26 سپتامبر 2022

بلاگ

سفارش طراحی الگو ؛بررسی نکات،مزایا و موارد مهمی که باید رعایت کنید!
ترفند الگو

سفارش طراحی الگو ؛بررسی نکات،مزایا و موارد مهمی که باید رعایت کنید! 

طراحی الگو دوخت راهی منحصربه‌فرد و ممتاز برای صرفه‌جویی در زمان محسوب می‌شود. اگر شما هم یک خیاط حرفه‌ای باشید، به‌راحتی می‌توانید با اندازه‌گیری درست، الگوی لباس خودتان را از قبل آماده کنید تا در زمان مناسب از آن برای دوخت لباس موردنظر خود استفاده کنید. البته برای طراحی دوخت نیاز به گذراندن مراحلی دارید تا کار نهایی خوب از آب دربیاید. اما گاهی اوقات رعایت تمامی نکات در طراحی الگو وقت‌گیر و پردردسر است.

در این شرایط بهتر است به دنبال روش سریع‌تر و موثرتری برای طراحی الگوی لباس باشید. در این نوشتار از روچی قصد داریم اصول مهم در طراحی الگو لباس و همچنین راه‌های سفارش الگو و مزایای آن را بیان می‌کنیم، پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مطلب حتما همراه ما بمانید.

 

 

مزایای سفارش طراحی الگو

از میانبر استفاده کنید!

 

سفارش الگو، راهی میانبر برای انجام یک خیاطی حرفه‌ای در کمترین زمان ممکن است.

 

دنبال دردسر نباشید!

استفاده از الگوهای آماده و سفارشی بسیار آسان است و دردسرهای کشیدن الگو و اندازه‌گیری را ندارد. استفاده از الگوهای آماده آسان و بدون دردسر است. فقط کافی است که مطابق با خط‌چین‌های رسم شده روی الگو پیش بروید و آن را با رولت و یا کاربن روی کاغذ الگو کپی کنید.

 

سرعت و دقت، در کنار هم!

 

استفاده از این روش به شما کمک می‌کند که در دقت خود به‌خوبی صرفه‌جویی کنید. در این صورت اگر شما هم یک مزون خیاطی دارید، با این روش می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن سفارشات را تحویل دهید.

خرید الگو برای انواع لباس
خرید الگو
خرید الگو

خطاها را به حداقل برسانید!

یکی از فاکتورهای مهم در خیاطی، نداشتن خطا در طراحی الگوی لباس است. اگر شما از یک الگوی سفارشی باکیفیت استفاده کنید، به‌راحتی درصد خطاهای احتمالی نیز به‌شدت کاهش پیدا می‌کند.

 

راه حرفه ای شدن را زودتر طی میکنید!

دستیابی به مهارت خیاطی و تمامی اصول طراحی الگو نیاز به مدت زمان زیادی بری تمرین دارد. اما درصورتی‌که یک آگاهی نسبی از خیاطی داشته باشید و در کنار آن سفارش الگو بدهید، به‌راحتی می‌توانید مانند یک خیاط حرفه‌ای لباس بدوزید.

 

 

 

بایدها و نبایدهای سفارش طراحی الگو

سفارش طراحی الگو
سفارش طراحی الگو

اهمیت آشنایی با متدها

اگر شما هم قصد دارید یک لباس درجه یک و بدون اشکال بدوزید، بهترین کار این است که از گام اول و طراحی الگو، این کار را آغاز کنید. اما قبل از خرید الگوها آماده حتما به متد الگوی طراحی شده توجه کنید. در حال حاضر متدهای مختلفی در طراحی الگو استفاده می‌شوند. بهتر است متدی را انتخاب کنید که با آن آشنایی نسب دارید. در این صورت زمان کار با الگوی خریداری شده، دچار دردسر و ی سردرگمی نخواهید شد.

 

وسواس خوب!

بهتر است برای سفارش طراحی الگو وسواس به خرج دهید. به عبارت دیگر، توصیه می‌کنیم که به سراغ افراد خبره و باتجربه در این زمینه بروید تا نتیجه بهتری به دست بیاورید. بنابراین به سراغ فروشگاه حضوری، آنلاین و یا آموزشگاهی بروید که کاملا معتبر باشد و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد.

 

 

 

8 نکته مهم در طراحی الگو لباس

نکات سفارش طراحی الگو
نکات سفارش طراحی الگو

1 – دقیق بودن بسیار مهم است

مهم‌ترین فاکتور در طراحی الگو، اندازه‌گیری دقیق و درست قسمت‌های مختلف مورد نیاز در الگو مانند دور کمر، دور سینه،کارور جلو و کارور پشت است. اگر در اندازه‌گیری هرکدام از این موارد به مقدار کافی دقت به خرج ندهید، نتیجه نهایی چندان مناسب نخواهد بود و نمی‌توانید از آن به‌عنوان یک الگوی مادر استفاده کنید. به‌طور مثال در اندازه‌گیری قد لباس باید ابتدا به دیوار تکیه بزنید و از فردی بخواهید تا از بالای سر تا پایین پای شما را اندازه بگیرد.

 

2 – تصویرسازی کنید!

اگر قصد دارید لباس خاصی را طراحی کنید، ابتدا، طرح آن را در ذهن خود ترسیم کنید. بعدازآن تصور کنید که لباس موردنظر شما چه خصوصیاتی داشته باشد.

 

3 – خلاقیت به وجود آوردنی است!

طراحی الگو راهکاری قدرتمند برای رسیدن به طرح‌های جدید و خلاقیت در یک لباس خاص است. اما برای اولین قدم بهتر است که از طراحی الگوی یک لباس ساده مانند دامن، کار خود را آغاز کنید.

 

4 – ابزار شناس باشید!

برای اینکه بتوانید به بهترین شکل طراحی الگوی لباس خود را پیش ببرید، باید به ابزارهای این کار مجهز باشید. به شما توصیه می‌کنیم در کنار قلم، متر، قیچی و کاغذ، از یک خط کش شفاف نیز کمک بگیرید تا کار طراحی لباس بهتر پیش رود.

 

5 – از منابع آموزشی استفاده کنید

یکی از راه‌های موثر برای بالا بردن ذوق و خلاقیت در طراحی لباس این است که فیلم‌های مختلف را تماشا کنید. همچنین می‌توانید عکس‌های معروفی که در مجلات مد وجود دارند، بررسی کنید.

پیشنهاد میکنیم مطالب مختلفی که ما در حوزه ” طراحی و ترفندهای الگو ” نوشته ایم را از دست ندید!

 

6 – ترکیب کنید!

ترکیب کردن سبک‌های مختلف در طراحی یک لباس می‌تواند طرحی نو ایجاد کند. با این کار شما خلاقیت خود را چاشنی کار می‌کنید و عناصر جدیدی به لباس‌های روزمره اضافه می‌کنید؛ درنتیجه تغییرات زیادی در آن ایجاد خواهد شد.

 

7 – از نرم افزارها غافل نشوید!

از نرم‌افزارهای جدیدی که برای طراحی لباس وجود دارند، استفاده کنید. خوشبختانه امروزه فناوری در اختیار طراحان لباس قرار گرفته است تا نتیجه بهتری دریافت کنند. البته در شروع کار نیازی به سرمایه‌گذاری و صرف هزینه برای خرید نرم‌افزارهای طراحی الگو ندارید، اما در ادامه کار به‌صورت پیشرفته به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنید.

در مطلب ” آشنایی با انواع نرم افزارهای طراحی الگو ” ، به طور کامل در مورد نرم افزارهای این حوزه صحبت کرده ایم.

 

8 – ریزبین باشید!

فراموش نکنید که در برخی از قسمت‌های یک لباس، حذف یک پنس و یا یک سانتیمتر جابجایی در کشیدن الگو می‌تواند در نتیجه کار تاثیر بسیار بدی داشته باشد. در این صورت تمام زحمات شما در طراحی الگو، خرید پارچه و کار روی دوخت و اتوی لباس به هدر خواهد رفت و نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت.

 

همان‌طور که مشاهده می‌کنید اگر خودتان بخواهید برای طراحی لباس‌های مختلف، دست‌به‌کار بشوید، علاوه بر اینکه وقت زیادی از شما می‌گیرد، ممکن است نتیجه نهایی کار چندان جالبی از آب درنیاید. در این شرایط به شما توصیه می‌کنیم که از خدمات سفارش الگو استفاده کنید.

الگوهای آماده در نهایت دقت تهیه می‌شوند و کار خیاطی را راحت و لذت‌بخش می‌کند. در ادامه مزایای مختلف سفارش طراحی الگو را بررسی می‌کنیم…

 

 

 

الگوی سفارشی را از کجا بخریم؟

طراحی الگو لباس کاری زمان‌بر و درعین‌حال سخت است و گاهی اوقات وسواس در ارائه نتیجه بهتر موجب می‌شود که به‌طور کلی از خیاطی و مزایای آن متنفر شوید. در این موارد توصیه می‌کنیم که سفارش الگو لباس را در نظر داشته باشید و الگوهای آماده در سایزهای مختلف خریداری کنید.

فروشگاه آنلاین روچی، الگوهای خیاطی با اندازه‌گیری دقیق و کاملا استاندارد مطابق با سایزبندی ارگونومی بدن خانم‌ها و آقایان ارائه می‌کند تا نتیجه بهتری از خیاطی به دست بیاورید. با سفارش طراحی الگو از فروشگاه آنلاین روچی می‌توانید لباس‌هایی زیبا و در نهایت ظرافت و بدون اشکالات مختلف الگویی مانند لقی در یقه، عیب در طراحی ساسون ماهیچه‌ای و ابعاد مختلف بدوزید.

علاوه بر آن، به‌خوبی در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنید و نیازی به وقت گذاشتن برای طراحی الگو و اشکالات مختلف آن ندارید. درعین‌حال الگوهای تهیه شده در فروشگاه روچی با متریال باکیفیت تهیه شده است تا بتوانید همیشه از آن استفاده کنید و از کیفیت آن کاسته نشود.

فروشگاه آنلاین روچی به‌عنوان اولین بازار آنلاین پارچه، الگو و ملزومات دوخت، الگوهای مختلف از لباس‌های متفاوت را در بهترین کیفیت به شما ارائه می‌دهد. تمامی الگوهای تهیه شده در روچی در سایزبندی‌های مختلف هستند تا بتوانید با کمک آن، برای سایزهای مختلف لباس بدوزید.

علاوه بر آن الگوهای آماده روچی در طیف‌های مختلف شامل الگوی مردانه، زنانه، کودک و نوجوان و الگوهای فایلی است. در این صورت مجموعه کاملی از الگوهای خیاطی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا یک خیاط حرفه‌ای باشید و بهترین‌ها را ارائه دهید.

 

 

منابع:

نویسنده : مرضیه سلگی

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *