همه ما دوست داریم در ملاقات کاری، دوستانه و میهمانی‌ها، بهترین پوشش خود را به نمایش بگذاریم. علاوه بر آن هر روز ایستادن جلوی کمد لباس و انتخاب یک ست زیبا از انواع لباس‌هایی که داریم، کاری سخت و گیج کننده است. کمدهایی پر از لباس‌های رنگارنگ و متنوع که اگر کمی دقت کنید متوجه می‌شوید که برخی از این لباس‌ها را خیلی کمتر می‌پوشید و برخی دیگر به‌صورت هفتگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این شرایط بهترین کار برای کاهش زمان و انتخاب گزینه بهتر، تغییر در چیدمان کمد لباس و جدا کردن لباس‌های مورد علاقه در قسمتی جداگانه است. برای این کار می‌توانید ساخت کمد کپسولی را در برنامه خود قرار دهید.

ممکن است اولین باری باشد که با این نام آشنا شده باشید و به درستی ندانید که کمد کپسولی دقیقا چیست. به همین دلیل در این مطلب از روچی قصد داریم موارد مختلف در ساخت کمد کپسولی و مزایای آن را بررسی کنیم.

 

 

چرا ساخت کمد کپسولی را به شما توصیه می‌کنیم؟

گاهی اوقات که به کمد لباس‌های خود نگاهی می‌اندازید، متوجه حجم زیادی از لباس‌های درهم ریخته و نامرتب می‌شوید. لباس‌هایی از تمامی فصل‌های سال که کمد شما را به اندازه کافی شلوغ و نامرتب کردند. در این زمان فقط کافی است که یک قرار ملاقات سریع و عجله‌ای پیش بیاید. در این صورت پیدا کردن لباس مناسب در میان انبوه این لباس‌ها کاری سخت خواهد بود.

بنابراین به‌راحتی با ساخت کمد کپسولی می‌توانید اطمینان داشته باشید که تمامی لباس‌های مورد علاقه شما در یک فضای مشخص جمع شدند و به‌راحتی می‌توانید گزینه بهتر را انتخاب کنید. در این بین ساخت کمد کپسولی از چند جهت مفید  و دارای مزیت است.

 

 

مزایای ساخت کمد کپسولی

  • کمد لباس‌ها تمیز و مرتب هستند.
  • در زمان و انرژی خود برای پیدا کردن لباس مناسب صرفه‌جویی می‌کنید.
  • لباس‌های کمتری می‌خرید و در بودجه خود صرفه‌جویی می‌کنید. برای درک بهتر این مسئله به این موضوع فکر کنید که سال‌های گذشته چه میزان لباس و کفش‌هایی خریدید که هیچ تناسبی با سایر لباس‌هایتان ندارد و فقط با پول‌های خودتان خداحافظی کردید! انتخاب‌های نادرستی که شاید هنوز هم آن‌ها را نپوشیده باشید و برچسب قیمت روی آن‌ها آویزان باشد!
  • با ساخت کمد کپسولی کمتر از گذشته تبلیغات تلویزیونی و لباس‌های پشت ویترین فروشگاه‌ها می‌توانند شما را فریب دهند؛ زیرا به‌خوبی می‌دانید که نمونه بهتر آن را در کمد لباس خود دارید.
  • از پوشیدن لباس‌هایتان لذت خواهید برد و لباس‌هایی متناسب با ظاهر، سبک و استایل خود می‌پوشید. در نتیجه احساس شادی بیشتری هم خواهید داشت.

 

 

کمد کپسولی مخصوص خودتان را بسازید!

مزایای ساخت کمد کپسولی
مزایای ساخت کمد کپسولی

زمانی که از ساخت کمد کپسولی صحبت می‌کنیم، شاید تصور کنید که به دنبال خرید چوب و میخ و… برای ساخت کمدی جدید هستیم؛ در حالی که این‌طور نیست. به عبارت بهتر این کمد مجموعه‌ای از لباس‌ها، کفش‌ها و کمربند، عینک و سایر اکسسوری‌هایی است که آن‌ها را دوست دارید و می‌توانید آن‌ها را با هم ترکیب کنید.

شاید بخواهید برای فصول مختلف سال کمد کپسولی فصلی بسازید. در این صورت برای تمام سال لباس‌هایی زیبا خواهید داشت که از بین آن‌ها گزینه بهتر  و مناسب قرارهای ملاقات کاری و دوستانه را انتخاب می‌کنید.

برای این کار کافی است مجموعه لباس‌های مورد علاقه خودتان که تناسب بیشتری با هم دارند، در کمد و یا روی میله‌های رگالی آویزان کنید.

 

 

درون کمد کپسولی چه خبر است؟

ساخت کمدهای کپسولی
ساخت کمدهای کپسولی

 

شاید بعد از دانستن مزایای این کمد جذاب بپرسید که داخل آن را با چه چیزهایی باید پر کنیم؟

برای این کار ابتدا به علاقه و سلیقه خود نگاه کنید. از خودتان بپرسید که کدام لباس را بیشتر دوست دارم و استایل بهتری از من نشان می‌دهد؟ کدام لباس را بیشتر می‌پوشم؟ کدام یک از لباس‌هایی که دارم از نظر رنگ، طرح و جنس هماهنگی و همخوانی بیشتری با هم دارند؟ همچنین به این سوال پاسخ دهید که این لباس‌ها با کدام یک از کفش‌ها، کیف دستی و سایر لوازم جانبی و اکسسوری‌ها هماهنگی بهتری برقرار می‌کند؟

با پاسخ دادن به این سوالات خواهید دید که لباس‌های زیادی برای انتخاب دارید و می‌توانید آن‌ها را در کنار سایر لباس‌ها و اکسسوری‌ها بپوشید.

بنابراین در هنگام ساخت کمد کپسولی حدود 30 تا 40 تکه لباس، کفش، کیف دستی، جواهرات، کمربند، عینک و… که بیشتر استفاده می‌کنید و تناسب بیشتری با هم دارند، انتخاب کنید. شما می‌توانید لباس‌های زیر، انواع دامن‌ها، لباس شنا، لباس‌های فانتزی، اداری و.. را هم در این کمد بچینید تا مجموعه‌ای کامل و در دسترس داشته باشید.

این لباس‌ها و اکسسوری‌ها قسمت اصلی کمد کپسولی شما را تشکیل می‌دهند و بیشتر در رنگ‌های خنثی و بدون طرح‌های شلوغ هستند. به همین دلیل به‌راحتی می‌توانید هرکدام از آن‌ها را با لباس‌های دیگری هماهنگ کنید و بپوشید.

 

 

مطالب مشابه :

 

 

به چند کمد کپسولی نیاز دارم؟

آشنایی با کمد کپسولی
آشنایی با کمد کپسولی

این موضوع کاملا بستگی به سبک زندگی شما دارد. آیا شما بیشتر زمان خود را در محیط کاری می‌گذرانید و آخر هفته نیز کمتر به گردش و تفریح می‌روید؟ در این صورت بهتر است یک کمد کپسولی داشته باشید که حجم بیشت لباس‌های داخل آن را ملزومات اداری تشکیل داده باشد.

شاید شما یک خانم خانه‌دار هستید و بیشتر زمان خود را صرف فرزندانتان می‌کنید و یک زندگی با سبک معمولی دارید. در این صورت بهتر است لباس‌های معمولی که در طول روز و برای ملاقات دوستانه می‌پوشید، در کمد جمع کنید.

علاوه بر آن در هر شغل و سبک زندگی خاصی که هستید، می‌توانید برای خودتان کمد کپسولی فصلی بسازید. لباس‌های زمستانی را در یک رگال جمع کنید و برای فصل بهار و تابستان لباس‌های دیگری را کنار بگذارید.

به طور مثال برای ساخت کمد کپسولی زمستانه مواردی مانند یک بوت ساده تک رنگ، یک پالتو با رنگ خنثی، یک شلوار جین، لباس بافتنی آستین بلند و یک کیف بزرگ داشته باشید. فراموش نکنید که این لباس‌ها و ملزومات باید دارای رنگی خنثی باشند تا به‌راحتی با بقیه موارد هماهنگ شوند.

 

جمع بندی:

در این نوشتار از روچی موارد مختلف ساخت کمد کپسولی را با هم بررسی کردیم. همان‌طور که بیان شد این کمد می‌تواند همان کمد قدیمی و یا میله‌های رگالی جداگانه‌ای باشد که در آن چند لباس خاص را جمع می‌کنید. به عبارت دیگر مهم‌ترین موضوع در ساخت این کمد توجه به محتوای آن مانند لباس‌ها، کیف و کفش و سایر اکسسوری‌های همراه پوشش است.

طراحان لباس به شما توصیه می‌کنند که لباس‌ها و ملزوماتی را در این کمد کنار هم قرار دهید که دارای رنگی خنثی و تک رنگ باشد تا بتوانید به‌راحتی آن را با سر لباس‌ها ترکیب کنید. با ساخت کمد کپسولی خواهید دید که لباس‌های زیادی برای پوشیدن دارید و نیازی به هزینه کردن برای خریدهای جدید ندارید.

 

منابع :

نویسنده : مرضیه سلگی