28 سپتامبر 2021

بلاگ

راهنمای خرید پارچه مانتویی عمده روچی + معرفی انواع پارچه مانتویی
راهنمای خرید پارچه, کاربرد پارچه

راهنمای خرید پارچه مانتویی عمده روچی + معرفی انواع پارچه مانتویی 

نحوه پوشش از جمله مانتو و پارچه مناسب و مدل آن، از جمله مسایلی است که همواره ذهن بانوان را درگیر خود کرده است. تیپ ظاهری و پوشش افراد، تا حدودی نشان دهنده شخصیت و نحوه تفکر افراد است.

در کشور ما، آنچه از پوشش بانوان در اولین نگاه به چشم می آید، مانتو و یا چادر یک خانم است. مانتو، یکی از پرکاربردترین لباس ها در ایران است که قابلیت زیادی در زمینه های مختلف، از تولید پارچه و طراحی مدل گرفته تا زمینه فروش دارد.

در بحث مانتو  می توان به انواع مدل ها، استایل ها، دوخت ها و غیره پرداخت. در این مقاله سعی داریم به شناخت هر چه بیشتر انواع پارچه هاى مانتویى بپردازیم. اگر قصد راه اندازی کارگاه تولیدی مانتو با سرمایه کم را دارید حتما این مقاله را بخوانید. همچنین در روچی بازار، فروشگاه آنلاین پارچه، می توانید انواع پارچه ها را به صورت عمده و با کمترین قیمت، خریداری کنید.

 

اهمیت مانتو و پارچه مانتویی

بانوان ایرانی، سالانه حدود شش عدد مانتوی خریداری می کنند. از این موضوع می توان استنباط کرد که به طور میانگین هر دو ماه یکبار هر بانوی ایرانی اقدام به خرید مانتو می کند.

مصرف بالای مانتو ، سبب ایجاد یک بازار بزرگ رقابتی میان کارخانجات نساجی، طراحان پارچه، عمده فروشی های پارچه و مانتو، مزون ها و ایده پردازان مد و لباس شده که هر کدام با ارایه جنس، طرح و مدلی متفاوت، قصد سبقت گرفتن از دیگری را دارند. البته این امر جنبه دیگری نیز دارد، بازار بزرگ  مانتو سبب سردرگمی مصرف کنندگان و حتی تولیدی های پوشاک نیز شده است.

خرید پارچه آنلاین

این روزها در فضاهای مختلف مجازی از جمله اینستاگرام، تلگرام و فیس بوک، مزون ها عکس های فراوانی از انواع مختلف مدل های مانتو و پارچه های مانتویی قرار می دهند و با یکدیگر به رقابت می پردازند. کانال های تلگرام مانتوفروشی ها و عمده فروشان پارچه و مانتو نیز درر این زمینه فعال هستند. البته بی شک هر کدام از این بخش ها برای ماندگاری در بازار رقابت ناگزیر است که هماهنگ با سلایق روز مشتریان پیش رود.

 

انواع مانتو

هر نوع مانتویی برای محیط و شرایطی خاص تهیه می شود. برای مثال مانتویی که مناسب مجلس عروسی است با مانتوی مخصوص دانشگاه یا محیط اداری، در نوع پارچه، طرح و دوخت آن متفاوت است.
از این رو مانتوها با توجه به نوع مصرف به انواع اصلی زیر تقسیم می شوند:

 • ساده
 • اسپرت
 • مجلسی
 • یونیفرم اداری
 • بهاره، تابستانی، پاییزه، زمستانی
 • دانشجویی

 

با توجه به مدل مانتو، نوع دوخت، پارچه، یقه، طرح پارچه، کاربرد، کشور سازنده، نام برند، رنگ، چاپ پشت مانتو، عدد سال و حتی نام بازیگران، به بعضی از مانتو ها القابی اختصاص یافته است:
مانتو خفاشی، فیس بوک، سنتی، هنری، جلو باز و بسته، نخی، ٢٠١۶، ۲۰۱۷، عبایی، نوشته دار، شیشه ای، بارداری، سمر، ثانی، ویکی، ونیسا، ورزشی، طرح کاشی، لالوند، رسمی، راه راه، ظریفی، اریکا، انگلیسی، روزنامه ای، لی، ترک، گلدار، پشمی، بلوچ، ترمه،کیمونو، فرانسوی – یقه ارشال ایستاده یا گرد و …

تولید و فروش مانتو در گروی انتخاب پارچه

راز موفقیت در تولید و فروش مانتو توجه به این نکته ساده است که بدانید ابتدا چشم مشتری و سپس حس لامسه است که فرد را وادار به خرید می کند. هر فرد در خرید مانتو، ابتدا به رنگ مانتو توجه کرده،طرح و مدل آن را ارزیابی و پس از آن پارچه مانتویی را لمس می کند. اگر تمامی این سه مرحله به خوبی پیش برود، درخواست پرو خواهد کرد تا تن پوش آن را بررسی کند.

مرحله اول و سوم به طور مستقیم مربوط به پارچه مانتو می شود. پس حتما به انتخاب رنگ پارچه تولیدی( متناسب با سلیقه قشر خریدار ) و سپس زیر دست پارچه توجه کنید. زیر دست پارچه و لمس آن باید حس خوبی را به خریدار منتقل کنند.

از این رو، ابتدا باید با نام انواع پارچه های مانتویی آشنایی شده و سپس درباره هر کدام اطلاعات جامعی کسب کنیم. دانستن خصوصیات هر کدام از پارچه ها می تواند در خرید عمده و حتی متری با قیمت ارزان، به شما کمک ویژه ای کند.

 

تولیدی پوشاک زنانه و خرید عمده پارچه

با وجود انواع پوشاک خارجی، قاچاق و تغییرات سریع در سلیقه روز، یک تولیدی پوشاک ایرانی به خصوص در مبحث دوخت مانتو زنانه باید نکاتی را مد نظر قرار دهد. البته بسیاری از نکات در طول زمان و تجربه به دست خواهد آمد.
اولین نکته، هماهنگی نوع پارچه انتخابی با کاربرد مانتو، سپس انتخاب ماهرانه رنگ و طرح، و بعد از آن پیدا کردن یک نمایندگی فروش برای خرید پارچه مانتویی عمده با قیمت ارزان (ترجیحا نرخ کارخانه تولید کننده بدون واسطه ) است.

 

انتخاب پارچه برای مانتو

در خرید عمده  چه نکاتی را باید مد نظر قرار داد؟ ابتدا باید با ویژگی و مشخصات اصلی انواع پارچه مانتویی آشنا شد. همانطور که می دانید متناسب با مدل مانتو، فصل سال و تنوع سلیقه ها، باید ویژگی های کلی پارچه انتخابی را در نظر گرفت. در ادامه، ابتدا به خصوصیات کلی پارچه مانتویی می پردازیم.

 

مشخصات اصلی پارچه مانتویی چیست؟پارچه مانتویی

عموم مردم، پارچه را با صفاتی همچون کشی، لطیف، زبر، نخی، ضخیم، نازک و غیره می شناسند. این صفات را با زبانی ساده، یه صورت دقیق تر بررسی می کنیم.

 

 • کشی یا غیرکشی

پارچه مانتویی می تواند تخت بافت یا به اصطلاح تار و پودی باشد. این نوع پارچه کش نمی آید. پارچه های کشی مانتویی، در دو نوع موجود هستند: در عرض کش یا کش در یک جهت، تمام کش و یا کشی در دو جهت. کشی بودن پارچه در بدن نما بودن مانتو نقش بسزایی دارد. مشکل عمده پارچه های کشی مربوط به بعد از شستشو است. پارچه های کشی ممکن است، دچار آبرفت و تنگی مانتو شوند. مزیت اصلی پارچه کشی این است که چروک نمی شود.

 

 • زیر دست

هر فردی برای خرید پوشاک، ابتدا آن را لمس می کند. حس لامسه خریدار، نقش مهمی در فرآیند خرید دارد. اگر پارچه مانتو، زیر دست خوبی نداشته باشد، سال ها در ویترین مغازه ها باقی خواهد ماند. لطافت و زبری پارچه مربوط به همین قسمت می شود.

 

 • میزان چروک پذیری

مشغله فراوان افراد در این روزها، سبب می شود که فرصت کمی برای کارهایی همچون اتو کشیدن داشته باشند. افراد در هنگام خرید، ابتدا گوشه ای از مانتو را در دست می فشارند تا میزان چروک پذیری پارچه را بسنجند.

 

 • ضخامت

ضخامت پارچه انتخابی، متناسب با فصل و آب و هوا تغییر می کند. مثلا در زمستان و هوای سرد، مانتوهایی با پارچه فوتر، پشمی و خزدار مورد توجه هستند. پارچه های مناسب برای مانتوی تابستانی، انواع گوناگونی دارند که در بین عموم به پارچه های نخی و نازک معروف هستند.

 

 • ساده، رنگی یا طرح دار بودن

برای مانتوهای رسمی، اکثر خانم ها به دنبال پارچه های ساده و تمام رنگی هستند. در ایران اغلب رنگ های تیره، همچون مشکی، سرمه‌ای و طوسی برای مانتو محبوب تر هستند. اکثر نوجوانان و جوانان نیز به دنبال مانتوهایی با رنگ های شاد، با پارچه هایی طرح دار و چاپی هستند. جدا از چاپ keep calm، طرح های فرهنگی با مضمون سنتی – ایرانی می تواند برای دختران جذاب باشد.

 

 • نوع الیاف

اگر صاحب یک تولیدی پوشاک کوچک یا بزرگ هستید، لازم است که به صورت حرفه ای در مورد الیاف طبیعی و مصنوعی، انواع، روش تشخیص و کاربرد مصرف هر کدام، اطلاعاتی داشته باشید.

 

 • عرض پارچه

مقدار عرض پارچه در چیدمان الگو، استفاده بیشتر از پارچه، کاهش ضایعات و دورریز بسیار مهم است. اکثر پارچه های مانتویی، عرض ١۵٠ سانتی متر دارند که برای انواع الگوها ایده‌آ‌ل ترین عرض محسوب می شود.

 

 • متراژ هر طاقه پارچه

یکی از سوالات خریداران عمده پارچه، متراژ هر توپ پارچه برای تعیین مقدار خرید است. متراژ پارچه در مبحث برشکاری و میز برش نیز اهمیت دارد. بیش از ٩٠ درصد پارچه های مانتویی به صورت طاقه های رولی هستند.

پارچه های مانتویی خارجی بر حسب یارد هستند. هر یارد معادل  ٩١/۴۴ سانتی متر است. در بازار اکثر پارچه فروشی ها و عمده فروشان، هر یارد را ٩٠ سانتی متر در نظر می گیرند. پارچه های مانتویی ایرانی معمولا ۴٠، ۵٠ و ۶٠ متری هستند. البته اکثر کارخانه های تولیدکننده، تمایل به طاقه پیچی ۵٠ متری دارند. هر رول پارچه مانتویی خارجی نیز ۵٠ یارد است.

 

 • رنگ پارچه و کیفیت ثبات آن در شستشو

  پارچه مانتویی عمده

برای موفقیت در شغل تولید مانتو و پوشاک، در نظر گرفتن سلایق عمومی بسیار مهم است. اگر بهترین پارچه مانتویی را به کار ببرید، اما رنگ مناسبی را انتخاب نکنید، در زمینه فروش دچار مشکل خواهید شد.

همچنین کیفیت رنگ پارچه و ثابت بودن آن نیز بسیار مهم است. در مورد کیفیت چاپ و رنگ پارچه حتما از عمده فروشان و کارخانجات نساجی سوال کنید.

 

 

قیمت انواع پارچه مانتویی

یکی از اصول تجارت، قیمت کالا است که باید به آن توجه کنید. شما برای چه قشری از جامعه قصد تولید مانتو دارید؟ آیا قصد دارید با برند خود مانتو تولید کنید؟ آیا بحث قیمت برای مانتو فروشی های همکار شما و مشتریان آن ها مطرح است؟ آیا برای رقابت در فروش ناگزیر هستید که ارزان ترین پارچه ها را تهیه کنید؟ ارزان ترین نوع پارچه برای مانتو چه پارچه ای است؟

این روزها نحوه خرید اینترنتی پارچه به صورت مستقیم از نمایندگی کارخانجات بسیار مورد توجه متقاضیان است.

 

معرفی انواع پارچه مانتویی

هرکدام از پارچه های مانتویی که در ادامه معرفی می شوند، برای بررسی بیشتر نیاز به مقاله ای جداگانه دارند. به هر حال شناخت اولیه پارچه ها، مقدمه ای برای وارد شدن به بازار بزرگ پوشاک است.

 

پارچه ریون مانتویی

ریون یکی از پارچه های پر مصرف در دوخت مانتوی زنانه و دخترانه است. ضخامت این پارچه کم، و در طول و عرض دارای کشسانی است. الیاف کاربردی در این پارچه، ریون یا همان ویسکوز است. معمولا با عرض یک متر و نیم تولید می شود. در زمره پارچه های کیلویی قرار دارد و فروش آن به صورت وزنی ( کیلویی ) است. البته توجه کنید که ریون به صورت طاقه رول است و مطابق با وزن توپ پارچه،خرید و فروش می شود.

نوع ساده آن به خصوص در رنگ مشکی و سرمه ای، و مدل طرحدار آن به خصوص طرح پلنگی، محبوب تر است. این پارچه به خاطر قدرت کشسانی که دارد، چروک نمی شود. قیمت عمده پارچه ریون نسبت به اکثر پارچه ها بسیار مناسب است.

 

پارچه ریون

پارچه فاستونی

پارچه فاستونی اغلب برای مانتوهای رسمی به خصوص یونیفرم های اداری کاربرد دارد. مانتویی که با پارچه فاستونی دوخته می شود، بسیار با وقار و مناسب خانم های شاغل است.
این پارچه دو نوع پلی استر ویسکوز و پشمی دارد. قیمت این پارچه با توجه به الیاف و برند تولید کننده  آن، از بسیار ارزان تا بسیار گران در بازار موجود است.

پارچه فاستونی مانتویی

پارچه جین ( لی ) مانتویی

پارچه جین به خاطر اولین کارخانه تولید کننده آن، یعنی lee، به لی نیز شهرت دارد. جین در انواع کشی، غیرکشی، ضخیم و نازک یا کاغذی در بازار موجود است. این پارچه برای مانتو های بهاره و پاییزه کاربرد دارد.

راهنمای خرید پارچه

پارچه نخی مانتویی

پارچه نخی به چه پارچه ای می گویند؟ نخی در واقع صفت برای پارچه است و نام پارچه محسوب نمی شود. پارچه های نخی اصطلاحا به پارچه هایی گفته می شوند که الیاف ویسکوز یا پنبه بیشتری در بافت آن ها موجود است. اصلی ترین قابلیت این نوع پارچه، خنک بودن و سازگاری آن با پوست بدن است. البته نباید از چروک شدن زیاد این نوع از پارچه ها و مشکلات آبرفت آن ها پس از شستشو غافل شد.

 

پارچه نخی مانتویی

پارچه ویسکوز مانتویی

پارچه مانتویی ویسکوز به پارچه های نخی شهرت دارند و در میان مردم به نام ویسکوز نخی نیز شناخته می شوند. گرماژ این نوع پارچه بین ۲۲۵ تا ۲۶۰ گرم است. بنابراین در واقع، نوعی پارچه نخی است که به صورت ساده و کشی (لاکرا) بافته و تولید می شود. از عمده مصارف پارچه ویسکوز، مانتوهای اداری و اسپرت هستند که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده‌اند.

ویسکوز لاکرا در میان خریداران بسیار محبوب است. کشسانی الیاف این پارچه مزیت های بسیاری دارد. چروک پذیری اندک، خوش فرم بودن پارچه و اتو کشیدن آن بسیار آسان است.

پارچه های ویسکوز چاپی نیز فروش بسیار خوبی دارند. بدون شک مدل های مختلف آن را با طرح های گوناگون همانند خالدار در بازار مشاهده کرده اید.

در میان محصولات موجود در بازار عمده فروشان ممکن است با پارچه هایی برخورد کرده باشید که مرغوبیت چندانی نداشته و به اسم ویسکوز به فروش می رسند. چنین پارچه هایی ویسکوز فلامنت هستند که متاسفانه در زمان خرید، برخی از پارچه فروشان اشاره ای به الیاف موجود در پارچه نمی کنند.

 

پارچه ویسکوز کش

پارچه تنسل مانتویی

امروزه پارچه های تنسل، جایگاه بسیار خوبی در بخش پوشاک آقایان، بانوان و حتی پوشاک بچه گانه پیدا کرده است، فروش بسیار خوبی دارد و مورد توجه بسیاری از دوزندگان قرار گرفته است.

پارچه های تنسل که عموم مردم آن ها را به عنوان لی کاغذی نیز می شناسند، جزو پارچه های نخی هستند. مرغوب ترین نوع پارچه های تنسل از ویسکوز بافته شده و رنگبندی خاص آن در دوخت مانتوهای تابستانه و لباس های زنانه نقش به سزایی دارد. پارچه های تنسل در وزن های گوناگون بافته می شوند. معمول ترین وزن این پارچه ها، دو وزن ۲۲۵ و ۲۶۰ گرم است.

پارچه های تنسل به صورت چاپی نیز تولید می شوند. برای مثال ممکن است برخی از مانتوها را با پارچه های تنسل چاپی به صورت گلدار، حاشیه دار و طرح دار تهیه کنند و یا با به کارگیری ذوف و سلیقه، از انواع آن به عنوان خرج کار در دوخت مانتو و سارافون استفاده شود.

 

پارچه تنسل

پارچه کتان مانتویی

الیاف پارچه کتان گیاهی است. امروزه مدل های ساده و طرح دار کتان جهت دوخت مانتو و شلوارهای زنانه تولید می شود.
کتان ضخیم: پارچه های کتان ضخیم معمولا در گرماژی بیش از۴۰۰ گرم، به صورت کتان کج راه تولید و بافته می شوند که به دلیل ضخامت آن ها معمولا در دوخت مانتوهای زمستانه به کار می روند.

کتان لایت: پارچه های کتان لایت به دلیل خاصیت کشسانی، مورد استقبال زیادی قرار گرفته اند. وزن هر متر از این نوع پارچه در حدود ۲۷۰ گرم است. کتان لایت، بهترین انتخاب برای دوخت مانتو های پاییزه است.

کتان پیچ: یکی دیگر از پارچه های پرمصرف در دوخت مانتوهای اداری، اسپرت و مجلسی، کتان پیچ با وزنی حدود ۲۴۰گرم است. کتان پیچ در فصل های بهار و تابستان بسیار پرطرفدار است.

 

خریداران، پارچه های کتان را به عنوان پارچه هایی می شناسند که میزان چروک پذیری آن ها بالا است. پارچه های کتان کشی با رنگبندی های متنوع، کم تر چروک می شوند. تولیدی های مانتو، مدل های ساده رنگی و یا چاپی کتان کشی را به صورت عمده ای خرید می کنند.

 

پارچه کتان پیچ

پارچه کرپ مانتویی

پارچه های کرپ در میان دوزندگان و همچنین خریداران پرآوازه هستند. کرپ، پارچه مانتویی پرطرفداری است که از گذشته در بین عموم مردم شهرت داشته است. شهرت و مرغوبیت انواع کرپ، موجب تولید انبوه مانتو توسط دوزندگان شده و بافت خاص و توری شکل آن نیز یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن است.

اکثر پارچه های کرپ وارداتی هستند و به طبع قیمت بیشتری نسبت به سایر تولیدات داخلی دارند. معمولا بانوان مانتوهای دوخت شده با کرپ وارداتی را به عنوان پارچه های مجلسی انتخاب می کنند. قطعا بسیاری از تولیدکنندگان با انواع کرپ با برندهای باربی، کندی، سینا کش، پورشه و غیره آشنا هستند. این برندها جزو بهترین برندهای موجود در بازار است. به راحتی میتوانید انواع پارچه کرپ مانتویی را در فروشگاه روچی ببینید.

 

پارچه فیونا مانتویی

پارچه های فیونا از محبوب ترین انواع پارچه مانتویی هستند که به دلیل دوام و خوش فرم بودن مانتوهای دوخته شده با آن ها، بهترین انتخاب برای مجالس و یا محل کار هستند. لطافت و زیردست عالی پارچه مانتویی فیونا، از دلایل محبوبیت مانتوهای دوخته شده با آن است.

ممکن است بسیاری از تولیدکنندگان در زمان سفارش مانتو برای شرکت های بزرگ، در تهیه پارچه فیونا با قیمت مناسب به مشکل برخورده باشند. بنابراین برای خرید بهتر است با عرضه کننده اصلی در ارتباط باشید.

 

پارچه فیونا

پارچه پرادا مانتویی

یکی از محبوب ترین پارچه های مانتویی، پارچه پرادا است که در بین عموم به اسم پرادو نیز شناخته می شود.
انواع پارچه مانند فیونا و پرادا جزو اصلی ترین پارچه های به کار رفته در بخش مانتوهای اداری هستند. بسیاری از ارگان ها و موسسات جهت فرم اداری کارکنان خود از پارچه های مرغوبی مانند پرادا استفاده می کنند.

انواع پرادا در رنگ های پرطرفدار مانند مشکی، سورمه ای، زرشکی و غیره در بازار تمام شهرها موجود است و طرفداران پروپا قرصی دارد. پارچه های پرادا و فیونا معمولا از سایر کشورها وارد می شوند، بدین جهت مانند دیگر پارچه های وارداتی بر حسب واحد اندازه گیری یارد، خرید و فروش می شوند. طاقه های این دو نوع پارچه معمولا ۵۰ یاردی است.

 

پارچه پرادا

پارچه دیور مانتویی

پارچه دیور که به دیور کش نیز شهرت دارد، از انواع پارچه مانتویی مرغوب و پرفروشی است که با بافت خاص خود طرفداران بسیاری دارد. پارچه مانتویی دیور در طول و عرض دارای کشسانی است، از این رو به صورت کیلویی به فروش می رسد.

سوال بسیاری از مشتریان در زمان خرید این است که هر کیلو پارچه مانتویی دیور چند متر است؟ انواع پارچه دیور مانتویی با گرماژ مختلف تولید می شود. هر کیلوی نوع نازک پارچه مانتویی دیور، حدود ۳ متر و ۲۰ سانتیمتر و مدل با گرماژ بیشتر آن حدود ۲ متر و ۷۰ سانتیمتر است.

پارچه های دیور علاوه بر تولید با رنگ های مشتری پسند مانند: سفید، مشکی، سبز، کرم، سورمه ای و غیره، مدل های چاپی متنوعی نیز مانند طرح گل دار نیز دارند.

 

پارچه دیور

ریون

پارچه های ریون را به عنوان پارچه های ویسکوزی نیز می شناسند. ریون یکی از پارچه های پر کاربرد در دوخت مانتو و لباس های زنانه است. زیر دست و لطافت انواع ریون و حالت کشی آن از دلایل اصلی فروش بسیار خوب آن محسوب می شود.

معمولا پارچه های ریون با رنگبندی های گوناگون به صورت طرحدار و ساده تولید و عرضه می شوند که به خصوص رنگ های مشکی و سورمه ای آن بیشترین خرید و فروش را در بازار دارند. پارچه های ریون علاوه بر تولید در داخل، توسط نساجی های برتر، به صورت وارداتی نیز در بازار عرضه می شوند.

نحوه فروش  این نوع پارچه به صورت کیلویی است.
بسیاری از دوزندگان با توجه به استقبال خوب بانوان از پوشاک دوخته شده با انواع ریون، با استفاده از خرج کار مناسب، لباس و مانتوهای بسیار شیک و مرغوبی را تولید کرده و فروش بسیار بالایی دارند.

 

پارچه ابریشم مانتویی

پارچه ابریشم یکی از لوکس ترین پارچه های مانتویی است. پارچه های ابریشم طبیعی جزو گران ترین پارچه های موجود در بازار هستند. تولید این نوع پارچه به خاطر فرایند جداسازی تار ابریشم از پیله تا بافت دستی آن، کاری دشوار است.

از این رو قیمت گران آن سبب می شود که مانتوهای دوخته شده با این نوع پارچه، جزو مانتوهای لوکس محسوب شوند.
معمولا برای مهمانی های اشرافی و بزرگ از مانتوهای منحصر به فرد ابریشمی استفاده می شود.
پارچه های ابریشمی طبیعی به صورت دستی بافته می شوند و علاوه بر مدل های ساده و رنگی، به صورت طرح دار نیز تولید می شوند.

 

پارچه ابریشم مانتویی

پارچه ساتن مانتویی

پارچه مانتویی براق، طرفداران خاص خود را دارد. معمولا از پارچه ساتن به عنوان خرج کار نیز در دوخت مانتو استفاده می کنند. اگر پارچه ساتن براق به عنوان پارچه اصلی انتخاب شود، باید بافت آن تراکم خوبی داشته باشد.

پارچه های ساتن انواع و مدل های مختلفی دارند. ساتن پشت کرپ در میان خریداران دارای محبوبیت است.
برند عاشقی و فرانسوی از برندهای معروف پارچه ساتن است که در دوخت مانتوهای مجلسی و اسپرت، بسیار پرکاربرد است. انواع ساتن در دوخت مانتوهای اداری کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

پارچه ساتن

پارچه ونیز مانتویی

بسیاری از دوزندگان و مصرف کنندگان زیر دست و لطافت پارچه ونیز را مشابه پارچه های ریون می دانند. پارچه ونیز به صورت ساده و طرح دار با عرض ۱۵۰تولید و عرضه می شود. رنگبندی پارچه ونیز ساده، بسیار زیاد است. حالت تمام کش این نوع پارچه سبب شده است که در دوخت لباس زنانه، مانتوهای راحتی و زیبا بسیار پرکاربرد باشد و شهرت زیادی پیدا کند.

در بسیاری از مناطق کشور، با توجه به سلایق و شرایط آب و هوایی، نوع خاصی از پارچه های مانتویی را انتخاب و به صورت عمده در تولید استفاده می کنند؛ برای مثال طرفداران اصلی پارچه های ریون و ونیز، شهرهای جنوبی کشور هستند.

 

پارچه ونیز

پارچه های کدری مانتویی

مانتو های دوخته شده با پارچه های کدری ( کودری )، در دسته مانتوهای راحتی قرار می گیرند. از این رو این پارچه برای دوخت فرم های اداری مناسب نیست. پارچه های کدری که به پنبه ای نیز شهرت دارند، جزو اصلی ترین پارچه های تابستانه هستند. این نوع پارچه در عرض های ۹۰، ۱۳۰ و ۱۵۰ به صورت ساده رنگی، گلدار، طرح دار و حاشیه دار، تولید می شود.

مهم ترین مزیت پارچه مانتویی کدری ساده و طرح دار که باعث فروش بسیار خوب آن در بازار شده، خنک بودن آن به خاطر داشتن الیاف ویسکوز است . اما مشکل اصلی پارچه کدری، آبرفت آن است.
بهترین پارچه های کدری معمولا در کارخانجات نساجی شهرهای اصفهان و یزد تولید می شوند.

 

پارچه کدری

پارچه غواصی مانتویی

پارچه غواصی که امروزه در دوخت مانتو و شلوارهای زنانه به کار می رود، کشسانی بسیار زیادی دارد. زیر دست این نوع پارچه در مقایسه با پارچه های ریون یا ونیز، ضخیم تر است.

به دلیل وارداتی بودن پارچه غواصی، ممکن است در هنگام خرید انواع آن با قیمت های مختلفی مواجه شوید. بنابراین اگر از دوزندگان انواع مانتو و جویای انواع پارچه غواصی هستید، با وارد کننده اصلی آن مرتبط شده و بهترین مدل و کیفیت پارچه غواصی را تهیه کنید. پارچه های غواصی معمولا در رنگ های متنوع مانند: سفید، مشکی، سورمه ای، یشمی، قرمز و غیره تولید می شوند.

 

پارچه غواصی

پارچه نیل مانتویی

بدون شک برایتان پیش آمده است که مانتوهای لی را در رنگ های متفاوتی مشاهده کرده باشید. پارچه های نیل، پارچه هایی هستند که در زمان خرید رنگ آن ها ثابت نیست. دوزندگان ابتدا باید مدل های مانتو را روی پارچه نیل برش دهند و مانتو را به صورت کامل بدوزند؛ دوخت کامل، شامل دوخت دکمه های مانتو نیز می شود.

در نهایت پس از آنکه مراحل دوخت مانتو کامل شد، کلیه مانتوهای آماده شده را به شرکت های آنزیم تحویل می دهند تا رنگ پارچه تبدیل به رنگ دلخواه شود. با این روش می توان حتی در بخش های خاصی از مانتو، طرح خاصی مانند سایه روشن ایجاد کرد. پس از انجام این فرآیند، رنگ مانتوها ثابت می شود و در شست و شوهای مداوم نیز کیفیت رنگ خود را حفظ می کند.

پارچه نیل

پارچه چرم مانتویی

پارچه های چرم در دسته پارچه های پاییزه و زمستانه قرار می گیرند. انواع پارچه های چرم موجود در بازار به صورت مصنوعی و طبیعی است. پارچه های چرم طبیعی، مرغوب تر از تولیدات چرم مصنوعی هستند. پارچه چرم مصنوعی از PVC ساخته می شود.

پارچه های چرمی، معمولا جزو پارچه های مجلسی هستند. کمتر کسی از این نوع پارچه برای حضور در محل کار به مدت طولانی استفاده می کند. معمولا بانوان ترجیح می دهند در مهمانی یا محل کار از مانتوهای راحت تری استفاده کنند.

پارچه های چرم در زمره پارچه هاب مانتویی لوکس و گران هستند. رنگ های منحصر به فرد این نوع پارچه برای عرضه و دوخت مانتوهای بسیار شیک مناسب و کاربردی است.

 

 

محبوب ترین پارچه های زمستانی

 

پارچه چرم مانتویی

پارچه لنین (لینن) مانتویی

پارچه های لنین با بافت کفنی شکل خود از بهترین انتخاب ها برای فصل های بهار و تابستان هستند. مانتوهای دوخته شده با این نوع پارچه، جزو مانتو های خنک به حساب می آیند. پارچه لنین با درصدهای مختلف پلی استر و پنبه تولید می شوند. هر چه درصد الیاف پنبه بیشتر باشد، به طبع کیفیت پارچه نیز مرغوب تر خواهد بود.

امروزه از پارچه های لنین و شانتون برای دوخت مانتوهای جلو باز تابستانه بسیار استفاده می شود که مشتریان بسیار زیادی نیز دارد.

پارچه لنین مانتویی

پارچه های شانتون مانتویی

قطعا پارچه های شانتون را در رنگ های متنوع و مدل های طرح دار آن در فروشگاه های زیادی مشاهده کرده اید. به عنوان مثال بسیاری از دورندگان از شانتون طرحدار، مانند طرح کاشی، به عنوان پارچه اصلی استفاده می کنند. برخی دیگر ممکن است انواع شانتون ساده و طرحدار را به مدل های زیبایی تبدبل کرده و در بازار توزیع کنند.

به طور کلی می توان گفت پارچه های شانتون، لنین و اسکاچی از اصلی ترین پارچه های مانتویی تابستانه هستند که طرفداران بسیار زیادی در فصل های گرم سال دارند.

 

پارچه شانتون

پارچه ترگال کج راه مانتویی

پارچه ترگال ساده و ترگال کج راه ارزان ترین نوع پارچه مانتویی هستند. کسانی که به دنبال تهیه مانتو برای حراجی هستند، از این پارچه استفاده می کنند. پارچه ترگال و کج راه با عرض یک متر و نیم و طاقه های چهل متری بیش از صد رنگ مختلف دارد. میزان دوام این نوع پارچه بالا است. نوع خوب آن چروک نمی شود و تل نمی گیرد.

 لباس فرم مدارس، مانتو دانشجویی و مانتو اداری از مصارف اصلی این پارچه است.

 

پارچه کجراه ترگال

پارچه پرشیا مکانیک مانتویی

آیا از قابلیت های خوب پرشیا مکانیک اطلاع دارید؟ اگر به دنبال پارچه ای برای مانتو هستید که ارزان باشد، چروک نشود و پرز نگیرد، شاید پرشیا بهترین گزینه باشد. این پارچه به خاطر تولید با نخ رنگ شده، در شستشو دستخوش تغییر رنگ نمی شود.
نوع خوب پارچه پرشیا بسیار لخت است، زیر دست خوبی دارد و چون بدن نما نیست بسیار برای دوخت مانتو پر کاربرد است.

پارچه پرشیا مکانیک

پارچه تریکو مانتویی

پارچه های تریکو و گردبافت، گستره زیادی دارند و با عرض ها و الیاف مختلفی تولید می شوند. انواع ساده و طرح دار این پارچه برای دوخت مانتوهای اسپرت و فانتزی بسیار پرطرفدار است. اکثر دختران مانتوی تریکو را بیشتر می پسندند که این امر باعث رونق بازار فروش آن شده است. انواع پارچه تریکو به صورت کیلویی خرید و فروش می شوند. معمولا هر طاقه، ٢٠ کیلو است. برای شناخت بیشتر پارچه تریکو به دیگر مقالات سایت روچی مراجعه کنید.

 

 

جمع بندی

همراهان محترم روچی، در این مقاله تلاش کردیم تا حدودی تولیدی های پوشاک، خریداران انواع پارچه و دوزندگان را با برندهای مختلف پارچه مانتویی آشنا کنیم و تولیدی های پوشاک تازه کار و با تجربه بتوانند بهترین انتخاب را مطابق با سلایق، سنین مختلف و فصل های گوناگون تهیه کنند.

انواع پارچه های مانتویی محدود به پارچه هایی که در این مطلب ذکر شد، نمی شود. ما تلاش کردیم برترین و پرفروش ترین انواع پارچه ها را معرفی کنیم. تمامی پارچه های دکر شده، با توجه به سلایق مشتریان برای مصارف گوناگونی مانند اسپرت، مجلسی، اداری و غیره استفاده می شوند و محدودیتی در استفاده ندارند. کافی است که تولیدی های مانتو متناسب با شرایطی که لباس استفاده می شود و قیمت پارچه ها، بهترین مانتو را عرضه کنند.

تمامی پارچه های نام برده، توسط تولیدی های نساجی به صورت ساده و رنگی، طرح دار، گلدار، حاشیه دار و غیره تولید می شوند که با توجه به الگوهای طراحی شده، ممکن است به صورت پارچه اصلی یا خرج کار به کار روند.
با شناخت یک مرجع خوب توزیع پارچه و آشنایی با نحوه خرید اینترنتی آن می توانید محصول مد نظر خود را با قیمت ارزان تر از بازار خرید کنید.

 

نویسنده: محمد فرهاد شایسته

پست های مشابه

73 Comments

 1. مریم

  سلام.
  برای یک مدل مانتو جلو باز مشکی اگر ملاک اصلی خوش فرمی مانتو هنگام پوشیدن و چروک نشدن باشد کدام پارچه بهتر است؟شانتون یا پرادا؟
  کدام پارچه قیمت بیشتری دارد؟

  1. مصطفی

   مانتوی جلوباز برای فصل گرم استفاده میشه و اگه از پرادا استفاده کنین اصلا قابل استفاده نمیشه چون پرادا پارچه گرمیه و پلاستیکش زیاده

 2. Sabihe

  سلام خسته نباشید ایاپارچه اسکاچی مناسب برای فصل تابستان هست؟؟؟

 3. نیکتا

  درود بی کران
  مطالب وب سایت شما را مطالعه کردم و بسیار جای خوشحالی و تشکر دارد که استادانی چون شما در این سرزمین زندگی میکنند
  سرزمین ایران ، از مرزهای هند و چین تا اروپا ، متعلق به بزرگانی چون شما است که متاسفانه سالهاست در تصرف اقوام مهاجم و وحشی گرفتار آمده
  اما این حقیقت که شما با نشر علم و دانش و بالابردن سطح علمی ، کمک شایانی به تولید کننده و مصرف کننده و وارد کننده میکنید، نشان از فرهنگ و اصالت بسیار بسیار بالای شما دارد
  امیدوارم که هر زور در زندگی موفق تر و نزد پروردگار یکتا متقی تر جلوه نمایید و بفهیم و بدانیم که پارسیان در کنار تمدن هزاران ساله، فرهنگ و اصالتی بسیار پیشرفته و بالایی همچون شما عزیزان داشته اند

 4. فهیمه

  سلام و خسته نباشید خدمت شما و ممندنم واقعا بابت سایت خوبی که دارید و ما رو از مطالب بهره مند میکنید.
  مشکلی که ذهنمو درگیر کرده در رابطه بامانتویی که تازه خیاط برام دوخته اینه که مانتوی من مشکی رنگه و خواهرم میگه جنسش کتان کاغذیه اما من مطمئن نیستم و اینکه مانتویی که خیاط برام دوخته مدل بلند و پیلی دار هستش و مسکلم اینه که هروقت من اینو به تن میکنم و در بیرون از منزل میرم چیزی که عذابم میده اینه که مانتوم پارچش میچسبه به شلوارم یا اینکه نمیدونم هوا باعث این میشه یا مثلا بخاطر پیلیسه و میره لای پام و دائم باید مانتوم رو مرتب کنم.و اینکه باید چکار کنم.آیا اگه لازمه براش لایه حریری بزنم که اینجوری نشه یا مثلا کمر به پایینش ژپون بدوزم بهش؟.خواهش میکنم کمکم کنین.من پول دادم به خیاط که مانتومو استفاده کنم نه بریزم تو جوب 🙁 اگه پاسخگوی سوالم بشید ازتون نهایت تشکرو دارم.سپاس فراوان

  1. روچی

   سلام. موقع خرید باید توجه کنند که رنگش راکتیو باشه. یعنی رنگش تو آب جوش هم تغییر نکنه و در برابر مواد شوینده مقاوم باشه.

 5. زهرا

  سلام آیا پارچه ویسکوز مناسب تابستان هست یا خیر؟ البته مانتوی ویسکوز جلوباز هست که میخوام اینترنتی خرید کنم و حتما نیاز هست یه پیراهن معمولی زیرش پوشیده بشه

 6. زهرا

  سلام آیا پارچه ویسکوز مناسب تابستان هست یا خیر؟ البته مانتوی ویسکوز جلوباز هست که میخوام اینترنتی خرید کنم و حتما نیاز هست یه پیراهن معمولی زیرش پوشیده بشه. البته هر دو از جنس ویسکوز هستند. خیلی گشتم ولی ندیدم جایی نوشته باشه که ویسکوز مناسب تابستان هست یا نه. لطفا راهنماییم کنید

  1. علی

   سلام.ویسکوز بعنوان پارچه ی نخی شناخته میشه اغلب،اگر به صورت مخملی زیر دست حس بشه پنبه ی بیشتری داره و به اصطلاح تل میافته بعداز شستشو.ولی برای کسانی که حساسیت پوستی به انواع پارچه های اسپان و یا اصطلاحا پلاستیکی دارند این نوع پارچه رفع نیاز میکنه

 7. نسرین بهمنی

  با سلام
  میخواستم بدونم ایا پارچه فیونا گلوله میشه و پرز میده؟

 8. نسرین بهمنی

  با سلام
  دوستان عزیز ایا پارچه فیونا گلوله و یا پرز میده؟

  1. روچی

   سلام … جواب منفیه. کرپ فیونا اکثرا واسه مانتو اداری مصرف میشه، ضد چروک هم هست. موقع خرید باید توجه کنید که رنگش راکتیو باشه. یعنی رنگش تو آب جوش هم تغییر نکنه و در برابر مواد شوینده مقاوم باشه.

 9. دلیری

  سلام من پارچه کرپ بی ام خریدم پیراهن مجلسی دوختم یه قیمتش تنگ شد شکافتم ردش مونده باید چکار کنم ؟؟؟

  1. روچی

   سلام. ردش را کاری نمیشه کرد. باید به عنوان تزئین روش یه نوار همونگ پارچه بدوزید یا یه پارچه به عنوان خرجکار لباس روش بدوزید.

 10. Ali reza

  سلام خدا قوت خدمت دوستان زحمت کش سایت rochiمطالب بسیار مفید و ارزشمند تو سایت گذاشتین فقط ی گزینه برای سفارش محصولات تولید کننده پوشاک که مورد تایید سایت باشه هم از نظر قیمت هم کیفیت میذاشتین عالی بودین

  1. روچی

   سلام . ممنون از توجه و همراهی شما . نیازهای شما رو تحلیل میکنیم و پاسخ خواهیم داد. ما رو دنبال کنید

 11. dokhi

  سلام ممنون از سایت مفیدتون
  من ی مشکلی دارم
  جدیدا ی مانتوعه پاییزه خریدم تقریبا جنسش کامواعه ولی سمت پایین تر از جیب از زیر کلک و پرز داده و جای اون کلک‌از رو مانتو برامدگی داره و چروک شده
  مانتوی قبلیمم‌ ک‌تابستونی بود اینجوری شده بود
  از چیه ؟ چیکار کنم من‌؟

  1. روچی

   سلام و آرزوی موفقیت… فکر نمی‌کنید محلی باشه که با کیفتون تماس داره؟ گاهی اوقات تماس کیف با پارچه ای که حساس باشه باعث گلوله شدن و زبرشدن میشه…

 12. لیلا

  سلام پارچه شانتون دو نخه برا کدوم فصل مناسبه میشه برا بهار پوشید ممنون

  1. روچی

   با سلام و احترام. این پارچه برای همه فصول مناسبه. بافت درشتی داره وتاحدی هم سبک و راحته که برای بهار هم میشه ازش استفاده کرد.

 13. ترجمه مقاله

  از پارچه ای کدری مانتوی برای کت ودامن میشه استفاده کرد ؟؟

  1. روچی

   سلام. می توانید استفاده کنید. اما زیبایی و صلابتی که برای کت و دامن زنانه معمولا موردنظر هست را بدست نمی آورید.

 14. میثم

  با سلام و روز بخیر
  ممنون از سایت خیلی خوب شما و زحمات زیاد شما در این عرصه
  تقاضای داشتم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید برای تولید مانتو های سنتی رایج در بازار از چه نوع پارچه های مناسب فصل بهار و تابستان ( خنک) استفاده بکنیم مناسب هست . تشکر از شما

  1. روچی

   سلام دوست عزیز. ممنون از توجه و همراهی شما.
   اکثرا از این پارچه ها استفاده میشه.
   لنین – شانتون – کنفی – کرپ کش – کرپ فیونا – کرپ حریر – ویسکوز کش – ریون – تترون آکسفورد – انواع پارچه نخی
   این پارچه ها میتونن ساده با رنگبندی یا طرحدار باشند.
   پارچه های جاجیم و ژاکارد با طرح های سنتی هم میتونه به عنوان خرجکار استفاده شه و یا پنل های پارچه ای که طرح های مختلفی دارند.
   البسه با طرح سنتی پارچه خاصی نیاز ندارند بلکه طرح و سلیقه ای به شیوه سنتی گونه در طراحی لباس هست که میتونه صفت سنتی را به پوشاک ببخشد.

 15. مصطفی

  سلام من یه مدل مانتو داشتم میخواستم بدونم چ تیکه ای براش خوبه؟ میشه عکسشو براتون بفرستم نظر بدین؟
  ممنون

  1. روشنک قاسمی

   سلام. بله بفرستید. خوشحال می شیم اگر کمکی ازمون بر بیاد، در خدمتتون باشیم.

 16. بنی

  سلام برای لباسی که زیر رو رو از سرشانه به هم وصل میشه و رویی طرح دار هست و زیری ساده و مدل لباس گشاد هست و بپارچه باید لخت باشه و چین بخوره چه پارچه ای مناسبه؟

  1. روچی

   سلام. برای لباس مجلسی، ساتن و حریر مناسب است و اگر لباس غیررسمی مدنظر شماست از پارچه های نخی هم می توانید استفاده کنید.

 17. م فلاح

  سلام وقت بخیر
  من یه مانتویی رو میخوام بخرم و به من گفتن جنسش هایمِر ترک هست،من دقیقا نمیدونم چه مدلی میشه پارچه ش ولی از توی عکس انگار شبیه کرپی هست که یکم کش داشته باشه ،که اگه اینجوری باشه نمیخوام ،لطف میکنین بگین اصلا همچین پارچه ای شمیدین یا نه؟!

  1. روچی

   سلام دوست عزیز. خیلی از اسم هایی که داخل فروشگاه های پوشاک می شنوید ساخته ی خود فروشنده ها و یا توزیع کننده ها برای شناسایی آسانتر محصولات فروشگاهشون هست. در این مدت اخیر این اسم را نشنیدیم ولی ممکن هست بعدا این جنس در بازار بیشتر شود و شناخته شود.

 18. علی

  سلام وقت بخیر
  یه سوال داشتم با پارچه بنگال کش به طول طاقه رنگی برای چه فصل هایی میشه کار زد؟چه نوع کاری خوبه مانتو کت و شلوار ….؟! لطفا راهنمایی کنید

  1. روچی

   سلام. بنگال برای همه فصل ها استفاده می شود. عرض ۱۲۰ و عرض ۱۵۰ دارد که عرض ۱۲۰ برای شلوار استفاده می شود. فروش این پارچه به صورت کیلویی هست که هر طاقه معمولا ۱۵ کیلو است.

 19. مریم

  سلام برا تالار میخوام مانتو بدوزم از چه جنسی استفاده کنم ؟؟؟

  1. روچی

   سلام. از پارچه ترگال و پارچه های مربوط به مانتو اداری می توانید استفاده کنید. مطلب پارچه فرم مدارس (https://rochi.ir/fabrics-for-school-uniform/) هم بهتون کمک می کند.

 20. پریزاد

  سلام.یه مدل پارچه دیدم توی سایتتون ،البته رنگ دیگش میخوام،،چجوری اقدام کنم؟

  1. روچی

   سلام. باشرکت روچی تماس بگیرید.

 21. آزی

  سلام من دنبال یه پارچه هستم که دوام خوبی داشته باشه و همچنین رنگش نره زیاد چروک نشه و بره تابستون خنک باشه.بنظرتون چه پارچه ای باید بخرم؟شانتون؟دیور؟کرپ حریر؟؟
  راستی درباره مازراتی و کرپ باربی زیاد توضیح ندادید!!!

  1. تیم روچی

   سلام. لطفا در این زمینه با شرکت روچی تماس بگیرید.

 22. Korosh

  سلام خسته نباشیدبابت سایت خوبتون میخواستم نظرتونودرباره کاری بپرسم به نظرشماواسه تولیدمانتوفانتزی وجلوبازوشلوارپارچه ای ازچه نوع پارچه ای استفاده کنم که هم توکیفیت خوب باشه هم توقیمت مناسب باشه ممنون میشم ازراهنمایتون

  1. تیم روچی

   سلام. پارچه ی کرپ و شانتون و مطهری هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت برای مواردی که شما فرمودین مناسب هستن.

 23. هستی

  سلام پارچه کریشه چ جور پارچه ایه ؟چروک میشه از خانواده پارچه کرپ هست ؟پارچه مناسب تابستون هست ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. تیم روچی

   سلام. در بافت پارچه کرشه به صورت منظم رگ های برامدگی هست که حالت چروک منظم به صورت طرح وار به این پارچه میده. بله این پارچه مناسب تابستان هست اما مصرف اصلی برای این پارچه بری مانتو های مجلسی هست.

 24. جمیله

  آیا پارچه کرپ نخ پس از شستشو آب میره؟

  1. تیم روچی

   سلام. میزان آبرفت کمی دارد. ولی برای اطمینان خاطر بهتر است قبل از برش، پارچه تون رو آبکشی کنید.

 25. آزاده

  با عرض سلام ..بسیار عالی وجذاب در خصوص انواع پارچه توضیح داده شد..باآرزوی توفیق وسلامتی

 26. ابریشم

  سلام، لطفا راهنماییم کنید…
  واسه دوختن کاور کوسن از چه پارچه هایی میتونم استفاده کنم؟
  و کدوم پارچه از همه بهتره؟

  1. تیم روچی

   سلام. مخمل، تترون طرح دار، ترگال چاپ دار، پارچه های طرح دار و ترکیب جیر و پارچه (نمای چرم داره) که مخمل و ترکیب جیر و پارچه از زیبایی خاصی برخورداره و ترگال چاپ دار و ترکیب جیر و پارچه از لحاظ جنس کیفیت بهتری دارند.

 27. فاطمه

  سلام
  مانتویی پارچه لنین کج راه برا دانشگاه خوبه؟چروک نمیشه؟

  1. تیم روچی

   سلام. نه به اون شدت. اما محل تماسش با میز و صندلی خب حتما چروک میشه.

 28. منير

  اقاى شایسته میشه بازم مطلب بنویسند؟ مخصوصا در مورد این که چه پارچه هایی برای فروش در مغازه بهتر هست.

 29. رویا

  سلام خوبید، ببخشید میخواستم بدونم فرق کرپ مک لارن و مازراتی چیه؟ کدوم بهتره چرا برای مانتو
  مناسب چه فصلی هستن

 30. Elahe

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم برای مانتو های دانشجویی از چه پارچه ایی استفاده میشه در فصل های مختلف مثلا بهار چه پارچه ایی تابستان ، پاییز و زمستان هم همینطور؟ که هم هزینه ی مناسب داشته باشه هم جنس خوب با توجه به این که دانشجوها باید مدت طولانی در روز اون مانتو رو بپوشن چروک نشه و شکل خودش رو بعد از چند بار شست و شو از دست نده
  با تشکر فراوان منتظر پاسخ شما هستم??.

 31. طاها

  سلام خسته نباشید
  من چندماه است یه مانتوشلوار اداری کرپ تهیه کردم.حالا بعد از چند بار شستشو قسمت جلوی مانتو حالت مچاله و جمع شده قابل پوشیدن نیست
  دلیلش چیه؟راه حل از بین بردن این مشکل چیه؟
  ممنون از لطفتون

 32. اسی

  اصلی ترین پارچه تولید اسکاچی رو نگفتی

 33. فاطمه سادات مصطفوی

  سلام میشه لطفا در مورد پارچه میلان که مانتویی هست توضیح بدین؟

 34. نیلوفر

  سلام. خیاط به من گفت پارچه شانتون زود بو میگیره. آیا این صحت داره؟
  سوال بعدیم اینه که برای اندامی که کمر باریک هست ولی باسن برجستگی زیادی ندارد و پهن میباشد، چه مدل مانتویی در قسمت کمر و پشت میتونه مناسب باشه؟

 35. زهرا

  با سلام و خسته نباشین
  من میخوام مانتو و شلوال بدوزم از پارچه کریشه میخواستم استفاده کنم نمیدونم این پارچه برا شلوال خانمانه خوبه یا نه اصلا میشه استفاده کرد؟ چه جوری در میاد؟گه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم..

  1. فروش روچی

   سلام .بستگی به نوع مصرف شما دارد معمولا برای مصارف روزمره مناسب می باشد

 36. هانا

  سلام و تشکر از سایت خوبتون، من شیراز زندگی میکنم و چه پارچه ای برای تابستان گرم مناسب هست
  مشکل من علاوه بر گرمای هوا، بالا بودن حرارت بدن خودم هم هست و به همین خاطر دنبال خنک ترین پارچه هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. تیم روچی

   سلام دوست عزیز. ممنون از همراهی شما. پارچه نخی

 37. م ن

  سلام . پارچه شانتون تایوان ریز بافته یا درشت بافت ؟ نخ کش میشه ؟
  اینکه میگن بو میگیره چطور؟

  1. تیم روچی

   سلام دوست عزیز. ریزبافته و نخ کش نمیشه. در مورد بوگرفتن پارچه هم بسته به نحوه استفاده شما داره.

 38. مریم

  سلام و تشکر از توضیحات خوبتون
  ممنون میشم راهنمایی کنید چه پارچه ای همه این مشخصات داره و بهتره؟
  لخت باشه ، خنک باشه و مثل پارچه های ریون بدن توش عرق نکنه ، ضد چروک باشه

  1. تیم روچی

   سلام دوست عزیز. ممنون از همراهی شما. کرپ حریر این ویژگی هایی که شما فرمودین رو دارد.

 39. محمد فراهانی

  خیلی عالی توضیح دادین ممنون از اطلاع رسانی خوبتون من نیز مقاله ای در موردرنگ سال جدید چه رنگیه رو نوشتم خیلی میتنه براتون جالب و لذت بخش و در عین حال آموزشی باشه با سپاس

 40. پورمحمد

  سلام وقتتون بخیر
  میشه درباره پارچه بی ام توضیح بدهید
  مچکرم

  1. تیم روچی

   سلام دوست عزیز. وقت شما هم بخیر. حتما به تیم محتوا انتقال داده میشه.

 41. N

  سلام
  پارچه بنتون چه خصوصیاتی داره؟

  1. تیم روچی

   سلام. به زودی در مورد این پارچه مقاله روی سایت قرار میدهیم.

 42. Mahdi

  سلام آیا پارچه زبرا مناسب مانتو مجلسی برای فصل تابستان هست ؟عمر این نوع پارچه کوتاه است یا طولانی؟؟

  1. تیم روچی

   سلام. بله مناسبه، بستگی به نحوه ی استفاده شما از پارچه داره.

 43. سارا

  سلام. ببخشید من دنبال پارچه ای هستم که مناسب مانتو دانشجویی باشه و یه کم هم کشی باشه که لخت نیفته و تنخور افراد لاغر باشه میشه لطفا راهنمایی کنین چه پارچه ای بگیرم؟؟

  1. اپراتور روچی

   دوست عزیز میتونید برای این منظور از پارچه های کرپ فیونا و ویسکوز کش استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *

تخفیف های تکرارنشدنی پارچه های تابستانه تا 9 مهر!مشاهده محصولات
+ +