افرادی که به تازگی وارد حرفه ی خیاطی شده اند امکان این که خطا و اشتباه کنند زیاد است به همین دلیل نیاز است برای کاهش هزینه های مصرفی در طی زمانی که برای اولین بار وارد حرفه ی خیاطی می شوند تا زمانی که به یک خیاط حرفه ای تبدیل می شوند از مواد اولیه ی ارزان قیمتی استفاده کنند، یکی از مواد اولیه ی خیاطی پارچه است با استفاده از پارچه ارزان قیمت افراد می توانند تا حدی زیادی در هزینه های اولیه ای که خیاطی برای شان در پی دارد صرفه جویی کنند.

در کنار افرادی که می خواهند وارد حرفه ی خیاطی شوند و می خواهند برای کاهش هزینه های اولیه ی خود از پارچه های ارزان قیمت استفاده کنند، افرادی نیز هستند که تمایل دارند برای دوخت لباس های خود از پارچه هایی استفاده کنند که هزینه ی کمتری برای شان دارد و از آن جا که غالبا هزینه برای افراد اولین مسئله بعد از رضایت آن ها از کیفیت کالا است ما در این سری از مقاله های روچی تصمیم داریم شما را با ۵ پارچه ارزانی که در حال حاضر در بازار موجود است آشنا کنیم.

انواع پارچه های ارزان قیمت بازار

خرید پارچه متری

پارچه ی نخی

اولین پارچه که می توان گفت از نظر قیمت نسبت به سایر پارچه ها از قیمت کم تری برخوردار است پارچه ی نخی است. پارچه های نخی جزو پارچه های پرکاربرد در فصول گرم سال هستند این مسئله به دلیل این است که پارچه های نخی هادی حررات هستند و می توانند حررات بدن را به بیرون منتقل کنند و باعث شود افراد در فصول گرم سال گرمای کمتری را احساس کنند.

همچنین پارچه های نخی در برابر ساییدگی مقاوم هستند و قابلیت را دارند که به راحتی لکه گیری و شسته شوند. نکته ی حائز اهمیتی باید در مورد پارچه های نخی به آن اشاره کرد این است که پارچه های نخی به راحتی چروک می شوند و پس از شسته شدن امکان آب رفتگی آن ها نیز وجود دارد.

اما قیمت پارچه های نخی، قیمت پارچه های نخی بسته به این که برای چه نوع لباسی مورد استفاده قرار می گیرند متغییر است، برای مثال پارچه ی نخی که برای دوخت مانتو و یا شلوار از آن استفاده می شود با پارچه ای که برای دوخت پیراهن از آن استفاده می شود متفاوت است. همچنین به دلیل این که پارچه ی نخی پارچه ای خنک است از آن برای دوخت لباس هایی همچون بلوز، مانتو و شلوار برای فصول گرم سال استفاده می شود.

یکی از محصولاتی که در سایت روچی عرضه می شود پارچه ی نخی است، شما می توانید برای خرید پارچه ی نخی به سایت روچی مراجعه کنید و  به صورت عمده پارچه ی نخی مدنظر خود را با متری ۱۵۵۰۰ تومان خریداری کنید.

پارچه ی ریون

خرید انواع پارچه عمده

دومین پارچه ای که می خواهیم در لیست پارچه های ارزان قیمت به آن اشاره کنیم پارچه ی ریون است. داستان پارچه ی ریون از این قرار است: وقتی هزاران سال پس از اختراع پارچه بشر همچنان برای تولید پارچه های خود از الیاف طبیعی از قبیل پنبه، ابریشم، پشم و کتان استفاده می کرد فردی به نام جرج ادمارس الیاف مصنوعی تولید کرد که در برخی از موارد به گونه ای بودند که به ظاهر هیچ گونه فرقی با الیاف طبیعی نداشتند، در این میان شاید بتوان گفت که معروف ترین آن ها ریون بود.

پارچه های ریون حالت کشی و یا توری دارند، همچنین پارچه های ریون دارای رنگ پذیری و جذب رطوبت بالایی هستند که اگر به مدت طولانی در برابر نور آفتاب قرار گیرند تغییر رنگ می دهند. همچنین به دلیل این که پارچه ی ریون گرما را در خود نگه نمی دارد گزینه ی خوبی برای استفاده در لباس های ورزشی است، علاوه بر این از پارچه ی ریون در دوخت پوشاک مخصوص بانوان و لباس هایی همچون جوراب، مانتو  لباس شب استفاده می شود.

اما قیمت پارچه های ریون، در سایت روچی می توانید پارچه ی ریون را به صورت متری و یا عمده از متری ۴۰۰۰ تومان تا ۵۷۰۰۰ تومان تهیه کنید.

همچنین، اگر می‌خواهید تا خریدی موفق در زمینه پارچه داشته باشید، پیشنهاد می‌شود تا به هیچ وجه این مقاله را از دست ندهید:

خصوصیات انواع پارچه ها را بلد باشید!

پارچه ی تریکو

رتبه ی سوم ارزان ترین قیمت پارچه متعلق به پارچه ی تریکو است. پارچه ی تریکو دارای جنس ها و بافت های متنوعی است که برای مصارف گوناگون و با قیمت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله ویژگی های پارچه ی تریکو می توان به مواردی همچون قابلیت کشسان بودن آن در جهت عرضی و طولی و همچنین امکانات طراحی وسیع آن اشاره کرد. پارچه های تریکو به دلیل عرض نامناسبی که دارند در هنگام برش میزان پرتی زیادی خواهند داشت، علاوه بر این امکان این وجود دارد که در هنگام برش و دوخت پارچه لول شود.

در مورد کاربرد پارچه ی تریکو می توان گفت کاربرد پارچه ی تریکو در دوخت لباس به گونه ای است که می توان گفت تمام افراد جامعه از پارچه ی تریکو استفاده می کنند که از جمله کاربردهای پارچه ی تریکو می توان به استفاده از آن در تولید پوشاک زیر و جوراب اشاره کرد، در ضمن فعالیت هایی مانند جوراب بافی و تی شرت های چاپی نیز به پارچه ی تریکو وابسته هستند.

اما مسئله ای که نباید از آن غافل شد قیمت پارچه ی تریکو است، همان طور که گفتیم پارچه ی تریکو دارای تنوع زیادی است به همین دلیل قیمت های متنوعی نیز دارد. در سایت روچی پارچه ی تریکو با تنوع بالا از متری ۴۲۰۰۰ تومان تا متری ۷۰۶۰۰ تومان در اختیار افراد قرار می گیرد.

پارچه ی کرپ

جایگاه چهارم ارزان ترین قیمت های پارچه متعلق به پارچه ی کرپ است. پارچه ی کرپ دارای جنس هایی همچون پلی استر، پشم و ابریشم است و به خاطر ظاهر توری شکلی که این پارچه دارد، دارای حالتی پیچ خورده و مجعد است. پارچه ی کرپ دارای دو نوع است، نوع اول کرپ مشرقی یا نرم و نوع دوم که به سخت و یا پیچ خورده معروف است.

پارچه ی کرپ دارای رنگ ها و برندهای متنوعی است که با ضخامت متغییری که دارد می تواند دارای جنس هایی همچون نرم، زبر، شفاف و یا کدر باشد. این نوع پارچه برای مواردی همچون کت و دامن و برای لباس ها و مانتوهای رسمی و اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

پس بررسی اجمالی پارچه ی کرپ نوبت به بررسی قیمت آن می رسد، به دلیل تنوعی که در پارچه ی کرپ وجود دارد قیمت پارچه ی کرپ رنج گسترده ای را نیز شامل می شود، در روچی می توانید به صورت عمده و یا متری و با تخفیفات استثنایی پارچه ی کرپ را از متری ۳۶۰۰۰ تومان تا متری ۱۱۷۰۰۰ تومان تهیه کنید.

پارچه ی حریر

رتبه ی آخر و جایگاه چهارم پارچه های ارزان قیمت به پارچه ی حریر اختصاص دارد. پارچه ی حریر پارچه ی ابریشمی نازک است که می توان گفت شبیه تور، فاستونی و وال است.

از جمله ویژگی های پارچه ی حریر می توان به شل بودن و نازک بودن آن اشاره کرد، همچنین این پارچه برای فصول گرم سال بسیار مناسب است و برای دوخت لباس هایی همچون روسری، دامن و همچنین لباس های بارداری مورد استفاده قرار می گیرد.

در انتها نوبت به قیمت پارچه ی حریر می رسد، پارچه ی حریر را می توانید به صورت سوزن دوزی شده، طرح دار و یا ساده و به صورت متری و یا عمده از متری ۱۵۰۰۰ تومان تا متری ۲۱۰۰۰۰ تومان از سایت روچی تهیه کنید.

سخن آخر

در این مقاله با بررسی انواع پارچه‌های ارزان برای خرید، همراه شما بودیم. توجه داشته باشید که فروشگاه روچی مارت تمامی این پارچه‌ها را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت، به شما عرضه می‌کند و شما می‌توانید هر نوع پارچه‌ای را که به آن نیاز دارید، به‌صورت اینترنتی و در زمان بسیار کمی از این فروشگاه خریداری کنید.