25 سپتامبر 2021

بلاگ

پارچه های زمستانی ؛ معرفی برترین پارچه ها مناسب دوخت و دوز زمستانی
ترند های روز

پارچه های زمستانی ؛ معرفی برترین پارچه ها مناسب دوخت و دوز زمستانی 

مد هر فصل ترکیبی خلاقانه از الگوی لباس، جنس پارچه و رنگ پارچه است که از کنار هم قرار گرفتن این سه خصیصه کلکسیون های منحصر به فردی برای هر فصل طراحی می شود. در مورد رنگ و مدل لباس محبوب در هر فصل مطالب زیادی منتشر می شود اما انتخاب پارچه مناسب هر فصل چالشی است که هر تولید کننده در خلق مجموعه ی فصلی خود با آن مواجه می شود.

سالنهای مد لباس برای زمستان ۲۰۱۷/۲۰۱۸ شاهد استفاده  هوشمند از پارچه های خاصی بودند که به تفکیک مردانه و زنانه به مرور آنها می پردازیم.

 

پارچه های زمستانی برای لباس های مردانه

 

امسال دنیای مد در انتخاب پارچه های زمستانی مناسب لباس مردان به ترکیب ایده های جدید با حال و هوای کلاسیک و قدیمی پرداخته است. در این فصل رنگ های کلاسیک مردانه ایی مانند طوسی، مشکی،آبی و طیف های گرم قهوه ایی، شرابی و کاراملی به دلیل تطبیق پذیری بی نظیرشان با دیگر رنگ ها مورد توجه ویژه ایی هستند که بر روی پارچه های فاستونی و پشمی ضخیم زمستانه جلوه ی جدیدی از خود را به نمایش در آورده اند.

 

 

لباس های بافته شده از الیاف پشمی مرغوب و شانه شده مهمترین پیشنهاد برای سردترین روزهای سال هستند، پارچه های لنین وپارچه های سبک تر  بافته شده از  مخلوط پنبه و پشم با رنگهای گرمی از خانواده آبی و طوسی و قهوه ای برای دوخت ژاکت های اسپرت و  ترکیب آزاد توصیه می شود. پارچه های مخمل نیز همچون سالهای پیش جایگاه خود را در کلکسیون های زمستانه حفظ کرده اند و ذهن را به مدل های اصیل دهه ی هفتاد میلادی می برد. مخمل کبریتی در رنگ های طیف کرمی در کنار رنگ قرمز آجری برای هر نوع لباسی در این فصل مناسب است.

 

رنگ سفید شیری برای بلوز های یقه اسکی که با شلوار مخملی و کت های اسپرت و آزاد در رنگ های گرم از طیف آبی خاکستری و قهوه ایی ست شده اند از پیشنهاد های دیگر پارچه های زمستانی امسال است .

 

پارچه سولارو بهترین انتخاب امسال برای کت و شلوار های گرم زمستانی است ترکیب رنگ ویژه غروب آفتاب در هم نشینی با الیاف لطیف و شانه شده پشمی ظاهری چشم گیر به این کت و شلوار زمستانی می دهد.

خرید پارچه متری و لوازم خرازی

پارچه های بافته شده از پشم شتر آمریکایی (آلپاکا) با رنگ شتری از گرانترین و منحصر به فرد ترین پیشنهاد های امسال برای لباس های مردانه می باشد که برای دوخت کت های مردانه با جیبهای پاکتی و کمر بند پهن در نظر گرفته می شوند.

پارچه های زمستانی برای لباس های زنانه

دنیای مد امسال برای کمدهای خانم ها  از ترکیب پارچه های گرم زمستان در رنگ ها و مدل های مختلف پیشنهاداتی دارد که برجسته ترین آنها را در کلکسیون زیر مشاهده می کنید.

پارچه های موهری بافته شده از نخ های گرم و نرم بلند پشمی در کنار نخ های بوکله و فانتزی در دو صورت بافت های تاری و پودی و حلقوی محبوب ترین پارچه معرفی شده امسال هستند که اکثرا با رنگ های طوسی و شیدهای طبیعی و کمرنگ معرفی شده اند. کت های پشمی ابریشمی از شاخص ترین المانهای مد زمستان امسال هستند.

 

پارچه های زمستانی دو رو و کلاسیک بافته شده توسط مینی ژاکارد نیز از پدیده های امسال هستند که دسته ایی از آنها هر دو رو بافت ساده و یک رنگ دارند و دسته ایی دیگر در یک طرف با بافت های مدل دار و چند رنگ و از طرفی دیگر ساده و یکرنگ بافته شده اند. رنگ های دودی و تکمیل ضد آب مربوط به این پارچه ها ، این مجموعه را برای فصول بارانی و مرطوب تبدیل به پیشنهادی مطلوب و دلچسب کرده است.

 

 

پارچه های زمستانی دو رو که در هر طرف نقش و نگار خاص و ویژه ای دارند و ترکیبی از بافت های ساده و جرسی هستند با الیاف ضخیم تر پشمی علاوه بر ظاهری منطبق و مد روز ، کار کردی مناسب و مطلوب را نیز به دست می دهد.

 

 

استفاده از نخ های فانتزی مانند نخ های طلایی و نقره ایی امسال هم طرفداران ویژه ی خود را دارد. این نخ ها جلوه ایی لوکس و قیمتی به پارچه های زمستانی می دهد و در کنار نخ های زخیم در بافت ژاکارد پارچه هایی ویژه و خاص را به دنبای لباس بانوان معرفی می کنند.

 

 

نقش و نگار های ظریف و مینیاتوری و موتیف ها (Pattern) کوچک و کلاسیک که در فصل گذشته نیز مورد استفاده طراحان لباس بودند در فصل زمستان نیز یکی از بخش های اصلی این کلکسیون می باشد. طرح های گرافیکی پر تکرار غالبا در رنگ های سیاه سفید در بافت پارچه های زمستانی  پشمی ظریف به کار رفته اند و امسال نیز طرفداران خاص خود را دارند.

 

پارچه های زمستانی

زیباترین زمستان را با ترکیب پارچه های زمستانی زیبا و خاص پیشنهادی سالنهای مد تجربه کنید.

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *

جشنواره تابستانه روچی تا آخر این هفته تمدید شد!مشاهده محصولات
+ +