20 سپتامبر 2021

بلاگ

چند ترفند کاربردی برای استفاده مجدد از لباس های دورریختنی
خیاطی

چند ترفند کاربردی برای استفاده مجدد از لباس های دورریختنی 

تمیز کردن کمد لباس، کاری است که همه افراد هر از گاهی به سراغ آن می‌روند. اما موضوع اصلی بعد از تمیز کردن کمد لباس اتفاق می‌افتد. با لباس‌هايي كه ديگر به آن‌ها احتياج نداريم، چه كار كنيم. لباس‌هايي كه از وضعيت مطلوبي برخوردار هستند را به راحتي مي‌توان به خيريه‌ها اهدا كرد يا حتي آن‌ها را به روش‌هاي متفاوت مانند استفاده از سايت‌هاي آنلاين فروخت. بحث اصلي ما راجب لباس‌هایی است كه در شرایط نامناسبی قرار دارند، لکه‌دار یا پاره شده‌اند و برای فروش یا اهدا کردن مناسب نیستند. آيا راهي براي استفاده مجدد از اين لباس‌ها وجود دارد؟

بله، شما راه‌های بسیار متنوعی پیش رو دارید تا از لباس‌های دورریختنی خود به نحو دیگری استفاده کنید.

اگر از بعضي لباس‌ها خسته شده‌ايد يا لباس‌هاي نامناسبي داريد مي‌توانيد به جاي دور انداختن، از آن‌ها دوباره استفاده كنيد. با تبديلشان به لباس‌هاي مختلف، ساخت يادگاري با آن‌ها يا استفاده از آن‌ها برای ایجاد دکوراسیون منزل، از لباس‌هاي دورريختني خود به خوبي استفاده كنيد.

استفاده مجدد از لباس های دورریختنی

ساخت لباس و لوازم جانبی جدید

با استفاده از لباس‌هاي فرسوده خود مي‌توانيد به ساخت لوازم جانبي متنوعي بپردازيد از جمله ساخت وصله يا ساخت كيسه براي نگهداري ديگر لباس‌ها و غيره. حتي شما مي‌توانيد با به كار بردن ترفندهايي از لباس‌هاي بي‌استفاده خود، لباس جديد تهيه كنيد و مدت‌ها از آن استفاده كنيد.

استایل و ظاهر لباس را تغییر دهید

سبک لباس‌ها را عوض کنید. اگر لباس‌های کهنه شما از مد افتاده‌اند، می‌توانید آن‌ها را به شکل جدیدتری بروز کنید. تزییناتی مانند زیپ و گل‌میخ می‌تواند لباس شما را تغيير دهد و به لباس جديدتري تبديل كند.

استفاده مجدد از لباس های دورریختنی

اگر لباس‌هاي كهنه‌اي داريد كه هنوز هم براي شما مناسب است، سعي كنيد آن‌ها را براي استفاده مجدد كوتاه كنيد. مثلا مي‌توانيد شلوار كهنه خود را كوتاه كنيد و شلوارك جديدي بدست آوريد. همچنين مي‌توانيد دامن بلند خود را به دامن كوتاه‌تر يا تي‌شرت خود را به يك تاپ تبديل كنيد.

براي استفاده مجدد از لباس‌هاي كهنه خود مي‌توانيد يك جيب روي تي‌شرت قديمي خود بدوزيد.

استفاده مجدد از لباس های دورریختنیاز لباس هاي دروريختني خود، لباس‌هاي جديد درست كنيد

از پارچه لباس‌هاي فرسوده خود يك لباس كاملا جديد درست كنيد. اگر مي‌خواهيد اين كار را انجام دهيد، بهتر است با يك مورد مانند لباس يا تي‌شرت بزرگ كه پارچه‌هاي بيشتري براي خياطي در آن وجود دارد، شروع كنيد. از قوه تخيل خود براي بريدن و دوختن لباس جديد استفاده كنيد. به عنوان مثال براي كمربند، تاپ يا دامن كوتاه، الگوهاي زيادي در اينترنت براي افراد تازه‌كار وجود دارند.

استفاده مجدد از لباس های دورریختنی

براي ساخت لوازم جانبي جديد، از لباس‌هاي كهنه خود استفاده كنيد

ترفند ديگري كه مي‌توانيم از آن استفاده كنيم اين است كه از پارچه لباس‌هاي دورریختنی خود براي توليد هدبند استفاده كنيم. يا از نوارهاي نازك چند پارچه براي بافتن دستبند يا تهيه گردنبند استفاده كرد. تبديل يك تي‌شرت قديمي به يك كيف دستي شيك نيز آسان است.

استفاده مجدد از لباس های دورریختنیوصله‌هایی را تولید کنید

وصله‌ها می‌توانند کاربردی و شیک باشند. از لباس های دورریختنی خود برای ایجاد وصله ها استفاده کنید. از این وصله می‌توانيد براي ترميم لباس‌هايي كه هنوز قابل استفاده هستند استفاده كنيد.

استفاده مجدد از لباس های دورریختنیساخت يادگاري

راه ديگر استفاده از لباس‌هاي فرسوده، ساخت يادگاري با آن‌ها است. از لباس‌هاي كهنه خود اسباب‌بازي، پرده و غيره بسازيد. با ساخت يادگاري به ميزان قابل توجهي در هزينه‌ها صرفه جويي كنيد.

memory board درست كنيد

memory board، يك مكان عالي براي قرار دادن ياداداشت‌ها،‌ بليط‌ها و عكس‌ها است. يك پارچه بزرگ از لباس‌هاي دورريختني خود براي پوشاندن قسمت جلويي وبرای پوشاندن قسمت كناري از يك ورق چوب پنبه‌ معمولي استفاده كنيد. پارچه را با چسب به تخته چوب بچسبانيد. به همين راحتي شما صاحب يك memory board خواهيد شد.

استفاده مجدد از لباس های دورریختنیاسباب بازي درست كنيد

مي‌توانيد از لباس‌هاي كهنه خود، خرس عروسكي براي كودكان تهيه كنيد. براي به دست آوردن الگوي خرس عروسكي يا هر عروسك ديگري از اينترنت كمك بگيريد. مي‌توانيد خرس را با ضايعات پارچه‌اي ديگر لباس‌ها پر كنيد. از دكمه‌هاي لباس‌هاي كهنه نيز مي‌توان برای دوختن چشم و دماغ عروسک استفاده کرد.

استفاده مجدد از لباس های دورریختنیلحاف بدوزيد

ترفند ديگر برای استفاده مجدد از لباس های قدیمی دوختن لحاف است. از اینترنت کمک بگیرید تا الگوی مناسبي پیدا کنید و تعدادی از لباس‌های قدیمی خود را به لحاف تبدیل کنید. شما می‌توانید از لباس‌های مختلف در طراحی خود استفاده کنید تا تداعی کننده خاطرات شما نیز باشد. اگر کمی هزینه کنید، مراکزی وجود دارند که لباس‌های قدیمی شما را به لحاف تبدیل می‌کنند. کافی است لباس‌های قديمی خود را به آن‌ها تحویل دهید.

استفاده مجدد از لباس های دورریختنیقاب عکس درست کنید

راه دیگر برای استفاده مجدد از لباس‌های فرسوده، ایجاد یک قاب عکس کاملا سفارشی و دلخواه است. از یک تکه مقوا، چسب پارچه و یک لباس قدیمی استفاده کنید. اگر عکسی با اندازه غیر معمول داشته باشید، این ایده بسیار کارساز است زیرا می‌توان اندازه قاب را متناسب با اندازه عکس خود تنظیم کرد. از خلاقیت خود برای زیباتر کردن قاب استفاده کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از پارچه، قاب عکس‌های قدیمی خود را بروز کنید و جلوه زیباتری به آن‌ها بدهیم.

استفاده مجدد از لباس های دورریختنی بسته بندی کادو

یک ترفند بسیار خوب برای استفاده مجدد از لباس‌های فرسوده، بسته‌بندی کادو با استفاده از آن‌ها است. برای این کار از یک لباس استفاده کنید که بتوان یک دایره یا مربع بزرگ را برش داد، سپس هدیه خود را در وسط آن قرار دهید و پارچه را به دور هدیه بپیچید. برای تکمیل کار خود می‌توانید از یک روبان استفاده کنید.

استفاده مجدد از لباس های دورریختنیایجاد دکوراسیون داخلی خانه

ترفند دیگر برای استفاده مجدد از لباس‌های قديمی، تغییر در دکوراسیون داخلی منزل است. از جمله کارهایی که می‌توان در این زمینه انجام داد:

  • درست کردن پرده. پرده‌های پارچه‌ای می‌توانند یک مورد بی‌نظیر برای خانه شما باشند. هر چه تنوع رنگ در الگوی شما بیشتر باشد بهتر است.
  • روبالشی بدوزید. راهي بسیار آسان و جذاب برای استفاده مجدد از لباس‌های قدیمی است. مي‌توان با استفاده از تی‌شرت‌های قدیمی به خصوص آن‌هایی که نرم هستند، روبالشی‌هاي فوق‌العاده‌اي را ايجاد كرد.

استفاده مجدد از لباس های دورریختنی

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *

خرید پارچه تا 50 درصد تخفیف در جشنواره تابستانه روچی!مشاهده محصولات
+ +