چرا در این حوزه تولیدی های پوشاک هوای یکدیگر را ندارند. نبود اتحاد بین تولیدی ها باعث شده که بدون تعارف در کسب سود تیشه بر ریشه خود بزنند که آن هم راه حل دارد که در مطالب بعدی به آن می پردازیم )

متاسفانه طرز تفکر اکثریت مردم و حتی مجموعه های دولتی و غیر دولتی در نحوه خرید، در شاخه ارزان بخر هاست. (شاید دلیلش همین است که تولیدی لباس ترس از تولید پوشاک درجه یک دارد)

این گونه است که مجبور می شویم برای لوکس بخر های جامعه از ترکیه و کشورهای اروپایی البسه برند وارد کنیم. جالب است مسئولان به جای ریشه یابی موضوع قصد دارند از قاچاق پوشاک جلوگیری کنند و یا با نصب چند بنر در شهر سعی بر فرهنگ سازی خرید محصولات ایرانی دارند!

 

جمع بندی:

این که در خرید پارچه سعی کنید با افراد متخصص مشورت کنید، اطلاعات خود را از طریق سایت های مرجع بالا ببرید، با خرید نکردن از دلال ها و واسطه ها تورم حبابی را خود از بین ببرید و از همه مهمتر از طریق نمایندگی های معتبر فروش پارچه اقدام کنید تا با قیمت دست اول و تولید کارخانه خرید خود را انجام دهید.

بسیاری از استارت آپ ها که اقدام به تاسیس کارگاه تولیدی لباس و پوشاک می کنند به خاطر نداشتن آگاهی به همین مسائل شاید ساده ورشکست خواهند شد که بسیار موجب ناراحتی می باشد. دغل بازهای حوزه پارچه نیز بدانند مشتری و سرمایه اصلی کار آن ها همین کارگاه های بزرگ و کوچک تولیدی هستند پس با آن ها مهربان باشند.

پست های مشابه

57 Comments

 1. امیر

  واقعا عالی بود مطلبتون
  خط به خطش رو دقیق خوندم

 2. امیدوار

  ممنون .نکات خیلی خوبی بود

 3. نگار یار

  سلام …عالی ودقیق…ای کاش میشد واقعایک همبستگی واتحاد بین همه تولیدکننده گان لباس در کشور اتفاق می افتاد تاهیچ وقت از ترکیه لباس وارد نمیکردن….تولید لباس کلا بومی وایرانی میشد…اینم میشد یک اقتصاد مقاومتی

  1. حامد محمدیان مهر

   سلام . ممنون از همراهی شما . امیدوارییم این اتحاد ایجاد بشه به امید خدا

 4. هستی

  تابستون که میشه دنبال مانتویی که واقعن نخ پنبه باشه دربدر کل تهرانو میگردم. کاش حداقل جایی بود که محصولات نخ خوب ایرانو با قیمت منصفانه میفروخت. شایدم باشه من نمیدونم. اگر میدونید اطلاع بدید. من میدونم مارک سی‌ دار هست که مانتوهاش حدود ۲۰۰ هزار تومنه و الیاف طبیعیها هم همینطور. مث آندیا و تندرست.

 5. فریده

  خیلی ممنونم از روچی و همکاراش
  مرسی از مطالب مفید و دقیق و دلسوزانه

  1. حامد محمدیان مهر

   خوشحالیم که مفید واقع شده .

 6. فریده

  عالی

  1. حامد محمدیان مهر

   خواهش می کنم

 7. طایفی

  خیلی استفاده کردم و روشن شدم و بسیار ممنون از مطالب مفید و تخصصی تون

  1. حامد محمدیان مهر

   خوشحالیم که مفید بوده . خواهش میکنم

 8. علی

  سلام مطالبتون عالی بود ممنون
  میخواستم بتونم هر عدل پارچه چند متر است

  1. حامد محمدیان مهر

   سلام.
   بعضی مواقع ٢۴٠ متر و ۴٨٠ متر هم هست. ولی معمولا بیشتر ٣٢٠ متره. بعدش ۴٨٠ متر

 9. مهرداد آزاد

  با عرض سلام و خسته نباشید
  سوال خیلی مهمی دارم که ممنون میشم جواب بدین
  برند های مثل لیوایز ، دیزل و یا کالوین کلاین که شلوار جین تولید میکنند پارچه هاشون رو از کجا تهیه میکنن که در طول سال ها هیچ تغییر و افت کیفیتی در اونا ایجاد نمیشه و به قول خودمون ضد گلوله هستن؟

  1. بهزاد

   با سلام این برند ها قراردادهای محکم با یکسری کارخانه ها دارند و اگر پارچه هم خراب یا زده دار باشد مثل اکثر تولید کننده های ما نمیگویند که اشکال نداره آنها با کنترل کیفیت پارچه از تولید آن پارچه جلوگیری می کنند

 10. iraj

  برشکست نه ورشکست صحیح است
  لطفا از کارشناسان باسواد استفاده بشه ، ما وقت میزاریم میخونیم مطالب رو شما هم خواننده هارو نا امید نکنید.
  مرسی

  1. الناز

   ایراد بنی اسراییلی که میگن همینه!!!
   ممنون از روچی. بسیار مطلب جامعی در مورد خرید و فروش پارچه بود.

   1. حامد محمدیان مهر

    ممنون و تشکر از لطفتون. امیدوارم مفید باشه براتون

  2. احمد

   خدا شفات بده …

  3. زینب

   می‌زاریم نه!
   می‌ذاریم درست هست! عامیانه‌ی می‌گذاریم

  4. حامد محمدیان مهر

   ممنون از تذکر و انتقادتون . حتما اصلاح میشه

 11. احمد

  موفق و پیروز باشید .

  1. حامد محمدیان مهر

   ممنون و سپاسگذارم

 12. سندباد

  مچکرم از متن شما سایت سند باد در زمینه <a href="http://sandbad.coتجارت الکترونیک< "
  فعال استسندباد

 13. الناز

  با تشکر از مطالب با ارزشتان واقعا عالی بود

  1. حامد محمدیان مهر

   خواهش می کنم. امیدوارم مفید بوده باشه . ممنون از همراهی شما

   1. منيره عليزاده

    سلام ممنون ميشم آدرس كارخونه اي كه پارچه ي ملحفه و رو تختي و يونيفرم مريض رو ميفروشه بهمون بگيد يا ادرس سايتشون لطفا

 14. عاطفه

  خیلی خیلی ممنون از سایت خوب و کاملتون

  1. حامد محمدیان مهر

   خواهش میکنم . متشکر از همراهیتون

 15. انجام پایان نامه برق

  من از متن خیلی خوشم آمد از این پس دقتم را بالا میبرم

 16. حسن عالی

  سلم لطفا نمایندگی یا شرکت پارچه کربلای را برام معرفی کنید تشکر برادر

  1. حامد محمدیان مهر

   سلام . می تونید از شماره ای که داخل مطلب قرار داده شده استفاده کنید

 17. فرهاد اميدوار

  ممنون به خاطر مطلب مفیدتون. سایت خیلى خوبى دارید

  1. حامد محمدیان مهر

   خواهش میکنم. لطف دارید .

 18. adan ajvan

  سلام و عرض ادب
  از صمیم دل ازتون سپاسگذارم که همچین بستری فراهم نمودید و اینچنین اطلاعت با ارزشی رو در اختیار علاقمندان به این عرصه قرار میدهید…
  شاد و کامروا باشید … با ارزوی موفقیت روز افزون

 19. بن داوود

  ممنون از اطلاعات جامع و مفیدتون. فقط کاش چند تا از این نمایندگی های معتبر رو هم معرفی می کردین…

  1. srico

   سلام در این زمینه با کارشناسان ما آقای عزیز (۰۹۱۲۵۵۰۲۸۸۷) و آقای شایسته (۰۹۱۳۰۱۰۷۲۵۹) در تماس باشید.

 20. فرشاد

  به خدا چه آدمهای خوبی پیدا می شن.آدم حظ می کنه.ممنون.

  1. روچی

   سلام. ممنون از قدردانی شما. اگر شما دوست عزیز در راستای مطالب سایت پیشنهادی دارید خوشحال می شویم از طریق پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) با ما در میان بگذارید.

 21. فرامرز

  سلام وبا تشکر از مطالب مفید
  امکانش هست در مورد چرخ های صنعتی نیز توضیخاتی ارایه بدهید خیلی از عزیزان واقعا در خرید چرخهای صنعتی مشکل دارند مثلا از دوستان برای تولید لباس چرخ خیاطی سفارش داده بودن که ضخیم دوز باشد فروشنده هم با کمال میل چرخهایی فرستاده بود که ضخیم دوز نبود کار به دادگاه کشید. تنها این نیست اتو های بخار اصل و تقلبی در بازار به فروش می رسد که اتو های تقلبی باعث اتش سوزی هم شده.
  لطفا در این مورد چنانچه برای شما مقدور باشد مطالبی ارایه بفرمایید. مطالب شما جامع تر هست.

  1. روچی

   سلام و ممنون از همراهی شما دوست عزیز. قصد داریم در آینده مطالب جامعی در این زمینه در سایت قرار دهیم. با ما همراه باشید.

 22. لقمان محمدامین زاده

  باسلام لقمان محمدامین زاده هستم ازمهاباد واردکننده پارچه زنانه چینی متاسفانه دولت هیچ امتیازی برای ساخت پارچه قائل نیست وفقط مبارزه باقاچاق را سرچشمه میداند اتحادیه پارچه فروشان وبازرسان وتغزیرات هیچ تخصصی درمورد پارچه ندارندکارخانه ها ی داخلی نیز تیراژ کمتر۵۰هزارمتر سفارش نمی گیرند که خود معضل بزرگی است درصورتی که در کارخانه های چین ۳۰۰ متر سفارش پذیرفته میشود مردم هم کمترین اطلاعات در مورد پارچه را دارند وخیلی از مواردی است که نمی توان گفت برای مثال چرا بیشتر مردم ایران بدنبال خرید ارزان هستند و….

  1. روچی

   سلام دوست عزیز. واردات بدون تعرفه و غیرقانونی به تولید ملی ضربه ی بزرگی می زند. البته میزان کمک های دولتی و حمایت از تولید نیز بسیار محدود و غیرقابل اتکا هست. در صورت برنامه ریزی صحیح صنعت نساجی و پوشاک، پتانسیل های موجود در درون کشور به گونه ای فعال می شوند که امکان تولید با مشخصات و استانداردهای جهانی میسر خواهد شد و فرصت های شغلی بهتری برای شما دوست عزیز نیز که در زمینه پارچه فعالیت دارید، فراهم می شود. تنوع در رنگ و مدل پارچه های تولیدی زمانی امکان پذیر است که رونق در تولید و مصرف وجود داشته باشد. در حال حاضر نیز کارخانه های فعال در داخل کشور حداقل میزان تولید پارچه خود را کاهش داده اند و سعی در متنوع کردن محصولات تولیدی دارند. امیدوارم در کامنت بعدی شرایط صنعت نساجی به گونه ای تغییر کرده باشد که دید امیدوارانه تر و مثبت تری به تولید پارچه در ایران داشته باشیم.

 23. جلالی

  سلام سپاس بابت مطالب.
  سوال چه ویژگی های یک طرح متمایز و موفق میکننه.تاجر ها بر حسب جه تجربه یک طرح سفارش میدن؟

  1. روچی

   سلام دوست عزیز. برای طراحی در نظر بگیرید که مشتری شما در کدام شهر زندگی می کند، در چه رده سنی قرار دارد و از لحاظ درآمدی و تحصیلی در چه شرایطی قرار دارد براساس جواب این سوالات می توانید سلیقه مشتری رو حدس بزنید و با توجه به سلیقه مشتری طرح متمایزی و موفقی رو آماده و عرضه کنید.

 24. زارع

  روچی عزیز و همکاران گرامی سلام… این مطالب بسیار مفیدند اما برای تولیدکنندگان و کسانی که خرید عمده می کنند… در صورت امکان برای افرادی مثل من که فقط برای خودمون خیاطی می کنیم و موردی پارچه استفاده می کنیم هم اطلاعات خرید و شناخت پارچه قرار بدید مخصوصا اینکه برای من پیش آمده که پارچه خریدم و متاسفانه پوسیده بوده یا فروشنده عنوان کرده ته طاقه است و ارزانتر حساب می کنه و من مجبور شدم به دلیل سرکج بودن پارچه کلی از آن را دورریز کنم.
  و یک درخواست دیگه: لطفا پارچه مناسب هر لباس هم بفرمائید. مثلا شلوار مجلسی با شلوار اداری و شلوار راحتی فرق دارند. یا برای بعضی لباسها پارچه های آهاردار و …
  در مورد اینها هم لطفا مطلب بگذارید. ممنونم

  1. تیم روچی

   سلام دوست عزیز. نکات مربوط به شناخت پارچه های مختلف رو در مقاله ها می تونین پیدا کنید. در مورد پیشنهاد دومتون، به درخواست شما عمل کردیم و پارچه مناسب با الگوهای مختلف در فروشگاه الگوی روچی (https://rochi.ir/product-cat/sewingpattern) ذکر کردیم.

 25. عبدالرسول راه پیما

  {با سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوار که یک نشان بزرگواری شما همین مطلب کفیست کفایت میکند ارشاد دیگران بهترین کار و بالاترین فیض دارد جلوگیری از ضرر وزیان مردم یک کار خدا پسندانه است خدا شما را برای خانواده و فرزندانتان حفظ کند انشالله موفق و پیروز و سربلند باشید مثل امروزتانـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ}

  1. تیم روچی

   سلام . ممنون از توجه شما و آرزوی موفقیت برای شما

 26. ابراهیمی

  سلام وقت بخیر
  من یک طاقه پارچه از کارخونه با فاکتور ۲۵۰ متر ،۳۱ کیلو تهیه کردم و گفتم ارسال کردن..اما بنظرم ۲۵۰ متر نیست و ۱۵۰ متر هست، از کجا مطمعن شم
  ممنون از پاسخگویی

 27. سهیل

  باسلام دربارهطاقه پارچه روسری خام یا چاپ شده هم اطلاعات دراختیارمون بذارید ازصفرتا۱۰۰ سپاس

 28. میثم عامری

  سلام و تشکر از سایت جامع و کاربردیتون
  بنده بعنوان یک‌نقاش هنرق چند سالی است در زمینه طراحی گرافیکی فرش،پارچه،کاشی و…فعالیت میکنم و تصمیم به تولید پارچه های ملحفه ای و رو بالشی دارم.لطفا راهنمایی بفرمائید پارچه خام را برای چاپ دیجیتال از کجا تهیه کنم که هم قیمت و هم کیفیت مناسب داشته باشد(در مقیاس کوچک برای بازاریابی) و همچنین‌شرکت چاپ با همان‌مشخصات بالا یعنی کیفیت و قیمت هم به بنده پیشنهاد بدهید و اینکه آیا‌محلی برای فروش طرحهایم موجود است(تا ترجیحا بجای تولید پارچه طرحهایم رابفروشم) و‌اگر هست لطفا معرفی نمائید و اینکه اصولا قیمت خرید هر طرح بصورت میانگین چقدر است؟

  1. تیم روچی

   سلام. روزتون بخیر. ممنون از همراهی شما. در مورد خرید پارچه خام میتونید با شماره 02143000044 تماس بگیرید تا دوستان ما در بخش پشتیبانی پارچه روچی شما راهنمایی کنند. اما در مورد فروش طرح هاتون ما یه گروه مشاوره کسب و کارهای پوشاک و نساجی داریم که افرادی که سال ها در صنعت نساجی و پوشاک فعالیت دارند در این گروه هستند میتونید در این گروه عضو بشید دوستان ما در این گروه حتما شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   لینک گروه گروه تخصصی کسب و کارهای پوشاک و نساجی: https://t.me/joinchat/BR6fckf–oQcYacKAK7KpA

 29. بهگلی

  سلام
  میخواستم در خصوص زدن پارچه فروشی برای کسی ک قبلا در این کار نبوده و تجربه ای در این خصوص نداره راهنمایی بگیرم ک باید چکار کنم ؟ از کجا شروع کنم از کجا خرید کنم چی بخرم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. تیم روچی

   سلام. روزتون بخیر. ما یه گروه مشاوره کسب و کارهای پوشاک و نساجی داریم که افرادی که سال ها در صنعت نساجی و پوشاک فعالیت دارند در این گروه هستند میتونید در این گروه عضو بشید دوستان ما در این گروه حتما شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   لینک گروه گروه تخصصی کسب و کارهای پوشاک و نساجی: https://t.me/joinchat/BR6fckf–oQcYacKAK7KpA

 30. سعید

  با سلام‌و احترام واقعا مطالب شما خیلی عالی بود و ممنون از بابت اطلاعات مفید و رایگانی که به ما دادید

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *

جشنواره تابستانه روچی تا آخر این هفته تمدید شد!مشاهده محصولات
+ +