با شروع فصل گرم سال، جمع کردن چمدان برای سفرهای جذاب تابستانی، هیجان‌انگیز و نشاط‌آور است. اما قبل از هر چیز باید به این موضوع فکر کنید که چمدان خود را از چه لباس‌هایی پر کنید؟ احتمالا شما هم دوست ندارید در جنگل‌های گرم و زیبای شمال، کوه‌های مریخی جنوب و یا سایر نقاط ایران در گرمای تابستان، تبدیل به باتلاقی از عرق و رطوبت شوید!

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در انتخاب لباس‌هایی که در چمدان جمع می‌کنید، حساس باشید. با توجه به اهمیت این موضوع، ما در این صفحه از مجله روچی قصد داریم، چند نمونه برتر از پارچه تابستانی معرفی کنیم که گزینه مناسب‌تری برای دوخت لباس تابستانی هستند. در ادامه همراه ما باشید.

 

 

4 توصیه مهم در انتخاب پارچه تابستانی

خرید پارچه متری

پارچه محکم برای تابستان نیست!

با رسیدن تابستان نمی‌توان پیراهن‌هایی با پارچه‌های محکم و پشمی پوشید. در این فصل مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب پارچه تابستونی و لباس مناسب، این است که پارچه بیش‌ازحد سنگین نباشد؛ زیرا در گرما باعث عرق کردن شما می‌شود. علاوه بر وزن پارچه، باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که نفس بکشد! بله تعجب نکنید؛ پارچه‌ای انتخاب کنید که از الیاف طبیعی مانند کتان، پنبه و یا ابریشم تهیه شده باشد تا بتواند به‌خوبی نفس بکشد.

 

در این فصل مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب پارچه تابستونی و لباس مناسب، این است که پارچه بیش‌ازحد سنگین نباشد.

 

از پارچه های مناسب استفاده کنید!

خرید انواع پارچه عمده

فراموش نکنید پارچه‌هایی که از الیاف طبیعی تولید می‌شوند، رطوبت محیط را در خود نگه نمی‌دارند و در عین حال شما را خنک کرده و از تعریق زیاد بدن جلوگیری می‌کنند.

 

رنگ های روشن بپوشید!

موضوع مهم بعدی توجه به رنگ لباس است. در انتخاب پارچه تابستونی، رنگ‌های روشن گزینه‌های بهتری برای خنک ماندن بدن هستند؛ زیرا نور و گرما را بهتر منعکس مکنند و اجازه جذب آن را به بدن نمی‌دهند.

 

به لباس های تنگ ” نه ” بگید!

لباسی بدوزید که کمی گشادتر از حد معمول باشد؛ زیرا در این صورت هوا به شکل بهتری در اطراف بدن شما گردش می‌کند و گرما کمتر شما را آزار خواهد داد.

 

با توجه به موارد ذکر شده، در ادامه بهترین پارچه تابستونی برای دوخت لباس را بررسی می‌کنیم.

 

 

مطالب مشابه:

 

 

 

بهترین پارچه های تابستانی برای دوخت لباس

پارچه خنک کتان، راحت نفس بکشید!

پارچه کتان تابستانی
پارچه کتان تابستانی

پارچه تابستونی کتان، اولین و بهترین گزینه در دوخت لباس تابستانی است. این پارچه با بافت راحت، خنک و طبیعی خود، به‌راحتی باعث مجاورت هوا شده و به عبارتی نفس می‌کشد و اجازه می‌دهد که سلول‌های بدن شما هم نفس بکشند. یکی از ویژگی‌های جالب و مفید این پارچه این است که در حالت خیس و مرطوب نیز، خیلی سریع خشک می‌شود و اثری از رطوبت باقی نمی‌ماند.

اما در کنار این مزایای منحصربه‌فرد یک مورد منفی در این پارچه وجود دارد. عیب این پارچه، چین و چروک خوردن زیاد آن است و این مسئله می‌تواند برای کسانی که علاقه به تیپ رسمی دارند، آزاردهنده باشد. البته فراموش نکنید که شما این پارچه را برای لباس تابستانی، گرما، سفر و فعالیت‌های روزمره انتخاب کردید. بنابراین زیاد حساس نباشید و لذت ببرید!

 

 

پارچه تابستونی پنبه، سبک مثل یک خواب خوش!

پارچه تابستونی پنبه، با وزن‌های مختلفی تولید می‌شود و در بازار وجود دارد. این پارچه سبک، بسیار راحت و مقرون به‌صرفه است و گزینه مناسبی برای لباس‌های راحت تابستانی است. از این پارچه می‌توانید لباس‌های مختلف راحتی در خانه و یا تیشرت‌های جذاب و خوش فرم را تهیه کنید.

ازجمله ویژگی‌های مثبت پنبه‌ این است که رطوبت را به‌خوبی جذب می‌کند و بعد از خیس شدن، به‌ سرعت خشک می‌شود. درنتیجه دائما پوست شما را خنک نگه می‌دارد. الیاف طبیعی این پارچه خنک به پوست آسیبی وارد نمی‌کند و همه افراد با پوست‌های حساس و حتی کودکان با پوست لطیف و نازک هم می‌توانند از آن برای لباس تابستانی استفاده کنند.

 

پارچه ابریشم، خنک و لوکس

 

پارچه ابریشم تابستونی
پارچه ابریشم تابستونی

این پارچه نیز از الیاف طبیعی به دست می‌آید اما به یاد داشته باشید که این پارچه شباهت‌های زیادی به پشم دارد. به عبارت دیگر مانند پشم، تمایل زیادی به جذب و حفظ گرما و رطوبت دارد. بنابراین اگر لباسی تنگ از پارچه ابریشم بدوزید، انتظار خنکی نداشته باشید.

اگر ازجمله دوستداران پارچه ابریشم هستید، به شما توصیه می‌کنیم که لباسی گشاد با آن بدوزید تا هوا به‌راحتی در آن در جریان باشد تا گرما را احساس نکنید. در این صورت انتخابی عالی، لوکس و زیبا برای تابستان خواهد بود.

 

پارچه‌های ترکیبی پنبه ویسکوز و کتان ویسکوز

پارچه‌های که با ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی تهیه می‌شوند، گزینه‌های بسیار خوبی برای گذران گرمای تابستان هستند. ازجمله نکات مثبت آن‌ها، قیمت اقتصادی نسبت به پارچه‌های دیگر است و در عین حال گزینه خوبی برای لباس‌های ورزشی محسوب می‌شوند.

این پارچه‌ها به‌خوبی رطوبت را از خود عبور می‌دهند و همچنین در صورت خیس و مرطوب شدن، به‌سرعت خشک می‌شوند. مزیت جالب دیگر این پارچه‌ها چروک ناپذیری آن‌ها است؛ بنابراین نیازی به اتو کردن مداوم ندارند و خیلی خوب و خوش فرم روی تن می‌نشینند.

از پارچه‌های ترکیبی می‌توان برای دوخت لباس‌هایی مانند، تی‌شرت، لباس ورزشی، مانتو، دامن و… استفاده کرد و یا اینکه یک ست تابستانه جذاب با رنگ‌های شاد دوخت و در میان دوستان خوش درخشید.

 

 

پارچه‌های که با ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی تهیه می‌شوند، گزینه‌های بسیار خوبی برای گذران گرمای تابستان هستند.

 

پارچه کش‌باف پنبه‌ای

 

این نوع پارچه خنک نیز از ترکیب الیاف پنبه به میزان حدود 95 درصد و اسپندکس تا 5 درصد تولید می‌شود. هرچقدر که مقدار الیاف مصنوعی اسپندکس در تولید این پارچه بیشتر باشد، کشش آن نیز بیشتر خواهد شد. از این پارچه نیز می‌توان لباس‌های راحتی را تهیه کرد؛ زیرا علاوه بر خنکای زیاد، رطوبت را جذب نمی‌کند و چروک پذیری ناچیزی دارد.

 

 

پارچه ریون، مصنوعی نرم و جذاب!

پارچه ریون تابستانی
پارچه ریون تابستانی

پارچه ریون یکی از ساخته‌های دست بشر است و گزینه‌ای مقرون به‌صرفه و ارزان در تابستان به‌حساب می‌آید. شاید در نگاه اول تصور کنید که پارچه ریون به علت الیاف مصنوعی خود، مناسب گرما تابستان نیست. اما بهتر است بدانید که این پارچه خنک، با وجود بافت کشی خود دارای ساختاری نرم، لطیف و صاف است. بنابراین به‌هیچ‌وجه نیاز به اتو کردن آن ندارید؛ زیرا این پارچه اصلا چروک نمی‌شود.

این پارچه بعد از خیس و مرطوب شدن به سرعت خشک می‌شود و توانایی تنفس خوبی دارد. علاوه بر آن، سبک و روان بودن آن کمک می‌کند که روی پوست نیز نرم و صاف باشد و شما را آزار ندهد. البته برخی ویژگی‌های منفی نیز در این پارچه دیده می‌شود که باعث می‌شود برخی علاقه زیادی به آن نداشته باشند.

ازجمله این موارد می‌توان به جاذب نبودن آن اشاره کرد. این پارچه تابستونی چندان جاذب رطوبت نیست و درنتیجه عرق توسط پارچه دفع نمی‌شود و روی پوست باقی می‌ماند. درنتیجه این مسئله می‌تواند در گرما برای شما آزاردهنده باشد.

 

 

پارچه تابستونی جین، شیک و اسپرت

پارچه جین خنک تابستانی
پارچه جین خنک تابستانی

همه ما دوست داریم در میان انبوه لباس‌های خود، لباسی اسپرت، راحت و تابستانی داشته باشیم که با آن به گردش، تفریح و دیدار دوستان برویم. پارچه جین ازجمله پارچه‌هایی است که گزینه مناسب برای استایل اسپرت محسوب می‌شود.

این پارچه که از ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی به دست می‌آید، قابلیت استفاده در فصل گرم و سرد سال را دارد. اما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای فصل گرم سال از جین‌هایی با وزن کمتر و بافت نازک‌تر و سبک‌تر استفاده کنید. علاوه بر آن بهتر است که لباس جین شما گشاد و غیر جاذب باشد تا لذت بیشتری از دیدار دوستان ببرید. در غیر این صورت در تمام وقت باید به فکر تعریق بدن و چسبیدن شلوار و یا لباس جین به بدنتان باشید و این موضوع می‌توناد در بلندمدت آزاردهنده باشد.

 

به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای فصل گرم سال از جین‌هایی با وزن کمتر و بافت نازک‌تر و سبک‌تر استفاده کنید.

 

 

کلام پایانی

در این صفحه از مجله مد و فشن روچی، چند نمونه پارچه تابستانی خنک را معرفی کردیم که گزینه‌های مناسبی برای دوخت انواع لباس‌های تابستانی مانند مانتو، دامن، تی‌شرت و… هستند. اگر شما هم دوست دارید تابستان را خنک، دلپذیر و مطبوع پشت سر بگذارید، بهتر است از این پارچه‌ها در دوخت لباس تابستان استفاده کنید.

فروشگاه آنلاین روچی با در نظر گرفته تمامی فاکتورهای مهم در سلامت پارچه، لباس و پوست بدن شما، انواع پارچه تابستونی را با قیمت‌های مناسب و کیفیت ممتاز به فروش میرساند تا بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها را برای فصل گرم سال بپوشید و بدرخشید.

شما چه پارچه‌ای را برای لباس‌های تابستانی بهتر می‌دانید؟ نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

منابع:

نویسنده : مرضیه سلگی