27 سپتامبر 2022

بلاگ

معرفی 10 رنگ خاص و ویژه پاییز و زمستان
ترند های روز

معرفی 10 رنگ خاص و ویژه پاییز و زمستان 

در فصل زمستان پالتوی زمستانی پوشش اصلی افراد می‌باشد. در این فصل اصولا افراد برای گرفتن حس گرما از رنگ‌های تیره در پارچه پالتوی زمستانی خود استفاده می‌کنند و رنگ مشکی، قهوه‌ای تیره، خاکستری و آبی خاکستری از رنگ‌های غالب لباس در ایام سرد سال است.

البته محدودیت‌های قانونی و عرفی محل کار و زندگی تعیین کننده رنگ پوشش افراد نیز هست. انتخاب رنگ برای پارچه پالتوی زمستانی بحث‌های روانشناسی عمیقی دارد و بر اساس نوع شخصیت مصرف کننده، خیاطان و برندها رنگ لباس مشتریان را انتخاب می‌کنند.

خرید پارچه متری

در ادامه، با رنگ های مناسب پارچه زمستانی همراه شما هستیم…

 

رنگ های جذاب مناسب پاییز و زمستان

قرمز گل سرخی:

این رنگ که رنگ گل سرخی مشهور به American Beauty است ، برای همه تن رنگ پوستی مناسب است و یک رنگ زیبای لطیف است. این رنگ با مشکی و سفید نیز به خوبی ست می شود.

5029-paris-red-680

این رنگ انتخاب خوبی برای خانم های شیک پوش است و آقایان نیز می توانند کراوات یا پیراهنی از این مایه رنگ را بپوشند. بسیاری از صاحبنظران و طراحان رنگ قرمز گل سرخی و زیتونی گرم را از بهترین رنگ های این فصل می دانند.

 

ارغوانی جوهری:

این رنگ بسیار محرک و تاثیر گذار است. این نوع رنگ ارغوانی با رنگ هایی مثل زرد عسلی و زیتونی تیره به خوبی ست می شود. یک مانتو یا پالتو یا حتی پیراهن شب ارغوانی با کفش و کیف زیتونی تیره شما را به آخرین مد پاییز و زمستان تبدیل می کند.

 

زردعسلی:

زرد عسلی رنگ گرمی است. این رنگ بسیار ایده آلی برای پاییز و زمستان است و به خوبی با ارغوانی و زیتونی گرم  که شرح داده شد ست می شود.

yellow

صورتی:

این رنگ صورتی نیز از رنگ های ملیح و دوست داشتنی خانواده صورتی است . این رنگ با رنگ گل سرخ آمریکایی بسیار زیباست. برای پیراهن های زنانه و مردانه مناسب است . این رنگ در لوازم آرایشی و زیبایی این فصل تاثیر زیادی دارد.

FFBAD2

رنگ زیتونی گرم:

رنگی که بیشتر زرد سبز به نظر می رسد و به نظر اکثر صاحبنظران فشن، این رنگ یکی از بهترین و زیباترین رنگ های پاییزی است.

این رنگ در بسیاری از مجموعه های پاییز و زمستان طراحان مشهور استفاده شده است.این رنگ با زردها، سبزها، قهوه ای ها و ارغوانی و مشکی به راحتی ست می شود.

 

 

مطالب مشابه:

 

 

آبی سرامیکی:

آبی بسیار زیبایی ست. پنتون درباره‌ی این رنگ می گوید که از آبی دریایی با طراوت تر است و جز آبی های اسرارآمیزی است که با رنگ های آبی دیگر به خوبی ست می شود.

این رنگ آبی برای لباس های جین و کتان و جیر بسیار مناسب است. اگر فکر می کنید این رنگ به تن پوست شما متناسب نیست این رنگ را برای اکسسوری مثل کیف، کفش، روسری یا کراوات انتخاب کنید.

صورتی، کرم، خاکستری و بعضی سبزها نیز با این رنگ ست می شوند.در ضمن رنگ داغ این فصل یعنی زیتونی گرم یا سبز لیمویی هم با این آبی خیلی شیک است.

 

رنگ های کلاسیک طبیعی:

Iron : رنگ آهنی که این رنگ به خاکستری نزدیک است و ته مایه ای از قهوه ای نیز دارد.Nomad: این رنگ به کاپو چینویی نردیک است بین خاکستری و کرم رنگ است.

Crème Brûlée : این رنگ به عاجی رنگ نزدیک است.این رنگ ها را می توانید تک رنگ یا با هم ست کنید. این رنگ ها به خاطر اینکه از سری رنگ های خنثی هستند با اکثر رنگ های دیگر نیز جور در می آیند.

 

نارنجی خاکی:

این رنگ را می شود پرتقالی سوخته نامید که رنگ بسیار عمیقی است. رنگ خاکی که سایه های نارنجی دارد. این رنگ به خاطر نزدیکی به رنگ برگ های پاییزی بیسار مناسب این فصل است. این رنگ با دسته رنگ های طبیعی حنثی که قبلا شرح دادم بسیار خوب ست می شود.

 

و در آخر :

رنگ های این فصل واقعا زیبا هستند و هر یک از طراحان مشهور یک یا چند تا از این رنگ ها را بیشتر در مجوعه خود به کار گرفته اندو دو رنگ قرمز گل سرخیAmerican Beauty و سبز لیمویی یا زیتونی گرم از نظر اهل فشن رنگ های زیبا و برتر است. اما شما باید بهترین رنگی که برای شما مناسب است انتخاب کنید. رنگ هایی را که زیاد به رنگ پوست و موهایتان مناسب نیست را برای کیف، کفش یا جواهراتتان انتخاب کنید.

 

 

رنگ‌های پیشنهادی برای پارچه پالتوی زمستانی درهفته مد نیویورک

 1. رنگ اناری (RGB : 218 65 61): رنگ قرمز قدرتمند، تحریک کننده و پویا است و حس اعتماد به نفس و توان وقدرت فرد را به رخ می‌کشاند.
 2. رنگ ارغوانی تیره (RGB 103 46 59): از خانواده رنگ قرمز با عمق بیشتر به همراه القای حس ظرافت، رمز آلودی و خوش ذوقی است.
 3. رنگ صورتی بالرینی (RGB : 235 206 213): این رنگ هم از خانواده رنگ قرمز می‌باشد ولی با دادن حس لطافت و نرمی بیشتر که همیشه یادآور درخشندگی قرمز گلی است.
 4. رنگ بژ کره‌ای (RGB : 196 143 101): حس دلپذیر گرما در کنار شعله‌های آتش در سرمای پاییز را به فرد القا می‌کند.
 5. رنگ سرمه‌ای نیروی دریایی (RGB : 34 58 94): رنگی است که القا کننده ثبات وحدت با ترکیبی از رنگ مشکی طبیعت است.
 6. رنگ خاکستری خنثی (RGB : 137 142 140): خنثی‌ترین رنگ است و در این طیف رنگ‌ها با رنگ سرمه‌ای نیروی دریایی همخوانی دارد این رنگ در کنار رنگ‌های دیگر باعث جلوه بیشتر رنگ‌های مکمل می‌شود.
 7. رنگ سبز تیره‌ی صنوبری (RGB : 0 89 96): این رنگ که در جنگل دیده می‌شود احساس امنیت و حمایت را القا می‌کند مانند حسی که درختان سبز به افراد می‎دهند.
 8. رنگ سبز طلایی (RGB : 154 151 56): تنالیته‌ی رنگ خاکی با پایه رنگ زرد طلایی که حس تازگی را تماما به رنگ‌های کلاسیک زمستان می‌دهد.
 9. رنگ آبی درخشان (RGB : 83 136 205): رنگی سرد اما سرزنده. این رنگ تنها رنگ سردی است که در زمستان حس درخشندگی و تازه را می‌دهد.
 10. رنگ چوب افرای پاییزی (RGB : 196 98 21): رنگ اصلی پاییز است. رنگی زرد مایل به قهوه‌ای و حنایی است که حس گرمی را می‌دهد.

 

رنگ‌های پیشنهادی برای پارچه پالتوی زمستانی درهفته مد لندن

 1. رنگ قرمز مایل به زرد گرم (RGB : 205 33 42): رنگی زنده و آشکار و قدرتمند. این رنگ، رنگی است که در پاییز و زمستان لندن، چشم‌نوازی می‌کند.
 2. رنگ صورتی که کمی رنگ زرد دارد (RGB : 239 218 221): رنگی است که ملایمت و مهربانی را القا می‌کند.
 3. رنگ قهوه‌ای قرمز (RGB : 204 153 118): حس راحتی و گرمی را در پاییز و زمستان به افراد می‌دهد.
 4. رنگ آبی کم‌رنگ(RGB : 146 181 217): این رنگ وحدت و لطافت صلح را القا می‌کند.
 5. رنگ یاس بنفش سلطنتی (RGB : 119 77 142): رنگ بنفش دلربا و جذاب است که با نمایی فاخر و رویایی به رنگ‌های دیگر پیوند می‌خورد.
 6. رنگ قهوه‌ای سبز (RGB : 124 101 76): این رنگ حس زمین و ریشه‌دار بودن را القا می‌کند.
 7. رنگ سرمه‌ای نیروی دریایی (RGB : 34 58 94): این هم همان رنگ در هفته‌ی شو نیویورک می‌باشد.
 8. رنگ مسی قهوه‌ای (RGB : 226 140 97): این رنگ درخشنده و مشهور به رنگ پذیرنده‌ی گرما است.
 9. رنگ زرد مایل به قهوه‌ای (RGB : 204 160 29): رنگی مرموز که حس تندی را القا می‌کند این رنگ زننده بعنوان رنگ فصل است.
 10. رنگ زیتونی طلایی (RGB : 173 151 66): رنگی که حس پایداری و دوام را القا می‌کند.

 

انتخاب رنگ‌های درخشان و زیبا برای پارچه پالتوی زمستانی خود، اعتماد به نفس و حس مثبت خود را به دیگران القا کنید.

سایر محتواهای ترندهای روز ما رو از دست ندید!

گردآورنده: خانم فریده بیگلری، شکوه علیزاده مقدم

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *