در حال حاضر روش‌های خرید محصولات، کالاها و خدمات گستردگی بسیار زیادی پیدا کرده است. روش‌های سنتی خرید در کنار روش‌های اینترنتی به شما امکان می‌دهد که بتوانید بر اساس نیاز خود گزینه مناسب را انتخاب کنید. در این بین برای خرید پارچه نیز گزینه‌های متعددی پیش روی شما قرار دارد.
خرید پارچه عمده، کیلویی، خرید از بزازی‌ها، خرید اینترنتی پارچه و آنلاین و … از انواع روش های موجود خرید پارچه است. هر کدام از موارد ذکر شده مزایا و معایب مختلفی دارد. در این مقاله این موارد را بررسی می‌کنیم و در پایان به سوال :
” بهترین روش خرید پارچه چیست؟ ” پاسخ میدهیم…

 

خرید پارچه به روش سنتی

خرید پارچه ارزان اینترنتی
خرید پارچه ارزان اینترنتی

متداول‌ترین مدل از انواع روش خرید پارچه این است که به یک فروشگاه پارچه و بزازی مراجعه کنید و بعد از وارسی پارچه‌های مختلف، گزینه مورد نظر خودتان را خرید کنید.

بسیاری از ما عادت کردیم که برای خرید انواع کالاها و محصولات به فروشگاه‌های مختلف مراجعه کنیم. اگرچه این روش مزایای زیادی دارد، اما در عین حال معایبی نیز دارد. در ادامه ویژگی‌های مثبت و منفی را بررسی می‌کنیم.

در بازار فعلی پارچه که پر از چک‌های برگشتی است، شما می‌توانید با خرید پارچه به صورت نقدی، با حداقل قیمت و تخفیف زیاد، خرید کنید. در این بازار، مشتری ای که به صورت نقد خرید پارچه را انجام می‌دهد برای فروشندگان بسیار ارزشمند است. پارچه‌فروشان سعی می‌کنند بهترین خدمات و مناسب‌ترین قیمت را با کیفیت بالا به مشتری نقدی عرضه کنند.

 

پارچه‌فروشان سعی می‌کنند بهترین خدمات و مناسب‌ترین قیمت را با کیفیت بالا به مشتری نقدی عرضه کنند.

 

جالب است که بدانید سود اصلی تولیدی‌های پوشاک که  مشتریان اصلی عمده‌فروشان هستند، در خرید نقدی و ارزان‌تر پارچه است. یک مشتری چکی معمولا تخفیف خاصی نمی‌تواند بگیرد و مجبور است به خاطر خرید قسطی بیش‌تر از مبلغ واقعی نیز بپردازد. به عبارت دیگر با خرید چکی و مدت‌دار امکان سواستفاده از اعتماد شما در فرآیند خرید پارچه وجود دارد.

 

خرید پارچه متری

پارچه را نقد بخریم یا چکی؟

معامله‌ی پارچه به صورت نقد یا چکی، بستگی به حجم پارچه و اعتماد میان طرفین معامله دارد. خرید چکی پارچه فقط در خرید و فروش‌های عمده انجام می‌شود. در ابتدا برای سنجش اعتبار مشتری، همه‌ی معاملات نقدی خواهد بود. پس از کسب شناخت و اعتماد بین طرفین، امکان معاملات چکی و اعتباری هم مطرح می‌شود.

اگر عمده فروشی با فروش چکی مشکلی نداشته باشد، در خریدهای اول با مشتری به صورت نقدی کار می‌کند تا خریدار را بشناسد. پس از چند بار خرید نقدی، خرید مشتری با چک را نیز قبول می‌کند. در بازار معمولا میزان خرید نقدی یک شخص میزان اعتبار او را تعیین می‌کند. برای مثال فردی که ١٠ میلیون تومان خرید نقدی می‌کند، چک او در بازار حداکثر برای خرید ١۵ میلیون تومان جنس اعتبار خواهد داشت نه ۴٠ میلیون.

 

خرید چکی پارچه فقط در خرید و فروش‌های عمده انجام می‌شود.

 

چالش‌های خرید نقدی و چکی

خرید انواع پارچه عمده

مشکل مشتری‌های عمده‌فروشان پارچه به خصوص تولیدی‌های لباس این است که طرف حساب آن‌ها تا قبل از آماده شدن پوشاک، هزینه‌ی پوشاک در حال تولید را به صورت نقدی نمی‌پردازد. متاسفانه حتی نهادهای دولتی و خصوصی مانند بیمارستان‌ها، ادارات، مدارس و غیره در تسویه‌ی حساب خود با تولیدی‌های لباس یونیفرم، هزینه را به صورت نقدی پرداخت نمی‌کنند و یا بدقولی‌های بسیاری در این زمینه دارند.

همچنین به دلیل چک‌های برگشتی زنجیره‌ای موجود در بازار ناشی از مشکلات مالی و سواستفاده‌های رایج در بازار، فضای ناامیدی و بی‌اطمینانی در بازار قوت می‌گیرد.

معمولا تمامی عمده‌فروشان پارچه یکدیگر را می‌شناسند و مشتری‌های خوب و بد از نظر تسویه حساب را به یکدیگر معرفی می‌کنند. داشتن این نوع از شناخت بین همکاران و معرفی مشتری‌ها بین بازار شهرهای مختلف نیز برقرار است.

اگر شما در معامله‌ با عمده‌فروش‌های پارچه خوش حساب باشید، می‌توانید از آن‌ها بخواهید که ضمانت شما را نزد فروشنده‌های دیگر نیز بکنند. اما اگر چک‌های شما یکی پس از دیگری برگشت بخورد، اعتبار خود را در کل بازار از دست خواهید داد. اعتبار از دست رفته برای یک مشتری به منزله‌ی خداحافظی با بازار پارچه برای همیشه است.

 

 

ویژگی‌های مثبت خرید پارچه به روش سنتی

زمانی که تصمیم می‌گیرید مستقیما به یک بزازی مراجعه کنید و پارچه مورد نظر خود را بخرید، می‌توانید از نزدیک تمامی پارچه‌ها را لمس کنید و جنس آن‌ها را ارزیابی کنید. علاوه بر آن بلافاصله پس از خرید و پرداخت پول، می‌توانید پارچه را به خانه ببرید.

همچنین اگر در طول روز به دنبال خرید پارچه بروید، طرح، رنگ و کیفیت پارچه را به خوبی لمس می‌کنید. البته این در صورتی است که در طول روز و با استفاده از نور طبیعی خورشید این موارد را بررسی کنید.

راه های خرید پارچه
راه های خرید پارچه

ویژگی‌های منفی خرید پارچه به روش سنتی

در کنار مزایای روش سنتی خرید، نمی‌توان معایب آن را نادیده گرفت. اولین مسئله این است که باید وقت زیادی را صرف این کار کنید و برای یافتن پارچه مورد نظرتان در فروشگاه‌های متعدد جستجو کنید و مغازه به مغازه بگردید. این موضوع می‌تواند خسته کننده باشد و البته در نهایت نتیجه تلاشتان را به طور کامل دریافت نکنید.

علاوه بر آن نور مصنوعی باعث می‌شود که طرح، رنگ و کیفیت پارچه به طور کامل مشخص نشود و شما را در خرید به اشتباه بیاندازد.

 

در خرید پارچه به روش سنتی، باید وقت زیادی را صرف این کار کنید و برای یافتن پارچه مورد نظرتان در فروشگاه‌های متعدد جستجو کنید و مغازه به مغازه بگردید و این موضوع واقعا خسته کنندست!

 

 

خرید پارچه به روش اینترنتی

شاید شما جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید پارچه را از نزدیک لمس کنید؛ اما در حال حاضر بسیاری از کاربران منسوجات مانند طراحان لباس، سازندگان مبلمان، خیاطان، تولیدکنندگان لباس فرم دانش آموزان و… خریدهای خود را به شکل اینترنتی و از فروشگاه‌های آنلاین انجام می‌دهند.

علت این انتخاب مزایای بی‌شماری است که در خرید پارچه به روش اینترنتی وجود دارد.

 

مزایای خرید پارچه به روش اینترنتی

در میان انواع روش خرید پارچه، خرید اینترنتی و آنلاین پارچه روشی ارزان‌تر است و فروشندگان آنلاین عموما با حاشیه سود کمتر، پارچه را به فروش می‌رسانند. شما می‌توانید جستجویی بی‌پایان در فروشگاه‌های آنلاین انجام دهید، بدون اینکه زمان زیادی از شما بگیرد و یا خسته کننده باشد.

فروشگاه‌های اینترنتی خرید کالاها و خدمات و از جمله پارچه به صورت 24 ساعته فعال هستند و در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانید خرید خود را ثبت کنید. علاوه بر آن، راحتی مهم‌ترین مزیت این نوع خرید است؛ زیرا در عرض چند دقیقه می‌توانید خرید خود را انجام دهید، بی‌آنکه در ترافیک و شلوغی بازار سردرگم شده باشید.

 

پیشنهاد ویژه ما به شما! بدون دغدغه از فروشگاه آنلاین پارچه و ملزومات دوخت روچی خرید کنید!

 

یکی از ویژگی‌های جالب خرید اینترنتی پارچه و سایر محصولات این است که هیچ فشاری روی شما وجود ندارد. ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در فروشگاه‌های فیزیکی، نمایندگان فروش سعی می‌کنند شما را تحت تاثیر قرار دهند تا خرید کنید؛ اما در فروش آنلاین چنین فشاری روی مشتریان وجود ندارد و فقط کافی است که تصمیم به خرید نداشته باشید.

اگر به دنبال پارچه ارزان قیمت هستید، بهترین کار خرید پارچه به روش اینترنتی است؛ زیرا در این روش بسیاری از هزینه‌های اضافی حذف می‌شوند. همچنین می‌توانید انواع پارچه‌ها با طرح‌ها، رنگ‌ها و اجناس مختلف را ببینید، مقایسه کنید و در نهایت گزینه مناسب را انتخاب کنید.

 

خرید پارچه اینترنتی
خرید پارچه اینترنتی

 

اگر به دنبال پارچه ارزان قیمت هستید، بهترین کار خرید پارچه به روش اینترنتی است.

 

 

معایب خرید پارچه به روش اینترنتی

متاسفانه با وجود مزایای بی‌شمار، در این روش خرید نمی‌توانید کالای مورد نظرتان را از نزدیک ببینید و آن را لمس کنید. در عین حال چند روز بعد از سفارش و پرداخت پول، پارچه را دریافت می‌کنید. همچنین خرید پارچه در متراژ کم به معنای هزینه‌های حمل و نقل زیاد است و از این نظر مقرون به صرفه نخواهد بود. اما در صورتی که مقدار زیادی پارچه سفارش دهید، این هزینه سرشکن می‌شود.

 

 

 

خرید پارچه به روش کیلویی

 

در میان انواع روش خرید پارچه، خرید کیلویی روشی هیجان انگیز و ارزان قیمت است. در این روش می‌توانید انواع پارچه‌ها با طرح و رنگ‌های مختلف را ارزیابی و خرید کنید. این مدل خرید، روشی مقرون به صرفه برای تولیدکنندگان لباس است. البته این روش در صورتی می‌تواند اقتصادی و به صرفه باشد که منسوجات ضایعات زیادی نداشته و سالم باشد؛ زیرا در غیر این صورت روش مناسبی نخواهد بود.

 

خرید پارچه به روش کیلویی، روشی مقرون به صرفه برای تولیدکنندگان لباس است.

 

 

خرید پارچه به روش عمده

خرید پارچه عمده
خرید پارچه عمده

در میان انواع روش خرید پارچه، روش عمده نیز می‌تواند خریدی ارزان را برای شما به ارمغان بیاورد. البته این در صورتی است که به دنبال خرید جزئی نباشید. علاوه بر آن اگر قبل از خرید، پارچه و منسوجات مورد نظرتان را سفارش دهید، تولید آن ممکن است کمی زمان‌بر باشد. در عین حال باید ضایعات پارچه هم در خرید در نظر بگیرید.

 

مطالب مرتبط :

 

 

خرید پارچه از درب کارخانه

این روش نیز مناسب تولیدی‌های لباس و فروشگاه‌های فیزیکی پارچه است و قیمت تمام شده پارچه به میزان زیادی کاهش پیدا می‌کند. اما در عین حال باید ضایعات منسوجات را در نظر بگیرید.

 

بهترین روش خرید پارچه کدامست؟

خرید پارچه اینترنتی
خرید پارچه اینترنتی

در میان انواع روش خرید پارچه، روشی مناسب‌تر است که تمامی افراد با سلیقه های مختلف برای خرید عمده و جزئی بتوانند به آن مراجعه کنند و خریدی ارزان و مقرون به صرفه داشته باشند. در این بین خرید اینترنتی پارچه، بهترین روش است. با این خرید می‌توانید اطمینان حاصل کنید که پارچه و منسوجات مورد نظرتان با بالاترین کیفیت و در طرح و رنگ دلخواه‌تان به دستتان می‌رسد و هزینه نهایی دوخت لباس و سایر ملزومات پارچه‌ای نیز به شدت کاهش پیدا می‌کند.

 

 

جمع بندی :

در حال حاضر انواع روش خرید پارچه وجود دارند و بر اساس میزان پارچه و منسوجاتی که نیاز دارید می‌توانید مناسبترین گزینه را انتخاب کنید. البته در میان تمامی این روش‌ها، خرید اینترنتی روشی آسان، مقرون به صرفه و سریع است و دردسرهای سایر خریدها را ندارد. علاوه بر آن می‌توانید اطمینان حاصل کنید که منسوجاتی با کیفیت خرید کردید و هزینه‌های خرید به میزان زیادی کاهش پیدا می‌کند.

البته موضوع مهمی که در خرید اینترنتی انواع کالاها و خدمات و از جمله پارچه و منسوجات وجود دارد، خرید از فروشندگان قابل اعتماد است. در حال حاضر فروشگاه‌های مجازی بسیاری در فضاهای مختلف تلگرام، واتساپ، اینستاگرام و سایت‌های اینترنتی فعالیت می‌کنند.

مسلما تمامی این فروشگاه‌های قابل اعتماد نخواهند بود و ممکن است بعد از خرید، کالایی بی کیفیت‌تر از آنچه سفارش دادید به دست شما برسانند. در این شرایط بهترین کار خرید از فروشندگان معتبر و قابل اعتماد است.

شما برای خرید پارچه چه روشی را انتخاب می‌کنید؟ حتما در بخش کامنت ها نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع :

luxury-fabric-stores-online.com

نویسنده : مرضیه سلگی