20 اکتبر 2021

بلاگ

نگاهی به ترند مانتوهای تابستان ۲۰۲۰
ترند های روز

نگاهی به ترند مانتوهای تابستان ۲۰۲۰ 

مانتو ازجمله ملزومات پوششی بانوان است که خانم‌های خوش سلیقه ترجیح می‌دهند آن را همانند لباس‌های دیگر با ترندهای روز دنیا هماهنگ کنند. در این بین افراد هنرمند تمایل دارند خودشان دست‌به‌کار شوند و با توجه به ترند مانتوهای تابستان 2020، مدل دلخواه و متناسب با اندام خود را بدوزند. اما آیا از ترندهای تابستانه 2020 خبر دارید؟

مانتو تابستانه

با گرم شدن تدریجی هوا، کم‌کم باید لباس‌ها و پارچه‌های ضخیم را کنار گذاشته و به سراغ پارچه نازک و خنک برویم. بسیاری از بانوان هنگام خرید، این مشکل را دارند که چه پارچه‌هایی مناسب تابستان است و می‌توانند از آن به عنوان پارچه مانتویی هم استفاده کنند.

هنگام مشاهده مدل‌های جدید مانتو و ترند سال 2020، انواع گوناگونی از مدل‌ها با پارچه‌های مختلف به چشمتان می‌خورد. این نکته بسیار مهم است، هر مدلی حتماً باید با پارچه منتاسب آن دوخته شود؛ در غیر این صورت جذابیت و زیبایی خود را از دست می‌دهد.

با ما همراه باشید تا در این مطلب درباره ترندهای تابستانه 2020 مانتو، مناسب‌ترین پارچه مانتویی و بهترین پارچه تابستانه برای دوخت انواع مانتو را بخوانیم.

با مانتوهای تابستانه در ترند سال 2020 آشنا شوید

ترند 2020 تابستانه تغییر عمده در آستین و یقه مانتوها ایجاد کرده است. در چند سال اخیر مانتوها جلو باز و گشاده شده‌اند؛ اما امسال شاهد مدل‌های پفکی و پاپیونی هستیم.

مانتوهای تابستانه امسال، عمدتاً جلو باز و گشاد هستند. مانتوهای ترند سال 2020 با یقه‌هایی همچون انواع یقه آمریکایی، حلزونی، آرشال و ساده دوخته شده است. آستین مانتوهای تابستانه نیز شامل پفکی، کلوش، معمولی و غیره است.

در اکثر مدل‌های مانتو امسال، جیب‌های بزرگ، پاپیون‌های بزرگ بر روی آستین‌ها، بندکشی در قسمت آستین یا انتهای مانتوها مشاهده می‌شود. از این رو افرادی که جیب را جز ملزومات لباس‌ها می‌دانند، امسال می‌توانند به راحتی مانتو خریداری کنند و در جیب‌های بزرگ آن گوشی یا هر وسیله بزرگ دیگر را جای دهند.

ترند تابستانه 2020 مانتو؛ متناسب با هر سلیقه‌ای

شما از چه مدل مانتویی خوشتان می‌آید؟ اگر بخواهیم کمی عامیانه صحبت کنیم، مانتوهای ترند 2020 ملیح هستند و پوشیدن مدل‌های امسال شما را تبدیل به یک بانو خوش‌پوش می‌کند.

مدل‌های تابستانه مانتو امسال، هر سلیقه‌ای را به خود جلب می‌کند. مدل‌های امسال این قابلیت را دارند که در بافتی اسپرت یا مجلسی دوخته شوند. تنوع یقه و آستین در الگوهای 2020 بر هر نوع مدلی می‌نشیند و هر بانوی را می‌تواند راضی کند.

تأثیر رنگ سال بر مانتوهای تابستانه

همان‌طور که در جریان هستید؛ هر ساله رنگی غالب به عنوان رنگ سال انتخاب می‌شود و دنیا فشن مطابق با آن پیش می‌رود. امسال هم همچون سال‌های پیش چندین رنگ برای بهار و تابستان انتخاب شده که شما می‌توانید از این رنگ‌ها هنگام دوخت مانتو تابستانه خود استفاده کنید.

قرمز آتشین، نارنجی روشن، آبی، سبز نعنایی، جین روشن، مرجانی، خاکی، خاکستری و غیره (رنگ‌های دیگر در جدول پایین قابل مشاهده است) ازجمله رنگ‌های سال 2020 در بهار و تابستان هستند. شما می‌توانید پارچه‌ای به رنگ‌های ذکر شده خریداری کرده و مانتوی پفکی خود را بدوزد.

شما کدام مدل مانتو و کدام رنگ در ترند 2020 را پسندیده‌اید؟ با ترکیب رنگ‌های امسال و استفاده از مدل‌های مانتو تابستانه، یک مانتوی زیبا برای خود بدوزید.

چند مدل از ترند تابستانه 2020 مانتو

 

مانتو تابستانه

مانتو تابستانه

مانتو تابستانه

مانتو تابستانه

مانتو تابستانه

مانتو تابستانه

 

مناسب‌ترین پارچه مانتویی

برای انتخاب مناسب‌ترین پارچه مانتویی، ابتدا باید به مدل مانتوی خود و فصل دوخت آن نگاهی بی اندازید. پارچه‌های مانتویی باید به تناسب آب و هوا انتخاب شوند تا علاوه بر محافظت از بدن شما، مطابق با مد فصل نیز پیش برود.

اما پارامترهایی که باید در انتخاب پارچه مانتویی مدنظر قرار دهید، شامل: کشی بودن یا نبودن پارچه، لطافت یا زبری، میزان چروک پذیری، رنگ، حالت ریزشی بودن یا سفت بودن پارچه و موارد بسیاری دیگری که باید بعد از انتخاب مدل موردنظر به آن دقت کنید.

آشنایی با بهترین پارچه تابستانه برای دوخت انواع مانتو

هنگام تابستان باید پارچه‌هایی را انتخاب کنید که مناسب این فصل باشد که تا حدودی شما را از گزند گرمای بیش‌ازحد هوا دور نماید. با پوشیدن لباس‌های مناسب می‌توانید زمانی که در بیرون از منزل هستید راحت باشید و از اوقاتتان لذت ببرید.

با بهترین پارچه‌های تابستانه که مناسب انواع مانتو، پیراهن، لباس و دامن است آشنا بشوید.

  • پنبه‌ای

پنبه را باید یکی از بهترین پارچه‌های تابستانه دانست. علاوه بر آنکه بسیار ارزان است برای هوای گرم نیز بسیار عالی می‌باشد. پنبه دارای الیاف نخی و پنبه‌ای است و قدرت جذب بالای رطوبت در آن، باعث شده، زمانی که بدن عرق می‌کند، آن را جذب و سبب خنکی شود. پنبه در انواع رنگ‌ها و طرح‌ها در بازار موجود است که می‌توانید با توجه به مدل مانتو خود، از آن خریداری نمایید.

در کنار تمام مزیت‌هایی که برای پارچه پنبه برشمردیم، دو نقطه ضعف آن را نباید فراموش کرد:

  • پارچه‌های پنبه‌ای رطوبت را جذب می‌کنند. به همین خاطر اگر زیاد عرق کنید، پارچه مرطوب و سنگین می‌شود.
  • در رنگ‌های روشن پارچه‌های پنبه‌ای، لک‌های رطوبت یا عرق به خصوص در قسمت‌های زیر بغل و یقه به‌جای می‌مانند.
  • کتان

یکی دیگر از بهترین گزینه‌ها برای خرید پارچه تابستانه، کتان است. این پارچه بسیار سبک است که باعث دفع گرمای بدن می‌شود. قدرت جذب بالای آن باعث شده که به سرعت خشک شود و عرق بدن خیلی زود از روی پارچه محو می‌شود. کتان کمی تمایل به سفت شدن دارد، البته بدین معنا نیست که به بدن بچسبد. یکی از معایب پارچه کتان که البته بسیاری آن را یک حسن در ابداع لباس‌های مد روز می‌دانند؛ چین‌وچروک‌های موجود در آن است.

برای دوخت یک مانتو تابستانه فوق‌العاده، پارچه کتان را در اولویت‌های خود قرار دهید.

  • ریون

ریون نوعی پارچه از الیاف مصنوعی از جنس فیبر سلولزی است که به آن ابریشم مصنوعی نیز گفته می‌شود. از این رو برای پارچه مانتو تابستانه بسیار مناسب است.

ریون دارای الیاف نازکی است که همین امر سبب تنفس بدن می‌گردد و به راحتی جریان هوا را انتقال می‌دهد. سبکی آن نیز مانع چسبیدن به بدن می‌شود که آن را برای هوای گرم ایده آل می‌سازد.

ریون از همه جهات برای دوخت یک مانتو تابستانه عالی است اما تنها یک عیب دارد. ریون هنگام شستن با آب گرم، کوچک می‌شود. پس بهتر است آن را با آب سرد بشویید یا لباس‌های از جنس این پارچه را به خشک‌شویی بدهید.

  • وال

پارچه وال همیشه در انتخاب دوخت و دوزهای تابستان، انتخاب اول محسوب می‌شود. جنس وال، به علت وجود نخ خالص، وزن سبکی دارد و هنگامی که لباس برای مدت طولانی بر تن بماند، اذیت نمی‌کند. نازکی آن جریان هوا را به خوبی انتقال می‌دهد و در روزهای گرم تابستان بسیار کاربردی است.

برای دوخت یک مانتوی تک و بی‌نظیر همراه با پارچه وال دست‌به‌کار شوید و لباس‌های خود را جز ترند تابستانه 2020 نمایید.

پارچه وال

سخن آخر

شما می‌توانید یکی از مدل‌های بالا را با رنگ و پارچه دلخواه خود بدوزید. به‌طور مثال، از الگوی یقه آمریکایی بزرگ با جیب‌ها پهن که بر روی آن دکمه بزرگ دارد؛ برای دوخت مانتو تابستانه بهره بگیرید.

البته این نکته را مدنظر قرار دهید، همه الگوها بر روی تمام پارچه‌ها کارایی ندارد. ابتدا مدل دلخواه خود را انتخاب کنید، برش‌های آن را دربیاورید و سپس اقدام به خرید پارچه نمایید.

خرید پارچه پاییزه

پست های مشابه

1 Comment

  1. مینا حسینی

    سلام.وقتتون بخیر.من مینا حسینی صوفحسن هستم.به تازگی تصمیم گرفتم مانتو و پالتوی طراحی شده توسط خودم رو تولید کنم . به صورت شهودی این کار رو بلدم. ولی تحصیلاتم مدیریت بوده. چطور میتونم بی واسطه از خدماتتون استفاده کنم؟ مثلا طرح و پارچه رو بهتون بدم و شما زحمت دوختشو بکشید. تعدادی هم که میخوام سفارش بدم کاملا به نمونه گیریتون برمیگرده. یک نمونه با برند خودم با عنوان mina soof تحویل میگیرم البته اگه امکانش هست . بعد از تایید نمونه ، سغارش تعدادی . ( این تعداد چقدر باید باشه و چگونه؟ مثلا رنگبندی و سایزبندی داره یا نامحدود میتونم سفارش بدم؟) مثلا بگم 50 تا میخوام . یا مثلا تیراژم باید بالای 200 تا باشه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید 09127608593

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *

تجربه لذت بخش خرید انواع پارچه با تغییرات جدید فروشگاه روچی!مشاهده محصولات
+ +