مشخصات پارچه لباس کار و یونیفرم چیست؟ هر مجموعه ای برای پرسنل، کارکنان و یا طرفداران خود به دلایل مختلفی اقدام به تهیه لباس متحد الشکل می کند که نیاز به تامین پارچه خاص خود دارد، چیزی مثل لباس فرم اداره برق. نحوه دوخت، نوع پارچه، وزن پارچه، رنگ پارچه همه و همه باید به صورت دقیق طبق اصولی کارشناسی شود.

 

موضوعاتی که در این صفحه از روچی میخوانید:

چه مجموعه هایی به لباس فرم نیاز دارند؟

این مجموعه ها می تواند شامل ارتش یک کشور، اداره، موسسات، حزب ها، باشگاه های ورزشی، طرفداران یک حزب یا جریان فکری، کارخانجات و آتش نشانان باشد.  مجموعه های پزشکی درمانی، واحد های صنعتی، معدن ها، شرکت های خصوصی و دولتی، دانش آموزان مراکز آموزشی و مدارس، رستوران ها، فروشگاه های کوچک و بزرگ و غیره نیز از دسته این مجموعه ها می باشند.

خرید پارچه لباس کار

 

خرید پارچه متری

اهمیت لباس یونیفرم یا لباس کار برای یک سازمان یا نهاد

به صورت تیتر وار می توان به دلایلی همچون الزامات قانون، تمایز پرسنل از یکدیگر، رعایت مسائل بهداشتی، حفظ سلامت کارکنان و کارگران با پوشش خاص، نظم، اصول مدیریتی، کنترل و ایجاد نظم و انضباط، تشخیص پرسنل هر رده، شناسایی تخصص افراد و دیگر مسایل  اشاره کرد.
جدا از این موارد لباس فرم برای هر مجموعه یا دسته ای می تواند با مزایایی همچون کاربرد تبلیغاتی و نمایشی، ایجاد پرستیژ کاری، بالا بردن اعتبار آن نهاد و ایجاد حس احساس مسئولیت در افراد همراه باشد.

البسه پرسنلی که به عنوان یونیفرم در عامه شناخته می شوند باید متناسب با اهداف سازمان، اقلیم محیطی و آب و هوا، محیط کار، در نظر گرفتن مسائل امنیتی و سلامتی، خطرات احتمالی در فضای کار و حفظ شخصیت کاری تهیه شود.

 

انواع پارچه مناسب لباس کار و یونیفرمپارچه لباس کار و خصوصیات

خرید انواع پارچه عمده

سفارش تهیه لباس کار یا یونیفرم معمولا به تولیدی های پوشاک و سری دوزی ها داده می شود. اما چه نوع پارچه با چه رنگی بیشتر مناسب دوخت البسه پرسنلی است؟
مشخص است که پارچه لباسکار مناسب با محیط معدن با پارچه لباس کار یک فروشگاه باید تفاوت هایی داشته باشد.

پارچه لباس کار برای محیط‌های آزمایشگاهی، می‌تواند مواردی مانند ترگال و تترون باشد. اما برای مشاغل سخت مانند جوشکاری، گزینه مناسب پارچه کتان 100 درصد است تا بالاترین مقاومت و استحکام را داشته باشد.

نباید فراموش کرد که هر چه الیاف پارچه، طبیعی‌تر باشد، تبادل حرارتی بهتری دارد؛ اما برای افرادی که در کوره کار می‌کنند، نیاز به لباس ضد آتش دارند. به همین دلیل الیاف شیمیایی و صنعتی شامل فسفات آلومینیوم، سولفات آلومینیوم و یا عایق شیمیایی از جنس PVC کاربرد دارد.

اگر لباس کاری تهیه می‌کنید که به‌صورت بارانی است، حتما کلاه باید از متریال ضد آب باشد و آستر آن بهتر است از جنس نخی تهیه شود. البته درصورتی‌که از این نوع لباس در مناطق سردسیری استفاده می‌کنید، آستر لباس را از جنس پشم تهیه کنید تا گرمای مورد نیاز لباس را تهیه کند.

نیاز به پارچه عمده لباس کار دارید؟ وارد روچی مارت شوید…

 

روانشناسی رنگ پارچه

رنگ لباس یونیفرم بسیار حائز اهمیت است که باید با توجه به موارد ذکر شده، رنگ لوگو و برند مجموعه، سرد یا گرم بودن محیط و حتی جنسیت و رده های شغلی انتخاب شود.
بهتر است دقیق تر به هر کدام از پارچه های مورد مصرف یونیفرمی بپردازیم.

 

١. پارچه ترگال ساده

پارچه ترگال ساده با وزن تقریبی ٢۴٠ گرم و عرض ١۵٠ سانتی متر بسیار مناسب و مقرون به صرفه برای لباس فرم مدارس و مهد کودک ها، یونیفرم اداری، لباس پرسنلی شرکت ها، رستوران ها و فروشگاه های بزرگ و کوچک است.کالیته این پارچه به همراه نمونه مشابه خود پارچه کج راه بیش از صد رنگ را شامل می شود که هر مجموعه ای می تواند با توجه به سلایق و معیار های ذکر شده رنگ مورد نظر خود را از این پارچه ارزان انتخاب کند. در قیمت گذاری پارچه های ترگال و کجراه، رنگ پارچه به علت نرخ مواد اولیه رنگرزی یکی از ملاک های مهم است بدین صورت که رنگ های روشن و متوسط قیمتی ارزان تر نسبت به رنگ های سیر دارند.

برای مشاهده و سفارش انواع پارچه ترگال عمده وارد روچی مارت شوید!

 

سفارش لباس کار

٢. پارچه کجراه پلی استر ویسکوز

پارچه ترگال کجراه در لباسکار آنقدر پر مصرف است که به پارچه لباس کاری شهرت دارد. پارچه کج راه با این الیاف، گرماژی معادل ٢٨٠ گرم دارد و به خاطر ضخامت بیشتر مقاومت کششی بالاتری نسبت به ترگال ساده دارد.

این پارچه نیز برای دانش آموزان مدارس منطقه های سرد، لباس کار کارکنانی که با جرقه سر و کار ندارند، البسه کارگران در محیط های بدون خطر، مانتو پرسنل خانم، شلوار کارمندان، پرسنل آشپز خانه ها، مراکز بزرگ خرید و غیره بسیار پر مصرف است. قیمت این پارچه نسبت به پارچه ترگال هم رنگ خود کمی بالاتر است اما بدون شک مقرون به صرفه ترین پارچه در دوخت لباسکار های یک تیکه و دو تیکه می باشد.

موقع خرید عمده خود از نمایندگی فروش پارچه درباره “رنگ ثابت بودن پارچه در شستشو “سوال فرمایید.
پارچه ترگال ساده و کجراه به صورت چاپی نیز موجود می باشد که بعنوان مثال برای لباس های نظامی با چاپ طرح پلنگی یا چاپ خال خالی و ستاره برای فرم مدارس مورد استفاده قرار می گیرد.
لازم به ذکر است دو پارچه بالا به عنوان خرجکار لباس نیز مصرف ویژه ای دارند.

 

٣. پارچه لباس کار و کجراه ٣٠ – ٧٠

پارچه کجراه پنبه ای سی هفتاد، دو نوع دارد که هر دو به عنوان ٧٠ – ٣٠ شناخته می شوند.
• پارچه کجراه ٣٠ در صد پنبه و ٧٠ درصد پلی استر
• پارچه کجراه ٧٠ درصد پنبه و ٣٠ درصد پلی استر
این نکته را در خرید حتما توجه فرمایید و مراقب رازهایی که تولیدی و فروشندگان پارچه به شما نمی گویند باشید.
بعضی کارخانجات این پارچه را با درصد ٨٠ – ٢٠ یعنی ٨٠ درصد پنبه و ٢٠ درصد پلی استر نیز تولید می کنند.
توجه فرمایید که گرماژ این نوع از پارچه به صورت میانگین بین ٣٠٠ تا ۴٨٠ گرم می باشد و در خرید با توجه به سفارش سازمان مورد نظر اقدام به تهیه پارچه کنید.

پارچه لباس کار هم می تواند خالص الیاف طبیعی باشد یا خالص الیاف مصنوعی و یا مخلوطی از هر دو.
اگر درباره مزایای الیاف طبیعی به خصوص پنبه بدانید مشخص است که هرچه درصد پنبه پارچه بالاتر باشد آن پارچه از مرغوبیت بیشتری برخوردار است.

همانطور که می دانید درصد پنبه هرچه بالاتر باشد تبادل حرارتی بدن با فضای محیط بهتر صورت می گیرد و به طبع آن انسان تعرق کمتری می کند. پارچه کجراه پنبه ای بسیار در دفع پرتاب جرقه به لباس عکس العمل خوبی دارد و در صورتی که جرقه به لباس کارگر پرتاب شود به علت وجود پنبه از سوراخ شدن آن جلوگیری می کند.

برای لباس کارکنانی که در محیط های گرم به خصوص مناطق جنوبی فعالیت می کنند، مجموعه های نفتی، سایت های گازی، جوشکاری، پالایشگاه ها، سنگ بر ها و … بهتر است از پارچه کجراه پنبه ای استفاده شود.

 

تولیدی لباس کار

۴. پارچه کجراه ١٠٠ درصد پنبه

این نوع از پارچه (پارچه لباس کار) در بازار به پاکویی یا پاکوی نیز شناخته می شود و به اشتباه بعضی آن را پارچه نسوز معرفی می کنند.
پارچه صد در صد پنبه برای مشاغل سخت و پر خطر یا برای لباس کار در محیط های بسیار گرم مناسب است.
در کل در خرید پارچه های پنبه ای توجه فرمایید که پارچه آبرفت دارد یا آبرفت آن در فرآیند تولید گرفته شده است. در صورتی که پارچه آبرفت دارد باید متناسب با میزان آن، تقریبا ۵ سانتی متر الگو ها بزرگتر گرفته شود که لباس پس از شستشو برای فرد تنگ نشود.

 

۵. پارچه لباس کار لی پنبه ای

پارچه های لی ساده یا پنبه ای بسیار محبوب معدن ها، ادارات برق و یا اداره گاز است. لی پنبه ای یک پارچه بسیار مقاوم در برابر پارگی یا خطرات احتمالی برای فرد است. در خرید پارچه لی پنبه ای درباره سنگ شور شدن یا نشدن آن اطلاع پیدا کنید.

 

۶. پارچه پرشیا

پارچه پرشیا که به آن پارچه مکانیک نیز می گویند یک پارچه ضد چروک است که در شستشو نیز تغییر رنگ نخواهد داد. برای یونیفرم اداری کارمندانی که هر روز صبح فرصت اتو کشیدن ندارند بهتر است از پارچه پرشیا استفاده شود. این پارچه چون بدن نما نیست در اکثر موارد برای رعایت حجاب برای مانتو پرسنل خانم مورد دوخت قرار می گیرد.

 

٧. انواع پارچه لباس کار فاستونی

فاستونی شیک ترین پارچه لباس کار یا لباس فرم کارمندان دفتری شرکت ها، ادارات، شهرداری ها و بانک ها می باشد. در خرید پارچه فاستونی باید به درصد پشم توجه کرد. ارگان ها با توجه به قیمت برای کت و شلوار یونیفرم آقایان معمولا از پارچه های شبه فاستونی بدون درصد پشم بهره می برند. نرخ خرید و فروش پارچه فاستونی در انواع مختلف تفاوت چشمگیری دارد و همه وابسته به بودجه آن سازمان است.

برای خرید پارچه فاستونی عمده از روچی مارت کلیک کنید!

سفارش پارچه لباس کار

٨. پارچه تترون برای لباس کار

پارچه تترون در ۵ عرض که هر کدام مناسب الگوی دوختی می باشد تهیه و تکمیل خواهد شد. این پارچه در انواع رنگ ها از مقنعه یونیفرم خانم های یک سازمان تا پیراهن کارمند های مرد مورد مصرف می باشد.

مشاهده انواع پارچه تترون عمده در روچی مارت!

 

٩. پارچه های پیراهنی

پارچه های چهارخانه و راه راه با سه نوع جنس پلی استر ویسکوز، پلی استر پنبه و  پنبه ای مورد مصرف پارچه اصلی یا خرج کار لباس های فرمی می باشد و معمولا تولیدی پوشاک برای لباس فرم مدارس یا جشن های یک روزه از آن بهره می برد.

 

١٠. پارچه های تریکو

پارچه های تریکو در انواع مختلف نیز مناسب تی شرت کارگران فست فودی ها، طرفداران یک تیم ورزشی، لباس فرم ورزشکاران یک باشگاه و … است.
شورت ها و لباس های ورزشی و تیشرت های تبلیغاتی معمولا با پارچه تریکو دوخت می شود.

خرید عمده انواع پارچه تریکو برای دوخت لباس کار در روچی مارت…

١١. سایر پارچه ها

در مواردی مثل آتش نشانی، کار با مواد شیمیایی، محیط هایی از کار که احتمال انفجار وجود دارد، افرادی که در معرض اشعه های خطرناک هستند و … پارچه های ضد اشعه، ضد اتش، ضد گرما و حتی ضد آب طبق فرآیند هایی تولید می شود که در اینجا مجالی به پرداختن آنها نیست.

پارچه مناسب دوخت لباس کار

 

چهار نکته مهم در خرید لباس کار

خرید لباس کار برای زیرمجموعه کاری و تیم شما می‌تواند هیجان‌انگیز باشد؛ اما درعین‌حال ممکن است هزینه‌های زیادی روی دست شما بگذارد. بنابراین باید به دنبال پیدا کردن راه‌حل‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها باشید ولی کیفیت را فدای قیمت ارزان نکنید.

با توجه به اینکه پارچه لباس کار تعیین کننده میزان کیفیت نهایی در لباس است؛ در این مطلب از روچی قصد داریم اشتباهاتی که در انتخاب لباس کار وجود دارد و پارچه لباس کار را بررسی نماییم.

1 – هیچ گرانی ای بی‌حکمت نیست!

اگر قصد دارید لباس کار بخرید، به دنبال محصولات باکیفیت و مناسب باشید. بهتر است واقع‌بین باشید و از خرید محصولات ارزان خودداری کنید. ضرب‌المثل “هیچ گرانی ای بی‌حکمت نیست” می‌تواند در این موضوع صادق باشد.

اگر قصد دارید لباس کار بخرید، به دنبال محصولات باکیفیت و مناسب باشید.

همچنین فراموش نکنید که لباس‌های بی‌کیفیت، خیلی زود شکل اولیه را از دست داده و رنگ‌های آن محو می‌شود و به همین دلیل بعد از چند ماه دوباره مجبور هستید، لباس‌های جدیدی خریداری کنید. در بیشتر موارد قیمت، ارتباط مستقیمی با کیفیت دارد، بنابراین برای دستیابی به کیفیت بهتر، از هزینه کردن نهراسید. اگر شما تولیدی پوشاک هستید به راحتی میتوانید پارچه مناسب لباس کار را به صورت عمده از فروشگاه روچی خرید کنید.

 

2 – سایزها را بدانید!

اطمینان حاصل کنید که لباس‌ها دقیقا متناسب با اندام کارکنان هستند. موضوع این است که تمامی کارکنان شما سایر XL یا Medium نیستند. درعین‌حال هیچ چیز بدتر از این نیست که کارکنان و زیرمجموعه کاری شما دارای ظاهری نامتناسب باشند و یا اینکه لباس‌ها آن‌قدر بدقواره باشد که از پوشیدن آن منصرف شوند. به همین دلیل حتما سایز تمامی کارکنان را داشته باشید و از تامین کننده لباس کار بخواهید که طبق آن، لباس‌ها را آماده کند.

همچنین به یاد داشته باشید که پوشیدن لباس کار با سایز بسیار کوچک و یا بزرگ، می‌تواند روی بهره‌وری کارکنان تاثیر منفی بگذارد.

 

3 – ایمنی اولویت اول است!

پارچه لباس کار باید در کنار داشتن کیفیت و کارایی، امنیت کاملی را برای کارکنان تامین نماید. محیط کاری شرکتی، می‌تواند ایمنی کامل داشته باشد؛ اما اماکن پرخطری مانند کارگاه‌های ساختمانی، تاسیسات شیمیایی و کارخانه‌های تولیدی، دارای خطرات بیشتری هستند.

احتمال شوک الکتریکی، سقوط اجسام و… را نمی‌توان نادیده گرفت و در این موارد حتما باید پارچه لباس کار دارای کیفیت و ایمنی بالایی باشد تا مانع از سایر هزینه‌های سلامت برای کارکنان شما باشد.

4 – سخت گیر نباشید!

لباس کار به‌طور معمول به دو شکل مختلف سراسری و دوتکه شامل بلوز و شلوار تهیه می‌شود. اینکه چه لباسی برای مجموعه خود تهیه کند، کاملا بستگی به شرایط محیط کاری شما و نوع حرفه دارد.

 

ویژگی های پارچه لباس کار
ویژگی های پارچه لباس کار

پارچه لباس کار چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

لباس کار وسیله ی استحفاظی فردی است. تمامی کارکنان موظف به پوشیدن لباس کار مناسب در محل کار خود می باشند. خصوصیات کلی این لباس عبارت است از: پوششی سراسری که از بدن، دست و پاها در برابر شرایط محیطی حفاظت کند. لباس کار نیز مانند سایر لباس ها نیازمند الگوی مشخص است.

به دلیل بالا بودن تعداد این نوع لباس استفاده از الگوی خیاطی برای دوخت و تولید آن ضروری است. ساده ترین الگوی لباس کار مردانه به صورت دو تکه (بلوز و شلوار) و الگوی لباس کار زنانه به صورت مانتو و شلوار است.

جنس پارچه لباس کار

جنس لباس های کار معمولاً از الیاف طبیعی، درصدی از الیاف طبیعی و مصنوعی و یا الیاف شیمیایی و صنعتی می باشد.

همانطور که پیش از این جنس لباس های کار معمولاً از الیاف طبیعی، درصدی از الیاف طبیعی و مصنوعی و یا الیاف شیمیایی و صنعتی می باشد. تبادل حرارتی در الیاف طبیعی آسان تر از سایر الیاف صورت می گیرد. بنابراین جنس لباس باید متناسب با محل و نوع کار باشد.

 

ثبات رنگ پارچه لباس کار

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در کیفیت لباس کار، ثبات رنگ آن است. ثبات رنگ به میزان و مدت زمان ماندگاری رنگ در پارچه اشاره می‌کند. همچنین سطح بالایی از ثبات رنگ لباس کار می‌تواند تصویری کامل از مجموعه کاری و شرکتی شما را به نمایش بگذارد. بنابراین کیفیت پارچه لباس کار بسیار مهم است.

 

قدرت و استحکام پارچه لباس کار

پارچه لباس کار باید دارای قدرت و استحکام بالایی باشد. عموما پارچه‌هایی با مقاومت بالا، ماندگاری بیشتری نیز دارند و به‌طور غیرمستقیم باعث کاهش هزینه‌های شما می‌شود.

 

کیفیت و اهمیت آن

لباس کار به دلیل اینکه استفاده زیادی در محیط کار دارد، زودتر آلوده شده و درنتیجه بیشتر شسته می‌شود. بنابراین حتما باید پارچه لباس کار کیفیت بالایی داشته باشد تا شستشوی مداوم باعث تغییر رنگ و کاهش کیفیت آن نشود.

انواع لباس کار
انواع لباس کار

متریال پارچه لباس کار معمولا از چیست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که ایمن‌ترین پارچه لباس کار، چه پارچه‌ای است؟ با وجود اینکه ممکن است پارچه‌ها در ظاهر، شباهت‌های زیادی به هم داشته باشند؛ اما تفاوت‌های فنی در متریال آن‌ها وجود دارد. به همین دلیل در انتخاب پارچه لباس کار باید به دنبال متریالی باشید که بالاترین کیفیت و ماندگاری را داشته باشد.

محیط‌های کاری و مشاغل مختلف نیاز به لباس‌های کار با متریال مختلف دارند. به‌طور مثال فردی که در یک دکل نفتی کار می‌کند، باید لباس‌هایی با مقاومت بالا در برابر شعله و آتش در اختیار داشته باشد.

 

ویژگی بهترین پارچه  لباس کار

تشخیص اینکه پارچه لباس کار مناسب است یا خیر، به موارد مختلفی مانند نوع حرفه، وزن پارچه و کاربردهای آن بستگی دارد. در تولید لباس کار بیشتر از پارچه‌های ترکیبی با الیاف متفاوت استفاده می‌شود که دوام و راحتی را همزمان داشته باشند و کارایی کارکنان را کاهش ندهند.

پارچه لباس کار بهتر است از الیافت پلی آمید نایلونی تهیه شود تا استحکام و دوام بالاتری داشته باشد. همچنین این الیاف به میزان زیادی می‌تواند رطوبت را نگه دارد. با توجه به اینکه این متریال دارای مزایای زیادی است، در تهیه لباس کار و در ترکیب با سایر پارچه‌ها استفاده می‌شود. البته نباید فراموش کرد که این متریال از پارچه با این ویژگی‌ها، گزینه مناسبی برای محیط‌های کاری با خطر آتش‌سوزی نیست.

الیاف پلی استر

الیاف پلی‌استر دارای خاصیت جذب رطوبت بسیار خود و وزن کم هستند. اما درعین‌حال این الیاف نیز راحتی و نرمی زیادی ندارند. به همین دلیل در اغلب موارد با پنبه ترکیب می‌شوند تا لباسی نرم، راحت و بادوام تهیه شود.

برای مطالعه بیشتر : ” چگونه جنس پارچه را تشخیص بدهیم؟

 

الیاف طبیعی

الیاف طبیعی که از پلیمرهای طبیعی مانند پنبه، پشم و کنان تهیه می‌شوند، دارای خواص راحتی و حرارتی مناسبی هستند؛ اما درعین‌حال قدرت و دوام الیاف مصنوعی ندارند. به همین دلیل برای به دست آوردن نتیجه بهتر، الیاف طبیعی و مصنوعی را با هم ترکیب و به‌عنوان پارچه لباس کار استفاده می‌کنند.

الیاف سرامیکی، فیبر کربن، فولاد ضد رنگ و آلومینیوم نیز دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر سوراخ شدن، برش و مواردی ازاین‌دست هستند. به همین دلیل در تهیه پارچه لباس کار تخصصی استفاده می‌شوند.

متریال لباس کار را می‌توان از مواد و الیاف طبیعی تهیه کرد و یا اینکه ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی را به کار برد. اما درصورتی‌که حرفه پرخطری داشته باشید، باید الیافی با مقاومت بسیار بالا استفاده کنید. در این شرایط الیاف شیمیایی و صنعتی استفاده می‌شوند.

 

الگوی لباس کار

یکی از مهمترین مراحل دوخت لباس تولید الگو است. یک الگوی خوب برای طراحی لباس کار خروجی خوبی به همراه خواهد داشت و الگوی نامناسب نه تنها خروجی با کیفیتی ندارد بلکه وقت و هزینه های شما را نیز هدر می دهد. اگر در زمینه ی تولید الگو تجربه نداشته و یا وقت انجام این کار را ندارید بهترین راه استفاده از الگوهای آماده است.

در واقع الگو پلی ارتباطی بین طراحی لباس و تولید آن است. بهترین راه برای افزایش راندمان و بالا بردن درآمد استفاده از الگوی آماده است. با همگانی شدن استفاده از اینترنت و کامپیوتر امروزه الگوهای آماده به صورت فایل در دسترس همگان می باشند. کافی است هزینه ای اندک برای خرید این الگوها بپردازید.

انواع الگوی لباس کار مردانه در فروشگاه روچی برای دوخت راحت تولیدی ها و اموزش دوخت لباس کار مردانه بسیار کاربرد دارد.

پس از خرید می توانید برای همیشه از الگوی خریداری شده استفاده نموده و حتی تغییراتی به دلخواه خود روی آن ایجاد نمایید. یکی از مزایای خرید اینترنتی الگوی لباس کار تنوع در مدل ها و دیدن نمونه ی کار دوخته شده از زوایای مختلف است.

خرید پارچه لباس کار
خرید پارچه لباس کار

الگوی سایزبندی لباس کار

الگوهای سایزبندی در بین تولیدی ها و مزون ها طرفداران زیادی دارند. در این روش خیاط دقیقاً براساس الگوهای آماده خیاطی می کند. به عنوان مثال اگر قصد دوختن لباس کار سایز لارج را داشته باشید الگوی لباس کار سایز لارج را روی پارچه قرار داده و برش می زنید.

این روش، الگو لباس کار مردانه برای تولیدی ها، مزون ها و افراد مبتدی بسیار مناسب بوده و سریعترین روش برای خیاطی به شمار می رود. علاوه بر صرفه جویی در زمان اشکالاتی که ممکن است در زمان رسم الگو و اصلاح آن برای فرد به وجود آید در این روش وجود نخواهد داشت.

برای مطالعه بیشتر : ” چگونگی سایزبندی استاندارد + جدول سایزبندی بانوان، آقایان و کودکان

 

یکی از معایب این روش این است که فقط برای سایز خاصی کاربرد دارد اما پکیج های آماده که دارای انواع مختلف سایزبندی هستند این مشکل را نیز برطرف کرده اند. با این الگوها خیاطی کاری لذت بخش تر از همیشه خواهد بود.

تخصص در انتخاب و فروش پارچه

پارچه فروشی های خرده و عمده و از همه مهمتر تولیدی های پوشاک و لباس برای موفقیت در کسب و کار بهتر است درباره انتخاب پارچه برای لباس کار و یونیفرم از هوشیاری کافی برخوردار باشند. آنها حتی باید به مشتری ها و نهاد های طرف قرار داد خود مشاوره دهند. مدیران هر مجموعه نیز لازم است سلیقه های شخصی را کنار گذاشته و به صورت اصولی بر انتخاب پارچه و نوع دوخت و طرح لباس نظارت کافی داشته باشند. برای دانستن قیمت انواع پارچه لباس کار عمده به روچی مارت مراجعه کنید.

 

قیمت خرید پارچه برای لباس کار

برای هر اداره، مدرسه، ارگان و حتی خود تولیدی ها مهم است که با کمترین بودجه اقدام به تهیه پارچه برای لباس فرم کنند. مجموعه های خصوصی و دولتی بسیار برایشان مهم است که با کمترین هزینه بهترین پارچه و لباس کار را برای کارکنان و پرسنل خود تهیه کنند. این مهم انجام نمی گیرد مگر آنکه از کانال های مستقیم فروش و نمایندگی های معتبر خرید پارچه اقدام کنید تا علاوه بر خرید با قیمت کارخانه وظیفه ارسال را نیز بر عهده گیرند.

 

کلام پایانی

در این نوشتار از روچی پارچه ‌های لباس کار را بررسی کردیم. انواع مختلفی از متریال و الیاف طبیعی، مصنوعی و شیمیایی در تهیه پارچه‌ های لباس کار استفاده می‌شوند. اگرچه برای مشاغل سخت و پرخطر، الیاف شیمیایی و صنعتی کاربرد بیشتری دارد؛ اما در حالت معمول بیشتر مشاغل از پارچه ‌های لباس کار با الیاف طبیعی و مصنوعی در کنار هم تهیه می‌شود.

در حال حاضر پارچه‌های ترگال، تترون و کتان با درجه خلوص مختلف در تهیه لباس کار کارایی بیشتری دارند. از این پارچه‌ها می‌توان در تهیه لباس کار مشاغل مختلفی مانند محیط‌های شرکتی، آزمایشگاهی، صنعتی کم‌خطر و مواردی ازاین‌دست استفاده کرد. همچنین این پارچه‌ها دارای راحتی، جذب رطوبت و تبادل حرارتی مناسبی هستند و گزینه مناسبی محسوب می‌شوند.

 

منابع:

نویسنده : مرضیه سلگی