26 سپتامبر 2021

بلاگ

مزون لباس ؛هرآنچه در مورد مزون ، راه اندازی و نکات مهم آن باید بدانید!
راه اندازی کسب و کار

مزون لباس ؛هرآنچه در مورد مزون ، راه اندازی و نکات مهم آن باید بدانید! 

این روزها تعداد مزون ها در سراسر کشور رو به افزایش است و به دلیل درآمد مناسب این فعالیت، روز به روز به تعداد آن ها افزوده می شود. مزون در ایران، به معنی فروش محصولاتی که مد روز هستند، به شکلی متفاوت و خارج از محدوده فروشگاه است. در اینجا میخواهیم به طور کامل، هرآنچه را که در مورد مزون لباس، نحوه راه اندازی و پیشرفت آن باید بدانید را با هم بررسی کنیم.

 

 

همه چیز در مورد مزون لباس

مزون لباس یعنی چه؟

مزون لباس

مزون لباس به مکانی اطلاق می شود که محصولات جدیدی را در عرصه مد و لباس ارائه می­کند اما تفاوت عمده­ای با بوتیک و دیگر فروشگاه­های لباس دارد. مزون­داری اصول مختص به خود را دارد که توجه به آن­ها باعث می­شود بهترین امکانات در اختیار مشتریان و مراجعه کنندگان قرار بگیرد. در ادامه چند فوت و فن مزون­داری را عنوان خواهیم کرد که براساس آن می­توان مزون مدرنی را طراحی کرده و بهترین محصولات را به مشتریان ارائه کرد.

تمام افراد برای اینکه به زیباترین و بهترین شکل ممکن در مراسمی همچون نامزدی، عروسی و یا میهمانی حاضر شوند به دنبال تهیه لباسی هستند که زیبایی آن­ها را دوچندان نشان دهد. گاهی اوقات خرید بهترین گزینه به شمار می­رود اما برخی از خانم­ها نیز ترجیح می­دهند به جای خرید لباس مدل موردنظر خود را سفارش بدهند.

مزون یکی از مکان­هایی است که به افراد این امکان را می­دهد که بهترین انتخاب را داشته باشند. در تمام شهرها مزون­های متعددی وجود دارد که در برخی از آن­ها می­توان محصولات خارجی را مشاهده نمود. البته مزون­هایی نیز وجود دارند که در امر طراحی و دوخت لباس فعالیت دارند. درواقع می­توان مزون را مکانی برای عرضه محصولاتی دانست که در عرصه مد و فشن طراحی می­شوند.

مجوز مزون را باید از کجا بگیریم؟

مزون لباس

بسیاری از مزون هایی که در سطح کشور مشغول به کار هستند، فاقد مجوزهای لازم هستند. همانطور که ذکر شد به دلیل نداشتن تعریف خاصی در سازمان ها، گرفتن جواز برای این فعالیت کمی پیچیده است و تنها قانون واضح در این مورد به این شرح است: «مطابق قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، عرضه محصول تنها در بازار خارج از محیط مسکونی صورت گرفته و عرضه و فروش محصول (کالا و خدمات) در منزل مسکونی ممنوع است». البته گمان نمی رود که فروش خانگی در محدوده دوستان و آشنایان مشکلی ایجاد کند و اگر فعالیت شما در همین محدوده است، جواز خاصی برای آن لازم نیست.

خدمات تولید پوشاک روچی

اما اگر می خواهید دامنه فعالیت خود را گسترده تر کنید و آن را به صورت اصولی و قانونمند پیش ببرید، می توانید از چند طریق اقدام کنید تا با مشکل مواجه نشوید:

 • از اماکن تجاری برای عرضه محصولات خود استفاده کنید.
 • مکان هایی برای اجاره وجود دارد که دارای جواز مربوطه هستند و کار را برای شما آسان تر می کنند.
 • مراجعه به صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لباس و درخواست جواز.
 • دریافت مجوز خانه های مد از طریق بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی.

 

مجوز مزون

شرایط و ضوابط صدور مجوز خانه های مد

 • برای ثبت درخواست اشخاص حقیقی: تصویر پرسنلی، صفحه اول شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت یا معافیت.
 • برای ثبت درخواست اشخاص حقوقی: تصویر پرسنلی، صفحه اول شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت یا معافیت مدیر عامل. همچنین تصویر روزنامه رسمی تأسیس و آخرین تغییرات و اساسنامه یا شرکت نامه.

 

مجوز مزون

جذب مشتری در راه اندازی مزون

مزون ها به چند طریق جذب مشتری می کنند؛ برخی با روابط زیاد و مشتری های خاص و برخی دیگر از طریق تبلیغات. این امر به نوع کالایی که قصد فروش آن را دارید، بستگی دارد. مزون های معروف معمولا از راه های تبلیغاتی خاصی همچون تبلیغات اینترنتی یا شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده می کنند. برخی دیگر به تبلیغات محلی مانند تراکت، پنل های اس ام اس و کاتالوگ روی آورده و تعدادی دیگر به مشتریان دایمی خود بسنده می کنند. انتخاب شیوه تبلیغاتی به گستردگی کار بستگی دارد.

 

تبلیغات مزون

کلیدها و رازهای موفقیت مزون داری

در این کسب و کار، نکات و رموزی نهفته که بهتر است قبل از راه اندازی یا در حین فعالیت، آن ها را مورد بررسی قرار دهید. برای پیشرفت در این فعالیت باید موارد بسیاری را مدنظر قرار داد. ما از زبان برخی از صاحب نظران، به بعضی از آن ها اشاره می کنیم.

 •  مزون به دلیل اینکه به نسبت فروشگاه های عادی کمتر در معرض دید است و مشتری گذری ندارد، باید برای تبلیغات آن هزینه بیشتری صرف شود. مسلما برای پیشرفت و موفقیت در این کسب و کار به یک روند تبلیغاتی خاص تر نیاز است.
 • مشتری های این نوع فروش پوشاک، خواهان کالاهایی متمایز از کالاهای فروشگاه های عادی سطح شهر هستند. اگر تمایز آشکاری میان کالاهای شما و فروشگاه شهری وجود نداشته نباشد، مخاطب دلیلی برای مراجعه به مزون نخواهد داشت. این تمایز می تواند در قیمت، به روز بودن، مدل های خاص و یا هر چیز دیگری خود را نشان دهد.

مزون لباس

 • زمانی این نوع فروش برای مخاطب جذاب می شود که زمان بندی خاص و غیردائمی داشته باشد. مزون هایی که برای ارایه محصولات خود دارای محدودیت زمانی هستند، بازدهی بیشتری نیز دارند.
 • ابتکار و خلاقیت در این کسب و کار، تاثیر فوق العاده ای بر رونق و موفقیت خواهد داشت. (به غیر از تمایز محصول)
 • مهمترین و بهترین نوع تبلیغات برای این کسب و کار، تبلیغات و بازاریابی نفر به نفر است که پایدارترین و کارآمدترین نوع تبلیغ برای مزون به شمار می آید.

با مواردی که بیان شد، (کیفیت، قیمت، تمایز و ابتکار ) می توان نام کسب و کار خود را بر سر زبان ها انداخت.

طراحی مزون

 

 

کالای مزون

غالبا مزون ها محصولات وارداتی را می فروشند. تعداد مزون هایی که روی تولیدات خود یا محصولات داخلی متمرکز هستند، کمتر است که این خود جای بحث بسیار دارد. مزون داران به دو دلیل، تمرکز فروش خود را روی محصولات وارداتی گذاشته اند: یکی مشتریانی که خواهان کالاهای خارجی هستند و دیگری این که فکر می کنند محصولات خارجی از لحاظ کیفیت یا قیمت مناسب تر هستند. البته دلیل دوم اشتباه است که با کمی تحقیق درباره کالاهای داخلی می توان به دلیل این اشتباه پی برد.

مزون پوشاک

فروش در کنار تولید

مزون هایی وجود دارند که مبنای کار خود را بر تولید و فروش کالای تولیدی خود قرار داده اند. این نوع مزون ها از هر لحاظ نسبت به سایرین دارای برتری بیشتری هستند: در این روش می توان گزینه سفارش را اضافه کرد که یک روش کسب درآمد فوق العاده است و بر میزان فروش می افزاید.

همچنین از لحاظ قیمت کالا به صرفه تر است و دست مزون دار در حیطه کیفیت و ظاهر کالا به مراتب بیشتر از سایرین باز خواهد بود. پس اگر به فکر شروع این فعالیت  یا در ابتدای آن هستید، در صورت امکان، این روش را در اولویت قرار دهید.

 

 

مزون های آنلاین

به تازگی، مزون های آنلاین شروع به فعالیت کرده اند که اگر مشکلاتی همچون تحویل کالا یا ایجاد اعتماد را در نظر نگیریم، به طور کلی روشی به صرفه و کم دردسر به نظر می رسد و احتیاج به مجوز خاصی ندارد. البته این روش دردسرهای خاص خود را دارد که نمی توان آن ها را نادیده گرفت.

مزون آنلاین

 

مزون هایی مثل لباس عروس و لباس مجلسی بانوان از مزون های رایج و موفق در ایران هستند. البته توجه داشته باشید که ایده پردازی و خلاقیت، می تواند موفقیت کسب و کار شما را چند برابر کند؛ به عنوان مثال ایجاد مزون لباس زوج و خانواده از پیشنهادهای ما در این حوزه است.

 

مزون لباس عروس

 

اصول چینش مزون لباس

چینش لباس­ها در مزون اصول و قواعد ویژه­ای را دارد که باید نسبت به آن توجه داشت. درنظر گرفتن اصول روانشناختی در چیدمان، قراردادن رنگ­ها به­صورت هارمونیک، توجه به رنگ لباس­ها و فروشگاه و تناسب بین آن­ها، درمعرض دید قرار داشتن لباس­ها باعث می­شود تا مزون لباس بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. توجه به چینش باعث می­شود که مشتریان بتوانند آزادی بیشتری در بازدید از لباس­ها داشته باشند. زمانی که لباس­های پرمخاطب در ویترین قرار بگیرند می­توان فروش بیشتری را برای مزون متصور شد که در این حالت درآمد بیشتری برای مزون­داران به دست خواهد آمد.

یکی از مواردی که در مزون لباس باید درنظر گرفت قابلیت دیدن اتیکت و برچسبی است که قیمت لباس و اطلاعاتی بر روی آن درج شده است. در این حالت مشتریان می­توانند نسبت به محصول اطلاعات مختصری را دریافت کرده و با آگاهی بیشتری لباس موردنظر خود را خریداری کنند. بهتر است هر کدام از لباس­ها در ناحیه­ای مختص به خود قرار داده شوند تا مشتریان نیز بتوانند با مراجعه به هربخش لباس موردنظر خود را پیدا کنند. در برخی از مزون­ها از چینش رگالی استفاده می­شود که این امر در بهتر دیده شدن لباس­ها موثر بوده و می­تواند مزون موردنظر را نیز جذاب­تر نشان دهد.

یکی دیگر از دلایل موفقیت مزون­های لباس هماهنگی و تناسب کامل آن­ها با لباس­های عرضه شده است. اشخاصی که قصد افتتاح مزون لباس دارند باید به محیط پیرامون خود نیز توجه داشته باشندچراکه قدرت خرید افراد در تمامی محل­ها یکسان نبوده و عدم توجه به این مسئله می­تواند تاثیر منفی در کسب و کار به وجود بیاورد. پوشاکی که در هرمنطقه عرضه می­شود باید با فرهنگ بومی آنجا نیز هماهنگی کامل داشته باشد تا مزون افتتاح شده بتواند به کار خود ادامه دهد.

 

 

چند نکته برای کسانی که قصد راه اندازی مزون دارند

 • کالایی که به فروش می رسانید باید متناسب با نوع سلیقه مشتریان شما باشد.
 • اگر به دنبال پیشرفت هستید، از اینترنت و شبکه های اجتماعی در کار خود استفاده کنید.
 • کالای لوکس با کالاهایی که گران فروخته می شود، تفاوت دارند؛ این دو را با یکدیگر اشتباه نگیرید.

 

 

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به راحتی تمام مراحل راه اندازی مزون و نکات مختلف آنرا خدمتتان معرفی و بررسی کنیم. اگر سوال و یا نظری در این مورد دارید، حتما در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید …

پست های مشابه

97 Comments

 1. مسیح

  ممنون

 2. hanie

  خیلی خوب بود.ممنون

  1. محمدیان مهر

   سپاس فراوان

 3. ملل

  بسیار عالی و مفید باتشکر
  ی سوال داشتم از همکاران باتجربه
  بنده تازه مزون لباس عروس در شهرستان دایر کردم قیمتهارو تاجایی که شده اوردم پایین یعنی لباسی که تو شهرهای دیگه ۷۰۰میدن من ۳۰۰میدم ولی بازم مشتری میاد ولی پسند نمیکنه همه اصول مشتری مداری راهم رعایت میکنم

  1. ستاره

   سلام دوست عزیز میتونم شماره ای از شما داشته باشم تا از تجربیاتتون استفاده کنم؟ ممنون میشم

  2. ملیکا

   عزیزم بهتره سفارش بگیری به جای اینکه لباس بخری چون سلیقه ها متفاوت است
   میتونی اجاره به شرط دوخت انجام بدی یعنی مدلی رو که مشتری می خواد بدوزی وبهش اجاره بدی بعد لباس مال خودت میشه ومی تونی بازم اجاره بدی
   موفق باشی

  3. فایزه

   سلام بنظرم قیمتات خیلی پایینه
   این روزا هرچی قیمت بیشتر باشه،طرف فک میکنه کلاسش بیشتره
   پیشنهاد میکنم رو قیمتاتون تجدید نظر کنید

  4. نوژیک

   سلام فقط قیمت مهم نیست
   بسته بندی شیک و برندینگ مثل اتیکت پارچه ای و یا استفاده از تگ آویز با برند خودتون و همچنین استفاده از باکس ها و یا چاپ کاغذ پوستی هم میتونه در جذب مشتری موثر باشه.

 4. نسرین

  آیا هر استان صنف تولید کنندگان و فروشندگان لباس داره؟ اگر یاکن تهران نباشیم برای کسب اطلاعات در مورد کسب مجوز باید به کجا مراجعه کنیم؟

 5. ستاره

  سلام نظریات خوبی دادید ن میخوام مزون را اندازی کنم امانمیدونم ازکجا شروع کنم لطفآ راهنمایی بفرمایید

  1. شادی

   منم میخوام مزون بزنم ولی میخوام با کسی شریک شم اگر کسی هست که با من شریک شه حتما ایمیل

   1. مهسا كاظمي

    سلام من طراح لباس هستم با مدرک رسمی مایل به همکاری

    1. بكاه

     مزون دارم مایل به همکاری هستم

     1. عسل

      سلام شرایط تو میگی لطفاً

   2. نازنين

    سلام من هم میخوام مزون راه اندازی منم مدرک رسمی طراحی لباس هم دارم و مایل به همکاری هستم

   3. بكاه

    مایل به همکاری هستم

   4. روچی

    آرزوی موفقیت برا ی شما… لطفا تجربیاتتون رو از طریق پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) با ما در میان بگذارید.

  2. نازنين

   سلام من هم میخوام مزون راه اندازی منم مدرک رسمی طراحی لباس هم دارم و مایل به همکاری هستم

 6. ss

  سلان از قیمت ها هم میگید میتونیم هر قیمت بذاریم؟مزون خانگی و اینترنتی و یا باید از جایی نرخ بگیریم

 7. Bahram

  من دنبال اجاره مزون سمت شمال تهران میگردم ترجیها قبلا مزون بوده باشه اگه کسى سراغ داشت خبر بده ممنون

 8. هدی

  سلام من میخوام ی مزون راه بندازم فقط نمیدونم چطور و از کجا باید شروع کنم.درواقع فقط میخوام لباس و از ی جایی تهیه کنم و اونو اجااره بدم یا بفروشم نمیخوام خودم کار طراحی ید دوخت و دوزش با خودم باشه میشه راهنماییم کنین ممنون

 9. یونسی

  سلام ..من میخوام یه مزون بزنم تو شهرستان امکانش هست راهنماییم کنید ..؟ نمیدونم باید چطور شروع کنم ..

 10. مزون وخياطي بهار

  من کارم دوخت لباس عروس وکتشلوارمردونس بصورت عمده و شخصی دوزی هرکی خاست بکه همکاری کنیم،تمام مدلهای جدیدو میدوزم مثل باکس و ترانسبارنت و زاکبوزن

  1. Afsane

   من مزون لباس عروس میخوام بزنم دنبال خیاط حرفه ایم

   1. مرتضی

    سلام خدمت خانمها و آقایان
    مزون لباس آندیا متشکل از طراح الگو ، مدلینگ ، ابداع و اجرای طرح های روز ، بازار یاب ،مسئولین عقد قرار داد با خریدار و فروشنده ،مدیر داخلی می باشد . این مزون آمادگی خود را برای قرارداد انجام کار و یا مشارکت در امور مالی را اعلام می دارد .

 11. مريم

  سلام خسته نباشید ،ببخشید من به تازگی میخوام مزون راه اندازی کنم .میخوام جنس از ترکیه بیارم و اینجا بفروشم .کسی هست که از نحوه خرید سایزها یا اینکه چه چیزایی بهتر فروش میره بتونه راهنماییم کنه .قبلا هم اصلا تجربه ای برای این کار نداشتم .مرسی

 12. شبنم

  میشه بگید با جنسهای مانده از مزون باید چیکار کنیم؟

 13. ف

  خب خداروشکر الان دیگه همه میخوان مزون بزنن
  واقعا بابت این همه تقلیدکردناتون بایدبهتون تبریک گفت

  1. ساره

   ربطی به تقلید نداره مزون زدنااااا کسی که کپی برداری میکنه از طرح کسی یا ایده خاصی اسمش تقلید نه انتخاب یک شغل

 14. رززرد

  من یه حدود دوسال تو مزون لباس عروس کار کردم و از تزیینات تا فروشندگی و امور داخلیشو انجام دادم حالا میخوام بدونم اگه بخوام خودم مزون بزنم با چقدر باید استارتشو بزنم در ضمن من خیلی اینکارو دوسدارم ودر حال حاضر یه کار غیر مرتبط با مزون انجام میدم

 15. صبا

  سلام من خیاطم مانتو مجلسی میدوزم هر کس تمایل داره برا مزون میدوزم

  1. سارا کریمی

   سلام عزیزم شما سابقه کارتون چند سال هست و آیا تمایل به کار دائم در مزون دارید یا برای خودتون هم میخواهید کار کنید در کنارش؟

 16. azinro

  چقدر توضیحات خوب و مفیدی بود

  1. روچی

   ممنون از همراهی شما دوست عزیزم

 17. هانیه

  من به این امید ک خیاط میشم و مزون میزنم رفتم کلاس خیاطی تهرانم هستم ولی هیچ جا قبول نمیکنه برم کاراموزی و ازاین حرفا باید عملی کارکنه تا یادبگیره و به جایی برسه

  1. روچی

   سلام. در این زمینه از طریق پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) با ما در تماس باشید.

 18. تختایی

  سلام.میخوام مزون لباس عروس و مجلسی بزنم لطفا راهنمایی کنید.تشکر.

  1. روچی

   سلام. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق پشتیبانی تلگرامی روچی (@rochisupport) با ما در تماس باشید.

 19. مرتثضی

  من یه سوال دارم
  یه نفر کلس جنس از ترکیه اورده همه نوع حنسی هم هست
  برای فروشش باید مزون بزنه یا گالری؟
  اصن اسم اینجا ها چیه؟

  1. روچی

   مزون هم میگن، به مزون معروفه.

 20. زهدا

  سلام من احتیاج ب چند تا دوزنده از قزوین دارم کارام بیرون بره
  اگه کسی هست زیر همین کامنت بنویسه

 21. golmjz

  سلام من لباس مجلسی طراحی می کنم .ساکن اهواز هستم.می خوام طرحام رو بفروشم .در صورت لازم داشتن طراح لباس برای مزون ،مایل به همکاری هستم.

  1. روچی

   سلام دوست عزیز. به زودی یه بخش طراحی در سایت روچی راه اندازی می کنیم. امیدواریم شما بتونید طرح هاتون رو در این بخش قرار دهید و بازار مخصوص به خودتون رو پیدا کنید.

 22. asma

  سلام میخوام مزون بزنم میشه راهنمایی کنید

  1. روچی

   سلام دوست عزیز. قبل از هر چیزی مشخص کنید که چه کالایی و برای کدام دسته از مشتری ها می خواهید تولید کنید. چرا مشتریان باید لباس های تولیدی شما را بخرند و چه ویژگی خاصی به مشتریانتان ارائه می دهید تا آنها تبدیل به مشتریان وفادار و همیشگی خود نمایید. وقتی جواب این سوال ها را پیدا کردید. بر اساس محصول منتخب خود قابلیت های لازم را شناسایی کنید و هزینه های لازم برای تجهیز کارگاه خود را برآورد کنید. اگر جواب همه ی این سوال ها را بدست آورید مراحل لازم و اولیه تاسیس یک تولیدی یا یک مزون را شناسایی کرده اید.

 23. اويس

  سلام من مزون مانتو دارم سمت شمرون
  دنبال مانتوهایی با طرحهای متفاوت و جدید هستم

  1. روچی

   سلام. از طریق سایت روچی بازار (https://rochi.ir/market) می توانید لیست الگوها را به همراه قیمتشون ملاحظه کنید و به صورت آنلاین الگوی مورد نظرتون رو خریداری کنید. در صورتیکه الگوی مورد نظر شما در لیست الگوهای ما نبود می توانید برای طراحی الگوی خود با شرکت روچی تماس بگیرید.

 24. ساناز

  سلام .من مزون عروس دارم .در کرمان. امکانش هست یک مختصر در راستای نوع ارتباط با مشتری و جذب راهنمایی کنید .ممنون

  1. روچی

   سلام. بااستفاده از مطالب موجود در سایت امیدواریم بتوانید جواب سوالتون رو بگیرید.
   https://rochi.ir/برندسازی-و-بازاریابی/
   https://rochi.ir/بازاریابی-صنعت-پوشاک/
   https://rochi.ir/بازاریابی-مد-و-لباس-عملکرد-حرفه-ای/
   سوالی بود ما در خدمت شما هستیم.

 25. باران

  سلام
  من خیلی به طراحی و دوخت مانتو و شلوار علاقه دارم البته هنوز هیچ کاری در این زمینه انجام ندادم
  اگه بخوام شروع کنم به یادگیری و اینکه بعدا بتونم مزونی با طرحهای خودم داشته باشم چه کإرهایی رو باید انجام بدم

  1. تیم روچی

   سلام دوست عزیز. برای راه اندازی مزون نیاز به یادگیری سه مهارت دارید: ۱)طراحی لباس ۲)طراحی الگو ۳)دوخت و خیاطی. بازاریابی و مدیریت رفتار با مشتری هم باید یاد بگیرید. اگر همه ی این وارد رو بلد باشید می توانید یک مزون راه اندازی کنید. البته اگر امکان استخدام نیروهای ماهر هم داشته باشید خودتون نیاز به یادگیری هیچ کدوم از این موارد ندارید و صرفا با یک طرح کسب و کار حساب شده می تونید یه مزون راه اندازی کنید.

 26. غزاله طالبی

  سلام من میخوام به صورت غیر حضوری مانتو طراحی و دوخت کنم
  ولی نمیدونم در ابتدای کار از هر مدل چندتا تولید کنم میشه راهنمایی کنید؟?

  1. تیم روچی

   سلام. بستگی به بازار فروشتون داره و اینکه چقدر امکان فروش دارید. اگر در وهله ی اول می خواهید برای فروشتون به مغازه دارن مراجعه کنید، باید حداقل از هر مدل ۶ تا تولید کرده باشید.

 27. zara.karimi

  مطالب عالی بود.ممنونم.

 28. سودابه فرید خمامی

  سلام، من ترم آخر طراحی لباسم
  الگو سازی بلدم
  به دوخت انواع لباس از جمله مجلسی واردم
  حدود هفده ساله کار میکنم
  سیو سه سال دارم
  دو ساله آموزشگاه خیاطی دارم
  دوست دارم طراحی لباس انجام بدم و حتی تولید کنم
  میشه راهنماییم کنید

  1. تیم روچی

   با سلام و آرزوی موفقیت. محبوب ترین و پرسودترین بخش کار سفارشی دوزی و تهیه لباس با مشخصات ویژه مشتری است. با توصیفات شما این امکان برای شما فراهمه، به نظر ما بهتره که قابلیت سفارشی دوزی رو در خودتون افزایش دهید و به جای تمرکز بر تولیدی بر کار دوخت فاخر و طراحی لباس های ویژه زمان بزارید.

 29. علی

  هر کس از هر شغلی درمونده میشه میره مزون میزنه
  اینهمه مزون کافی نیست؟ مشتری هم میمونه اونوقت؟ یا همه مزوندار میشن خودشون؟
  هر کسی از مزون خودش خرید میکنه دیگه

 30. لیلا

  سلام من طراح و دوزنده لباس عروس هستم ولی امکانات برای احداث مزون ندارم می خوام مزون کاملا آنلاین راه بندازم ممکنه راهنمایی کنید از کجا شروع کنم و چطوری جذب مشتری کنم

  1. تیم روچی

   سلام دوست عزیز. فکرتون فکر جذابیه، منتهی اول باید قابلیت کاری خودتون رو به مشتری ها نشون بدید پس لازمه نمونه هایی از سلیقه های خودتون ور در کانال آنلاینی که برای فروش انتخاب می کنید نمایش دهید. پیشنهاد اولیه ما برای شما اینه که در کانال هایی مثل اینستاگرام و تلگرام نمونه های کار دوخته شده تون رو قرار بدین و مشتریان رو به این کانال ها جذب کنید. برای جلب اعتماد مشتریان نمایش سلیقه و توانایی های خودتان به اون ها لازمه.

 31. زهره

  باسلام و خسته نباشید
  عزیزان من به تازگی ی مغازه زدم و میخوام کار خیاطی انجام بدم اگه بخوام اول کاری زیاد ضررنکنم تا مشتری بیاد بنظرتون چه کاری انجام بدم ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. تیم روچی

   سلام. باید به تبلیغات و بازاریابی تون فکر کنید و خودتون رو در محل کسب و کارتون خوب معرفی کنید و در مرحله اول سعی کنید کارهاتون رو با حداقل سود به مشتری ارائه دهید.

 32. پگاه

  سلام. با تشکر از مطلب مفیدتون
  من قصد طراحی لباس و راه اندازی مزون دارم اما دوخت و الگو کشی رو باید به کسی بسپارم. یک خیاط خوب و به صرفه از کجا باید پیدا کنم؟

  1. تیم روچی

   سلام. به کانال های کاریابی خیاطان مراجعه کنید.

 33. setareh

  سلام خیلی ممنون از مطالب مفیدتون. بسیار ایده های مختلف طراحی لباس های خاص دارم هنوز اموزش طراحی لباسو شروع نکردم با این حال از ایده هام مطمئنم که به فروش میرسه.ایا برای فروش ایده های خود باید مدرک طراحی لباس داشته باشیم؟

 34. Aaaaa

  سلام من عاشق خیاطی هستم مخصوصا لباس عروس و شب، الان دوره ش رو رفتم ولی هم بچه کوچیک دارم هم همسرم نمیذاره مزون برم کار کنم یا خودم بزنم آخه من چیکار کنم مزونی هم تو محدوده کرج کار نمیده خونه انجام بدم

 35. Elham

  سلام…من میخوام کاره برند پوشاکمو تازه شروع کنم…برا ثبت برند تجاری باید تو سایت خانه مد برم یا یه سایت دیگ؟؟؟ میشه راهنمایی کنید ک اولش برا رسمی کردن برندم چیکار باید بکنم؟؟؟

 36. ندا

  سلام من ۱۵سال است که سفارشی دوز شب ومجلسی هستم ومشتری دایم وخاص دارم به تازگی یک مزون دار پیشنهاد همکاری داده .میشه در مورد چگونگی نوع قرارداد ودرصد سود راهنمایی کنید .ممنونم

 37. نازنین

  سلام من مدرک نازک دوز.مانتو دوز.طراحی لباس دارم.و دارم مدرک لباس شب هم میگیرم.ولسه مزون زدن همین مدرکا کافیه؟

  1. حامد محمدیان مهر

   بله کافیه

 38. نازنين

  سلام من طراحی مانتو و شلوارانجام میدام سبک خاص می خوام بامزون همکاری کنم چون الان شرایط مزون زدن رو ندارم چه کار می تونم انجام بدام در این زمینه پیشنهادتون چیه؟؟؟

  1. تیم روچی

   سلام. روزتون بخیر. ما یه گروه مشاوره کسب و کارهای پوشاک و نساجی داریم که افرادی که سال ها در صنعت نساجی و پوشاک فعالیت دارند در این گروه هستند میتونید در این گروه عضو بشید دوستان ما در این گروه حتما شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   لینک گروه گروه تخصصی کسب و کارهای پوشاک و نساجی: https://t.me/joinchat/BR6fckf–oQcYacKAK7KpA

 39. حدیث

  سلام من مدرک نازک دوز دارم،سرمایه هم به اندازه کافی دارم، میشه لطفا راهنمایی کنین مزون لباس عروس و لباس مجلسی بزنم یا تولیدی مانتو بهتره؟

 40. chia

  سایت روچی جامعترین مطالب رو راجب به موضوع مورد نظرش داره که واقعن باید تشکر کرد از تمام دوستان که برای روچی زحمت میکشن . با تشکر

  1. تیم روچی

   سلام. وقتتون بخیر. ممنون از همراهی شما دوست عزیز

 41. مژگان

  سلام خسته نباشید من می خوام یک مرون راه اندازی کنم و قصدم این هست که از کارای طراح های ایرانی استفاده کنم،باید برای همکاری با هاشون از چه طریقی اقدام کنم؟ایونت شرکت کنم؟و همکاری معمولا به چه صورت کار باید ازشون خرید کرد به صورت امانی باید کار گرفت میشه راهنمایی کنید

  1. تیم روچی

   سلام. روزتون بخیر. ما یه گروه مشاوره کسب و کارهای پوشاک و نساجی داریم که افرادی که سال ها در صنعت نساجی و پوشاک فعالیت دارند در این گروه هستند میتونید در این گروه عضو بشید دوستان ما در این گروه حتما شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   لینک گروه گروه تخصصی کسب و کارهای پوشاک و نساجی: https://t.me/joinchat/BR6fckf–oQcYacKAK7KpA

 42. Sedigeh

  من میخام مزون بزنم یا تولیدی فقط برا اول کار میخام رو مانتو تمرکز کنم کسی کنارم هست که واقعا وارده چطور و از کجا شروع کنم فروشم به چه صورت باشه اول کار چند نوع مانتو به عنوان نمونه آماده کنم برا مشتری هام .ممنون میشم ج بدین ..

  1. تیم روچی

   سلام دوست عزیز.
   روزتون بخیر. لطفا با شماره 02143000044 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش تولید شما را راهنمایی کنند.

 43. آرشین

  سلام. میخوام که یک کانال برای کرایه لباس های محلی منطقه خودمون درست کنم. میشه کمکم کنید که چطوری و از کجا باید شروع کنم. ممنون از لطفتون.

  1. تیم روچی

   سلام. روزتون بخیر. ما یه گروه مشاوره کسب و کارهای پوشاک و نساجی داریم که افرادی که سال ها در صنعت نساجی و پوشاک فعالیت دارند در این گروه هستند میتونید در این گروه عضو بشید دوستان ما در این گروه حتما شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   لینک گروه گروه تخصصی کسب و کارهای پوشاک و نساجی: https://t.me/joinchat/BR6fckf–oQcYacKAK7KpA

 44. س.ملکی

  سلام من یه راهنمایی می خواستم من مدرک طراحی لباس و خیاطی دارم ولی بیشتر علاقه به طراحی دارم من متاسفانه نمی دونم طرح های که میزنم رو چگونه ارائه بدم و چطوری می تونم از این حرفه کسب در امد کنم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. تیم روچی

   سلام. روزتون بخیر. ما یه گروه مشاوره کسب و کارهای پوشاک و نساجی داریم که افرادی که سال ها در صنعت نساجی و پوشاک فعالیت دارند در این گروه هستند میتونید در این گروه عضو بشید دوستان ما در این گروه حتما شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   لینک گروه گروه تخصصی کسب و کارهای پوشاک و نساجی: https://t.me/joinchat/BR6fckf–oQcYacKAK7KpA

 45. سوگند

  سلام ممنون از توضیحاتتون من جدیدا میخوام از ترکیه جنس بیارم برای مزون و از اونجایی که تازه کارم لطفا راهنمایی کنید مقدار هزینه باربری و سود برای جنس‌های و یا هر جنس جدا به چه صورت باشد؟

  1. تیم روچی

   سلام. وقتتون بخیر. ما یه گروه مشاوره کسب و کارهای پوشاک و نساجی داریم که افرادی که سال ها در صنعت نساجی و پوشاک فعالیت دارند در این گروه هستند میتونید در این گروه عضو بشید دوستان ما در این گروه حتما شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   لینک گروه گروه تخصصی کسب و کارهای پوشاک و نساجی: https://t.me/joinchat/BR6fckf–oQcYacKAK7KpA

 46. متین

  من نمیتونم وارد لینک. گروه تلگرام بشم

  1. تیم روچی

   سلام دوست عزیز. لینک مشکلی ندارد. لطفا با شماره 02143000044 تماس حاصل فرمایید و شماره تماستون رو به همکاران ما در بخش پشتیبانی روچی بدهید تا شما را در گروه اد کنند.

 47. Sevda

  با سلام
  برای گرفتن مجوز و جواز کسب برای مزون و تولیدی باید در چه رشته ای تحصیل کرده باشیم؟
  من میخوام کاردانی به کارشناسی بخونم که بعدش تولیدی و مزون راه بندازم . رشته ای که مربوط به این کار بشه چی هست؟ و ایا باید از فنی و حرفه باشه یا علمی کاربردی هم قبوله؟

  1. تیم روچی

   سلام. وقتتون بخیر. ما یه گروه مشاوره کسب و کارهای پوشاک و نساجی داریم که افرادی که سال ها در صنعت نساجی و پوشاک فعالیت دارند در این گروه هستند میتونید در این گروه عضو بشید دوستان ما در این گروه حتما شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   لینک گروه گروه تخصصی کسب و کارهای پوشاک و نساجی: https://t.me/joinchat/BR6fckf–oQcYacKAK7KpA

 48. fatima

  سلام.برای راه اندازی یک مزون چقدرسرمایه لازم است

  1. تیم روچی

   سلام. وقتتون بخیر. ما یه گروه مشاوره کسب و کارهای پوشاک و نساجی داریم که افرادی که سال ها در صنعت نساجی و پوشاک فعالیت دارند در این گروه هستند میتونید در این گروه عضو بشید دوستان ما در این گروه حتما شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   لینک گروه گروه تخصصی کسب و کارهای پوشاک و نساجی: https://t.me/joinchat/BR6fckf–oQcYacKAK7KpA

 49. fatima

  سلام.برای راه اندازی یک مزون چقدرسرمایه لازم است ؟

  1. تیم روچی

   سلام. وقتتون بخیر. ما یه گروه مشاوره کسب و کارهای پوشاک و نساجی داریم که افرادی که سال ها در صنعت نساجی و پوشاک فعالیت دارند در این گروه هستند میتونید در این گروه عضو بشید دوستان ما در این گروه حتما شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   لینک گروه گروه تخصصی کسب و کارهای پوشاک و نساجی: https://t.me/joinchat/BR6fckf–oQcYacKAK7KpA

 50. مینا

  من چندین ساله خیاطی میکنم ونیاز دارم که خودم یه مزون داشته باشم وطراحیهای خودم رو بفروشم آیا تولیدیها طرح هایی که مدنظر من باشند رو‌دوخت میکنن لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  1. تیم روچی

   سلام. وقتتون بخیر. ما یه گروه مشاوره کسب و کارهای پوشاک و نساجی داریم که افرادی که سال ها در صنعت نساجی و پوشاک فعالیت دارند در این گروه هستند میتونید در این گروه عضو بشید دوستان ما در این گروه حتما شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   لینک گروه گروه تخصصی کسب و کارهای پوشاک و نساجی: https://t.me/Pooshaakbusiness

 51. بها

  سلام اگه برای طراحی پارچه نیازمند همکار هستید خوشحال میشم باهاتون همکاری کنم

 52. تهرانی

  . درسلام. تعدادی وسایل جهت مزون بصورت کامل.. رگال های مختلف. مایکن و ……… برای فروش دارم ..

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن فیلد های دارای * الزامیست *

جشنواره تابستانه روچی تا آخر این هفته تمدید شد!مشاهده محصولات
+ +