31 جولای 2021
مبانی مد و فشن

0 تا 100 رنگ مشکی + چرا باید مشکی بپوشیم؟! 

دنیای رنگ‌ها با وسعت بی پایان خود هر روز تنوع و ترکیب جدیدی به ما نشان می‌دهند. هر کدام از رنگ‌ها خصوصیات جالب توجهی در روانشناسی دارند و تاثیر خاصی در روحیه، اندام و ظاهر ما دارند. در میان تنوع بی پایان رنگ‌ها، رنگ مشکی یک انتخاب همیشگی و جذاب است. امروزه اهمیت رنگ مشکی در میان تمامی مردم جهان آشکار است.

به تازگی در ایالات متحده آمریکا یک تجزیه و تحلیل از فروشگاه‌های آنلاین و رنگ‌هایی که با اقبال بیشتری روبرو بودند، صورت گرفته است. بر اساس این آمار در میان 183000 لباس که توسط فروشگاه‌های آنلاین به فروش رسیده،  38.5 درصد آن را لباس‌هایی با رنگ مشکی تشکیل داده است.

این موضوع به خوبی نشان دهنده محبوبیت بالای رنگ مشکی در میان خریداران لباس‌های مختلف است. جالب است که بر اساس همین آمار رنگ سفید فقط 10.7 درصد آمار را به خود اختصاص داده است. اما شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید رنگ مشکی در نمایش استایل چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان از این رنگ به شکل مناسبی در پوشش و انتخاب لباس‌ها استفاده کرد. به همین دلیل در این نوشتار اهمیت رنگ مشکی و خصوصیات جالب توجه آن را بررسی می‌کنیم.

 

 

تاریخچه استفاده از رنگ مشکی در لباس

رنگ مشکی و خوشتیپی

در میان تمامی اقوام و ملل مختلف با فرهنگ‌های متنوعی که دارند، رنگ مشکی به عنوان رنگ غم و اندوه شناخته می‌شود. این رنگ در میان رومیان باستان نیز نمادی از غم و عزا بود؛ به طوری که در خانواده‌های سلطنتی در اروپا نیز برای مراسم عزاداری لباس مشکی می‌پوشیدند.

اما به تدریج شرایط تغییر کرد و رومیان از این رنگ به دلیل شیک بودن آن استقبال کردند. همچنین در قرن 16 میلادی اشراف و نجیب زادگان اسپانیایی لباس مشکی می‌پوشیدند.

خرید پارچه متری و لوازم خرازی

اقبال و توجه به رنگ مشکی در میان زنان و دختران جوان اشراف نیز رواج پیدا کرد. در ابتدا دخترانی که در مغازه‌ها کارگری می‌کردند، از رنگ مشکی استفاده می‌کردند. اما به تدریج زنان جوان اشراف زاده نیز لباس‌های مجلل را کنار گذاشتند و به دنبال لباس‌هایی با رنگ مشکی و سبکی ساده و دخترانه بودند.

آنچه که باعث اهمیت رنگ مشکی و اقبال به سمت آن شد، جذابیت این رنگ، ظرافت و حس هوشمندی خاصی بود که انتقال می‌داد. در ادامه روانشناسی رنگ مشکی را بررسی می‌کنیم.

 

خرید پارچه مجلسی و با کیفیت از روچی!

 

اهمیت رنگ مشکی در روانشناسی

یکی از خالص‌ترین رنگ‌ها در طبیعت رنگ سیاه است. این رنگ در کنار ایجاد حس آرامش شب، رنگی رازآلود و اسرارآمیز است. رنگ مشکی نمادی از قدرت و ظرافت است و به طور همزمان حسی رازآلود به مخاطب انتقال می‌دهد.

جالب است بدانید که رنگ مشکی دارای تفسیرهای زیادی در فرهنگ‌های مختلف است. از سویی این رنگ نماد قدرت و حرفه‌ای بودن شناخته می‌شود؛ اما در عین حال سمبل شیطان و یا بدشانسی است. در کنار تمامی این موارد، زمانی که از رنگ سیاه در فشن و پوشش خود استفاده می‌کنید، نشانه جذابیت، قدرت و ظرافت به طور همزمان است.

 

 

لباس مشکی، لباسی خاص و جذاب!

جذابیت رنگ مشکی

با آگاهی از تمامی ویژگی‌های رنگ مشکی، این سوال پیش می‌آید که این رنگ در لباس چه مفهومی دارد و چه استایلی از فرد به نمایش می‌گذارد؟ لباس مشکی در نگاه اول بدن را لاغرتر و باریک‌تر نشان می‌دهد. این ویژگی جالب رنگ سیاه راهکاری موثر برای لاغرتر و ظریف‌تر نشان دادن شما خواهد بود. اما اهمیت رنگ مشکی به این مورد ختم نمی‌شود. در ادامه به این موارد اشاره می‌کنیم :

 

 • اگر به دنبال نشان دادن اعتماد به نفس، هوش و جذابیت خود هستید، لباس مشکی بپوشید.
 • بهتر است برای دیدار اول با یک فرد مهم و برای یک قرار رسمی و کاری لباسی با رنگ مکشی به تن کنید. در این صورت به شکل بهتری روی مخاطب تاثیر خواهید گذاشت.
  البته خانم‌ها برای اولین قرار ملاقات با همسر آینده‌تان بهتر است از پوشیدن رنگ مشکی صرف نظر کنید؛ زیرا این رنگ به شدت نشان دهنده قدرت طلبی و جدی بودن است. پوشیدن لباسی با رنگ‌های ملیح مانند آبی و صورتی تناسب بیشتری برای این قرار ملاقات مهم دارد.
 • آقایان اگر به دنبال جذاب نشان دادن خود هستید، از رنگ مشکی در لباس‌های خود استفاده کنید. خانم‌ها بر این باورند که آقایانی که لباس مشکی می‌پوشند، جذاب‌تر هستند.
 • با پوشیدن لباسی به رنگ مشکی اندامی خوش فرم‌تر و زیباتر خواهید داشت.
 • لباس مشکی شما را فردی با پرستیژ اجتماعی، مستقل و البته محافظه کار نشان می‌دهد.
 • افرادی که علاقه زیادی به رنگ مشکی در لباس و سایر اکسسوری‌ها و لوازم و دکوراسیون دارند، تمایل چندانی به ارتباط برقرار کردن با بقیه نیستند و روابط اجتماعی کمتری برقرار می‌کنند.

 

در استفاده از رنگ مشکی تعادل را حفظ کنید!

خرید پارچه مشکی

با آگاهی از اهمیت رنگ مشکی و ویژگی‌های جالب آن، برای استفاده از این رنگ در لباس و سایر اکسسوریها تعادل را حفظ کنید. دلیلی وجود ندارد که تمامی لباس‌هایی که تن می‌کنید به رنگ سیاه باشند. برای رعایت تعادل و نشان دان استایلی جذاب‌تر و زیباتر از خود، به این موارد توجه کنید:

 

 • اگر قصد دارید یک استایل مشکی داشته باشید، لباس‌هایی انتخاب کنید که همگی دارای تناژی یکسان از مشکی هستند؛ در غیر این صورت ظاهری نامرتب خواهید داشت.
 • اگر مانتویی با رنگ سیاه می‌پوشید، بهتر است از شلوار جین آبی در کنار آن استفاده کنید.
 • برای ایجاد تعادل در رنگ لباس‌ها فقط به رنگ مشکی اکتفا نکنید. ترکیب سفید در کنار سیاه، ظاهری شیک از شما به نمایش خواهد گذاشت.
 • برای یک قرار ملاقات رسمی، در کنار لباس مشکی از کفشی به این رنگ استفاده کنید تا هارمونی و هماهنگی میان آن‌ها برقرار باشد. اما در مراسم غیررسمی نیازی به رعایت این استایل نیست و می‌توانید کفشی با رنگ شکلاتی و یا قرمز همراه با اکسسوری‌هایی با این رنگ استفاده کنید.
 • خشونت و سختی رنگ مشکی را با رنگ‌های قرمز، رزد و سفید برطرف کنید. در کنار پیراهنی به رنگ مشکی، از کمربند و کفشی به رنگ قرمز یا طلایی استفاده کنید تا علاوه بر ایجاد جذابیت، تعادل حفظ شود.

 

احتمالا این مقالات رو هم بپسندید!

 

 

کلام پایانی

در میان انواع مختلف رنگ‌ها با طیف‌های متعددی که دارند، رنگ مشکی به عنوان رنگی خاص و جذاب شناخته می‌شود. در انتخاب رنگ لباس، تعادل اهمیت بالایی دارد، به همین دلیل در صورتی که به رنگ مشکی علاقه دارید، در استفاده از این رنگ زیاده روی نکنید.

به عبارت دیگر اگرچه این رنگ جذاب و قدرتمند است، اما استفاده مداوم از آن، چهره‌ای غمگین و رازآلود از شما به نمایش می‌گذارد. این احتمال نیز وجود دارد که در روحیات شما تاثیر منفی بگذارد و بسیاری از افراد را از کنار شما طرد کند.

 

در این مقاله سعی کردیم شما را با اهمیت رنگ مشکی ، تاریخچه آن و نکات مهم در پوشیدن لباسهای مشکی آشنا کنیم. شما نظرتان در مورد رنگ مشکی چیست؟ آیا شما هم با شعر معروف ” مشکی رنگ عشقه! ” موافقید؟
در بخش کامنت ها، نظراتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع : qz.com

نویسنده : مرضیه سلگی

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *